منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  جی‌پی مورگان (JPMorgan) فشار فروش پیش روی بیتکوین را پیش بینی می‌کند
جی‌پی مورگان (JPMorgan) فشار فروش پیش روی بیتکوین را پیش بینی می‌کند

جی‌پی مورگان (JPMorgan) فشار فروش پیش روی بیتکوین را پیش بینی می‌کند

تحلیلگران جی‌پی مورگان، با توجه به شاخص‌های مبتنی بر معاملات آتی، قیمت بیت کوین را بررسی کردند. به نظر آن‌ها، احتمال حرکت صعودی بیت کوین در بازار بیش از شاخص‌های نزولی این ارز بوده است.

جی‌پی مورگان (JPMorgan) فشار فروش پیش روی بیتکوین را پیش بینی می‌کند

جی‌پی مورگان (JPMorgan) فشار فروش پیش روی بیتکوین را پیش بینی می‌کند

جی‌پی مورگان (JPMorgan) فشار فروش پیش روی بیتکوین را پیش بینی می‌کند

در کوتاه مدت، بیت کوین ممکن است برخلاف افزایش احتمالی ارزش آن در طولانی مدت، از روند صعودی خود باز بماند. دلیل این امر شاید فقط مقاومت بازار باشد. با تحلیل این دارایی دیجیتال به عنوان یک کالا، جی‌پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) پیش بینی کرد که بیت کوین BTC ممکن است در آینده نزدیک تحت فشار فروش قرار گیرد.

پیش‌بینی فشار فروش بیت کوین در کوتاه مدت

از منظر کوتاه مدت، بیت کوین با یک “باد مخالف جزیی ” روبرو خواهد شد. به این معنی که رشد مالی آن در چند ماه آینده چشمگیر نخواهد بود. برای کسب دید بهتر نسبت به ارزش ذاتی بیت کوین، کارشناسان جی‌پی مورگان چیس قیمت این ارز رمزنگاری را به عنوان یک کالا تجزیه و تحلیل کردند. نتیجه این بررسی ها از کاهش قیمت طلای دیجیتال در کوتاه مدت خبر داد. محاسبات آنها هزینه نهایی تولید این دارایی را در برابر سایر کالاها اندازه گیری کرده و قیمت تمام شده آن را درنظر گرفته است.

استراتژیست ها همچنین قیمت قرارادادهای ارائه شده در بازار آتی بیت کوین BTC را بررسی کردند. این قراردادها پشتوانه پیش بینی‌های کارشناسان در این تحقیقات است.

معاملات آتی بیت کوین به روشی مشابه معاملات آتی سهام یا کالاها کار می‌کنند. این معاملات سرمایه گذاران را قادر می‌سازد بدون دستیابی به ارز رمزنگاری شده اصلی (BTC)، قراردادهای خرید و فروش بیت کوین را منعقد کنند. قیمت‌های آتی بیت کوین اغلب اندکی با قیمت واقعی BTC یا “قیمت لحظه‌ای” دارایی تفاوت دارند. اگر ارزش بازار آنها بالاتر از قیمت لحظه‌ای باشد، نشان دهنده صعودی بودن روند بیتکوین است. در حالی که پایین بودن قیمت آنها نسبت به قیمت‌ لحظه‌ای به معنای روند نزولی این ارز است.


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


ارزش بیتکوین در طولانی مدت بیشتر خواهد شد

در درازمدت، سرمایه گذاران دارای بیت کوین یا قراردادهای آتی از سود این دارایی بهره مند می‌شوند. نیکولاس پانیگیرتزوگلو، استراتژیست جی‌پی مورگان، با نگاه به یک شاخص مبتنی بر معاملات آتی، پیش بینی‌های خود را فاش کرد. وی گفت: “هنوز هم به نظر می‌رسد یک روند یک طرفه صعودی در موقعیت‌های طولانی یا خرید وجود دارد.”

این نشان می‌دهد که ارزش بیت کوین به طور بالقوه در دراز مدت به صورت قابل توجهی افزایش خواهد یافت. مطمئنا سرمایه گذاران بلند مدت از نگه داشتن این دارایی دیجیتال در سبد سرمایه گذاری‌های خود بسیار سود خواهند.

بیتکوین با وجود نوسانات، سرمایه گذاران بزرگ جدیدی را به خود جذب کرده است

استراتژیست ها جی‌پی مورگان علاقه شرکت‌های بزرگ برای سرمایه گذاری‌های طولانی در بیتکوین را نیز نشانه دیگر این امر دانستند. چندی پیش مایکرواستراتژی (MicroStrategy) با اعلام خبری مبنی بر خرید 425 میلیون دلار BTC، علاقه مندی رو به رشد خود برای بیت کوین را عمومی کرد. به دنبال این اقدام بزرگ، شرکت پرداخت اسکوئر (Square) متعلق به جک دورسی مدیرعامل توییتر نیز بخشی از ذخیره خزانه خود را به بیت کوین اختصاص داد. خرید این شرکت نیز چیزی حدود 50 میلیون دلار بود.

آخرین شرکتی که از بیت کوین برای سرمایه گذاری استفاده می‌کند، هلدینگ مدیریت دارایی استون ریج (Stone Ridge Asset Management) است که 115 میلیون دلار بیتکوین خریداری کرده‌است.

عملکرد بیت کوین 2020

ارزهای رمزپایه در سال جاری نوسانات بالایی را تجربه کرده‌اند. با این وجود، طبق شاخص گلکسی ارزهای دیجیتال بلومبرگ، این بخش یکی از کلاس‌های دارایی با عملکرد بالا در سال بوده است.

قیمت بیت کوین در ماه سپتامبر کاهش یافت. با این حال طبق نظر تیم تحلیلی جی‌پی مورگان، این مقدار “هنوز هم حدود 13٪ بیشتر از تخمین ارزش ذاتی این ارز است”. ماه گذشته بیت کوین با افت 8 درصدی، به پایین‌تر از مرز 10 هزار دلار سقوط کرد. اما با افزایش قیمت جدید خود از قیمت 11000 دلار عبور کرده و اکنون بالای 11300 دلار معامله می شود.
در حال حاضر، با استناد به داده‌های سایت کوین‌گکو (CoinGecko) بیت کوین با قیمت 11385 دلار معامله می‌شود. البته معامله گران بازار، پیش بینی می‌کنند که قیمت آن به زودی از مرز 11،500 دلار عبور کند.

مطالب مرتبط
چرخه افزایشی بیت کوین 2013 در مقابل 2017 در مقابل 2021: عامل تعیین کننده چیست؟
نتیجه انتخابات آمریکا باعث افت بازار ارزهای دیجیتال شد. بیت کوین به محدوده 15 هزار دلار بازگشت
برداشت سود بیت کوین رو به کاهش است، سرمایه گذاران بلندمدت در موقعیت‌های خود مانده‌اند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether