منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  شکست خرس‌ها از بیت کوین: آیا صعود بیت کوین برای جشن گرفتن گاوها کافی است؟
شکست خرس‌ها از بیت کوین: آیا صعود بیت کوین برای جشن گرفتن گاوها کافی است؟

شکست خرس‌ها از بیت کوین: آیا صعود بیت کوین برای جشن گرفتن گاوها کافی است؟

افزایش قیمت بیت کوین به سمت 40000 دلار تمام امید خرس‌ها را درهم شکست. اما آیا این صعود برای جشن گرفتن گاوها کافی است؟ آیا شاهد ادامه بازار افزایشی بیت کوین خواهیم بود؟

بیت کوین این دوشنبه تا نزدیکی 40000 دلار افزایش پیدا کرد و امید را به جبهه گاوها برگرداند. یک آخر هفته آرام اما مطمئن با یک روند شگرف در پایان یکشنبه به اوج خود رسید. بیت کوین به سرعت به بالای محدوده معاملات چند ماهه خود نزدیک شد و از آن عبور کرد. سرعت حرکت بیت کوین باعث شد بیش از 100 میلیون دلار پوزیشن شورت خرس‌ها در ده دقیقه لیکویید شود تا آنها شکست سختی را متحمل گردند.

شکست سد خرس‌ها راه را برای آزمایش سطوح جدید توسط بیت کوین باز می‌کند

به نظر می‌رسد بیت کوین با داشتن فاندامنتال مطلوب و شکست دادن خرس‌های فیوچرز، سطوحی را که طی چند هفته مشاهده نشده است آزمایش خواهد کرد.

با ادامه هفته چه عواملی می‌تواند قیمت بیت کوین را شکل دهد؟ در این مقاله ما نگاهی می‌اندازیم به فاکتورهایی که باید در هنگام زیرنظر داشتن اقدام قیمت BTC در روزهای آینده مورد توجه قرار گیرد.

بیت کوین به 40 هزار دلار چشم دوخته است

در حال حاضر به طور طبیعی اقدام قیمت بازار اسپات، موضوعی است که همه کارشناسان را به خود جلب کرده است. در 24 ساعت، بیت کوین سود تقریباً 15 درصدی را ثبت کرده است.

بیت کوین هنوز 40000 دلار را به عنوان مقاومت فتح نکرده است. با این حال این ارز از اواسط ماه ژوئن سطح فعلی را نیز از دست داده بود. به عقیده کارشناسان تمایل صعودی در بازار قابل مشاهده است.

این حرکت آهسته به دنبال کنفرانس هفته گذشته “The ₿ Word” آغاز شد. در این کنفرانس افرادی مانند جک دورسی و ایلان ماسک به ستایش بیت کوین پرداختند.

با این وجود هنوز هم خرس‌ها بر این باور بودند که بازار می‌تواند سقوط بیشتری را متحمل شود. در این مورد بیت کوین با حرکت سریع خود پاسخ آنها را داد. بیت کوین در طول هفته به آرامی تلاش می‌کرد و در پایان هفته 34500 دلار را فتح کرد. این ارز چشم انداز بالاتر را در پیش گرفت و توانست خرس‌ها را شکست دهد.

خرس‌ها به پیش بینی ها توجه نکردند

همانطور که قبلاً بیت پارس در تحلیلی از مایکل ون دوپوپه عنوان کرده بود، بازار منتظر یک حرکت تکانه‌ای بود. البته این حرکت یک هفته بعد از پیش بینی ون دو پوپه رخ داد. همچنین وی سقف حرکت بیت کوین را 42 هزار دلار پیش بینی کرده بود که هنوز محقق نشده است.

در روز دوشنبه، حتی ون دو پوپه نیز به دلیل صحت حرکت بالاتر، متعجب به نظر می‌رسید و آن را “یک شگفتی” خواند. وی مجدداً در توییتر پیش بینی کرد:

“پس از چنین حرکتی از بیت کوین، آلت کوین‌ها نیز از این الگو پیروی خواهد کرد. بعضی از آنها در جفت‌های BTC عملکرد خوبی دارند. کاردانو و اتریوم نیز به خوبی حرکت می‌کنند. عالی!”

شکست خرس‌ها از بیت کوین: آیا صعود بیت کوین برای جشن گرفتن گاوها کافی است؟

نمودار یک ساعته بیت کوین در بیت استمپ

کارشناس دیگر توییتری کریپتو اد (Crypto Ed) کمی محتاط‌تر بود. وی با برجسته کردن تحلیل امواج الیوت، استدلال کرد که بازگشت بازار گاوی هنوز هم تأیید نشده است. ممکن است 29،000 دلار پس از 42،000 دلار در دستور کار باشد.

وی روز دوشنبه استدلال کرد:

“این بدان معنا نیست که ما در یک خط مستقیم صعود می‌کنیم، پس از شکستن 42 هزار دلار بازگردانی/اصلاحات/آزمایش مجدد اتفاق می افتد. با این حال با شکستن 41.5-42 هزار دلار پایین آمدن تا کف جدید بسیار بعید است”

چین بازار سهام را هدف قرار داده است

رابطه نزولی بیت کوین با بازارهای سنتی دوباره در کانون توجه قرار گرفته است. این باعث می‌شود اقدامات قیمت این ارز “تکان دهنده” تر به نظر برسد.

اخیراً افزایش ارزش بازار سهام با عملکرد ثابت یا حتی منفی در BTC/USD همراه بوده است. با این حال جدول‌ها طی چند روز گذشته تغییر شکل داده‌اند. در حالی که بیت کوین بالا می‌رود، ارزش بازار سهام در حال حرکت مسطح است. این را می توان به خاطر سختگیری چین در مورد این بازار دانست.

یک تحلیلگر روز دوشنبه به بلومبرگ گفت، سختگیری های پکن قدرت قبلی در بازارهای ایالات متحده را تحت الشعاع خود قرار داده است. این همراه با افزایش نگرانی‌ها در مورد تورم و کاهش محرک‌های بانک مرکزی شرایط متزلزل را ایجاد می‌کند.

ویرجینی مایسونو (Virginie Maisonneuve)، مدیر ارشد شرکت سرمایه گذاری جهانی الیانز گلوبال اینوستورز (Allianz Global Investors) است. وی به شبکه تلویزیونی پابلیکن گفت: “نیمه دوم سال نیمه پر و نیمه خالی خواهد بود.”

شرایط دلار ایندکس فعلا به نفع بیت کوین است

کریپتو اد همچنان استرس خود را به مخاطبینش منتقل می‌کند. وی تصریح می‌کند که شایسته است، قدرت دلار آمریکا نیز در کوتاه مدت مورد توجه قرار گیرد. پیش بینی می‌شود که شاخص دلار (DXY) نیز می‌تواند یک جهش قدرتمند داشته باشد. این شاخص می‌تواند در اوج محلی در حدود مارک 94 قرار بگیرد. این حرکت می‌تواند بازار بیت کوین را مدتی راکد کند. با این حال، تا آن زمان، DXY در نهایت می‌تواند بازارهای ارز دیجیتال را تحت فشار قرار دهد.

کریپتو اد روز پنجشنبه در کنار یک نمودار گفت:

“انتظار می‌رود DXY در روزهای آینده بیشتر کاهش یابد، BTC باید شاهد افزایش بیشتری باشد. همانطور که قبلاً چندین بار توییت کرده بودم: وقتی DXY حرکت را به منطقه قرمز رنگ تمام کند و به سمت منطقه سبز رنگ می رود. در آنجاست که قدرت واقعی به بازار ارزهای دیجیتال برمی گردد.”

شکست خرس‌ها از بیت کوین: آیا صعود بیت کوین برای جشن گرفتن گاوها کافی است؟

نمودار دلار ایندکس با مناطق هدف توسط کریپتو اد

درد شدید با شکست سنگین خرس‌ها از بیت کوین

در حالی که BTC/USD هنوز نزدیک به 30،000 دلار بود مفسران اخیراً اظهار داشتند، سناریوی “درد حداکثری” احتمالاً ضرر تازه‌ای نخواهد داشت. بلکه یک شامل عکس العمل چشمگیر و شروع روند صعودی خواهد بود.

این دقیقاً همان اتفاقی است که افتاده است. سود 15 درصدی یک شبه صدمه جدی به آن دسته از فعالان بازار وارد کرد که متقاعد شده بودند که سقوط در حال وقوع است. شکست خرس‌ها از بیت کوین آن دردی بود که باید بازار متحمل می‌شد.

طبق داده‌های سایت نظارت بر منابع بای بیت (Bybt)، تصفیه‌های 24 ساعته در روز دوشنبه بالغ بر 1.1 میلیارد دلار بود. این میزان، بیشترین میزان انحلال از 18 مه تاکنون بوده است.

ویلیام کلمنته سوم تحلیلگر با استناد به اطلاعات بیشتر از شرکت تحلیلی گلس نود (Glassnode)، افزود: “111 میلیون دلار پوزیشن شورت در 10 دقیقه منحل شد.”

شکست خرس‌ها از بیت کوین: آیا صعود بیت کوین برای جشن گرفتن گاوها کافی است؟

نمودار انحلال پوزیشن های شورت بیت کوین

جدا از این بار که خرس‌ها شکست سختی از بیت کوین خوردند، این ارز همیشه ثابت کرده است کسانی که نسبت به بازار بیش از اندازه منفی هستند را از بازی خارج می‌کند.

بازار بعد از بیش از 2 ماه مثبت خواهد شد؟

روند بهبود در فاندامنتال بیت کوین بسیار سریع‌تر از قیمت در حال انجام است. این روند این هفته بدون وقفه ادامه داشت.

نرخ هش دوباره به 100 اگزا هش در ثانیه (EH/s) نزدیک می‌شود. این نشانه مثبتی است که با افزایش عدم تمرکز نرخ هش به طور کلی همراه است. در هفته گذشته نرخ هش در نزدیکی کمترین سطح 83 EH/s قرار داشت. با وجود فاصله با اوج قبلی و نرخ هش 168 EH/s روند بهبود به سرعت پیگیری می‌شود.

همین اتفاق به صورت مشابه در سختی شبکه مشهود است. پیش بینی می‌شود سختی شبکه در تنظیم مجدد بعدی در مدت زمان پنج روز حدود 3.7٪ افزایش یابد. اگر این اتفاق بیفتد، این اولین تغییر مثبت از زمان تعطیلی استخراج در ماه مه است. افزایش سختی شبکه یک سیگنال قوی برای مطمئن شدن از کاهش اثرات سرکوب چین محسوب می‌شود.

نمودار سختی شبکه بیت کوین

مفهوم “سازگار با محیط زیست” در استخراج بیت کوین همچنان یک موضوع مهم است. ماینرهای بزرگ از این روایت استفاده می‌کنند تا بازارها را به بی خطر بودن این عملیات مطمئن کنند.

این آمار خود گویای این مسئله است. انرژی تجدیدپذیر و پایدار با انتقال ماینرها به حوزه‌های قضایی مناسب، به طور فزاینده‌ای شبکه بیت کوین را تقویت می‌کند.

با وجود شکست خرس‌ها از بیت کوین شاخص ترس همچنان بر بازار حاکم است

بسیاری از افراد نگرانند که این بهبود سریع ممکن است به همین سرعت نیز از بین برود. این ترس با توییت هایی در بازار شیوع یافته است.

بر اساس شاخص ترس و طمع کریپتو (Crypto Fear & Greed)، تغییر به سمت 40،000 دلار باعث تغییر وضعیت کلی بازار نشده است. بله، همچنان می‌توان ترس را در بازار حس کرد.

روز دوشنبه، شاخص 26/100 اندازه گیری شد. این دقیقاً نشانه ترس شدید است، به جای طمع یا جوی “خنثی”. این خود می‌تواند نکته جالبی باشد. این مفهوم که بیت کوین می‌تواند افزایش یابد بدون اینکه سرمایه گذاران بیش از حد حریص باشند و بخواهند دارایی خود را با سود بفروشند.

دنی اسکات (Danny Scott)، مدیر عامل صرافی کوین کرنر (CoinCorner) است. وی هفته گذشته اظهار داشت:

“بیش از 2 ماه شاخص ترس و طمع بیت کوین زیر 40 بوده است. این طولانی‌ترین دوره زمانی است که شاخص در این محدوده به سر می برد. با این حال ما هنوز بالای 30،000 دلار هستیم.”

شاخص ترس و طمع بیت کوین

مطالب مرتبط
ارزهای آماده رشد: تحلیل تکنیکال ارزهایی که می‌توانند روند صعودی را آغاز کنند
اصلاح بیت کوین: قیمت BTC پس از تصحیح هزار دلاری ثابت شد
دلایل سقوط بازار کریپتو
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether