منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد

فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد

با توجه به ثبت 10 شمع سبز پشت سر هم در فراکتال نمودار قیمت، بیت کوین می‌تواند تا دو برابر ارزش فعلی افزایش می‌یابد. این در حالی است که ماهانه حدود 100 هزار بیت کوین از صرافی‌های متمرکز خارج می‌شود.

قیمت بیت کوین (BTC) پس از افزایش به 42.230 دلار بیش از 8.2 درصد کاهش یافته است. با این حال رشد 43.5 درصدی آن شامل 10 روز افزایش متوالی بود. با وجود این پیشرفت بیت کوین در حال حاضر در حدود 38،500 دلار معامله می‌شود. علی رغم این اصلاح برخی تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که بر اساس فراکتال نمودار بیت کوین، این ارز می‌تواند 100 درصد دیگر افزایش یابد.

دو برابر شدن ارزش بیت کوین طبق تحلیل فراکتال 10 شمع سبز روزانه در نمودار

نونیا بیزنیز (Nunya Bizniz)، یک تحلیلگر بازار مستقل است که روز یکشنبه در مورد این پیش بینی صعودی صحبت کرد. وی خاطرنشان کرد که هر یک از روندهای صعودی 10 روزه قبلی این ارز دیجیتال در مراحل بعدی قیمت آن را دو برابر کرده است. بنابراین، اگر تاریخ تکرار شود، قیمت بیت کوین می‌تواند در 30 تا 60 روز آینده بیش از 100 درصد افزایش یابد.

بازار گاوی بیت کوین پس از بسته شدن 10 شمع متوالی سبز ادامه می‌یابد

بیزنیز خاطرنشان کرد که قله بعدی بیت کوین می‌تواند در 21 سپتامبر 2021 شکل بگیرد. وی همچنین به عملکرد این ارز دیجیتال قبل و بعد از دو رویداد هالوینگ قبلی اشاره کرد. هالوینگ یک پدیده از پیش برنامه ریزی شده در کد منبع بیت کوین است. این رویداد به طور خودکار هر چهار سال یکبار میزان عرضه جدید بیت کوین را به نصف کاهش می‌دهد.

پس از اولین هالوینگ در سال 2013، تقریباً 326 روز طول کشید تا قیمت بیت کوین رکورد جدیدی ثبت کند. در همین حال، به دنبال هالوینگ بعدی در سال 2016، بیت کوین 526 روز بعد به قله جدید خودش رسید. این امر تاریخ اوج چرخه فعلی بیت کوین را در 21 سپتامبر 2021 پیش بینی می‌کند. این تاریخ با توجه به فراکتال صعودی 10 روزه در نمودار بیت کوین و هالوینگ قبلی که در مه 2020 بیان شده است.

بیت کوین می‌تواند در سه ماهه چهارم به شش رقم برسد

در همین حال، آریل سانتوس آلبورنا (Ariel Santos-Alborna) خاطرنشان کرد که چرخه فعلی بیت کوین بیشتر شبیه سال 2013 است تا سال 2016. در آن زمان، نرخ بیت کوین در آوریل به 255 دلار رسید. پس از آن در ژوئیه BTC تا 66 دلار اصلاح شدو سپس در ماه دسامبر به اوج 1150 دلار دست یافت.

به طور مشابه، این جفت ارز در آوریل تقریباً به 65،000 دلار رسید. بعد از آن در ماه ژوئیه تا حدود 29،000 دلار سقوط کرد. بنابراین همانطور که سانتوس آلبورنا معتقد است، در سه ماهه بعدی 2021 بیت کوین در تلاش برای رسیدن به قله جدید خواهد بود.

اما این تحلیلگر به معامله گران هشدار داد که اهداف صعودی خود را بر اساس میزان افزایش قیمت قبلی تعیین نکنند. به عنوان مثال، افزایش قیمت از 66 دلار به 1150 دلار در سال 2013 به این معنی نیست که بیت کوین از 29000 دلار به 256000 دلار در سال 2021 افزایش می‌یابد.

فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد

بیت کوین از آوریل 2021 بین 29 هزار دلار تا 42 هزار دلار باقی مانده است

سانتوس آلبورنا توضیح داد: “هر دو صعود به ترتیب در نوامبر و دسامبر رخ داد. این می‌تواند القاء کند که محرک بازارهای خرسی بیشتر با مالیات ارتباط دارد.”

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که نهادهای نظارتی و دولت نظارت خود را در مورد صنعت ارزهای دیجیتال افزایش داده‌اند. این شامل فشار اخیر قانونگذاران آمریکایی برای اعمال مالیات بیشتر بر سود سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال است.

خروج بیت کوین از صرافی‌های متمرکز به 100 هزار BTC در ماه افزایش یافته است

صرافی‌های متمرکز سنگین‌ترین هفته برداشت بیت کوین خود را از نوامبر 2020 تجربه کرده‌اند. خروج بیت کوین از صرافی‌های متمرکز به بالاترین سطح خود از سال گذشته رسیده است. تقریباً 40،000 بیت کوین در هفت روز گذشته از این صرافی ها خارج شده است.

بر اساس گزارش گلس نود در 2 آگوست خروج بیت کوین برای سومین بار از سپتامبر 2019 به بیش از 100،000 BTC در ماه افزایش یافته است. این ارائه دهنده تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای تخمین می زند که در حال حاضر فقط 13.2 از BTC در گردش است. این پایین‌ترین سطح عرضه در گردش بیت کوین در سال 2021 است.

در این گزارش آمده است: “این نشان دهنده یک بازگشت تقریباً کامل از حجم ورودی قابل توجهی است که در جریان فروش ماه مه مشاهده شده است.”

فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد

تغییر موقعیت خالص صرافی ها

سقوط شدید “پنجشنبه سیاه” منجر به کاهش بیش از 50 درصدی قیمت ارزهای دیجیتال در کمتر از دو روز شد. در آن زمان خروجی‌ها در ماه آوریل 2020 به حدود 150،000 BTC در ماه رسید. رئیس جمهور ترامپ در ماه مارس با تشدید مقررات، جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، ممنوعیت سفر بین اروپا و آمریکا را اعلام کرد. علی رغم سقوط شدید، بیت کوین تا پایان ماه مه 2020 تا 150 درصد رشد کرد. این امر باعث انباشت سنگین این ارز شد.

جریان‌های خروجی مجدداً در ماه نوامبر 2020 به 150،000 BTC در ماه نوامبر رسید. پس از آن بیت کوین برای ثبت رکورد بی سابقه قیمت خود در 20،000 دلار، افزایش یافت. در این شرایط BTC در ماه بعد به بالاترین رکورد جدید تاریخش رسید.

بایننس و کوین بیس شاهد کاهش دارایی های BTC خود هستند

گلس نود روندهای مختلف بین کوین بیس و بایننس را در بیشتر سال 2021  ثبت کرده است. در حالی که کوین بیس خروجی‌های قابل توجهی را تجربه کرده، بایننس بزرگ‌ترین دریافت کننده BTC بوده است.

با این حال، ذخایر بایننس در حال کاهش است و 37500 واحد بیت کوین در هفته گذشته از این صرافی خارج شده‌اند. این نشان دهنده بیت کوین هایی به ارزش تقریباً 1.5 میلیارد دلار است.

موجودی کوین بیس در ماه ژوئن ثابت ماند. در حالی که این صرافی 30،000 BTC در اواسط ماه ژوئیه دریافت کرد، 31،000 BTC در هفته گذشته از این پلتفرم خارج شد.

با نگاهی به احساسات کلان، این ارائه دهنده تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای روند انباشت موجود در بازار را با “معیار سرزندگی” توصیف کرد.

این معیار که نسبت مجموع روزهای سکه از بین رفته و مجموع تمام روزهای سکه ایجاد شده را اندازه گیری می‌کند، نشان دهنده روند انباشت گسترده پس از فروش شدید ماه مه است.

“به نظر می‌رسد که HODLing و انباشت محتمل‌ترین روند غالب در بازار است.”

فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد

نمودار شاخص سرزندگی گلس نود

مطالب مرتبط
بازار گاوی بیت کوین در سال 2021 با چرخه‌های قبلی متفاوت است
پیش بینی روند صعودی برای اتریوم و بیت کوین در ادامه چرخه گاوی بازار ارزهای دیجیتال
سرمایه کل بازار رمزنگاری با رسیدن بیتکوین به 12000 دلار 7 میلیارد دلار افزایش یافت
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether