قیمت بیت کوین
۱,۲۴۷,۵۹۶,۱۹۱تومان
50,572دلار
4.30
قیمت اتریوم
۴۱,۱۰۳,۸۵۶تومان
1,665.97دلار
5.83
قیمت تتر
۲۴,۶۶۹تومان
1دلار
0.06
قیمت بایننس کوین
۵,۹۲۹,۹۶۴تومان
240.40دلار
5.89
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  بازار رمزنگاری در یک روز 15 میلیارد دلار را از دست داد

بازار رمزنگاری در یک روز 15 میلیارد دلار را از دست داد

بازار رمزنگاری در یک روز 15 میلیارد دلار را از دست داد

پس از آنکه CFTC صاحبان بیتمکس را به دلیل عملکرد غیرقانونی این سیستم عامل متهم کرد، بازار رمزنگاری در یک روز 15 میلیارد دلار ضرر را متحمل شد. بیت کوین به زیر 10،500 دلار رسید، در حالی که اتریوم زیر 350 دلار معامله شد.

بازار رمزنگاری در یک روز 15 میلیارد دلار را از دست داد

به دنبال اخبار بحث برانگیز روز گذشته بیتمکس، بیت کوین که در حدود قیمت 10،900 دلار بود به زیر 10،500 دلار رسید. بیشتر آلت‌ها حرکت رو به پایین را تجربه کرده‌اند. در نتیجه انتشار این خبر و همین طور خبر مبتلا شدن ترامپ به کروتاویروس حدود 15 میلیارد دلار از بازار رمزنگاری خارج شد.

آشفتگی بیتکوین و بازار رمزنگاری بعد از اخبار بیتمکس

همانطور که بیت پارس روز گذشته گزارش داد، کمیسیون تجارت کالاها و معاملات آتی ایالات متحده، صاحبان یکی از بزرگترین صرافی‌های مشتقات بیت کوین، بیتمکس را به دلیل فعالیت غیرقانونی سیستم عامل و تخلفات ضد پولشویی متهم کرد. اخبار بیتمکس به عنوان یک بخش مهم از اکوسیستم رمزارزها، بلافاصله بر قیمت‌های بازار رمزنگاری تأثیر گذاشت. به دنبال روند مثبت چند روز گذشته، بیت کوین با رشد 2 درصدی در حدود 10،900 دلار معامله می‌شد، اما پس از انتشار این خبر به شدت حدود 450 دلار افت کرد. فقط در عرض چند دقیقه، قیمت این دارایی در بایننس به 10،450 دلار رسید.

نمودار قیمت بیتکوین

سقوط ناگهانی قیمت بیتکوین

بیتمکس به سرعت پاسخ رسمی داد و ادعا کرد که این صرافی “همیشه سعی کرده است تا از قوانین قابل اجرا در ایالات متحده پیروی کند.” علاوه بر این، بیتمکس اطمینان داد که “کاملاً عادی” کار خود را ادامه می دهد و همه وجوه کاربران آن ایمن است. اما فقط در اولین ساعت پس از انتشار این خبر حدود 243 میلیون دلار بیتکوین از این صرافی خارج شد.

خبر ابتلای ترامپ به کرونا ویروس شوک دیگری به بازار رمزنگاری وارد کرد

به نظر می‌رسید این بیانیه، اطمینان را به بازار رمزنگاری بازگردانده باشد. طی چند ساعت بیت کوین به 10،650 دلار بازگشت. با این حال با انتشار خبر ابتلای رییس جمهور امریکا در حساس‌ترین زمان ممکن قیمت دوباره روند نزولی را از سر گرفت. در چند ساعت گذشته بیتکوین همچنان روند نزولی را ادامه داده است. در زمان نوشتن این مقاله، BTC به دنبال یک افت مختصر تا 10،400 دلار و پس از آن به قیمت 10،450 دلار رسیده است و در حال ریکاوری است.

این اتفاق ضریه سنگینی به حس اعتماد کاربران و فعالان بازار رمزنگاری وارد آورد. کارشناسان این اقدام را اولین قدم از تلاش قانون گذاران ایالات متحده برای نظارت بر بازار رمزنگاری دانسته‌اند. همچنین اعلام خبر ابتلای ترامپ به ویروس کرونا باعث ریزش اکثر بازارهای مالی شد. شاید این اتفاق مرهمی بر بازار رمزنگاری باشد. طلا که در چند ماه گذشته همبستگی خاصی با بیتکوین پیدا کرده است روند صعودی خود را آغاز نموده. باید منتظر بود و دید در پی این اخبار چه اتفاقاتی در این بازار رخ خواهد داد.


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


آلتکوین ها تحت تأثیر قیمت بیتکوین فرو ریختند

همانطور که به طور معمول در بازار رمزنگاری اتفاق می افتد، وقتی بیت کوین قیمت خود را از دست می‌دهد، آلتکوین ها نیز سقوط می‌کنند. بنابراین پس از سقوط قیمت بیتکوین رنگ قرمز بر کل بازار رمزنگاری حاکم شد. خبرها حاکی از آن است که در دو روز گذشته چیزی حدود 18000 بیتکوین فروخته شده است.

نمای کلی بازار رمزنگاری پس از انتشار خبر

نمای کلی بازار رمزنگاری پس از انتشار خبر

دیروز اتریوم با گذشتن از سطح 360 دلار، 4٪ سقوط کرده و به زیر 350 دلار رسیده است. ریپل و بیت کوین کش نیز 4٪ از ارزش خود را از دست داده‌اند. XRP برای ماندن بالای 0.23 دلار می‌جنگد، در حالی که BCH به زیر 220 دلار رسیده است.

مهم‌ترین افت قیمت بین 10 ارز بالای جدول مربوط به بایننس کوین (-7.5٪)، پلکادات (-6٪)، چین‌لینک (-7٪) و بیتکوین‌اس‌وی (-8٪) است. وضعیت در میان آلتکوین های پایین و متوسط بدتر است. سوییپ با افت 18 درصدی بیشترین سقوط را تجربه کرد. انرژی وب توکن (-16٪)، ای‌ارن فایننس (-15٪)، آرویو (-14٪)، الگوراند (-13٪)، (-13٪) UMA، دیسنترالند (-12٪)، سینثتیکس نتوک توکن (-12٪)، دیفای مانی (-11٪) و انجین‌کوین (-10٪) افت داشتند.

به طور کلی، حجم بازار رمزنگاری از 350 میلیارد دلار به 335 میلیارد دلار سقوط کرده است.

 

بازار رمزنگاری در یک روز 15 میلیارد دلار را از دست داد

بازار رمزنگاری در یک روز 15 میلیارد دلار را از دست داد

مطالب مرتبط
کاردانو بزرگترین شبکه استیکینگ شد، کارمزدهای اتریوم از شبکه بیت کوین بیشتر شد
برداشت سود بیت کوین رو به کاهش است، سرمایه گذاران بلندمدت در موقعیت‌های خود مانده‌اند
بیت کوین و بازار سهام؛ عملکرد بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال در دوران همه گیری کرونا چگونه بود
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
صرافی بکت (Bakkt) چیست؟ خرید و فروش ارزهای دیجیتال با نظارت دولت
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟