منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  آیا آرامش بیت کوین قبل از جهش بزرگ و تکرار الگوی دو اوج سال 2013 در سال جاری است؟
آیا آرامش بیت کوین قبل از جهش بزرگ و تکرار الگوی دو اوج سال 2013 در سال جاری است؟

آیا آرامش بیت کوین قبل از جهش بزرگ و تکرار الگوی دو اوج سال 2013 در سال جاری است؟

بازار جانبی هفته گذشته با توجه به افزایش 60 درصدی بیت کوین در ماه منتهی به آن، نگران کننده نیست. احتمالاً عقب نشینی و آرامش بیت کوین برای تکرار الگویی مشابه سال 2013 است. در این مقاله به رویدادهای مهم هفته گذشته و تأثیر آن بر قیمت بیت کوین خواهیم پرداخت.

این هفته با دستیابی بیت کوین به 50،000 دلار در روز دوشنبه عالی شروع شد. با این حال در روزهای بعد از آن شاهد رکود و ضعف بیت کوین بودیم. بسیاری از معامله گران از این روند اصلاحی نگران شدند. با این حال عقب نشینی و آرامش بیت کوین در ماهی که 60 درصد افزایش یافته است، چیز جدیدی نیست. در این هفته، مایرکو استراتژی (MicroStrategy) دوباره به صدر اخبار بازگشت و به خرید و انباشت بیت کوین ادامه داد. به نظر می‌رسد در این دوره میلیاردرهای بیشتری به باشگاه بیت کوین پیوسته اند. با این حال ری دالیو (Ray Dalio) و فیس بوک هر دو حرکتی برضد پادشاه ارزهای دیجیتال انجام دادند.

اخبار صعودی که می تواند آرامش بیت کوین را به روند صعودی تبدیل کند

این هفته عالی شروع شد. بیت کوین برای اولین بار از ماه مه از سطح مقاومت روانشانسی 50،000 دلار فراتر رفت. متأسفانه قیمت بالای 50،000 دلار باقی نماند و کمی افت کرد. پس از یک افت سریع بیت کوین توانست آرامش خود را در محدود 48 هزار دلار بازیابد. بسیاری از معامله گران در مورد این سقوط ابراز نگرانی کردند. با این حال به نظر برخی دیگر اصلاح تا 44 هزار دلار نیز نمی‌تواند خللی در روند افزایشی بیت کوین ایجاد کند. نباید فراموش کرد که بیت کوین در ماه منتهی به دوشنبه بیش از 60 درصد افزایش یافته است.

سه شنبه

روز سه شنبه، شرکت زیرساخت بیت کوین، بلاک استریم (Blocksteam)، حدود 210 میلیون دلار سرمایه دیگر به 3.2 میلیارد دلاری خود اضافه کرد. این شرکت قصد دارد عملیات استخراج خود را گسترش داده و ماینرهای ASIC بیشتری را راه اندازی کند. بلاک استریم توسط آدام بک (Adam Back)، بنیانگذار هش کش (Hashcash)، رهبری می‌شود. هش کش پروژه ای است که در استخراج بیت کوین استفاده می‌شود. جمع آوری این میزان سرمایه نشان دهنده علاقه بازار به سرمایه گذاری در استخراج بیت کوین حتی در زمان آرامش است.

همچنین روز سه شنبه، مایکل سیلور اعلام کرد که مایکرواستراتژی 3،907 بیت کوین اضافی خریداری کرده است. اکنون کل دارایی‌های شرکت به 108،992 BTC رسیده است. سیلور قصد شرکت را برای HODL مجدداً تأیید کرد. وی تصریح کرد که این شرکت بدون قصد وام دادن دارایی‌های خود، حق حضانت بیت کوین اش را حفظ می‌کند.

میلیاردر مکزیکی، ریکاردو سالیناس پلیگو، در مصاحبه‌ای در روز سه شنبه گفت که پول فیات یک کلاهبرداری است. وی خاطرنشان کرد که بانک او، بانکو آزتکا، در تلاش است تا در مکزیک اولین پذیرنده بیت کوین باشد. این بانک علاوه بر مکزیک در پاناما، گواتمالا، هندوراس، پرو و السالوادور فعالیت می‌کند. این امر با توجه به اینکه بیت کوین در حال تبدیل شدن به یک جریان بزرگ در آمریکای جنوبی است، بسیار مهم است. السالوادور تنها یک هفته تا شروع راه اندازی بیت کوین در سراسر کشور فاصله دارد.

چهارشنبه

روز چهارشنبه، هالی کیم (Holly Kim) اولین سیاستمدار در ایالت ایلینوی ایالات متحده شد که بیت کوین را به عنوان کمک مالی پذیرفت. وی گفت: “به نظر می‌رسد که مردم می‌خواهند کمک کنند. احساس می‌کنم این یک قدم جدید است.” هرچه بیشتر سیاستمداران با ایده بیت کوین و پتانسیل آن آشنا می‌شوند، به احتمال زیاد در آینده برای قوانین طرفدار بیت کوین عمل خواهند کرد.

همچنین روز چهارشنبه، NYDIG با SIMON همکاری کرد. NYDIG به بیش از 100،000 مدیر دارایی با دارایی بیش از 5 تریلیون دلار خدمات نگهداری بیت کوین را ارائه دهد. SIMON همچنین یک پلتفرم آموزشی بیت کوین را که مخصوص مدیران سرمایه است، راه اندازی کرد.

پنجشنبه

تا روز پنجشنبه، صندوق‌های مورگان استنلی بیش از 1 میلیون سهم در صندوق تراست بیت کوین گری اسکیل (Grayscale) در اختیار داشتند.

همچنین روز پنجشنبه، بلومبرگ گزارش داد که سیمون نیکسون میلیاردر، به دنبال ریکاردو سالیناس پلیگو در اوایل هفته به دنبال سرمایه گذاری در بیت کوین است. نیکسون بنیانگذار وب سایت مقایسه قیمت مانی سوپر مارکت (MoneySuperMarket) است. این وب سایت در سال 1993 تأسیس شد.

اخبار خوب و صعودی دیگری نیز در هفته گذشته منتشر شد. شرکت سرمایه گذاریفیدیلیتی (Fidelity) پیش بینی کرد که بیت کوین در سال 2026 به 1 میلیون دلار خواهد رسید. میلیاردر سامیح ساویریس در هتل لوکس خود در سوئیس و سناتور وایومینگ، کریس روتفوس، پذیرش بیت کوین را آغاز کردند. کریس روتفوس تصریح کرد که دولت طرفدار بیت کوین است. از طرف دیگر خطوط هوایی ونزوئلا تورپیال (Turpial) قصد دارد بیت کوین را به عنوان یک محافظ در برابر تورم شدید این کشور بپذیرد.

اخبار نزولی بیت کوین

ری دالیو، چند هفته پیش ادعا می‌کرد در بیت کوین سرمایه گذاری زیادی می‌کند. با این حال وی روز سه شنبه مدعی شد که طلا همچنان سرمایه گذاری برتر است. دلیل چرخش موضع او هنوز مبهم است. یا این وجود او یکی از بزرگترین صندوق‌های سرمایه گذاری در جهان را دارد. بنابراین کلماتی که از دهان او خارج می شود در حال حاضر برای سرمایه گذاران اهمیت زیادی دارد.

روز چهارشنبه، فیس بوک بر تعهد خود به استیبل کوین ها و NFT به جای بیت کوین تأکید کرد. البته این کاملاً انتخاب آنها است. با این حال موضع شرکتی که نظرات میلیاردها نفر را از طریق پلتفرم‌های خود کنترل می‌کند، تاثیر گذار است. فیس بوک اکنون موضع واضحی دارد که سایر دارایی‌های رمزنگاری را بر بیت کوین ترجیح می‌دهد. این اعلامیه فیس بوک می‌تواند اعلام جنگ علیه بیت کوین و بیت کوینر در سراسر جهان محسوب شود.

آیا بیت کوین می‌توان دو اوج قیمتی را در سال 2021 ثبت کند؟

با نزدیک شدن قیمت بیت کوین به 50،000 دلار، به نظر می‌رسد یک “اوج دوگانه” به سبک 2013 در حال شکل گیری است. با افزایش قیمت بیت کوین نزدیک به 50،000 دلار، حرکت صعودی به بازار بازگشت. به نظر می‌رسد نهنگ‌های قدیمی بیش از هر زمان دیگری بیت کوین را جمع آوری می‌کنند.

در چرخه سال 2013، قیمت بیت کوین 75 درصد از بالاترین سطح خود کاهش یافت. با این وجود پس از آن در کمتر از 6 ماه 1750 درصد افزایش یافت. ما نمی‌گوییم که ممکن است رالی دوباره با عملکردی مشابه اتفاق بیفتد. فقط ممکن است این الگو “اوج  دوگانه” انفجاری در چرخه رونق و رکود سنتی چهار ساله بیت کوین دوباره اتفاق بیفتد.

آیا آرامش بیت کوین قبل از جهش بزرگ و تکرار الگوی دو اوج سال 2013 در سال جاری است؟

الگوی دو اوج در سال 2013

بازار در مقایسه با سال 2013 نیز چرخه کاملاً مشابهی را پشت سر گذاشته است. بیت کوین با افزایش اولیه سهموی روبرو شدد. پس از آن مقدار زیادی از سکه‌ها قبل از تجمع مجدد و افزایش سهموی نقد شدند.

آیا آرامش بیت کوین قبل از جهش بزرگ و تکرار الگوی دو اوج سال 2013 در سال جاری است؟

عرضه نقد بیت کوین

اگر عرضه موجود بیت کوین همچنان با سرعت فعلی به سمت سرمایه گذاران قدیمی حرکت کند، یک شوک عرضه آغاز می‌شود. چیزی که اکثر مردم جهان نمی‌توانند آن را درک کنند. بیت کوین، با دارایی تقریباً یک تریلیون دلاری امروز، می‌تواند به راحتی به دارایی با 5 تریلیون دلار در سال 2022 برسد.

از این گذشته، 1 دلار سرمایه‌ای که به بیت کوین سرازیر می‌شود، بیش از 1 دلار از سرمایه بازار به دارایی اضافه می‌کند. در طول بازار صعودی که اکثر شرکت کنندگان در بازار هولدر هستند، ارزش بازار تا ارزش واقعی بیت کوین فاصله صعودی دارد. اگر 1 درصد از سرمایه وجوه بدهی جهانی به عنوان یک پناهگاه امن به بیت کوین منتقل شود، شاهد رشد چشمگیری خواهیم بود. اقتصاد جهانی پس از همه گیری با اختلالات گسترده زنجیره تأمین مواجه شده است که باعث افزایش قیمت‌ها در سراسر جهان می‌شود.

نتیجه گیری

هر چه مدت بیشتری در فضای بیت کوین فعالیت کنید، حساسیت شما نسبت به اخبار بیش از حد صعودی کمتر می‌شود. میلیاردرها مشتاق سرمایه گذاری روی بیت کوین هستند. مدیران سرمایه و بانک‌ها تقریباً هر هفته محصولات جدیدی را برای بیت کوین عرضه می‌کنند. از طرفی می شنوید مؤسسات بیشتری در حال سرمایه گذاری دارایی های خود در بیت کوین هستند. با این همه به نظر نمی‌رسد بازارها واکنش خاصی به اخبار نشان دهند. همانطور که قبلاً نیز بیان کردم، قیمت فیات بیت کوین نباید نشان دهنده قدرت آن باشد.

ما در روزهای اولیه دارایی هستیم که وضعیت فعلی را تغییر داده و کنترل مالی را دوباره در اختیار توده‌ها قرار می‌دهد. اگر بیت کوین خریداری می‌کنید زیرا میلیاردری این کار را کرده است، به وضوح نمی‌دانید بیت کوین چیست. نمی‌دانید این پول غیرمتمرکز چگونه کار می‌کند یا نشان دهنده چیست. البته، از پذیرندگان بیشتر همیشه باید استقبال شود. کسانی که تریبونی برای تبلیغ دارند از پیوستن به “ارتش هولدرها” استقبال می‌کنند.

سلب مسئولیت

بیت کوین برای اولین بار در چند ماه گذشته از 50،000 دلار عبور کرد و این نشانه خوبی است. بیت کوین با آرامش اما مطمئناً در حال افزایش است. اگر در اواخر جولای به 30،000 دلار نرسیدید، دومین فرصت برای انباشت اکنون است. ظرف یک هفته دیگر، السالوادور شروع به عرضه بیت کوین به عنوان وجه قانونی می‌کند. میلیون‌ها شهروند هر کدام 30 دلار بیت کوین دریافت می‌کنند. این کشور آماده است تا راه را برای پذیرش بیشتر کشورهایی که قرن‌ها به عنوان “جهان سوم” توصیف شده‌اند، هموار می‌سازد.

با توجه به همه این اخبار در نهایت این شما هستید که قدرت تصمیم گیری برای سرمایه خود را دارید. تیم بیت پارس هیچ توصیه ای مبنی بر سرمایه گذاری در هیچ ارز ارائه نمی دهد. حتما پس از انجام تحقیقات کامل این کار را انجام دهید. مهم تر آن که هیچ وقت بیشتر از چیزی که توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
بالاترین قیمت بیت کوین؛ چهار دلیل عبور بیت کوین از مقاومت 20000 دلار
صعود اتریوم پس از دو سال به بالای 700 دلار؛ حجم نیم تریلیون دلاری بازار بیت کوین
صرافی کوین بیس و دیگر شرکت‌های رمزنگاری با طرح پیشنهادی خزانه داری به شدت مخالفت کردند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether