منو
بیت پارس  »  آموزش  »  کیف پول ارزهای دیجیتال  »  کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: معرفی ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند

کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: معرفی ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند

رضا باغانی
1400/05/12
۰

شبکه اسمارت چین بایننس یک بلاک چین برای استفاده از دیفای و قراردادهای هوشمند است که دنیای جدیدی را به بر روی کاربران باز می‌کند اما بدون داشتن کیف پول‌های مناسب برای ارتباط با این بلاک چین شما قادر به انجام هیچ کاری نیستید. در این مقاله ما به معرفی کیف پول‌های مناسب برای استفاده از اسمارت چین می‌پردازیم.

انتخاب کیف پول ارز دیجیتال بستگی به نیاز شما دارد. امنیت، داشتن کنترل بر روی دارایی‌ها و تعامل با قراردادهای هوشمند از نکات کلیدی است که باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین ممکن است بخواهید به کیف پول خود در دستگاه‌های مختلف دسترسی پیدا کنید. اگر می‌خواهید که با استفاده از کیف پول‌های ارز دیجیتال خود به اسمارت چین دسترسی داشته باشید در این مقاله گزینه‌های زیادی را خواهید شناخت.

برای کیف پول‌های افزونه مرورگر، متامسک (MetaMask)، مث ولت (MathWallet)و بایننس چین ولت (Binance Chain Wallet) گزینه‌های خوبی هستند. اگر تجربه موبایل را ترجیح می‌دهید، متامسک، مث ولت، تراست ولت (Trust Wallet) و سیف پال (SafePal) برای آ او اس (iOS) و اندروید (Android) در دسترس هستند.

همه این کیف پول‌ها غیر متمرکز هستند و کلید خصوصی شما را روی دستگاه شما ذخیره می‌کنند. سیف پل یک کیف پول سخت افزاری را برای افرادی که به دنبال امنیت بیشتر هستند ارائه می‌دهد. جدا از نسخه سخت افزاری، استفاده از همه کیف‌های ارز دیجیتال ذکر شده رایگان است.

کیف پول‌های مناسب برای استفاده از اسمارت چین

اسمارت چین بایننس (BSC) بلاک چین نسبتاً جدیدی است. بنابراین در حال حاضر همه کیف پول‌ها از استاندارد توکن BEP-20 مختص این شبکه پشتیبانی نمی‌کنند. با این حال وقتی به سراغ کیف پول‌های مناسب برای اسمارت چین بروید، چند نوع و گزینه برای انتخاب وجود دارد.

معیارهایی مانند داشتن کنترل بر روی دارایی‌ها، امنیت و قابلیت‌های استفاده باید در هنگام انتخب ولت مناسب در نظر گرفته شود. توجه کنید که هر کس اولویت‌های اصلی خود را دارد، بنابراین تنها شما هستید که می‌توانید گزینه مطلوبتان را بیابید. پنج کیف پول زیر بسیار متفاوت هستند، بنابراین بهترین گزینه این است که آنها را امتحان کنید و ببینید کدام یک را ترجیح می‌دهید.

از چه نوع کیف پول ارز دیجیتالی استفاده کنم؟

قبل از انتخاب کیف پول خاص، به آنچه نیاز دارید فکر کنید. بیش از یک نوع کیف پول موجود است. اکثر کیف پول‌های BSC غیر حضانتی هستند. به این معنی که شما کنترل کلید خصوصی خود را در دست دارید. کیف پول‌های اسمارت چین معمولاً کیف‌های آنلاین هستند. این کیف پول‌ها به شما امکان می‌دهند به سرعت به دپ های موردنظرتان متصل شوید و از آنها استفاده نمایید. هر کدام از کیف پول‌های اسمارت چین مزایا و معایب خود را دارد.

در زیر انواع مختلف کیف پول‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

کیف پول‌های حضانتی

ارائه دهنده کیف پول کلید خصوصی شما را در دست دارد. این درست مثل کیف پول‌های صرافی است که شما هیچ اطلاعی از کلیدهای خصوصی خود ندارید. لازم به ذکر است بدون داشتن کلید خصوصی، کیف پول خود را کاملاً تحت کنترل ندارید.

به احتمال زیاد، شما با این کیف پول‌ها نمی‌توانید به دپ ها متصل شوید. به عنوان مثال، اگر فقط بخواهید توکن های شبکه اسمارت چین BSC و دیگر مجموعه‌های ارز دیجیتال را مشاهده کنید، یک کیف پول حضانتی یک انتخاب منطقی است. این کیف پول‌ها بیشتر به درد تریدرها می‌خورند. کسانی که هر لحظه می‌خواهند از روند معاملاتشان مطلع باشند.

نگهداری دارایی‌ها در بایننس و صرافی‌هایی از این دست امنیت بالایی دارد. با این حال باید مراقب باشید که وجوه خود در صرافی‌ها و کیف پول‌های حضانتی متفرقه واریز نکنید. بسیاری از کلاهبرداری ها رمزنگاری از این طریق صورت گرفته است.

کیف پول‌های غیر حضانتی

در این نوع کیف پول‌ها شما صاحب کلیدهای خصوصی خود هستید. این گزینه امن‌ترین گزینه برای اکثر معامله گران و سرمایه گذاران است. البته به شرطی که از کلیدها و عبارات بازیابی خود به خوبی مراقبت کنند. ولت‌هایی که بعداً به آنها خواهیم پرداخت، همگی کیف پول‌های غیر حضانتی هستند که به شما امکان ارتباط با دپ های اسمارت چین بایننس را می‌دهند.

کیف پول آنلاین

این کیف پول‌های ارز دیجیتال به اینترنت متصل هستند. کیف پول‌های آنلاین معمولاً غیرحضانتی هستند (مگر اینکه از صرافی متمرکز استفاده کنید). کیف پول آنلاین برای انجام معاملات در دکس ها مناسب هستند، اما این امتیاز با خطرات امنیتی همراه است. کلید خصوصی شما بصورت آنلاین با کلید عمومی شما نگهداری می‌شود و معمولاً با رمز عبور تعیین شده توسط کاربر قابل دسترسی است. مانند هر سرویس محافظت شده با رمز عبور، ممکن است هک شود یا مورد حمله فیشینگ قرار گیرد. برای کاهش خطرات، باید از روشهای احراز هویت دو عاملی (2FA) نیز استفاده کنید.

کیف پول سخت افزاری یا آفلاین

در این نوع کیف پول‌ها شما کلید خصوصی خود را به صورت آفلاین روی سخت افزارهای تخصصی ذخیره می‌کنید. این گزینه امن‌ترین راه برای نگهداری توکن ها برای شما است. با این حال اغلب این کیف پول‌ها توانایی ارتباط برقرار کردن با اسمارت چین بایننس را ندارند.

کیف پول‌های غیرحضانتی آنلاین برای استفاده از اسمارت چین بایننس

به راحتی می‌توانید ترکیبی از موارد بالا را برای بهره مندی از نقاط قوت آنها استفاده کنید. با این حال، برای معاملات روزمره و برنامه‌های دیفای، کیف پول آنلاین غیرحضانتی یک گزینه قوی و انعطاف پذیر محسوب می‌شوند. بیایید برخی از محبوب‌ترین گزینه‌ها را بررسی کنیم.

متا ماسک

متامسک دارای یک برنامه افزودنی مرورگر (پلاگین) و کیف پول ارز دیجیتال برای برنامه‌های تلفن همراه است. این کیف پول علاوه بر اسمارت چین بایننس از سایر بلاک چین ها، مانند اتریوم، پالی گان و بایننس چین نیز پشتیبانی می‌کند. متامسک در سال 2016 توسط کانسن سیس (ConsenSys)، یک شرکت برجسته بلاک چین توسعه داده شد. سالهاست که متامسک فقط افزونه خود را ارائه می‌دهد، به همین دلیل این پلاگین هنوز محبوب‌ترین محصول آنها است.

افزونه مرورگر متامسک به شما امکان می‌دهد در دکس ها معاملات خود را انجام دهید. این کیف پول برای ارتباط با قراردادهای هوشمند و دپ ها یکی از بهترین گزینه هاست.

متامسک همچنین به شما امکان می‌دهد به شبکه‌های مختلف بلاک چین متصل شوید. شما می‌توانید شبکه‌های جدید را نیز اضافه کنید. این کیف پول همچنین به شما امکان می‌دهد معاملات را امضا کنید و کلیدهای عمومی و خصوصی خود را مدیریت و از خدمات مبادله استفاده کنید. متامسک به دلیل سادگی و سهولت نحوه استفاده یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های اسمارت چین بایننس است.

کیف پول بایننس چین

کیف پول بایننس چین نیز یک پلاگین کیف پول در مرورگر است که توسط بایننس عرضه شده است. در حال حاضر، این کیف پول از بایننس اسمارت چین، بایننس چین و اتریوم پشتیبانی می‌کند. در مقایسه با سایر کیف‌ پول های اسمارت چین، کیف پول بایننس یکی از اصلی‌ترین کیف پول‌ها محسوب می شود. این کیف پول برای کسانی که هم می‌خواهند به دارایی خود در صرافی بایننس دسترسی داشته باشند هم حق استفاده از دپ ها بسیار مفید است. ویژگی ولت دایرکت (Wallet Direct) این کیف پول بسیار کاربردی است.

با اتصال حساب بایننس خود به کیف پول بایننس، می‌توانید دارایی‌های دیجیتالی مانند BNB یا ETH را بدون وارد کردن آدرس‌ها بین دو شبکه انتقال دهید.

کیف پول تراست ولت

تراست ولت یک برنامه کیف پول موبایل منبع باز است که برای آی او اس و اندروید موجود است. این کیف پول غیر متمرکز رسمی بایننس است. تراست ولت از بلاک چین های  اتریوم، اسمارت چین، بایننس چین و سایر موارد برجسته اکوسیستم پشتیبانی می‌کند.

شما همچنین می‌توانید از طریق یک عبارت بازیابی به کلیدهای خصوصی خود دسترسی کامل داشته باشید. این برنامه دارای ویژگی‌های اضافی داخلی است، از جمله خرید رمزنگاری با کارت اعتباری یا بدهی و کیف پول توکن غیر قابل تعویض (NFT). نسخه اندروید نیز دارای مرورگر مخصوص دپ هاست.

تراست ولت دارای یک توکن کاربردی و حکومتی به نام TWT است. با نگه داشتن این توکن، می‌توانید در تصمیم گیری هایی مانند پشتیبانی از بلاک چین های جدید و همینطور ادغام توکن های جدید مشارکت داشته باشید. همچنین می‌توانید در خریدهای دکس این کیف پول با نگهداری TWT تخفیف بگیرید.

کیف پول مث ولت

مث ولت نیز یک افزونه کیف پول مرورگر است. این ولت یک کیف پول تحت وب و یک برنامه تلفن همراه برای دستگاه‌های آی او اس و اندروید ارائه می‌دهد. مث ولت تقریباً 40 بلاک چین مختلف را پشتیبانی می‌کند و یکی از اولین کیف پولهایی است که از اسمارت چین بایننس پشتیبانی کرد. این کیف پول در سال 2017 توسط بنیاد جهانی MATH تأسیس شد و 12 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری B به سرپرستی آزمایشگاه‌های بایننس جمع آوری کرد.

اگر می‌خواهید از کیف پول یکسان در چندین دستگاه استفاده کنید، مث ولت انعطاف پذیری زیادی را ارائه می‌دهد. بسته به نیاز شما، جابجایی بین دستگاه تلفن همراه، افزونه مرورگر و کیف پول مبتنی بر وب آسان است.

سیف پل

سیف پل یک ارائه دهنده کیف پول سخت افزاری است که دارای یک برنامه کیف پول تلفن همراه غیر متمرکز است. عملکرد آن شبیه به تراست ولت با افزودن بخش مالی غیر متمرکز (دیفای) است. این بخش پیوندهایی به پلتفرم‌های دیفای و دپ های محبوب و مرورگر دارد. اگر می‌خواهید بدون تغییر برنامه‌ها بر روی دستگاه خود به دپ ها دسترسی پیدا کنید، سیف پل برای iOS و Android گزینه مناسبی است. این پروژه همچنین دارای توکن SFP است که ابزاری برای تخفیف و پاداش محسوب می‌شود.

کیف پول سخت افزاری سیف پل اس 1

کیف پول سخت افزاری سیف پل (SafePal S1) در مقایسه با دستگاه ترزور (Trezor) یا لجر نانو (Ledger Nano) گزینه مقرون به صرفه‌تری است. اگر می‌خواهید توکن های اسمارت چین خود را بصورت آفلاین ذخیره کنید این کیف پول یکی از بهترین کیف پول‌ها محسوب می‌شود. با این حال، برای استفاده از دپ ها، باید توکن های خود را به کیف پول سیف پل آنلاینتان منتقل کنید.

صحبت‌های نهایی

داشتن کیف پول قابل اعتماد و پایدار باید برای همه دارندگان ارزهای دیجیتال در اولویت باشد. پنج کیف پول ذکر شده در اینجا در جامعه بلاک چین مورد اعتماد هستند و میلیون‌ها کاربر اسمارت چین در سراسر جهان از آنها استفاده می کنند. انتخاب بین این کیف پول‌ها از نظر پشتیبانی از اسمارت چین بسیار محدود است. با این حال نکات کلیدی یکسان هستند: تعامل با دپ ها، کنترل داشتن بر روی دارایی‌ها، قابلیت استفاده و اطمینان. همه اینها به مشخصات کاربری شما نیز بستگی دارد.

برای یک معامله گر فعال، یک کیف پول آنلاین حضانتی سریع‌ترین راه برای تجارت و همچنین حفظ امنیت است. سرمایه گذاران دیفای از مفید بودن کیف پول افزونه مرورگر برای کنترل بیشتر اتصال به دپ ها از طریق دسکتاپ لذت خواهند کرد. اگر سرمایه گذار بلند مدت هستید، یک تجربه تلفن همراه ساده ممکن است مناسب باشد.

کیف پول‌های اسمارت چینی که توصیه کرده‌ایم جدا از گزینه سخت افزاری رایگان هستند. شما می‌توانید بسته به سطح امنیت مورد نیاز خود و اطمینان از عملکرد قابل اعتماد کیف پول خود، انتخاب کنید. مهم‌تر از همه، اگر کنترل کلیدهای خصوصی خود را برعهده دارید، آن‌ها را ایمن نگه دارید.

مطالب مرتبط
والت فلزی (Steelwallet) چیست؟ معرفی بهترین کیف پول‌های فلزی ارز دیجیتال
کیف پول کوینومی coinomi
لجر نانو ایکس Ledger Nano X: همه چیز درباره بهترین کیف پول سخت افزاری بازار
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether