منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال آلتکوین ها  »  تسلط بیت کوین بر بازار به بیش از 70 درصد رسید؛ سرمایه بازار در نزدیکی یک تریلیون دلار
تسلط بیت کوین بر بازار به بیش از 70 درصد رسید؛ سرمایه بازار در نزدیکی یک تریلیون دلار

تسلط بیت کوین بر بازار به بیش از 70 درصد رسید؛ سرمایه بازار در نزدیکی یک تریلیون دلار

سرمایه بازار ارزهای دیجیتال در حالی که بیت کوین رکورد تازه‌ای در سال 2021 به ثبت رسانده و بیشتر آلت کوین‌ها به مهمانی پیوسته‌اند، رکورد جدیدی را به خود اختصاص می‌دهد.

تسلط بیت کوین بر بازار به بیش از 70 درصد رسید؛ سرمایه بازار در نزدیکی یک تریلیون دلار

بیت کوین در اوایل امروز به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی نزدیک به 36000 دلار صعود کرد. اکثر آلتکوین ها نیز همین روند را دنبال می‌کنند. در نتیجه، کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال به یک ATH (بالاترین قیمت تاریخی) دیگر رسید. اکنون این معیار به یک تریلیون دلار نزدیک شده است، در حالی که تسلط بیت کوین بار دیگر به بیش از 70٪ رسیده بود.صعود آلت‌ها منجر شد سرمایه بازار به اوج تاریخی جدیدی برسد

همین چند روز پیش، سرمایه بازار ارزهای ارزهای دیجیتال با کاهش چشمگیر قیمت دو رقمی اکثر آلتکوین ها، به شدت سقوط کرد. با این حال، وضعیت 48 ساعت بعد به طور کلی تغییر کرده است.

اتریوم با افزایش چشمگیر 10 درصدی قیمت در یک روز، این روند افزایشی را هدایت می‌کند. اگرچه ETH نتوانست به بالاترین سطح سالانه خود یعنی 1170 دلار برسد، اما ملکه ارزهای دیجیتال همچنان در حدود 1100 دلار معامله می‌شود.

تسلط بیت کوین بر بازار به بیش از 70 درصد رسید؛ سرمایه بازار در نزدیکی یک تریلیون دلار

نمای-کلی-بازار-ارزهای-دیجیتال

معاملات بیت کوین کش (7٪)، چین لینک (8٪)، پولکادات (6٪) و بایننس کوین (5٪) نیز به رنگ سبز انجام می‌پذیرد.

لایت کوین حدود 7٪ به ارزش خود افزوده است و به عنوان چهارمین ارز دیجیتال بزرگ از XRP از نظر سرمایه بازار دوباره پیشی گرفته است. در مقابل، توکن بومی ریپل نتوانسته است از این رالی در سطح بازار استفاده کند. از این شرکت بار دیگر شکایت شد.

کاردانو با افزایش چشمگیر 20 درصدی افزایش قابل توجهی داشته است. در نتیجه، ADA اکنون در سطح 0.27 دلار معامله می‌شود. این قیمت بالاترین سطح از اواسط سال 2018 است.

استلار برنده اصلی بازار

استلار عملکردی چشمگیرتر نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال داشت. همانطور که روز گذشته گزارش شد، بنیاد تفاهم نامه‌ای را برای توسعه CBDC با دولت اوکراین امضا کرد. از آن زمان ارزش XLM رشد خیره کننده‌ای داشت. این ارز در 24 ساعت گذشته 55٪ دیگر رشد کرد تا به قیمت 0.251 دلار برسد.

سودهای بیشتر را سوشی سوآپ (20٪)، میکر (20٪)، متیک نتورک (17٪)، یونی سوآپ (16٪)، هج تریدر (16٪)، وضعیت (15٪)، IOTA کسب کرده‌اند. البته بقیه آلتکوین ها نیز توانستند افزایش قیمت پیدا کنند.

تسلط بیت کوین بر بازار به بیش از 70 درصد رسید؛ سرمایه بازار در نزدیکی یک تریلیون دلار

نمودار-سرمایه-بازار-ارزهای-دیجیتال

در نهایت، سرمایه بازار ارزهای دیجیتال به 970 میلیارد دلار رسیده است. این به معنای افزایش 170 میلیارد دلاری از زمان کاهش قیمت در روز دوشنبه است.آخرین رکورد بیت کوین بالاتر از 35 هزار دلار

پادشاه ارزهای دیجیتال با افت گسترده‌ای روبرو شد و تا زیر قیمت 28000 دلار سقوط کرد. با این حال، بیت کوین به سرعت ضررهای خود را بازیابی کرد و در همان روز به بالای 30،000 دلار رسید.

تسلط بیت کوین بر بازار به بیش از 70 درصد رسید؛ سرمایه بازار در نزدیکی یک تریلیون دلار

نمودار-قیمت-بیت-کوین

در 24 ساعت گذشته، بیت کوین یک حرکت صعودی دیگر را آغاز کرد. این حرکت منجر به شکستن مقاومت 35000 دلار برای اولین بار در تاریخ این ارز شد. بیت کوین در این جا متوقف نشد و به صعود به بالاترین سطح جدید خود در حدود 35900 دلار ادامه داد. با وجود اصلاح اندک تا سطح 34،600 دلار، تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال به بیش از 68٪ رسیده است.مطالب مرتبط
نوسان در انتظار بیت کوین: BTC به پایین‌ترین سطح هفتگی خود در سپتامبر رسید
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
حجم بازار چین لینک (Chainlink) از لایت کوین فراتر رفت؛ مرحله بعدی برای توکن LINK چیست؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether