منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  نوسان سریع بیت کوین در راه است؟ کاهش ارزش BTC به زیر 33 هزار دلار فشار ایجاد کرده است
بیت کوین و NFT ها در شروع هفته با توجه به اعلامیه دولت مبنی توزیع کمک‌های مالی رشد کردند

نوسان سریع بیت کوین در راه است؟ کاهش ارزش BTC به زیر 33 هزار دلار فشار ایجاد کرده است

علائم جهش بیت کوین با افزایش هش ریت شبکه و خروج این ارز از صرافی‌ها در ماه جولای ظاهر شده است. با این حال ارزش بیت کوین دیروز و امروز برای مدتی به زیر 33 هزار دلار کاهش یافت.

فشارهای وارد شده بر بازار ارزهای دیجیتال و مخصوصاً بیت کوین توسط چین کاهش یافته است. هش ریت بیت کوین (BTC) نشانه‌هایی از بهبود را نشان می‌دهد. با این حال واقعه دیگری معامله گران را به خود مشغول کرده است. تریدرها اکنون روی چگونگی تأثیر آزاد شدن بیش از 550 میلیون دلار سهام GBTC گری اسکیل بر بازار متمرکز شده‌اند.

از سوی دیگر تعداد بیت کوین نگهداری شده در صرافی‌های متمرکز از اواخر ماه مه به طور مداوم کاهش می‌یابد. تقریباً 2،000 BTC به ارزش تقریبی 66 میلیون دلار با قیمت‌های فعلی، روزانه از صرافی‌ها خارج می‌شود.

جان ویک معامله گر و تحلیلگر بازار، معتقد است با توجه به کسالت بار شدن بازار، بیت کوین در حال آماده سازی یک رویداد نادر است. این اتفاق به طور قطعی اقدامات قیمت را متحول خواهد کرد. فشار ایجاد شده در محدوده معاملات بیت کوین باعث یک نوسان سریع خواهد شد.

 آیا نوسان سریع بیت کوین در راه است؟

داده‌های بازار تریدینگ ویو و کوین تلگراف نشان می‌دهد که روند نزولی صبح بیت کوین از تاریخ 12 ژوئیه تا بعد از ظهر نیز ادامه داشت. ارزش بیت کوین پس از کاهش اندکی، به زیر سطح پشتیبانی 33000 دلار رسید.

نوسان سریع بیت کوین در راه است؟ کاهش ارزش BTC به 33 هزار دلار فشار ایجاد کرده است

نمودار قیمت بیت کوین

گری اسکیل روز دوشنبه به طور علنی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درخواست افزودن ده صندوق تراست دیگر را ارائه داده است. این امر توجه بیشتری را به این شرکت جلب کرد.

بنا به گزارشات دریافتی با قبول شدن برخی از درخواست‌ها اکنون تعداد صندوق‌های تراست گری اسکیل به 5 رسیده است. به عبارت دیگر صندوق تراست بیت کوین کش “Bitcoin Cash (BCH)”، اتریوم کلاسیک “Ethereum Classic (ETC)” و لایت کوین “Litecoin (LTC)” به صندوق‌های تراست قبلاً ثبت شده بیت کوین و اتریوم پیوستند.

این نشان می دهد که گری اسکیل در حال حاضر بیشتر به دنبال گسترش دارایی های دیجیتال خود است. این در شرایطی است که طبق گزارشات هفتگی این شرکت حتی به دارایی های بیت کوین خود نیز افزوده است. با این حال اغلب معامله گران علی رغم وجود علائم بهبود منتظر واکنش بازار به آزاد شدن سهام GBTC در این هفته هستند.

هش ریت بیت کوین علائم بهبودی را نشان می‌دهد

سرکوب استخراج بیت کوین در چین منجر به کاهش 55 درصدی هش ریت شبکه شد. بسیاری از فارمهای استخراج در سراسر این کشور تعطیل شدند و یا عملیات خود را به خارج منتقل شد.

بر اساس گزارش اخیر گلس نود (Glassnode)، تقریباً 29٪ از قدرت هش از دست رفته اکنون به صورت آنلاین در آمده است. ماینرهای چینی با موفقیت در جابجایی مجدد سخت افزارهای خود اقدام کردند. این در حالی است که این ماینرها “سخت افزارهای قدیمی خود را جایگزین کرده‌اند و جان تازه‌ای یافته‌اند.”

پس از تقریباً یک ماه فشار فروش از سمت ماینرها، معیار “تغییر موقعیت خالص ماینر” اکنون بهبود را نشان می‌دهد. طبق داده‌های گلس نود ماینرها دوباره در حالت انباشت قرار گرفته‌اند. این نشان می‌دهد که “فشار فروش از سمت ماینرهای آفلاین توسط انباشت ماینرهای فعال جبران شده است.”

کاهش فشار فروش ماینرها

شواهد دیگری در مورد کاهش فروش را می‌توان در داده‌های جریان ورودی خروجی صرافی‌های اصلی یافت. طبق داده‌های کریپتو کوانت در طی دو هفته گذشته مقدار بیت کوین موجود در صرافی‌ها کاهش یافته است. در نتیجه افزایش خروجی، میزان ذخایر بیت کوین در تمام صرافی‌ها بین 28 ژوئن و 11 ژوئیه بیش از 16100 BTC کاهش یافت.

از منظر کلان، بسیاری این را به عنوان یک نشانه صعودی برای بیت کوین تفسیر می‌کنند. به نظر می‌رسد دارندگان توکن در حال برداشت بیت کوین برای ذخیره سازی طولانی مدت هستند. این یعنی احساسات بازار در انتظار حرکت مهم بعدی است.

معامله گران با خارج کردن روزانه 2،000 BTC از صرافی‌های متمرکز منتظر یک نوسان سریع هستند

گزارش گلس نود در 12 ژوئیه نشان داد که ذخایر بیت کوین در صرافی‌های متمرکز به سطحی رسیده‌اند که از آوریل دیده نشده است.

محققان متذکر شدند که یکی از دلایل اصلی بازار صعودی منتهی به این اوج، تخلیه بی وقفه ذخایر سکه از صرافی‌های اصلی بود. گلس نود نتیجه می‌گیرد که بیشتر این بیت کوین‌ها توسط گری اسکیل خریدار شد و یا توسط مؤسسات به کیف پول‌های آفلاین راه یافت. این روند “خروج خالص مداوم از صرافی‌ها” را به دنبال داشت.

با این حال، هنگامی که قیمت بیت کوین در ماه مه کاهش یافت، با ارسال بیت کوین به صرافی ها برای تصفیه، این روند معکوس شد. اکنون، با افزایش میزان خروجی، حجم خالص انتقال دوباره به قلمرو منفی برگشته است.

” میانگین 14 روزه متحرک، به ویژه در دو هفته گذشته خروج بیت کوین با نرخ 2 هزار BTC در روز ثبت کرده است.”

این گزارش همچنین خاطرنشان کرد که سلطه کارمزد معاملات زنجیره‌ای سپرده‌های صرافی بیت کوین در هفته گذشته از 17 به 14 درصد کاهش یافته است. این کارمزد زنجیره‌ای مرتبط با افزایش قابل توجهی در برداشت از 3.7٪ تا 5.4٪ در ماه جاری روبرو شد. این نشان دهنده این است که اکنون انباشت و ذخیره بیت کوین بر فروش آن اولویت دارد.

به نظر می‌رسد کاهش ذخایر بیت کوین با افزایش جریان سرمایه به پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز طی دو هفته گذشته همزمان شده است. طبق گفته دیفای لاما (DeFiLlama)، ارزش کل قفل شده از 26 ژوئن 21 درصد افزایش یافته است. این معیار از 92 میلیارد دلار به 111 میلیارد دلار رسیده است.

نوسانات شدید در بیت کوین رخ خواهند داد

درست مانند هفته گذشته، افزایش موقعیت‌های شورت بیت کوین در بیت فینکس (Bitfinex) موجب کاهش ارزش این ارز شد. این رویداد بیت کوین را دوباره به آخرین منطقه پشتیبانی خود قبل از 30000 دلار رساند.

بیت کوین تقریباً 2.9٪ از ارزش خود را روز گذشته از دست داد. در زمان نوشتن این مقاله با نوسان در زیر مارک 33،000 دلار معامله می‌شود.

پیش از این، تحلیلگران نسبت به چشم اندازهای کوتاه مدت خوشبین تر شده بودند. حتی پیش بینی جهش صعودی در این هفته توسط مایکل ون دو پوپه با هدف 38000 دلار را شاهد بودیم. این معامله گر اعلام کرده بود که باید برای نوسان سریع بیت کوین آماده شویم.

جهت حرکت بعدی معکوس خواهد بود

برخی دیگر از معامله گران نیز با ون دو پوپه هم عقیده هستند. معامله گر مشهور جان ویک، در یک رشته توییت در روز دوشنبه کاهش ارزش بیت کوین را دلیلی بر حرکت سریع این ارز در آینده‌ای نزدیک خواند.

وی اظهار داشت: “ما هم اکنون وارد منطقه‌ای از نوسانات پیچیده هستیم که با سایه زرد نشان داده شده است”. وی در کنار نمودار خود یک واقعه به نام “فشار” را برجسته کرد.

“حرکت خشن بیت کوین با نوسان سریع در شرف رخ دادن است. این به شما می‌گوید که باید به نقطه شروع این حرکت توجه داشته باشید. این می‌تواند در هفته‌های آینده به عنوان شکست مقاومت و یا حمایت رخ دهد.”

فشار در بازار بیت کوین یک اتفاق روزمره نیست. ویک می‌گوید، دو رویداد قبلی شامل حرکت از 9،100 دلار به بالاترین قیمت‌های اخیر 64،500 دلار و پس از آن اصلاح سریع 30،000 دلاری بوده است.

به نظر می‌رسد زمان دقیق و ماهیت فشار بعدی یا حتی جهت آن هنوز ناشناخته مانده است. با این حال چشم انداز ویک یک حرکت معکوس است. به اعتقاد او هر دو تجمع اخیر بیت کوین و قدرت پشتیبانی 30000 دلاری دلیل اصلی ایجاد شدن این فشار است.

نوسان سریع بیت کوین در راه است؟ کاهش ارزش BTC به 33 هزار دلار فشار ایجاد کرده است

سناریوی نوسانات شدید بیت کوین جان ویک

آلت کوین‌ها از کاهش ارز بیت کوین رنج می‌برند

به طور کلی آلت کوین ها با ضعف ناشی از عقب نشینی بیت کوین در روز دوشنبه تحت فشار قرار گرفتند.

نوسان سریع بیت کوین در راه است؟ کاهش ارزش BTC به 33 هزار دلار فشار ایجاد کرده است

نمای کلی بازار ارزهای دیجیتال

با تشدید فروش تا بعد از ظهر، قیمت اتریوم پس از هجوم معامله گران برای خروج، به سطح حمایت 2000 دلار سقوط کرد.

در حالی که اکثر بازار در این روز قرمز بود، چندین پروژه وجود داشت که توانستند سود کسب کنند متال (MTL) سود 18٪ کسب کرد در حالی که ریوین “Revain (REV)”، “استراتیز Stratis (STRAX)” و انجین پروتکل (INJ) 12٪ افزایش پیدا کردند.

سقف کلی بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر 1.354 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین 45.5٪ است.

مطالب مرتبط
ارائه خدمات برای دستگاه های خودپرداز بیت کوین توسط LibertyX
افزایش قیمت اتریوم همزمان با کاهش اندک تسلط بیت کوین؛ بازار به آلت‌ها روی خوش نشان می‌دهد؟
مدیر عامل تسلا ایلان ماسک (Elon Musk) الهام بخش جدید بیت کوین در توییتر است
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان