منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  خروج خرس‌های بیت کوین از بازار با نزدیک شدن به 40 هزار دلار، معامله گران هنوز احتیاط می‌کنند
خروج خرس‌های بیت کوین از بازار با نزدیک شدن به 40 هزار دلار، معامله گران هنوز احتیاط می‌کنند

خروج خرس‌های بیت کوین از بازار با نزدیک شدن به 40 هزار دلار، معامله گران هنوز احتیاط می‌کنند

رضا باغانی
1400/05/07
۰

افزایش ارزش بیت کوین به 40000 دلار باعث خروج خرس‌ها با احساسات نزولی از بازار شد. با این حال اطلاعات بازارهای آتی و آپشن نشان می‌دهد معامله گران دست به عصا حرکت می کنند.

معامله گران بیت کوین (BTC) بعد از 35٪ افزایش اخیر احساس سرخوشی بیشتری دارند. با این حال داده‌ها نشان می‌دهد معامله گران هنوز از ادامه بازار گاوی مطمئن نیستند. بیت کوین در اواسط ژوئیه نیز توانست سطح 40 هزار دلاری را فتح کند. با این حال قیمت نتوانست حمایت 40،000 دلاری را حفظ نماید. البته اکنون کاهش شدید احساسات نزولی باعث خروج خرس‌های بیت کوین از بازار شده است.

یک تحلیلگر بر این باور است که در حال حاضر فرصتی برد-برد برای تمام فعالان بازار به وجود آمده است. البته داده های بازارهای آتی و آپشن این مورد را تایید نمی کنند.

خروج خرس‌های بیت کوین با خنثی شدن احساسات سرمایه گذاران

برای درک این که سرمایه گذاران این بار چقدر بینش صعودی دارند باید ابتدا به دنبال داده‌های بازار مشتقالت بیت کوین برویم. در این داده‌ها ما به به حق بیمه قراردادهای آتی و شاخص دلتا اسکیو قراردادهای آپشن نگاه می‌کنیم. به طور معمول، این شاخص‌ها نشان می‌دهند که معامله گران حرفه‌ای چگونه احتمال اصلاح مجدد قیمت تا 36000 دلار را در نظر گرفته اند.

خروج خرس‌های بیت کوین از بازار با نزدیک شدن به 40 هزار دلار، معامله گران هنوز احتیاط می‌کنند

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

حتی اگر این الگوها دقیقاً شبیه به هم نباشد، بیت کوین در 8 ژوئن نیز به 31000 دلار رسید. این ارز درست شش روز بعد توانست41000 دلار را فتح کرد. افزایش سریع 32 درصدی باعث انحلال قراردادهای کوتاه مدتی به ارزش 1.4 میلیارد دلار شد. این قراردادها به صورت سریالی در طول هفته منحل شدند. خرس‌های بیت کوین به وضوح انتظار این حرکت را نداشتند و افزایش ناگهانی قیمت باعث خروج آنها شد. با این حال در کمتر از سه روز، BTC دوباره زیر 38000 دلار معامله شد و روند نزولی آهسته خود را آغاز کرد.

بنابراین، باید به پایداری تجمع کنونی شک کرد و منتظر حرکات بعدی بیت کوین ماند. مخصوصا با توجه به اینکه هیچ تغییر قابل توجهی هنوز در عبور از سطح 40000 دلار رخ نداده است. علاوه بر این اخبار مربوط به ماینرها و بایننس که برای همکاری بیشتر با قانونگذاران در حال انجام اقداماتی هستند، می‌تواند توسط قانونگذاران رد شود.

حق بیمه آتی بهبود قابل توجهی نشان نمی‌دهد

یکی از بهترین معیارهای خوش بینی معامله گران حرفه‌ای، حق بیمه بازار آتی است. این حق بیمه فاصله بین قراردادهای ماهانه و سطح بازار فعلی را اندازه گیری می‌کند. در بازارهای سالم انتظار می‌رود که حق بیمه سالانه 5 تا 15 درصد باشد. با این حال، یک سناریوی عقب ماندگی در طول بازارهای نزولی رخ می‌دهد و شاخص کمرنگ یا منفی می‌شود.

خروج خرس‌های بیت کوین از بازار با نزدیک شدن به 40 هزار دلار، معامله گران هنوز احتیاط می‌کنند

حق بیمه معاملات آتی بیت کوین

طبق نمودار فوق، قرارداد آتی یک ماهه هنوز نتوانسته است حق بیمه سالانه بالای 5 درصد را بازیابی کند. برخی از دوره‌های عقب ماندگی در ماه گذشته نیز اتفاق افتاده است، اگرچه سطح فعلی خنثی تلقی می‌شود.

بازار از فاز “ترس” نیز خارج شده است، اما همچنان در سطح خنثی به سر می‌برد

برای حذف موارد خارجی خاص بازارهای فیوچرز یا آتی، باید بازارهای آپشن را نیز تجزیه و تحلیل کرد.

هر زمان که سازندگان بازار و معامله گران حرفه‌ای به شدت صعودی بیاندیشند، حق بیمه بیشتری را برای خرید قراردادهای اختیاری یا آپشن طلب می‌کنند. چنین روندی باعث منفی شدن نشانگر دلتا اسکیو 25٪ می‌شود. از طرف دیگر، هر زمان که محافظت از بینش نزولی هزینه بیشتری داشته باشد، نشانگر دلتا اسکیو مثبت می‌شود.

خروج خرس‌های بیت کوین از بازار با نزدیک شدن به 40 هزار دلار، معامله گران هنوز احتیاط می‌کنند

شاخص دلتا اسکیو

هنگامی که دلتا اسکیو در رقمی بین 10٪ منفی و 10٪ مثبت در نوسان باشد، نشانگر خنثی تلقی می‌شود. شاخص دلتا اسکیو 25٪ (delta skew) نشانگر “ترس” بین 14 مه و 24 ژوئیه بود.

با این حال، پس از حرکت اخیر بیت کوین به 40000 دلار و خروج خرس‌ها از بازار احساسات از فاز ترس خارج شده است. با این حال قدرت صعود به قدر کافی نبود تا بتواند احساسات را به سمت “طمع” حرکت دهد. بنا بر داده‌ها این شاخص همچنان در منفی 4٪ خنثی باقی مانده است.

طبق هر دو معیار مشتقه، هیچ اثری از بینش صعودی در بین معامله گران حرفه‌ای مشاهده نمی‌شود. افزایش 35 درصدی قیمت ممکن است الگوی ترس اخیر را از بین برده باشد، اما برای تغییر احساسات کلی کافی نبوده است.

تحلیلگر بیت کوین در مورد “فرصت” موجود در بازار فعلی صحبت می‌کند

بنابراین بعد از تقریباً 30٪ سود هفتگی و خروج خرس‌های بیت کوین، هنوز سؤال اصلی باقی مانده است. آیا پادشاه ارزهای دیجیتال سرانجام می‌تواند از این محدوده خلاص شود یا نه؟ بنیامین کوین، تحلیلگر BTC، در ویدیوی اخیر خود در این باره با خوش بینی اظهار نظر کرد. او گفت:

“پس از گذراندن تابستان در یک محدوده کسالت بار، قیمت بیت کوین بالاخره از آن خارج خواهد شد. البته برای گفتن زمان دقیق آن هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز داریم، اما فعلاً حرکت با ما همراه است. چه حالا این محدوده را ترک کنیم و چه بعداً، کم و بیش یک فرصت برد-برد است. “

خروج خرس‌های بیت کوین از بازار با نزدیک شدن به 40 هزار دلار، معامله گران هنوز احتیاط می‌کنند

نمودار بیت کوین ارائه شده توسط بنجامین کوین

اکنون دو احتمال وجود دارد، یکی اینکه بیت کوین اندکی سقوط کند و قبل از افزایش بیشتر در سطح 36 هزار دلار تحکیم شود. دوم اینکه بیت کوین سرانجام از همین جا حرکت خود به سمت بالا را آغاز نماید. به گفته وی، هر دو مورد برد محسوب می‌شود. اگر مورد اول اتفاق بیفتد می‌توان BTC بیشتری را با قیمت پایین خریداری کرد. اگر مورد دوم اتفاق بیفتد حرکت قیمت می‌تواند باعث ایجاد یک فصل آلت کوین جدید شود.

شاخص سود و زیان تحقق نیافته 30 روزه بیت کوین که برای شناسایی سود یا زیان دارندگان کوتاه مدت استفاده می‌شود، علائم نگران کننده‌ای را نشان می‌دهد. این سطح بالاتر از آن است که در ماه ژوئن مشاهده شد. در ماه ژئن درست پس از آن که شاهد این سطح بودیم یک اصلاح قیمت شدید رخ داد. با این حال این بالاترین سطح از 15 مارس است که پس از آن قیمت (بعد از تجربه یک افت جزئی) افزایش یافته است.

گزارشی که این موضوع را برجسته می‌کند، اشاره می‌کند که “معمولاً این نشان می‌دهد دارندگان کوتاه مدت انگیزه می‌گیرند تا در صورت بروز هرگونه افزایش قیمت، سود خود را از بازار خارج کنند.”

خروج خرس‌های بیت کوین از بازار می تواند به ادامه صعود بیانجامد

بنابراین، با بررسی معیارها، می‌توان با خیال راحت نتیجه گرفت که در حالی که بیت کوین می‌تواند از محدوده خارج شود، ممکن است قیمت آن برای کوتاه مدت ادغام شود. در هر صورت، همانطور که کوین گفت، این باید یک سناریو برد-برد برای سرمایه گذاران و معامله گران باشد.

مطالب مرتبط
رکود بیت کوین زیر 50 هزار دلار، بهبود شرایط اقتصادی مانع رشد بیت کوین
اصلاح عمده بیت کوین: شاخص‌های کلیدی حاکی از عقب نشینی شدید طلای دیجیتال هستند
کسب سود در بازار خرسی
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether