منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  بازگشت گاوهای بیت کوین به بازار: BTC توانست مقاومت 40 هزار دلار را به حمایت تبدیل کند
بازگشت گاوهای بیت کوین به بازار: BTC توانست 40 هزار دلار را به حمایت تبدیل کند

بازگشت گاوهای بیت کوین به بازار: BTC توانست مقاومت 40 هزار دلار را به حمایت تبدیل کند

رضا باغانی
1400/05/16
۰

رسیدن BTC به بالاتر از 43000 دلار، سطح 40 هزار دلار را به حمایت تبدیل کرد. بازگشت گاوهای بیت کوین احتمالاً بازار صعودی را که معامله گران بی صبرانه منتظر آن بودند، دوباره زنده می‌کند.

قیمت بیت کوین (BTC) در 6 آگوست به بالاترین سطح چند ماه گذشته و قیمت 43،930 دلار رسید. بازگشت گاوهای بیت کوین باعث شد این دارایی از محدوده معاملاتی که بازار از ماه مه در آن گیر کرده بود، خارج شود.

بیت کوین اکنون سطح 40،000 دلار را به عنوان پشتیبانی به دست آورده است. این باعث ایجاد شورت اسکوییز می‌شود. با بازگشت گاوهای بیت کوین به بازار بیش از 180 میلیون دلار پوزیشن های شورت منحل شد. با برطرف شدن دیوار فروش در بازار فیوچرز، BTC می‌تواند به 47،600 دلار برسد.

با بازگشت گاوهای بیت کوین 40 هزار دلار به حمایت تبدیل شد

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو و تردیدنگ ویو نشان می‌دهد که پس از معاملات اولیه در ساعات اولیه صبح روز جمعه، شاهد بازگشت گاوهای بیت کوین به بازار بودیم. این تجمع باعث شد قیمت (BTC) به بالاترین سطح روزانه در 43،930 دلار برسد. این سطح بالاترین سطح بیت کوین از 19 مه است.

در طول هفته، چندین تحلیلگر معتقد بودند که روند افزایشی در حال انجام است. چندین شاخص تکنیکال، سیگنال‌های صعودی را نشان می‌دادند. از جمله آن‌ها می‌توان به تلاقی بین دو میانگین متحرک که آخرین بار قبل از بازار گاوی 2020 ظاهر شده بود، اشاره کرد. از طرف دیگر معیارهای زنجیره‌ای نیز نشان می‌دادند که با انباشت قابل توجه توسط نهنگ‌ها و سرمایه گذاران خرده فروشی، گاوهای بیت کوین در حال بازگشت به بازار هستند.

صعود بیت کوین به 43930 دلار یک تحول عمده برای قیمت این ارز بود. این نکته توسط تحلیلگر مستعار رکت کپیتال (Rekt Capital) عنوان شد. این اولین بار است که BTC توانست از محدوده معاملات چند ماهه خود خارج شود.

رکت کپیتال گفت:

“BTC با موفقیت میانگین متحرک نمایی 200 روزه را به عنوان پشتیبانی به دست آورد. این اعتماد به روند بلندمدت در احساسات سرمایه گذاران را نسبت به BTC اعلام می کند. BTC همچنین با موفقیت میانگین متحرک نمایی 21 هفته را به عنوان پشتیبانی،  اعلام کرد. این اتفاق شاخصی برای ادامه یافتن بازار صعودی است. به طور کلی می توان گفت بازار ارزهای دیجیتال دوباره در حال صعود است. “

حجم سرمایه کلی بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر 1.719 تریلیون دلار است و میزان تسلط بیت کوین 46.2 درصد است.

به نظر می‌رسد بیت کوین تا 47000 دلار مقاومت زیادی را شاهد نخواهد بود

بیت کوین دوباره در وضعیت سبز قرار گرفته است و در آینده با مقاومت کمی روبرو خواهد شد. BTC از سطح مقاومت بسیار مهمی عبور کرده است که مانع دستیابی به پتانسیل صعودی آن شده بود. با بازگشت گاوهای بیت کوین، این ارز در حال شکست مقاومت‌هاست.

به نظر می‌رسد بیت کوین آماده تجمع است. بسیاری از معامله گران مردد و ضعیف در هفته‌های اخیر تلاش کرده‌اند دارایی خود را به فروش برسانند. با این حال قیمت‌ها همچنان در حال افزایش است. داده‌های بای بیت (Bybt) نشان می‌دهد که بیش از 180 میلیون دلار موقعیت‌های شورت در چند ساعت گذشته منحل شده است. به نظر می‌رسد شکست سطح 41،000 دلار منجر به شورت اسکوییز و حرکت پرقدرت‌تر بیت کوین شده است.

اگرچه دلایل فنی متعددی برای حرکت نزولی در میان مدت وجود دارد، اما حرکت کوتاه مدت صعودی به نظر می‌رسد.

در صورت ادامه حرکت مقصد بعدی 47600 خواهد بود

بیت کوین یک بار دیگر میانگین متحرک 100 روزه را به عنوان پشتیبانی اعلام کرد و به بالاترین حد محلی خود رسید. این تحولات نشان می‌دهد که BTC اکنون فشار خرید مورد نیاز را دارد تا میانگین متحرک 200 روزه را به 45000 دلار برساند و بیشتر پیشرفت کند.

مثلث نزولی که در 26 ژوئیه در نمودار بیت کوین ظاهر شده بود اکنون از ضلع بالایی شکسته شده است. این حرکت پیش بینی می‌کند که افزایش قیمت اخیر تا 47600 دلار ادامه داشته باشد. این نتیجه بستگی به توانایی پادشاه ارزهای دیجیتال در عبور از میانگین متحرک 200 روزه دارد.

بازگشت گاوهای بیت کوین به بازار: BTC توانست 40 هزار دلار را به حمایت تبدیل کند

خروج بیت کوین از مثلث نزولی

از نظر فنی مشخص است که میانگین متحرک 200 روزه می‌تواند به عنوان مقاومت قابل توجهی در راه صعود عمل کند. با این حال تاریخ معاملات نشان می‌دهد که هیچ مانع قابل توجهی در پیش روی بیت کوین وجود ندارد. تنها منطقه ای که ممکن است مقداری از فشار خرید اخیر را جذب کند بین 42،650 تا 43،900 دلار است. جایی که با بازگشت گاوها، بیت کوین در آن مشغول نبرد است.

بازگشت گاوهای بیت کوین به بازار: BTC توانست 40 هزار دلار را به حمایت تبدیل کند

آدرس های خریدار بیت کوین در قیمت 32 تا 40 هزار دلار

در این سطح، نزدیک به 30،000 آدرس قبلاً بیش از 350،000 BTC خریداری کرده‌اند.

این امکان وجود دارد که سرمایه گذاران در این محدوده قیمتی سعی کنند حتی در قیمت هایی زیر قیمت خرید خود دست به فروش بزنند. این اتفاق می تواند روند صعودی بیت کوین را کند کنند. با این وجود، افزایش دیگر سفارشات خرید در حدود قیمت‌های کنونی به BTC اجازه می‌دهد از این سد عبور کند. این تنها چیزی است که برای دستیابی به پتانسیل صعودی لازم است.

حمایت 40 هزار دلار نقش مهمی در ادامه حرکت BTC خواهد داشت

شایان ذکر است اکنون که سطح 40،000 دلار به پشتیبانی تبدیل شده است، احتمالاً نقش مهمی در روند صعودی بیت کوین ایفا خواهد کرد. جهش ناگهانی و نزولی حاصل از برداشت سود سرمایه گذاران می تواند BTC را به زیر این دیوار تقاضابرساند. این ممکن است منجر به اصلاح شدیدی در بازار شود.

مهم‌ترین سطح پشتیبانی زیر 40،000 دلار در 35،000 دلار و 29،500 دلار است.

مطالب مرتبط
بیت کوین ATH جدیدی به جای گذاشت، سرمایه کلی بازار ارزهای دیجیتال نزدیک به 600 میلیارد دلار رسید
حرکت قیمت بیت کوین در ماه اول 2021 چگونه خواهند کرد؟ انتظار رشد قیمت بیشتر می‌رود؟
بیت کوین و رشد آلتکوین ها: BTC از 30 هزار دلار عبور می کند یا آلت سیزن آغاز شده است
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether