قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  افزایش تقاضای بیت کوین: سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین در حال جمع آوری این ارز هستند

افزایش تقاضای بیت کوین: سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین در حال جمع آوری این ارز هستند

افزایش تقاضای بیت کوین: سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین در حال جمع آوری این ارز هستند

در حالی که سرمایه گذاران بزرگ، بیت کوین زیادی را خریداری می‌کنند، کمتر این ارز را در صرافی‌ها عرضه می‌کنند. این ممکن است افزایش قیمت سرسام آور این ارز را توضیح دهد.

افزایش تقاضای بیت کوین: سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین در حال جمع آوری این ارز هستند

  • تقاضای فزاینده بیت کوین منجر به بحران عرضه می‌شود
  • طبق گفته رافائل شولتزه کرافت مدیر گلس نود (Glassnode)، مقدار کل بیت کوین در صرافی‌ها امسال 20٪ کاهش یافته است.
  • اما شولتزه کرافت گفت: این نباید مانع خرید سرمایه گذاران قانونی این ارز شود.


دو عامل اساسی وجود دارد که بر قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارد: عرضه و تقاضا. در حالی که عرضه موجود در حال کاهش است، افزایش تقاضای بیتکوین سرعتی زیاد پیدا کرده است.

سرمایه گذاران نهادی و شرکت‌هایی مانند مایکرواستراتژی (MicroStrategy) با شخم زدن بازار، مقادیر زیادی بیت کوین را خریداری کرده‌اند. این امر از لحاظ روانی باعث افزایش تقاضای بیت کوین شده است. در عین حال، داده‌ها نشان می‌دهد که میزان بیت کوین موجود در صرافی‌ها به شدت کاهش یافته است. این یعنی خریداران و دارندگان بیت کوین علاقه‌ای به عرضه این ارز ندارند.

“بیت کوین در یک بحران تأمین و نقدینگی قرار دارد. این اتفاق روند قیمت را فوق العاده صعودی می‌کند! این واقعیت بسیار دست کم گرفته شده، “

شولتز کرافت روز دوشنبه در توییتی افزود:” من معتقدم که در ماه‌های آینده شاهد انعکاس قابل توجه این قیمت بیت کوین خواهیم بود. “

امسال بیت کوین از پایین‌ترین قیمتش یعنی 4000 دلار در ماه مارس بسیار رشد کرده است. این ارز در هفته گذشته به بالاترین قیمت تاریخی‌اش یعنی بالای 24000 دلار رسیده است. این به معنای 500 درصد افزایش قیمت در کمتر از یک سال است. در اینجا ما نگاهی دقیق‌تر به دو عاملی که باعث ایجاد این حرکت می‌شود، خواهیم انداخت.

بیت کوین دچار بحران تأمین شده است

در حالی که مقدار کل بیت کوین با گذشت زمان و هر روز استخراج بیشتر در حال افزایش است، میزان عرضه موجود در صرافی‌ها (که به آن نقدینگی می‌گویند) در حال کاهش است. این کار خرید بیت کوین را برای سرمایه گذاران جدید دشوارتر یا گران‌تر می‌کند.

طبق گفته گلس نود، میزان عرضه بیت کوینی که در صرافی‌ها نگهداری می‌شود از ژانویه 20 درصد کاهش یافته است. این روندی است که در همه صرافی‌ها قابل مشاهده است. ممکن است بیت کوین برای ذخیره سازی طولانی مدت، راه حل‌های متولی یا صندوق‌های سرمایه گذاری بزرگتر ارسال شده باشد. اما مهمتر از همه، این به معنای دسترسی کمتر معامله گران به این ارز است.

در حقیقت، در حال حاضر کمتر از 13٪ از کل بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال نگهداری می‌شود. این یعنی افزایش تقاضا در جهت عکس عرضه رشد قیمت را تقویت می‌کند.

گلس نود همچنین مقدار بیت کوین نقد را در مقابل بیت کوین ذخیره شده ردیابی می‌کند. بیت کوین نقد بیت کوینی است که در صرافی‌ها در دسترس معامله گران است. بیت کوین ذخیره شده بیت کوین هاییست که دارندگانشان قصد فروش آنها را ندارند. در اینجا نیز میزان نقدینگی بیت کوین رو به کاهش است و فقط 12٪ از کل عرضه به صورت نقد باقی مانده است.

افزایش تقاضای بیت کوین: سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین در حال جمع آوری این ارز هستند

نمودار نقدینگی بیت کوین

شولتزه-کرافت گفت: “اشخاص نامشخص کمتر از 25٪ از BTC را که دریافت می‌کنند، به عنوان غرق کننده تأمین در شبکه خرج می‌کنند.”

تاثیر عرضه کم بر خریدهای بزرگ شرکت ها

همانطور که شولتزه-کرافت فکر می‌کند بحران تأمین بیت کوین سرمایه گذاران عادی یا خرده فروشی را مستثنی نخواهد کرد. وی همچنین فکر نمی‌کند این رویداد مانع خرید بیت کوین بیشتر توسط سرمایه گذاران بزرگ شرکتی شود.

شولتزه-کرافت گفت: “اگر به اصول اساسی نگاه کنید، اگر به زیرساخت‌ها نگاه کنید، اگر به خدمات متولی نگاه کنید، همه چیز رو به جلو است.”

اولاً، تقریباً یک سوم کل بیت کوین در گردش نیست. تقریباً 15٪ از کل بیت کوین در “آدرس‌های تجمع” توسط افرادی که شولتزه-کرافت آن‌ها را “HODLers واقعی” توصیف می‌کند نگهداری می‌شود. این را به کل بیت کوین از دست رفته اضافه کنید، که تخمین‌های معمول حدود 3 میلیون واحد بیت کوین است. این بدان معنی است که تقریباً 30 درصد از کل بیت کوین واقعاً در دسترس نیست.

از همه مهمتر، بحران نقدینگی در انتظار بیت کوین است. طبق گفته شولتزه-کرافت، عرضه بیت کوین در صرافی‌ها از ژانویه 20 درصد کاهش یافته است. به عبارت دیگر، بیت کوین به طور فزاینده‌ای به ذخیره سازی طولانی مدت و دور از صرافی‌ها منتقل می‌شود.

علاوه بر این، 14.4 میلیون بیت کوین – معادل 78 درصد از کل بیت کوین – توسط اشخاص غیر تاجر نگهداری می‌شود. با در اختیار داشتن تنها 12٪ از کل عرضه بیت کوین توسط نهادهای نقدینگی، این معیار نشان می‌دهد که سال 2020 باعث فشار مستمر بر نقدینگی بیت کوین شده است.تقسیم پذیری راه حل عرضه کم بیت کوین

منطق وی این است که سرمایه گذاران خرده فروشی که قصد ورود به بیت کوین را دارند، هنوز می‌توانند بدون اشغال فضای زیاد به بازار خرید کنند.

“بله عرضه محدود است، اما شما هنوز بیت کوینی دارید که بسیار قابل تقسیم است. حتی اگر یک سرمایه گذار خرده فروشی بخواهد وارد آن شود، می‌تواند فقط با یک یا دو ساتوشی شروع کند. “

به نوبه خود، قیمت بیت کوین می‌تواند سود داشته باشد. شولتزه-کرافت به دیکریپت گفت که او فکر می‌کند که “در نهایت، این فقط مسئله بازار است. اگر عرضه کمتری وجود داشته باشد، اما با افزایش تقاضای بیت کوین مواجه شویم قیمت بسیار رشد خواهد کرد. “

افزایش تقاضای شرکت‌ها برای بیت کوین

تعداد فزاینده‌ای از سرمایه گذاران نهادی بیت کوین را را به عنوان سرمایه محافظ خود برگزیدند. این امر باعث افزایش تقاضا بیت کوین در سال 2020 شده است.

قابل توجه است که دارایی‌های بیت کوین گری اسکیل (Grayscale) با نرخ بالاتری نسبت به نرخ استخراج بیت کوین در حال افزایش است.

اما هنگامی‌که شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی در آگوست و سپتامبر سال جاری شروع به سرمایه گذاری در بیت کوین کرد، حجم خرید بیت کوین واقعاً شروع شد. این شرکت در این مدت 425 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است. این شرکت از آن زمان تاکنون، خریدهای دیگری نیز انجام داده است. مایکرواستراتژی اکنون بیش از 1.6 میلیارد دلار بیت کوین جمع کرده است.

از زمان ورود مایکرواستراتژی به عرصه بیت کوین، بسیاری از شرکت‌های دیگر نیز از این روش پیروی کرده‌اند. شرکت دیگر اسکوئر است که در ماه اکتبر 50 میلیون دلار – یا 1٪ از کل دارایی خود در آن زمان – را در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است.

پی پل ورودی جریان اصلی به بازار

در همان ماه، پی پال اعلام کرد که ویژگی‌های خرید و فروش بیت کوین را در سیستم خود راه اندازی کرده است. مسلماً این مهمترین عامل در دسترسی جریان اصلی به بیت کوین است.

در واقع، فقط دو ماه بعد، تقریباً از هر پنج مشتری پی پال، یک نفر قبلاً با بیت کوین معامله کرده بودند.

سریع به امروز منتقل می‌شود و مقدار کل بیت کوین خریداری شده توسط شرکت‌های تجاری عمومی، شرکت‌های خصوصی و شرکت‌های مشابه ETF تقریباً به 1.1 میلیون بیت کوین رسیده است. این ارزش بیش از 25 میلیارد دلار با قیمت‌های امروز و تقریباً 5 درصد از کل بیت کوین را نشان می‌دهد.پذیرش بیتکوین در بین افراد تاثیرگذار

با همراهی این تصمیمات بزرگ، بیت کوین همچنین از ستایش بسیاری بهره مند شده است که از معروف‌ترین نام‌‌‌های جهان در امور مالی سنتی است.

در ماه مه، پال تودور جونز (Paul Tudor Jones) بنیانگذار تودور اینوستمنتز (Tudor Investments) گفت: “بهترین استراتژی سودآوری، داشتن سریعترین اسب است” و افزود، “اگر مجبور به پیش بینی شوم، شرط می‌بندم بیت کوین باشد.”

ریک ریدر مدیر بلک راک (Blackrock) در ماه نوامبر گفت که بیت کوین “اینجاست تا بماند”. وی افزود بیت کوین در آینده می‌تواند از طلا پیشی بگیرد.

اما شاید فقط اسکات مینرد، مدیر گوگنهایم گلوبال، صعودی‌ترین نظر سال بیت کوین را در این سال عنوان کرد. او گفت: “تحلیل فاندامنتال ما قیمت 400000 دلار را برای بیت کوین پیش بینی می‌کند.”

همه این عناوین احساس مشروعیتی ایجاد کرده‌اند که بیت کوین قبلاً از آن لذت نبرده بود. به این ترتیب افزایش تقاضای بیت کوین همراه با کاهش عرضه این ارز می‌تواند شرایط را برای اوج گیری در سال 2021 مطلوب کند. با این حال بازار ارزهای دیجیتال بسیار غیرقابل پیش بینی است.

مطالب مرتبط
آدرس‌های برتر بیت کوین: کیف پولهایی با بیشترین تعداد BTC چه تاثیری بر بازار دارند؟
بیت کوین و بازار سهام؛ عملکرد بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال در دوران همه گیری کرونا چگونه بود
دوشنبه خونین بیت کوین: اصلاح بزرگ بازار ارزهای دیجیتال نمای بازار را قرمز کرد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021