منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  فشار گاوهای بیت کوین علی رغم طمع موجود در بازار هنوز نتوانسته سطح 50 هزار دلار را بشکند
فشار گاوهای بیت کوین علی رغم طمع موجود در بازار هنوز نتوانسته سطح 50 هزار دلار را بشکند

فشار گاوهای بیت کوین علی رغم طمع موجود در بازار هنوز نتوانسته سطح 50 هزار دلار را بشکند

رضا باغانی
1400/05/25
۰

گاوهای بیت کوین با فشار زیادی سعی در شکستن مقاومت 48 هزار دلار دارند. طی یک هفته گذشته این ارز دو بار از این مقاومت ریجکت شده است. با این حال به نظر می‌رسد پیش از شکسته شدن این سطح انتظار می‌رود بیت کوین یک اصلاح جزیی را از سر بگذزاند.

بیت کوین (BTC) این هفته در حال انجام سومین حمله خود به مقاومت محوری 48 هزار دلار است. گاوهای بیت کوین با فشار خرید خود بازار را هدایت می‌کنند.

پس از یک آخر هفته پرنوسان که هم بیت کوین تا 48000 دلار افزایش یافت و هم ریجکت شدیدی را در آن سطح شاهد بود، پادشاه در حال بازگشت است. بیت کوین اکنون تمام ضررهای خود را جبران کرده است و دوباره در مرحله حساسی قرار دارد.

با شرایط بسیار مطلوب برای ادامه صعود، ممکن است فقط زمان لازم باشد تا حرکت جدید بازار BTC/USD شکل قوی‌تری به خود بگیرد.

در این مقاله به عوامل مؤثر بر حرکت بیت کوین به سمت هدف 50 هزار دلار در هفته آتی خواهیم پرداخت.

فشار گاوهای بیت کوین برای به چالش کشیدن 48000 دلار

این آخر هفته یک دوره پرنوسان برای بازار ارزهای دیجیتال و مخصوصاً بیت کوین بود. در آغاز روز شنبه بیت کوین با یک جهش به بالای 47 هزار دلار رسید. گاوهای بیت کوین در این منطقه با یک فشار فروش روبرو شدند که 48 هزار دلار را به مقاومتی محوری تبدیل کرده است.

پس از آن، یک حمله ناموفق به آن منطقه با عکس العمل شدید پایان یافت. بیت کوین قبل از بازیابی به پایین‌ترین سطح خود یعنی 45،500 دلار رسید.

این بازیابی، که در روز یکشنبه انجام شد، در نهایت بیت کوین را به جایی که عملیات آخر هفته را آغاز کرده بود، بازگرداند. روز دوشنبه درست همانند روز شنبه در جریان است.

اصلاح جزیی قبل از حمله به 50 هزار دلار

مایکل ون دو پوپه (Michaël van de Poppe)، تحلیل گر ارشد کوین تلگراف (Cointelegraph) است. وی قبل از تأیید آخرین افزایش قیمت، هشدار داد: “بیت کوین باید 46.5 هزار دلار را دوباره به دست آورد.”

“اگر این اتفاق بیفتد، من فرض می‌کنم که اوج دوباره آزمایش می‌شود. در غیر اینصورت، 44 هزار دلار حمایت بعدی خواهد بود”.

فشار گاوهای بیت کوین علی رغم طمع موجود در بازار هنوز نتوانسته سطح 50 هزار دلار را بشکند

نمودار شمع یک ساعته بیت کوین

با وجود اینکه به نظر می‌رسد بیت کوین در حال حاضر روند روز شنبه را سپری می‌کند، فروشندگان در 48000 دلار همچنان پرتعداد هستند. نگاهی به سطوح خرید و فروش در صرافی بزرگ بایننس (Binance) میزان مقاومت را نشان می‌دهد. البته این داده‌ها نشان می‌دهد که در حال حاضر حمایت 45000 دلار نیز قابل توجه است.

فشار گاوهای بیت کوین علی رغم طمع موجود در بازار هنوز نتوانسته سطح 50 هزار دلار را بشکند

حجم سفارشات خرید و فروش صرافی بایننس

در همین حال، معامله گر و تحلیلگر رکت کپیتال (Rekt Capital)، یک ساختار مثلث صعودی برای BTC/USD در نظر گرفته است. با اینکه فشار گاوهای بیت کوین در روز یکشنبه باعث شد قیمت به ضلع بالایی برسد ولی در شکستن این سطح ناتوان بود.

او دوشنبه در توئیتر نوشت: “BTC در آخرین تلاش خود برای خروج از مثلث موفق شده است اوج‌های پایین‌تر جدیدی را ایجاد کند.”

“آیا BTC اکنون در این ساختار فعلی بازار گرفتار شده است؟”

ساختار مثلث صعودی در نمودار بیت کوین

افزایش نرخ هش و سختی شبکه

خبرهای خوب فاندامنتال نیز همچنان در حال گسترشند. طبق داده های سایت بلاک چین مبانی شبکه بیت کوین هنوز در حال صعود به بالاترین حد خود هستند.

پس از آخرین تعدیل خودکار در روز جمعه، سختی شبکه بیت کوین 7.3 درصد افزایش یافت. اکنون این معیار بهترین عملکرد خود را از زمان فروش بیت کوین در ماه مه به ثبت رسانده است.

فشار گاوهای بیت کوین علی رغم طمع موجود در بازار هنوز نتوانسته سطح 50 هزار دلار را بشکند

افزایش سختی شبکه بیت کوین

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، قدرت استخراج بیت کوین پس از خروج از چین در حال بهبودی است. این در حالی است که افزایش عملیات موجود به قابلیت این شبکه نیز می‌افزاید.

نتیجه این بهبود یک نرخ هش بزرگ‌تر برای استخراج بیت کوین است. افزایش نرخ هش رقابت بیشتری برای دریافت پاداش‌های بلاک بیت کوین ایجاد می‌کند. این فرآیندی است که به نوبه خود منجر به افزایش سختی برای حفظ تعادل شبکه می‌شود. این امر همچنین امنیت شبکه را افزایش می‌دهد. علاوه بر این باعث می‌شود ماینرها بیت کوین کمتری را بفروشند که با افزایش فشار گاوهای بیت کوین تعادل عرضه و تقاضا برهم می‌خورد.

“سختی شبکه بیت کوین صبح امروز به میزان 7.3 تنظیم شد. قدرت هش ماینرهای مهاجر از چین دوباره به صورت آنلاین (با خروج از چین) در امده است”

– آلیستر میلن (alistairmilne) 13 اوت 2021

نرخ هش در روز دوشنبه به 113 اگزاهش در ثانیه (EH/s) رسید، که اکنون کاملاً از سطح 100 EH/s و 30 EH/s بالاترین و پایین‌ترین سطح پس از ماه مه فاصله گرفته است. بر اساس داده‌های پایگاه تحلیلی ماینینگ پول استتس (MiningPoolStats)، بالاترین حد برای نرخ هش، قبل از ممنوعیت چین در حدود 168 EH/s بوده است.

دلار 50 سالگی را با ضعف جشن می‌گیرد

به نظر می‌رسد بادهای موافق در هفته جاری به بادبان‌های کشتی بازار بیت کوین می‌وزد. پس از پایان سخت هفته در برابر دلار ایالات متحده، امروز شاخص دلار یک تغییر معکوس داشته است. 50 سال از باطل شدن استاندارد طلا در برابر دلار در ایالات متحده می‌گذرد. ضعف دلار، اگرچه ضامن رشد قوی برای BTC نیست، اما همچنان یک شاخص مفید برای پتانسیل بازار رمزنگاری محسوب می‌شود.

در زمان نگارش این مقاله، شاخص ارز دلار آمریکا (DXY) در مقایسه با 93 در هفته گذشته در سطح 92.6 قرار داشت.

نمودار شاخص دلار امریکا

جاستین د آنتن (Justin d’Anethan)، سرپرست فروش صرافی در شرکت ارز دیجیتال اکونکس (EQONEX) است. این شرکت همچنین در بورس اوراق بهادار نزدک (Nasdaq) نیز لیست شده است. وی تاکید کرد که سقوط دلار می‌تواند برای دارایی‌های پرچین مانند طلا نیز مفید باشد.

او روز دوشنبه نوشت: “همچنین می‌توان با کاهش ارزش دلار، حمایت از دارایی‌های پرریسک و طلا را برای بازگشت به سطوح بالا مشاهده کرد.”

“در فضای ارزهای دیجیتال، شما همچنین می‌توانید صعودی بودن را احساس کنید. سرمایه گذاران اکنون بسیار بیشتر از هفته گذشته یا هفته قبل از آن بینش صعودی دارند. “

د آنتن همچنین امیدوار بود که یک کاتالیزور کلان اضافی از سمت دولت ایالات متحده وجود داشته باشد. این کاتالیزور همان لایحه زیرساختی بحث برانگیز است که قرار است با اصلاحاتی در مورد ارزهای دیجیتال بار دیگر به مجلس برود.

وی افزود: “اگر در این لایحه زبانی ملایم‌تر به کار برده شود، می‌تواند حمایت خوبی از بازار ارزهای دیجیتال باشد.”

با افزایش فشار گاوهای بیت کوین طمع به بالاترین حد خود از ماه آوریل رسید

یکی از دلایلی که می‌تواند باعث افزایش فشار گاوهای بیت کوین شود احساسات بازار است. در این هفته شاهد مثبت شدن احساسات بازار بودیم.

این احساسات که با شاخص ترس و طمع (Fear & Greed Index) ارائه می‌شوند، در آخر هفته بالاترین امتیاز خود را در چهار ماه گذشته نشان می‌دهند.

با استفاده از مجموعه‌ای از عوامل برای تعیین اینکه آیا ارزهای دیجیتال به طور کلی بیش از حد فروخته شده‌اند یا برعکس، برای فروش با قیمت‌های معین، شاخص روز یکشنبه به 76/100 رسید که مطابق با “حرص و طمع شدید” است.

در مقابل، فقط در ماه گذشته، اندازه گیری آن 10/100 بود – نقطه مقابل امروز، یا “ترس شدید”.

بنابراین حمله احتمالی بیشتر به 50،000 دلار برای بیت کوین می‌تواند یکبار دیگر احساسات را افزایش دهد. البته ریجکت شدن از این سطح خطر اصلاح تکان دهنده را نیز افزایش خواهد داد. بازار اکنون به بالاترین حد خود در آوریل بسیار نزدیک شده است.

شاخص ترس و طمع کریپتو

عملکر بهتر آلت کوین‌ها نسبت به بیت کوین

به نظر می‌رسد آلت کوین‌ها از شرایط بیت کوین بیشترین سود را می‌برند. در شرایطی که بیت کوین پشت مقاومت 48 هزار دلار گیر افتاده است، آلت کوین‌ها سودهای دو رقمی را جمع می‌کنند.

آلت کوین‌های برتر بازار با وجود سود 8 درصدی بیت کوین در هفته گذشته توانسته‌اند از این ارز پیشی بگیرند. این به خودی خود نشان دهنده آغاز فصل آلت کوین‌ها است.

از میان 50 ارز دیجیتال برتر بر اساس سرمایه بازار، بسیاری از آنها بازده هفتگی بیش از 20 درصد را تجربه کرده‌اند. این در حالی است که روز دوشنبه سولانا (SOL) با 60 درصد افزایش پیشتاز بوده است.

همانطور که بیت پارس قبلاً گزارش داده بود، امیدها زیاد است که نوعی از “فصل آلت” هنوز بتواند در تابستان امسال بازگردد. این آلت سیزن احتمالاً با تجدید حیات امور مالی غیر متمرکز قدرت خواهد گرفت.

بیت کوین هنوز بر 43.7 درصد از بازار ارزهای دیجیتال تسلط دارد. با این حال به نظر می‌رسد آلت کوین‌ها به شدت در حال ربودن سهم بیت کوین هستند. بنابراین شاید ما کم کم به مرحله بی حسی بازار نسبت به عملکرد بیت کوین نزدیک می‌شویم.

مطالب مرتبط
تسلط بیت کوین بر بازار به بیش از 70 درصد رسید؛ سرمایه بازار در نزدیکی یک تریلیون دلار
صعود یا سقوط بیت کوین: BTC به سمت 30 هزار دلار حرکت خواهد کرد یا 100 هزار دلار؟
جایگزین BTC در تسلا: ایلان ماسک کدام ارز سازگار با محیط زیست را انتخاب خواهد کرد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether