منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  بینش صعودی بیت کوین با توجه به فاندامنتال مطلوب این ارز در حال شکل گرفتن است
بینش صعودی بیت کوین با توجه به فاندامنتال مطلوب این ارز در حال شکل گرفتن است

بینش صعودی بیت کوین با توجه به فاندامنتال مطلوب این ارز در حال شکل گرفتن است

رضا باغانی
1400/05/05
۰

هفته گذشته بسیاری از حوادث و وقایع باعث ایجاد بینش صعودی در بازار ارزهای دیجیتال شد و حالا رشد شارپی قیمت بیت کوین منعکس کننده آن است! بیت کوین به قیمت 40 هزار دلار دست یافت و پس از آن صبح امروز در یک اصلاح قدرتمند تا 36 هزار دلار افت پیدا کرد.

در این مقاله ما به اتفاقات مهم هفته گذشته می‌پردازیم که باعث ایجاد بینش صعودی در بین سرمایه گذاران بیت کوین شدند. غیر از آن توضیح خواهیم داد چرا باید همیشه نسبت به روند کلان بیت کوین بینش صعودی داشت.

بیت کوین هنور در روزهای اولیه خود است. مرحله‌ای که دولت‌ها در حال بررسی و سختگیری درباره آن هستند. باید به یاد داشته باشید که این مرحله در اغلب ابداعاتی که در جهان تاثیرگذار بوده‌اند دیده شده است. اینجا جایی است که جریان اصلی و بازار خرده فروشی به مرور دولت‌ها و حکمرانان را به سمت پذیرش نوآوری هدایت می‌کنند.

بیت کوین هنوز راه زیادی تا تبدیل شدن به ارز ذخیره جهانی در پیش دارد با این حال سرعت رشد این شبکه نشان داده است می‌تواند این مسیر طولانی را در مدت زمان اندکی سپری کند. بینش صعودی در مورد بیت کوین صرفاً یک نگاه سوداگرانه در بازار نیست. این بینشی نسبت به رشد تکنولوژی و انقلابی در همه چیز است. طبیعی است با بزرگ شدن بازار و پیوستن کمپانی‌های بزرگی که با خرده فروشی ارتباط دارند ارزش بیت کوین بیش از پیش خواهد شد.

گسترش بینش صعودی بیت کوین در بین صاحبان شرکت‌های بزرگ

این هفته کاملاً خوش و مطلوب برای بیت کوین گذشته است. ایلان ماسک فاش کرد که اسپیس ایکس (SpaceX) نیز بیت کوین خریده است. علاوه بر این وی اذعان کرد که نه تنها تسلا بلکه خودش هم هیچ برنامه‌ای برای فروش قریب الوقوع بیت کوین ندارد.

جک دورسی دستورالعمل استفاده از بیت کوین را به سهامداران توییتر توضیح داده است. وی بینش صعودی را برای سرمایه گذاری در بیت کوین توصیه کرده است.

هفته گذشته علاوه بر بسیاری از اخبار دیگر، با گزارش‌هایی مبنی بر اینکه آمازون پرداخت بیت کوین را قبل از پایان سال قبول می‌کند، پایان یافت. این خبر بیت کوین را به نزدیکی مبلغ 40000 دلار رسانده است. با این حال صبح امروز این خبر تکذیب شد. در مجموع، به نظر می‌رسد این هفته بدی برای نگه دارندگان یا هودلرهای (HODLers) بیت کوین نیست.

اخبار مهم هفته گذشته

  • شرکت سرمایه گذاری روثشیلد (Rothschild) بیش از سه برابر موقعیت بیت کوین خود را افزایش داد.
  • صرافی ارز دیجیتال FTX توانست 900 میلیون دلار در جمع آوری کند. این یکی از بزرگترین دورهای سرمایه گذاری در تاریخ صرافی‌ها محسوب می‌شود.
  • ایلان ماسک درباره شایستگی‌های بیت کوین صحبت کرد و اعلام نمود اسپیس ایکس هم بیت کوین خریده است.
  • جی پی مورگان (JPMorgan) اولین بانک بزرگی می‌شود که به مشتریان خرده فروشی امکان دسترسی به بیت کوین را می‌دهد.
  • جک دورسی خطاب به سهامداران توییتر گفت: ما باید “به طور جدی” در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم.
  • تصمیم آمازون در مورد پذیرش بیت به عنوان سیستم پرداخت جدی شده است. (خبری که امروز صبح توسط آمازون رد شد.) با این حال مطمئنا آمازون نگاهی جدی به مساله کریپتو کارنسی دارد.

علاوه بر بینش صعودی حاکم بر بازار بیت کوین، تحرکات شاخص‌های تکنیکال نیز در بازار وجود دارد. این می‌تواند ظهور روند صعودی جدید را تأیید کند. السالوادور پذیرش بیت کوین در این کشور را برای سپتامبر امسال برنامه ریزی کرده است. با توجه به گزارشات شورای استخراج بیت کوین ایلان ماسک نیز پذیرش مجدد بیت کوین را در تسلا اعلام خواهد کرد.

به طور کلی، به احتمال زیاد مسیر فعلی بیت کوین باید همان مسیر ی باشد که در نوامبر و دسامبر سال 2020 طی شد. اگر چنین اتفاقی بیفتد، بیت کوین می‌تواند در سه ماهه چهارم سال 2021، 100000 دلار را بشکند.

اخبار صعودی

بیایید با گزارش‌های صعودی شروع کنیم که طی چند روز گذشته بیت کوین را به نزدیکی 40000 دلار رساند.

به نظر می‌رسد آمازون علاقه مند به ادغام پرداخت های بیت کوین در سیستم عامل خود است. همه ما این بازار جهانی را با بیش از 310 میلیون کاربر در سراسر جهان می‌شناسیم. اگر این شرایط تغییر کند و آمازون شروع به پذیرش پرداخت با بیت کوین کند بازی به طور کلی عوض خواهد شد. این یعنی درگیر شدن بسیاری از مردم جهان با این ارز در بزرگترین خرده فروشی اینترنتی جهان. با وجود رد شدن شایعه راه اندازی سیستم پرداخت تا آخر 2021 باید توجه داشت که آمازون به صورت جدی به استفاده ارزهای دیجیتال فکر می کند.

دور اخیر تأمین مالی صرافی FTX برگزار شد که در آن از صرافی‌های بزرگ 900 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده است. این بزرگترین جمع آوری سرمایه برای صرافی‌های رمزنگاری محسوب می‌شود. با این جمع آوری بودجه قیمت صرافی FTX حدود 18 میلیارد دلار ارزیابی می‌شود. این میزان سرمایه گذاری تأیید می‌کند که علاقه سرمایه گذاران بزرگ به فضای رمزنگاری به اندازه قبل قوی است.

دورسی و ماسک همچنان پشتیبان BTC

جک دورسی همچنین به سهامداران توییتر اشاره کرد که این شرکت باید “به طور جدی در بیت کوین سرمایه گذاری کنند”. جالب اینجاست که دورسی در اوایل هفته در “B The Word” از پاسخ به سؤالات ایلان ماسک در مورد ادغام توییتر با بلاک چین بیت کوین اجتناب کرد.

ایلان ماسک در این کنفرانس صحبت کرد و دو جمله بسیار مهم را بیان نمود. مورد اول تأیید این بود که اسپیس ایکس شرکت فضایی وی نیز بیت کوین را در ترازنامه خود نگه می‌دارد. مورد دوم این بود که، اگرچه او بازار را “پامپ” می‌کند، اما هرگز بیت کوین را “دامپ” نمی‌کند. به معنای دیگر این یعنی نه او و نه شرکت‌هایش قصد فروش هیچ یک از دارایی‌های بیت کوین خود را ندارند. با ترول حماسی ماسک در چند ماه گذشته، این مورد به اندازه زیادی بینش صعودی در مورد بیت کوین را تقویت می‌کند.

اخبار نزولی

هفته گذشته، کمیسیون اروپا قانونی را جهت الزامی کردن KYC برای کلیه معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا پیشنهاد داد. در صورت تصویب، این امر می‌تواند بر تولیدکنندگان کیف پول‌هایی مانند لجر و ترزور که هر دو در اروپا مستقر هستند تأثیر منفی بگذارد. این خبر در طولانی مدت باعث نگرانی‌هایی در رابطه با بازار می‌شود. با این حال هنوز موانعی وجود دارد که باید برای این قانون برطرف شود و ممکن است آن در نهایت تصویب نشود.

دیروز هم تسلا اعلام کرد دارایی‌های بیت کوینش حدود 23 میلیون دلار ضرر به شرکت وارد کرده است. این را شاید دلیل اصلاح قیمت شب گذشته باید دانست.

در نهایت خبر تکذیب شایعه آمازون که باعث کاهش 5 درصدی ارزش بیت کوین شد را شنیدیم. البته رشد شارپی بیت کوین نیاز به یک اصلاح قیمت داشت. آمازون تاکید کرده است که همچنان در حال کار بر روی ارزهای دیجیتال و بلاک چین است.

خوشبختانه اخبار منفی به همین جا ختم می‌شود. امیدواریم که هفته جاری نیز به همین صورت باشد.

چرا باید در مورد بیت کوین بینش صعودی داشت؟

یک بار دیگر، ما در اینجا درباره روند کلان بیت کوین صحبت می‌کنیم. از نظر قیمت گذاری فیات، طی چند ماه آینده احتمالاً با نرخ تورم بالا در ایالات متحده و انگلیس، تصویب بیشتر توسط شرکت‌های بزرگ و تغییر کلی در بازار شاهد افزایش بینش صعودی بیت کوین باشیم.

به نظر کارشناسان ما در یک هفته پرنوسان در روزهای آینده به سر خواهیم برد. افزایش اخیر اکنون تصحیح مناسبی را شاهد بود. پس از این باید دید که آیا بیت کوین می‌تواند از مقاومت 40،000 دلاری عبور کند یا نه؟ تا زمانی که بیت کوین نتواند در محدوده 40 هزار دلار حمایت پیدا کند نمی‌توان به ادامه صعود در کوتاه مدت مطمئن بود.

مطمئناً می دانید که همه پیش بینی‌ها در بازار احتمالات است. نوسانات کوتاه مدت نباید باعث شادی یا نگرانی شما شود. بهتر است با روند کلی بازار همراه شوید.

سرمایه گذاران سرسخت و معتقدین واقعی بیت کوین بر این باورند که راه سرمایه گذاری در این ارز، دید بلند مدت است. نوسانات کوتاه مدت معمول است.با این حال مطمئناً، اگر شما در هر زمانی در 11 سال منتهی به 2021  بیت کوین خریداری کرده باشید، به احتمال 99.8 درصد اکنون سود کسب کرده‌اید.

نتیجه گیری

ما هنوز در اوایل انقلاب بیت کوین هستیم. تاکنون فقط یکی از 195 کشور جهان بیت کوین را پذیرفته است. ما هنوز تا آخرین بیت کوینی که قرار است استخراج شود 119 سال فاصله داریم. میلیون‌ها شرکت وجود دارد که هنوز بینش صعودی بیت کوین را درک نکرده‌اند. بازار مالی میلیاردها نفر هنوز به ارز فیات گره خورده است. بنابراین صبور باشید.

مطالب مرتبط
معامله گران بیتکوین پس از افزایش قیمت بیت کوین به 13،217 دلار چه پیش بینی می کنند
ادامه رشد بیت کوین: دلایلی که باعث رسیدن قیمت به بیش 35 هزار دلار شد
حجم بازار بیت کوین از بزرگترین شرکت سرمایه گذاری جهان پیشی گرفت
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether