منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  شوک عرضه بیت کوین: خروج BTC از صرافی‌ها به اوج یک سال گذشته خود رسیده است
حرکات بزرگ قیمت بیت کوین از سال 2009 تا کنون: BTC با چه فراز نشیبی به قیمت 64 هزار دلار رسید

شوک عرضه بیت کوین: خروج BTC از صرافی‌ها به اوج یک سال گذشته خود رسیده است

ویلی وو می‌گوید، شوک عرضه بیت کوین، همانند سه ماهه چهارم 2020 و قبل از افزایش سرسام آور قیمت بیت کوین در حال رخ دادن است. با این حال کسی به این مورد توجه نمی‌کند.

با ادامه معاملات بیت کوین (BTC) در محدوده 30 تا 40 هزار دلار، داده‌های جدیدی در مورد پتانسیل حرکت صعودی در حال ظهور هستند. کاهش فعالیت ماینرها و خروج بیت کوین از صرافی‌ها می‌تواند شوک عرضه این ارز را به همراه داشته باشد.

آیا بیت کوین با رخ دادن شوک عرضه مانند فصل چهارم 2020 آماده جهش است؟

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر درون زنجیره‌ای، پیش بینی یک شوک عرضه بالقوه در بازار بیت کوین را دارد. طبق داده‌های وی دارندگان بلند مدت در حال خرید BTC از دارندگان کوتاه مدت هستند. وو در خبرنامه جمعه خود اظهار داشت که این روند ممکن است بیت کوین بیشتری را از گردش خارج کند.

این تحلیلگر به نسبت بیت کوینی که توسط دستان قوی در مقابل دستهای ضعیف نگهداری می‌شود اشاره کرد. این نسبت همچنین به عنوان نسبت عرضه بیت کوین نیز (Bitcoin Supply Ratio) شناخته می‌شود. وی خاطرنشان کرد که هولدرهای بلندمدت به طور فعال فشار فروش نهنگ‌هایی را که از ماه فوریه منابع رمزنگاری خود را تخلیه می‌کنند، جذب کرده اند.

در دسترس بودن بیت کوین در صرافی ها با توجه به میزان عرضه (آبی) در حال کاهش است و منجر به شوک عرضه (سبز) می‌شود

وو نوشت:

“این من را به یاد شوک عرضه‌ای می‌اندازد که در سه ماهه چهارم 2020 بدون توجه بازار رخ داد. در آن هنگام کارشناسان در حال بحث و بررسی بودند که آیا BTC یک پرچین تورم در دنیای پس از کرونا هست یا نه. با این وجود داده‌ها درون زنجیره‌ای سرمایه گذاران بلندمدتی که BTC را سریع جمع می‌کردند نشان می‌داد. به دنبال این شوک عرضه قیمت دچار جهش شد. پس از این رویداد خیلی سریع از رابطه تنگاتنگ بیت کوین با سهام کاسته شد.”

کاربران فعال جدید در حال افزایش

گلس نود (Glassnode)، یکی دیگر از سرویس‌های تجزیه و تحلیل داده‌های زنجیره‌ای است. این شرکت نیز چشم انداز صعودی بیت کوین را به اشتراک گذاشت. این پورتال نشان داد که هر روز به طور متوسط 32000 کاربر جدید در حال پیوستن به شبکه بیت کوین هستند. این تعداد کاربر برای 2021 یک اوج تاریخی محسوب می‌شود.

افزایش کاربران بیت کوین

معیار رشد کاربر شبکه بیت کوین آخرین بار در ژانویه 2018 صعود کرد. این اتفاق درست قبل از اصلاح قیمت به پایین‌ترین سطح، تقریباً به 40،000 کاربر جدید در روز رسید. پس از این کاربران جدید به طور محسوسی کاهش یافتند. این نشان داد که کاربران جدید از پیوستن به شبکه بیت کوین امتناع می کنند. در آن زمان قیمت بیت کوین از اوج 20 هزار دلار در ژانویه 2018 به پایین‌تر از 3200 دلار در دسامبر 2020 کاهش یافت.

وو توضیح داد:

“این ساختاری نیست که ما در حال حاضر تجربه می‌کنیم. کاربران جدید از این فرصت برای خرید در کف قیمت استفاده می‌کنند. ورود آن‌ها بیشترین میزان در سال 2021 وارد محسوب می‌شود. باز هم، یک مثال دیگر از داده‌های موجود در زنجیره‌ که واگرایی نسبت به قیمت را نشان می‌دهد.”

بیت کوین در حال حاضر و در زمان انتشار کمتر از 34000 دلار معامله می شود، که 17.52 درصد نسبت به پایین‌ترین سطح قبلی 28800 دلار در 22 ژوئن رشد ثبت کرده است.

در همین حال، پتر کوزیاکوف (Petr Kozyakov)، بنیانگذار و مدیرعامل شبکه پرداخت مرکوریو (Mercuryo)، معتقد است که اتریوم (ETH) ممکن است در کوتاه مدت با نزدیک شدن به هارد فورک لندن، از توجه مردم نسبت به بیت کوین بکاهد.

وی افزود: “راه اندازی هاردفورک لندن و مهاجرت نهایی به اتریوم 2.0 به تجدید اعتماد سرمایه گذاران کمک می‌کند. وقتی هیاهوی تبلیغاتی حل و فصل شد، بیت کوین در چشم انداز کوتاه مدت تا میان مدت می‌تواند تا سطح 50،000 دلار رشد کند.”

برداشت بیت کوین به بالاترین سطح یک ساله رسید

شرکت تجزیه و تحلیل داده کریپتو کوانت (CryptoQuant) اوایل روز سه شنبه گزارش داد که تعداد معاملات خروجی خالص بیت کوین از صرافی‌های اسپات برای اولین بار در یک سال گذشته از مرز 60،000 عبور کرد. در همین حال، تعداد کل سپرده‌های بیت کوین به کیف پول‌های صرافی به زیر 20،000 کاهش یافت.

شوک عرضه بیت کوین: خروج BTC از صرافی‌ها به اوج یک سال گذشته خود رسیده است

مقایسه معاملات ورودی و خروجی بیت کوین در صرافی های اسپات

نرخ برداشت BTC در دوره‌ای افزایش یافت که نظارت بر سیستم عامل‌های ارز رمزنگاری نیز افزایش یافته است. به عنوان مثال، اداره رفتار مالی انگلستان (FCA)  فعالیت قانونی بایننس بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال در جهان “بدون موافقت قبلی کتبی” را ممنوع کرده است.

روز دوشنبه، بارکلیز (Barclays) با استناد به دستور FCA به مشتریان خود اطلاع داد که دیگر نمی‌توانند وجهی را به بایننس منتقل کنند. با این حال، این بانک مستقر در لندن گفت مشتریان می‌توانند وجوه خود را از بایننس به حساب‌های بانکیشان واریز کنند.

در اوایل روز سه شنبه، بانک مردم چین همچنین علیه یک شرکت محلی به اتهام تجارت ارزهای دیجیتال در کنار فعالیت‌های تجاری قانونی، اقدام کرد. پکن در ماه مه انواع فعالیت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده بود. در نتیجه این سرکوب بزرگترین جامعه استخراج رمزنگاری جهان مجبور به تعطیلی یا انتقال عملیات خود به خارج از این کشور شدند.

به طور کلی، افزایش نرخ برداشت بیت کوین به عنوان قصد معامله گران برای نگه داشتن ارز دیجیتال به جای تجارت آن در ازای دارایی‌های دیگر، از جمله ارزهای دیجیتال رقیب و پول فیات، تلقی می‌شود. بنابراین، با بالارفتن برداشت‌های کلی بیت کوین در یک سال گذشته، انتظارات همچنان بالاتر می‌رود. بیت کوین در حال آماده شدن برای روند صعودی دیگری است که به اصطلاح احساس “هودلینگ” را افزایش می‌دهد.

 به نظر می‌رسد خرده فروشی برگشته و #HODLing است!

– Johan Kirsten (@ JohanKirsten1) 6 ژوئیه 2021

شاید خروج بیت کوین از صرافی ها چندان تاثیرگذار نباشد

اما کل ذخایر بیت کوین که توسط صرافی‌ها نگهداری می‌شود از ماه مه نسبتاً ثابت مانده است. این نشان می‌دهد که آخرین افزایش برداشت‌ها تأثیر چندانی بر تراز کلی ارز از روز چهارشنبه نداشته است.

شوک عرضه بیت کوین: خروج BTC از صرافی‌ها به اوج یک سال گذشته خود رسیده است

موجودی بیت کوین در صرافی ها

شایان ذکر است که دارایی بیت کوین صرافی‌ها می‌تواند براساس سلطه جغرافیایی آنها بسیار متفاوت باشد.

به عنوان مثال، سیستم عامل‌های معاملاتی که با چین و معامله گران چینی ارتباط دارند، کاهش موجودی بیت کوین خود را گزارش دادند. بایننس گزارش داد ذخایر BTC آن در هفته گذشته 7،214.97 واحد کاهش یافت. هوبی (Huobi) نیز در همان بازه زمانی برداشتهای 4،398.63 BTC را پردازش کرد. دارایی‌های بیت کوین اوکی اکس (OKEx) فقط 1،357.53 BTC کاهش یافت.

با این حال، کراکن (Kraken) مستقر در ایالات متحده 6،751.98 BTC به خزانه‌های خود اضافه کرد. این بالاترین افزایش در بین صرافی‌های غیرچینی است. در حالی که در هفت روز گذشته، ذخایر کوین بیس (Coinbase) نیز 168.88 BTC افزایش یافته است.

با وجود شوک عرضه مبارزه بیت کوین با سطح 35 هزار دلار با شکست روبرو شد

تحلیلگران می گویند که گاوها مدت زیادی منتظر مانده اند تا قیمت BTC روند صعودی بعدی خود را شروع کند. اکنون گاوها بر روی 35،500 دلار تمرکز کرده اند تا آن را بشکنند.

با این حال بیت کوین (BTC) در روز چهارشنبه بار دیگر در برابر مقاومت کلیدی 35،000 دلار شکست خورد. هنوز هم انتظارات در مورد شکست این سطح وجود دارد.

شوک عرضه بیت کوین: خروج BTC از صرافی‌ها به اوج یک سال گذشته خود رسیده است

نمودار قیمت بیت کوین

خروج BTC از این محدوده به معنای توقف اول در 39،000 دلار است. داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدینگ ویو (TradingView) نشان داد که BTC / USD به طور مکرر در حال ضربه زدن به این مقاومت است. با این حال در روز چهارشنبه موفق به عبور از مقاومت 35000 دلار نشد.

ارز دیجیتال برتر یک شبه از سطح پایین خود بازگشت. این امر باعث نگرانی کسانی شد که بر روی شکسته شدن حمایت 33،000 دلاری متمرکز بودند.

با وجود کاهش حجم معاملات در حدود 36000 دلار، باند مقاومت قابل توجهی به وجود آمده است. حجم کم و ساختار کلی “فشرده سازی” باعث می‌شود که گاوها نتوانند از این مقاومت عبور کنند.

شوک عرضه بیت کوین: خروج BTC از صرافی‌ها به اوج یک سال گذشته خود رسیده است

حجم معاملات بیت کوین

شکست مقاومت 35 هزار دلاری در گام اول

به گفته معامله گر محبوب مایکل ون دی پوپه (Michaël van de Poppe)، بیت کوین برای ادامه فعالیت صعودی نیاز به شکست قاطع مقاومت 350000 دلار داشت. وی اذعان کرد، در چنین شرایطی حد بالقوه صعودی می‌تواند بسیار بیشتر باشد.

ون دی پوپه در آخرین ویدیوی یوتیوب (YouTube) خود توضیح داد: “اگر 35500 دلار بشکند، من فکر می‌کنم حتی به 39،000 دلار هم برسیم.”

پس از آن باید یک آزمایش مجدد برای اوج‌های اخیر درست زیر 37،000 دلار انجام شود. با موفقیت در این سطح راهی به سطوح بالاتر باز می‌شود.

وی ادامه داد: “در واقع، مقاومت اصلی بالاتر از این سطح و بین 40،600 تا 42،000 دلار است.”

“اگر این مقاومت شکسته شود، من فکر می‌کنم که دوباره حدود 50،000 دلار را آزمایش خواهیم کرد. حرکت بسیار زود شروع به جابجا کردن قیمت‌ها در بازار می‌کند.”

آلت کوین بهتر از بیت کوین عمل کرده‌اند

در همین حال، آلت کوین‌ها به حرکت صعودی ضعیف خود ادامه دادند. اتریوم در برابر بیت کوین بطور قابل توجهی مقاومت کرده است. به طور خاص جفت ETH / BTC اکنون در بالاترین سطح ماهانه قرار دارد.

50 ارز دیجیتال برتر از نظر حجم سرمایه در بازار با سود روزانه تا 13٪ روبرو شدند، در حالی که سایر توکن ها تقریبا ثابت بودند.

رکت کپیتال (Rekt Capital) تحلیلگر توییتری نیز با گاوهای بازار هم صدا شده است. وی در توییتی اعلام کرد که انتظارات صعودی در حال شکل گرفتن است.

“به طور کلی انتظارات من در بازارها چیست؟ من فکر می‌کنم ما کف قیمت بازار را یافته ایم.”

“من فکر می‌کنم که ما به حرکت صعودی ادامه خواهیم داد. و من فکر می‌کنم در ماه‌های آینده تا زمانی که بیت کوین به بالاترین حد خود برسد، آلت کوین‌ها بهتر از بیت کوین بهتر عمل می‌کنند.”

وی با اشاره به متد معروف وایک آف (Wyckoff) هرگونه حرکت بالقوه صعودی و نه پایین آمدن قیمت را پیش بینی کرد: “یک حرکت ناپایدار برای بیت کوین در چند روز آینده در راه است.”

به نظر می رسد نمودارهای تکنیکال و تحلیل های درون زنجیره ای از یک نوسان شدید در آینده نزدیک خبر می دهند. ممکن است شوک عرضه بیت کوین، این ارز را مانند 2020 به یک حرکت صعودی شارپی هدایت کند.

مطالب مرتبط
بایننس کوین (BNB) با رشد 20 درصدی، بیتکوبن پشت مقاومت 11000 دلار
توکن DOT رهبر آلتکوین ها در حرکت صعودی جدید، سرمایه بازار از 1 تریلیون دلار عبور کرد
کاهش قیمت بیت کوین: 300 دلار تنها در چند دقیقه، آیا نوسانات انتخابات آمریکا شروع شده است
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان