قیمت بیت کوین
۱,۲۲۶,۲۱۳,۳۷۲تومان
54,636دلار
2.57
قیمت اتریوم
۷۳,۵۴۱,۷۹۴تومان
3,276.28دلار
3.60
قیمت بایننس کوین
۱۴,۱۳۲,۱۷۷تومان
629.62دلار
3.84
قیمت دوج کوین
۱۵,۵۵۲تومان
0.692891دلار
58.42
قیمت ریپل
۳۲,۰۶۷تومان
1.42دلار
4.04
خانه  »  آموزش  »  اینفوگرافیک  »  اینفوگرافیک خودپرداز بیت کوین، چگونه از ATMهای ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

اینفوگرافیک خودپرداز بیت کوین، چگونه از ATMهای ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

اینفوگرافیک
رضا باغانی
1399/11/03
۰
خودپرداز بیت کوین: آموزش نحوه استفاده از ATM های بیت کوین و ارزهای دیجیتال

خودپردازهای ارز دیجیتال در سال گذشته رشد خوبی داشتند. در این اینفوگرافیک می‌خواهیم به شما آموزش دهیم تا با استفاده از خودپرداز، بیت کوین خریداری کنید.

اینفوگرافیک خودپرداز بیت کوین، چگونه از ATMهای ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

خودپرداز ارزهای دیجیتال یکی از بهترین راه‌ها برای خرید بیت کوین با پول نقد است. این کار به شما امکان می‌دهد تا به صورت ناشناس و به دور از دستورالعمل‌‌‌های دست و پا گیر صرافی‌ها ارز دیجیتال بخرید. در سال گذشته این خودپردازها رشد چشمگیری داشتند.

اینفوگرافیک خودپرداز بیت کوین، چگونه از ATMهای ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

اینفوگرافیک خودپرداز بیت کوین، چگونه از ATMهای ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

خودپرداز بیت کوین چیست؟

خودپرداز بیت کوین درست مانند خودپردازهای عادی است با این تفاوت که شما می‌توانید از طریق آن بیت کوین و تعدادی از ارزهای دیجیتال منتخب را بخرید. کار با این خودپردازها تا حدودی شبیه به خودپردازهای عادی است با این حال بعضی از اقدامات هنگام استفاده از این ATMها تفاوت زیادی با خودپردازهای عادی دارد.

چگونه از خود پرداز بیت کوین استفاده کنیم؟

برای استفاده از ATM بیت کوین شما نیاز دارید مقدماتی را در نظر بگیرید. اولین نکته این است که یک کیف پول ارز دیجیتال برای خود ایجاد کنید. کیف پول‌‌‌های متعددی در بازار وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید. ما به شما تراست ولت Trust Wallet و اتمیک ولت Atomic Wallet را پیشنهاد می‌کنیم. البته شما می‌توانید هر کیف پول دیگری را برای این منظور انتخاب کنید.

قدم بعدی این است که یک خودپرداز مناسب را انتخاب کنید. برای این کار هم می‌توانید از سایت coinatmradar.com بهره ببرید. در این سایت اطلاعات خودپردازهای نزدیک شما مشخص شده است. مهم تر اینکه می‌توانید رتبه بند خودپردازها توسط کاربران را با هم مقایسه کنید.

پس از آن باید پول نقد خود را مهیا کنید تا در زمان رسیدن به خودپرداز دچار دست پاچگی نشوید. این خودپردازها در کشورهای مختلف اغلب با ارز رایج آن کشور فعالیت می‌کنند.

مراحل انجام کار بسیار ساده است. با انتخاب گزینه خرید بیت کوین منویی مشخص می‌شود که در آن قیمت بیت کوین، کارمزد خودپرداز و غیره مشخص شده است. دقت کنید که اغلب این خودپردازها از چند ارز دیجیتال منتخب پشتیبانی می‌کنند. پس هنگام انتخاب گزینه‌ها به نام آنها دقت کنید و مطمئن شوید در کیف پول خود آدرس مربوط به همان ارز را انتخاب کرده باشید.

پس از انتخاب و تعیین کردن مقدار ارز مورد نظرتان نوبت به وارد کردن پول نقد به دستگاه می‌شود. پس از آن می‌توانید از QRCode آدرسی که در کیف پولتان موجود هست برای انتقال استفاده کنید. مطمئن شوید آدرس مشخص شده در صفحه خودپرداز با گوشی شما یکسان باشد.

اقدامات پس از خرید ارز دیجیتال

معمولا پس از انجام مراحل خرید ارز دیجیتال مربوط تا 40 دقیقه به کیف پول شما واریز خواهد شد. در صورت طولانی تر شدن این زمان با اوپراتور خودپرداز تماس بگیرید و مراتب امر را به وی گزارش دهید.

کلام پایانی

در این اینفوگرافیک ما به طور خلاصه به معرفی و توضیح نحوه استفاده از خودپرداز بیت کوین پرداختیم. درصورت تمایل برای مطالعه بیشتر در این باره از اینجا به مقاله کامل ما دست پیدا می‌کنید. در هنگام خرید و فروش ارزهای دیجیتال حتما از امنیت دیجیتال خود مطمئن شوید. در این لینک می‌توانید از پسوردساز بهینه شده بیت پارس برای این منظور بهره بگیرید. امنیت شما در بازار ارزهای دیجیتال به نفع کلیه کاربران این فضاست، پس در حفظ آن بکوشید.

مطالب مرتبط
نقدینگی در بازار رمزارزها
کاربردهای اتریوم بسیار فراگیر هستند
دفتر روزانه ترید یا ژورنال معاملاتی چیست؟ چگونه به معاملات ارز دیجیتال خود نظم دهیم
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
معاملات اسپات و مارجین
ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟
معاملات اسپات و فیوچرز ارزهای دیجیتال چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟