منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  اخبار مثبت بیت کوین نشان می‌دهد این ارز در حال بیدار شدن از خواب کوتاه مدت است
آینده ماینینگ بیت کوین: چین ماینرها را تعطیل می‌کند؛ السالوادور درها را باز نموده است

اخبار مثبت بیت کوین نشان می‌دهد این ارز در حال بیدار شدن از خواب کوتاه مدت است

بررسی اخبار مثبت پیرامون بیت کوین به ما تصویری دقیق‌تر از وضعیت فاندامنتال این ارز ارائه می‌دهد. این هفته با وجود سختگیری قانونگذاران شاهد اخبار مثبتی بودیم.

هفته گذشته روند بیت کوین نسبتاً ثابت بود. علی رغم اینکه اوایل هفته برای مدت کوتاهی به زیر 30،000 دلار کاهش یافت، اتفاق مهمی برای افزایش و یا کاهش قیمت بیت کوین در این هفته رخ نداد. تقریباً همه از اخبار مثبت و منفی حول بیت کوین مطلع بودند.

بازار نیز کماکان در سر در گمی به سر می‌برد. با این حال بیت کوین پس از اندک سقوطی دقیقاً زیر 29،000 دلار در برخی صرافی‌ها، با خیالی آسوده بازگشت. البته این ارز، در آخر هفته، با شکستن 34000 دلار تا اواخر عصر یکشنبه، دوباره شروع به صعود کرد. علی رغم افت‌های اخیر به 30000 دلار و پایین‌تر، همچنان در چشم انداز ماه‌های آینده بیت کوین بسیار صعودی دیده می‌شود.

این ارز در زمان نوشتن این مقاله با قیمتی کمی پایین تر از 36 هزار دلار معامله می‌شود و نشانه‌های مثبتی از خود بروز داده است.

اخبار مثبت بیت کوین در این هفته

  • ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و جک دورسی مدیرعامل توییتر و اسکوئر موافقت کردند تا در رویداد “B Word” درباره بیت کوین بحث کنند.
  • شرکت نیویورک دیجیتال (NYDIG)، شریک کیو تو (Q2) برای ارائه خدمات بیت کوین به 18.3 میلیون مشتری بانکی آماده می‌شود.
  • السالوادور کیف پول ملی بیت کوین را معرفی کرد. دولت این کشور قصد دارد 117 میلیون دلار BTC بین شهروندان خود توزیع کند.
  • رییس شورای شهر نیویورک می‌خواهد این شهر مرکز بیت کوین باشد.
  • اولین صندوق بیت کوین خاورمیانه در بورس نزدک دوبی (Nasdaq Dubai) لیست شد.
اخبار مثبت بیت کوین نشان می‌دهد این ارز در حال بیدار شدن از خواب کوتاه مدت است

نمودار مقایسه قیمت بیت کوین با مدل سهام به ارزش بیت کوین

همانطور که در نمودار بالا قابل مشاهده است دقیقاً مانند هفته گذشته، چشم انداز بلند مدت بیت کوین نسبتاً صعودی است. نمودار بالا قیمت بیت کوین را با نسبت سهام به ارزش آن در دلار آمریکا از زمان تأسیس آن در سال 2009 مقایسه می‌کند. همانطور که مشخص است، داده‌ها بار دیگر نشان می‌دهد که بیت کوین در ماههای آینده می‌تواند برای دستیابی به موفقیت بیشتر امیدوار باشد. حتی اکنون هدف بیش از 100000 دلار در ازای هر بیت کوین می‌تواند معقول به نظر برسد. مدل سهام به ارزش، سهام (در دسترس بودن) یک دارایی یا کالا را با جریان تولید آن مقایسه می‌کند.

با توجه به کاهش هش شبکه امید به بازیابی بیت کوین چقدر است؟

بیایید به دلایل صعودی بیش از حد برای ماه‌های آینده بپردازیم. در اواخر این هفته، دشواری استخراج بیت کوین نسبت به گذشته شاهد بیشترین کاهش بود. این معمولاً بر روی قیمت تأثیر می‌گذارد زیرا ماینرها انرژی کمتری برای بدست آوردن بیت کوین مصرف می‌کنند. با این حال، ماینرها با سرکوب چین تحت فشار قرار گرفته‌اند. این ماینرها مجبور به فروش بیت کوین خود هستند. آن‌ها یا یاید برای انتقال عملیات استخراج خود پول خرج کنند یا کاملاً استخراج را تعطیل کنند. این مسئله، اگر نه چند ماه، احتمالاً چند هفته طول خواهد کشید و مطمئناً بازار را درگیر خواهد کرد.

بزرگترین ایردراپ تاریخ بیت کوین

سپس السالوادور را داریم، کشوری که بیت کوین را به عنوان پول قانونی تصویب کرده است. قطعاً این امر هنوز عملی نشده است. علاوه بر این، سایر کشورها در مورد قصد خود برای ادامه راه السالوادور بسیار مشتاق هستند. در اوایل این هفته، تانزانیا اعلام کرد که آنها نیز ممکن است این کار را انجام دهند. در ماه سپتامبر، هر شهروند در السالوادور 30 دلار بیت کوین از طریق کیف پول همراه چیوو (Chivo) دریافت می‌کند. بنابراین در آن زمان السالوادور بیت کوین را به طور رسمی در آغوش می‌گیرد. میلیون‌ها نفر در یکی از بزرگترین ایردراپ های تاریخ تاکنون بیت کوین دریافت خواهند کرد.

تپ روت فعال می شود

در ماه نوامبر، تپ روت (Taproot) در شبکه بیت کوین فعال خواهد شد. این به روز رسانی باعث افزایش امنیت، سرعت و ایجاد قابلیت‌های قرارداد هوشمند می‌شود. بیت کوین با سرعت بیشتری رشد می‌کند و البته این به سرعت در قیمت منعکس نمی‌شود.

به یاد داشته باشید ما در حال مقایسه بیت کوین با فیات هستیم. ما آن را با فیات قیمت گذاری می‌کنیم. بنابراین با در نظر گرفتن تپ روت بیت کوین برای سرنگونی و اصلاح سیستم مالی جهانی و ارزهای فیاتی که بر روی آن ساخته شده است، به طرز وحشیانه‌ای قدرتمند خواهد شد.

تنها قیمت مهم برای علاقه مندان به بیت کوین این است:

یک بیت کوین برابر با یک بیت کوین است.

اخبار مثبت بیت کوین

این هفته جک دورسی و ایلان ماسک اعلام کردند که اواخر ماه جولای در مورد بیت کوین بحث عمومی خواهند کرد. این باید یک خبر صعودی باشد، اگرچه با حضور ماسک هرگز نمی‌توان از چیزی امیدوار بود.

مایکل سیلور، در حالی که با بلومبرگ صحبت می‌کرد، گفت که او نگران نوسانات کوتاه مدت قیمت نیست. ما نیز نباید این مسئله را بسیار جدی بگیریم. سیلور قبلاً گفته بود هیچ دلیلی وجود ندارد که بیت کوین نتواند یک دارایی 100 تریلیون دلاری شود. حتی اگر این یک تخمین محافظه کارانه باشد، در طی چند سال های آینده همچنان 20،000٪ افزایش داریم.

گروه CME همچنین این هفته اعلام کرد که معاملات قراردادهای آتی بیت کوین خرد در این پلتفرم از 1 میلیون فراتر رفته است. این خبر هم تقاضای بیت کوین را افزایش می‌دهد.

سرانجام، اعلامیه کیو تو هولدینگز (Q2 Holdings) مبنی بر مشارکت آنها با گروه سرمایه گذاری نیویورک دیجیتال (NYDIG) برای ارائه خدمات بیت کوینی به بیش از 18 میلیون مشتری وجود دارد. این اتفاق به پذیرش بیشتر بیت کوین در سراسر جهان کمک خواهد کرد. مطمئناً سایر مؤسسات مالی شروع به ارائه خدماتی مشابه می‌کنند.

اخبار منفی بیت کوین

باز هم می‌توانیم به ایلان ماسک بپردازیم. تصمیم جک دورسی و ایلان ماسک در مورد بحث عمومی درباره بیت کوین در ماه جولای، می‌تواند یک اتفاق نزولی نیز باشد. ماسک بارها و بارها ثابت کرده است که برای دستکاری در بازار از هیچ فرصتی نمی گذرد. وی مطمئناً برای ادامه کار ضد اطلاعاتی خود علیه بیت کوین در این برنامه حضور می‌یابد. بعید به نظر می‌رسد که تا زمان اجرای این نشست ماسک تغییر مسیر داده باشد.

در کشور آفریقای جنوبی دولت موضع خود در مورد خرید رمزنگاری از خارج کشور و یا ارسال پول به خارج از کشور با ارزهای دیجیتال را بار دیگر اعلام کرده است. پس از فروپاشی طرح پانزی میرور تریدینگ اینترنشنال (Mirror Trading International) در سال 2020، رسوایی افریکریپت (Africrypt) آفریقای جنوبی را می‌توان به عنوان پایتخت کلاهبرداری ارز دیجیتال معرفی می‌کند.

همانطور که دیروز گزارش دادیم در آخر هفته، دولت انگلیس هشدار داد که بایننس نمی‌تواند “فعالیت قانونی” را در انگلیس ادامه دهد. مطمئناً این کشور همین برخورد را با سایر صرافی‌ها نیز انجام خواهد داد.

برخی از کشورها به جای هموار کردن زمینه پذیرش رمزنگاری، به طور فزاینده‌ای ممنوعیت‌ها و روایت‌های ضد رمزنگاری را به وجود می‌آورند. این امر به نظر نمی‌رسد که به زودی متوقف می‌شود. با رشد پذیرش بیت کوین، کشورهای بیشتری با آن مبارزه خواهند کرد. آن‌ها سعی می‌کنند از کنترلی که در سیستم‌های مالی پیر خود اعمال می‌کنند، محافظت کنند. این دولت ها تلاش می کنند شهروندان را به سیستم مالی سنتی سوق دهند.

نتیجه گیری

به نظر می‌رسد چشم انداز کوتاه مدت نزولی باشد. احتمالاً البته به احتمال خیلی کم بیت کوین در هفته‌های آینده حداقل یک بار دیگر به زیر 30،000 دلار می‌رسد. با این حال چشم انداز بلند مدت بیش از حد صعودی است. همانطور که نمودارها و تحلیل های هفتگی همچنان نشان می‌دهند، بیت کوین به سمت دستیابی به موفقیت پیش می‌رود. این امر ممکن است هفته‌ها یا حتی ماه‌ها طول بکشد. باید بپذیریم بیت کوین برای میلیاردها نفر آزادی مالی به ارمغان می‌آورد. هرچه تعداد بیشتری از افراد، مؤسسات و حتی کشورها بیت کوین را بپذیرند، ارزش ارزهای فیات کمتر می‌شود.

اخبار مثبت بیت کوین به آرامی در حال منتشر شدن است. این می تواند ترس به وجود آمده در بازار را کم کم محو کند. با این حال برای این اتفاق زمان لازم است.

مطالب مرتبط
مدیرعامل بایننس و فعالان کریپتو از انتظاراتشان در مورد ارزهای دیجیتال در سال 2021 می گویند
خرید بیت کوین سخت‌تر می‌شود؛ آدرس‌های فعال اتریوم به اوج جدیدی دست یافت
بیت کوین در سال 2021: بزرگان دنیای مالی از پیش بینی قیمت این ارز در پایان سال آینده می گویند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان