قیمت بیت کوین
1,328,211,715تومان
58,498.00دلار
0.62
قیمت اتریوم
89,662,805تومان
3,948.99دلار
11.12
قیمت بایننس کوین
15,228,865تومان
670.72دلار
5.68
قیمت ریپل
34,966تومان
1.54دلار
3.37
قیمت دوج کوین
11,770تومان
0.52دلار
26.23
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  آیا در میانه چرخه گاوی هستیم یا ابتدایش؟ تحلیلگران در این باره بحث می‌کنند

آیا در میانه چرخه گاوی هستیم یا ابتدایش؟ تحلیلگران در این باره بحث می‌کنند

اخبار بیت کوین
رضا باغانی
1400/01/24
۰
چرخه افزایشی بیت کوین 2013 در مقابل 2017 در مقابل 2021: عامل تعیین کننده چیست؟

در سال 2021 و رشد چشمگیر بیت کوین بسیاری از تحلیلگران نظراتی را راجع به چرخه گاوی این ارز مطرح کردند. سوال مهم این است آیا نظرات آنها راجع به ادامه این چرخه درست است؟

آیا در میانه چرخه گاوی هستیم یا ابتدایش؟ تحلیلگران در این باره بحث می‌کنند

در حالی که مدت زمان زیادی است که قیمت بیت کوین در حال تحکیم است، گاوها هر از چند گاهی سعی کرده‌اند قیمت را از بالاترین سطح روانشناسی در مارس عبور دهند. در همین حال، برخی از بیت کوینر‌ها گفته‌اند که چرخه گاوی “تازه شروع خواهد شد”. آن‌ها این نکته را با توجه به چند برابر شدن قیمت ذکر می‌کنند. کارآفرین مالی دیو لوین (Dave Levine) جرئت لازم را دارد تا در این مورد اظهار نظر کند. وی اصرار دارد که پایین‌ترین سطح در دسامبر 2018 اتفاق افتاد. لوین با تمام وجود معتقد است، تا آنجا که به گاوها مربوط می‌شود، این چرخه شاید دو سال است که آغاز شده است.


چرخه گاوی بیت کوین تازه آغاز شده است، با این حال به نظر می‌رسد دیفای می‌تواند از آن پیشی بگیرد


در جستجوی پایین ترین و بالاترین قیمت بیت کوین

این طبیعی است که گروه بزرگی از سرمایه گذاران که بی وقفه شاهد افزایش قیمت دارایی هستند، معتقدند که این دارایی برای مدت زمان طولانی مسیر صعودی خود را ادامه خواهد داد. البته، بسیاری از طرفداران رمزنگاری معتقد به سرمایه گذاری بلندمدت هستند. آن‌ها مایلند دارایی‌های رمزنگاری خود را برای 5، 10، و حتی 20 سال یا بیشتر نگه دارند. همچنین تعداد زیادی از افراد انتظارات زیادی در مورد اجرای روند صعودی فعلی دارند. پیش بینی اکثر آنها قیمت‌ها شش رقمی‌و بالاتر تا پایان امسال است.

به عنوان مثال، سازنده معروف مدل سهام به جریان بیت کوین در بین طرفداران چشم انداز صعودی وجود دارد. پلن بی به مدل خود بسیار مطمئن است. در اواخر ماه مارس، پلن بی گفت که او معتقد است “گاوهای بیت کوین فقط 4 ماه است هجوم را آغاز کرده‌اند. ما به هیچ وجه در انتهای بازار صعودی نیستیم”. او همچنین افزود که “پذیرش بیت کوین تازه شروع شده است”. تعدادی از افرادی که به توییت پلن بی پاسخ می‌دادند، با او هم عقیده بودند و با ارزیابی وی موافقت کردند. با این حال، همه با احساس و نظر او موافق نیستند که فقط 4 ماه از عمر بازار صعودی می‌گذرد.

تازه واردان را گمراه نکنید

کارآفرین مالی دیو لوین در تاریخ 26 مارس به توئیت پلن بی پاسخ داد. وی کاملاً با اظهارات وی مخالفت کرد. لوین در توییت خود تأکید کرد: “پایین‌ترین سطح قیمت [دسامبر 2018] در 3000 دلار بود.” “از آن زمان به بعد منحنی همیشه رو به بالا حرکت کرده است. ما در سال سوم چرخه صعودی بازار هستیم. در بالاترین قیمت هفتمین دوره. این چرخه هنوز به پایان نرسیده است. با این حال خرید بیشتر اکنون می‌تواند پر ریسک باشد. تازه واردانی که فکر می‌کنند این آغاز کار است و اکنون شروع به خرید می‌کنند REKT (متضرر) خواهند بود. “

لوین حتی درباره این موضوع ویدیویی ساخت و استدلال خود را درمورد اینکه چرا فکر می‌کند بیانیه “تازه شروع کار است” پلن بی کاری غیر مسئولانه است، شرح داد. لوین در مورد پایین‌ترین قیمت دارایی پادشاه ارزهای دیجیتال درست فکر می‌کند. در 18 دسامبر 2018 بیت کوین به پایین‌ترین سطح 3100 دلار در هر واحد رسید. اکنون ممکن است مردم به دلیل رویداد قو سیاه که در 12 مارس 2020 اتفاق افتاد، گیج شوند. یا در مورد ” پنجشنبه سیاه. ‘در آن زمان، BTC تا محدوده 3000 دلار پایین آمد. با این حال ارزش هر دارایی، سهام و کالا در آن روز و هماهنگ کاهش یافت.

لوین گفت: “در این ویدئو، من به ایده پلن بی پاسخ می‌دهم. لوین در 9 آوریل با جزئیات بیشتر گفت: ما در میانه چرخه گاوی بیت کوین هستیم نه در ابتدایش.”روند صعودی در سال 2019 آغاز شده است. اظهارات گمراه کننده اجازه نمی‌دهد تا افراد تازه وارد بدانند که آنها به چرخه گاوی فعلی بیت کوین دیر رسیده‌اند. “

دیو لوین: “من از یک نمودار که مستقیم بالا می‌رود متنفرم”

ویدئو لوین برای تعداد زیادی از طرفداران باهوشتر رمزنگاری است. با این حال برخی از سرمایه گذاران ارز دیجیتال فقط هیاهوی پیرامون بیت کوین را دنبال می‌کنند. “آن‌ها نمودارها را دوست دارند، زیرا این تنها چیزی است که آنها بدست آوردند … این هیچ ارتباطی با بیت کوین ندارد، درست است؟ مانند اتریوم نیست که در واقع اقتصاد داشته باشید. بنابراین آنها نمودارها را دوست دارند. نه تنها این تازه واردان یک نمودار را که صعود مستقیم را ترسیم می‌کند می‌پسندند. من از یک نمودار که مستقیم بالا می‌رود متنفرم. به خصوص اگر من بخواهم وارد بازار شوم، “

آیا در میانه چرخه گاوی هستیم یا ابتدایش؟ تحلیلگران در این باره بحث می‌کنند

نمودار قیمت بیت کوین از سال 2018

این کارآفرین طرفدار شبکه اتریوم است. محتوای سخنان وی این مورد را به صورت‌های مختلف بیان می‌کند. برخی از طرفداران رمزنگاری حتی ممکن است نظر لوین را به دلیل علاقه  او نسبت به ETH رد کنند.سرمایه گذاران باید تحقیقات خود را انجام دهند

چند طرفدار دارایی دیجیتال با استدلال لوین موافقت کردند. آن‌ها به اظهارات وی در توییتر پاسخ دادند. به عنوان مثال، یوتیوبر محبوب رمزنگاری از نمایش “Colin Talks Crypto” به توییت لوین در مورد چرخه فعلی بیت کوین پاسخ داد.

کالین نوشت: “شما کاملاً درست می‌گویید”. “ما در میانه چرخه گاوی بیت کوین هستیم – نه در ابتدا. هرکسی از این اصطلاحات بیش از حد صعودی استفاده کند و بگوید “ما تازه کار را شروع کرده‌ایم” اشتباه می‌کند. این افراد حداقل از نظر چرخه فعلی قیمت بیت کوین گمراه کننده است. من حتی یک فیلم در مورد این موضوع ساخته‌ام. مفهوم مشابه “چرا من توصیه نمی‌کنم دوستانم اکنون BTC بخرند.” من داستانی از دوستم را که در میانه چرخه گاوی بیت کوین وارد بازار شد و آنچه برای او اتفاق افتاده است را به اشتراک می‌گذارم.

ما دقیقاً نمی‌دانیم این بازه‌های زمانی دقیقاً از چه زمانی آغاز شده است. بسیاری از ناظران نظرات مختلفی دارند، خصوصاً وقتی زود وارد بازار می‌شوند. علاوه بر این، ما نمی‌دانیم که در این دوره بالاترین قیمت چه رقمی‌خواهد بود. از آن مهمتر دقیقاً نمی‌دانیم چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد.

آنچه ما می‌دانیم این است که می‌توان گفتگوهای موضوعی زیادی را از دو طرف بحث شنید. و در پایان، این شخص سرمایه گذار است که تصمیم می‌گیرد که در این بازه زمانی به بازار ارزهای دیجیتال وارد شود یا خیر. مردم باید هر دو تفسیر را بشنوند و مطرح کنند.
گوش دادن به FUD یا هیجان کاذب پیرامون بازار و پذیرش ساده آن ممکن است ایده خوبی نباشد.

سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً با اهداف خبری و اطلاعاتی به رشته تحریر در آمده است. تیم بیت پارس هیچ گونه مشاوره یا توصیه سرمایه گذاری ارائه نمی‌دهد. قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید. هیچ گاه بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید وارد بازار نشوید.

مطالب مرتبط
بیت کوین بازگشت: BTC در محدود 51 هزار دلار؛ ADA جایگاه خود را بین 3 ارز برتر تثبیت کرد
شاخصهای شبکه بیت کوین و معاملات مشتقات نیز به اوج‌های تارخی جدیدی دست یافتند
صعود اتریوم پس از دو سال به بالای 700 دلار؛ حجم نیم تریلیون دلاری بازار بیت کوین
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس