منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صرافی های ارز دیجیتال  »  بایننس آمریکا تا سه سال آینده در بورس سهام لیست می‌شود، ژائو از برنامه‌های جدید بایننس پرده برداشت
بایننس آمریکا تا سه سال آینده در بورس سهام لیست می‌شود، ژائو از برنامه‌های جدید بایننس پرده برداشت

بایننس آمریکا تا سه سال آینده در بورس سهام لیست می‌شود، ژائو از برنامه‌های جدید بایننس پرده برداشت

رضا باغانی
1400/06/11
۰

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس گفت: بازوی آمریکایی بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان قصد دارد تا سه سال آینده IPO (عرضه اولیه سهام) انجام دهد.

چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت بایننس قصد دارد ظرف سه سال آینده شرکت آمریکایی خود را در بورس برای خرید عمومی لیست کند. کارشناسان به دیکریپت گفتند که فروش عمومی سهام بایننس آمریکا یک “پیروزی بزرگ” برای این پلتفرم خواهد بود. با این حال گام‌های زیادی باید برداشته شود تا این اتفاق برای بایننس بیفتد.

چانگ بنگ ژائو از قصد این صرافی برای IPO بایننس آمریکا پرده برداشت

به نقل از اینفورمیشن (The Information)، چانگ پنگ ژائو (موسوم به CZ)، بنیانگذار و مدیرعامل بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال در جهان، اعلام کرد که بایننس آمریکا، پلتفرم این شرکت در ایالات متحده در نظر دارد تا سه سال آینده عرضه اولیه سهام (IPO) را انجام دهد.

او گفته است که “بایننس آمریکا (Binance.US) فقط کاری را که کوین بیس (Coinbase) انجام داده است، انجام خواهد داد.”

در حالی که بایننس عمدتاً یک نهاد جهانی است، محدودیت‌های مختلف مقررات محلی باعث شد تا در سپتامبر 2019 یک بازوی کاملاً آمریکایی راه اندازی کند. در نتیجه، نوامبر گذشته آمریکایی‌ها از استفاده از بستر جهانی بایننس منع شدند.

بر اساس اطلاعات موجود در سؤالات متداول این پلتفرم، در حال حاضر، بایننس آمریکا در اکثر ایالات این کشور در دسترس است. البته همچنان فعالیت این پلتفرم در بعضی از ایالات آمریکا ممنوع است. به طور دقیق‌تر خدمات بایننس آمریکا هنوز برای ساکنان کانکتیکات، هاوایی، آیداهو، لوئیزیانا، نیویورک، تگزاس و ورمونت در دسترس نیست.

لیست بازوی آمریکایی شدن برای مشروعیت بیشتر بایننس

ماتی گرینسپان (Mati Greenspan)، بنیانگذار شرکت تجزیه و تحلیل رمزنگاری کوانتوم اکونومیکس (Quantum Economics) است. وی معتقد است یک IPO موفق می‌تواند به مشروعیت بایننس آمریکا کمک کند. این اتفاق از نظر قانونگذاران آمریکایی نیز ممکن است تأثیر مثبتی بر صنعت گسترده ارزهای دیجیتال داشته باشد.

“لیست شدن در بورس اوراق بهادار آمریکا برای بسیاری از شرکت‌ها نمایانگر شفافیت و قانونی بودن است.”

گرینسپان به دیکریپت گفت، به ویژه در ایالات متحده و به ویژه در ارزهای دیجیتال که چشم انداز نظارتی مانع خاصی بوده است، “هر شرکت رمزنگاری که در بازارهای بزرگ بورس و سهام معامله می‌شود یک پیروزی بزرگ برای کل بخش به دست آورده است.”

لیست شدن مستقیم کوین بیس در اوایل سال به یکی از مورد انتظارترین رویدادها در صنعت تبدیل شد. در آن زمان، بسیاری از کارشناسان رمزنگاری استدلال می‌کردند که بیت کوین تنها ارزی است که از لیست شدن کوین بیس سود خواهد برد. با این حال ما شاهد بودیم که این رویداد به یک لحظه مهم برای صنعت رمزنگاری تبدیل شد.

بایننس هنوز از موانع موجود بر سر راهش سخن نگفته است

کنستانتین آنیسیموف (Konstantin Anissimov)، مدیر اجرایی صرافی ارز دیجیتال CEX.IO است. وی خاطرنشان کرد که “نکاتی که CZ در مورد عرضه اولیه سهام بایننس آمریکا ذکر کرد تعجب آور نیست.”

او به دیکریپت گفت: “پس از لیست شدن کوین بیس به عنوان اولین شرکت در بازار بورس آمریکا، به احتمال زیاد همه بازیگران اصلی صنعت رمزنگاری با این سؤال مواجه شدند که” آیا ما نیز باید این کار را انجام دهیم؟ “. این کار فرصتی را برای دسترسی به سرمایه قابل توجه، تأمین نقدینگی برای تیم اصلی، توسعه روابط بانکی و ایجاد مشارکت‌های جدید فراهم می‌کند.

آنیسیموف افزود که لیست شدن در بورس “آگاهی از نام تجاری جدید را به دنبال دارد. این نکته کیفیت روابط با بازار را تغییر می‌دهد” و “این رویداد یک تغییر فاز جدی است.”

با این حال، او توضیح داد که IPO برای بایننس و یا هر صرافی دیگر “قطعاً یک برد” خواهد بود. با این وجود این چیزی نیست که به سادگی برای یک شرکت “اتفاق بیفتد”. آنیسیموف خاطرنشان کرد:

“قبل از اینکه هر شرکتی در بورس سهام لیست شود، کارهای زیادی وجود دارد که باید به درستی انجام شوند. انجام IPO شرکت را مجبور به سازماندهی قانونی می‌کند. این یعنی شرکت باید مالیات، غرامت و دعاوی حسابرسی شده را در فرایند دقیق تشکیل پرونده افشا کند. این یعنی جعبه سیاه کمپانی برای همه و به صورت عمومی باز خواهد شد. آیا بایننس برای چنین شفافیتی آماده است؟ “

شفافیت یا جدا شدن

به گفته آنیسیموف، برای لیست شدن موفقیت آمیز، بایننس آمریکا ممکن است مجبور شود از واحد بزرگتر بایننس جدا شود. این رویداد در صورتی رخ می‌دهد که بایننس از شفاف کردن کامل دفاتر خود “از لحاظ ساختاری و اساسی” سرباز زند.

“با بررسی‌های اخیر نظارتی که بایننس با آن روبرو شد، اولین گزینه (ارائه کامل اطلاعات) مستلزم کارهای قانونی زیادی برای شرکت است. این شاید، به معنای کنار گذاشتن برخی از روشهای تجاری که بایننس به آن عادت دارد نیز بشود. گزینه دوم (انفصال بازوی آمریکایی) باعث می‌شود بایننس امریکا بسیار کوچکتر و کمتر جذاب باشد.” آنیسیموف در پایان گفت:

” هر راهی که بایننس انتخاب کند عجیب‌ترین راه خواهد بود.”

بایننس بر 70 درصد معاملات بازار ارزهای دیجیتال تسلط دارد

در همین حال، بایننس آمریکا همچنین قصد دارد دور دوم جمع آوری کمک‌های خصوصی را در چند ماه آینده ببندد. CZ فاش کرد، که وی در تلاش است تا کنترلش بر روی هیات مدیره را کم کند.

می‌خواهم از همه شما برای حمایتتان از بایننس تشکر کنم. سهم بازار ما در چند ماه گذشته به رشد خود ادامه داده است:

ژوئن: 69.7
جولای: 69.8
آگوست: 70.1

رشدی نه چندان زیاد، اما پیوسته و آهسته. جلب اعتماد کاربران مهم است.

(cz_binance) 1 سپتامبر 2021

بر اساس یک گزارش تحقیقی که CZ امروز بر آن تاکید کرده است، علیرغم نگرانی‌های روزافزون در میان نهادهای نظارتی در سراسر جهان، اخیراً سهم بایننس از بازار معاملات رمزنگاری بیش از 70 درصد بوده است.

مطالب مرتبط
سرمایه کلی بازار کریپتو به 530 میلیارد دلار رسید، بیت کوین فاصله کمی تا 19 هزار دلار دارد
Huobi Chain هیوبی چین چیست؟ آن چه در رابطه با توکن هوبی Huobi باید بدانیم.
احراز هویت در بایننس: قوانین جدید کاربری بایننس چیست و چگونه بر کاربران ایرانی تأثیر می‌گذارد؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether