قیمت بیت کوین
۷۶۹,۳۸۳,۷۰۵تومان
32,325دلار
1.59
قیمت اتریوم
۳۱,۴۸۱,۶۱۰تومان
1,323.61دلار
8.24
قیمت تتر
23,853تومان
1دلار
0.09
قیمت پولکادات
۴۲۱,۸۳۵تومان
17.79دلار
1.74
خانه  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  چالش بیت کوین در سطح 19 هزار دلار: آیا این نشانه ضعف بیت کوین است؟

چالش بیت کوین در سطح 19 هزار دلار: آیا این نشانه ضعف بیت کوین است؟

تحلیل فاندامنتال بیت کوین
رضا باغانی
17 آذر 99
۰
7
چالش بیت کوین در سطح 19 هزار دلار: آیا این نشانه ضعف بیت کوین است؟

بیشتر آلت‌های بازار ارزهای دیجیتال همچنان آرام هستند. با توجه به چالش بیت کوین بالاتر از سطح 19000 دلار و تقلای اتریوم در سطح 600 دلار بازار تقریبا بدون تغییر مانده است. با این حال به نظر می رسد از انتظارات افزایشی بیت کوین کاسته شده است.

چالش بیت کوین در سطح 19 هزار دلار: آیا این نشانه ضعف بیت کوین است؟

چالش بیت کوین در سطح 19 هزار دلار: آیا این نشانه ضعف بیت کوین است؟

چالش بیت کوین در سطح 19 هزار دلار: آیا این نشانه ضعف بیت کوین است؟

بیت کوین در طول آخر هفته با نوسانات کمی در حدود سطح 19000 دلار نسبتاً آرام باقی مانده است. بازار آلتکوین ها همچنین با عدم وجود حرکات دو رقمی قیمت، حرکت غیرمعمولی را نشان نداده است.آرام گرفتن بیت کوین در آخر هفته

به دنبال یک هفته بسیار ناپایدار با دو اوج متوالی در برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال و ریجکت شدن شدید، بیت کوین در این آخر هفته آرام گرفت. همانطور که دیروز نیز در بازار مشهود بود، پادشاه ارزهای دیجیتال توانست ضررهای خود را بازیابد و دوباره در کانال 19000 دلار به کارش ادامه دهد.

چالش بیت کوین در سطح 19 هزار دلار: آیا این نشانه ضعف بیت کوین است؟

نمودار قیمت بیت کوین

در 24 ساعت گذشته وضعیت تغییر چندانی نکرده است. BTC به پایین‌ترین قیمت یعنی سطح 18 هزار و 900 دلاری روزانه شیرجه کاهش یافت. پس از آن به قیمت 19 هزار و 400 دلار رسید. به دنبال این نوسانات کوتاه مدت قیمت، بیت کوین همچنان در حدود 19200 دلار معامله می‌شود. تا حدودی انتظار می‌رود، عدم توانایی بیت کوین برای شکستن سطح 20 هزار دلار، بر احساسات عمومی جامعه ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد.

شرکت تحلیلی سانتیمنت اظهار داشت که حجم انتظارات اجتماعی تفسیرهای مثبت و منفی در توییتر “کمی کاهش یافته است زیرا قیمت بازار در مقایسه با تلاش‌های قبلی خیلی دورتر از 20،000 دلار بود.” با این حال، این شرکت اظهار داشت که سطح خوش بینی هنوز کمی بیشتر است.

چالش بیت کوین در سطح 19 هزار دلار: آیا این نشانه ضعف بیت کوین است؟

انتظارات بازار بیت کوین

در هر صورت، به دنبال دوره‌های نسبتاً طولانی محدود ماندن مانند دوره‌ای که در حال حاضر شاهد آن هستیم، معمولاً یک حرکت بزرگ را شاهد خواهیم بود.آرامش غیرمعمول در میان آلتکوین ها

آلتکوین ها به ویژه سکه‌های میانی و پایین جدول از نظر حجم سرمایه بازار، به دلیل سطح بالای نوسانات شناخته شده‌اند. همین هفته گذشته، چندین توکن از بالاترین قیمت سالانه به از دست دادن درصد دو رقمی در طول سقوط روز شکرگذاری رسیدند.

با این حال، آن‌ها عملکرد BTC را در این آخر هفته تقلید کرده‌اند و اکثر آلت‌ها نسبتاً ثابت مانده‌اند. ده سکه برتر از نظر حجم بازار فقط دو نماینده با حرکت 24 ساعته بالاتر از 1٪ دارند. این‌ها ریپل (1.1٪) و بیت کوین کش (1.4٪) هستند.

چالش بیت کوین در سطح 19 هزار دلار: آیا این نشانه ضعف بیت کوین است؟

نمای کلی بازار ارزهای دیجیتال

اتریوم، بایننس کوین، چین لینک، پلکادات، کاردانو و لایتکوین اساساً همان قیمت دیروز را نشان می‌دهند.

وضعیت در میان آلت کوین‌هایی با حجم پایین و متوسط نیز مشابه است. مهم‌ترین سودآور، اوه (Aave)، کمتر از 3 درصد افزایش یافته است. بیت کوین اس وی (2.7٪)، انجین کوین (2.6٪)، ترا (2.3٪) و رونکوین (2٪) در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در مقابل، کوساما بیشترین ارزش را از دست داده است – 2.6٪. نانو، زیلیکا و اورکید نیز تقریباً 2٪ کاهش یافته‌اند.تقریباً می‌توان گفت بازار آخر هفته بسیار آرامی را سپری کرده است. با کاهش انتظارات عمومی برای رشد بیت کوین به نظر می‌رسد این ارز در حال ضعیف شدن است. با این وجود بیت کوین همیشه غیرقابل پیش بینی نشان داده است. باید منتظر بود و دید در آغاز هفته کاری بازارهای مالی چه اتفاقی برای این ارز دیجیتال مطرح رخ خواهد داد. چالش فعلی بیت کوین شکستن مقاومت روانشناختی 20000 دلار است. پس از این حرکت به سمت اوج قیمتی پیش بینی شده که می تواند نقطه عطف جدیدی برای این ارز باشد.

مطالب مرتبط
آدرس‌های برتر بیت کوین: کیف پولهایی با بیشترین تعداد BTC چه تاثیری بر بازار دارند؟
تاریخچه هالوینگ بیت کوین: چطور می‌توان از نصف شدن پاداش بیت کوین سود کسب کرد
بیت کوین در سال 2021: بزرگان دنیای مالی از پیش بینی قیمت این ارز در پایان سال آینده می گویند
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
فیلم آموزش بلاک چین
آموزش بیت کوین به صورت ساده
ترید و سرمایه گذاری
درآمد منفعل ارزهای دیجیتال: چگونه از اندوخته‌های خود درآمد کسب کنیم؟
سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم
قانون گذاری دیفای: سال 2020 شکوفایی دیفای رقم خورد آیا 2021 سال قانونمند شدن آن است؟
سقوط بورس چیست و چگونه رخ می‌دهد؟ همه چیز درباره اصطلاح دوشنبه سیاه
استیکینگ ارز دیجیتال (Staking) یا سهام گذاری چیست؟ چگونه می‌توان از این طریق درآمد کسب کرد