منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار استخراج یا ماینینگ  »  ماسک و انرژی پاک BTC: تسلط بیت کوین پس از ملاقات ماسک و سیلور با ماینرها به بیش از 45 درصد رسید
فروش بیت کوین ماینرها قیمت BTC را به زیر 44 هزار دلار رساند؛ حمام خون آخر هفته آلتکوین ها

ماسک و انرژی پاک BTC: تسلط بیت کوین پس از ملاقات ماسک و سیلور با ماینرها به بیش از 45 درصد رسید

بیت کوین با منتشر شدن توئیت های بنیانگذار تسلا، ایلان ماسک و مدیرعامل مایکرواستراتژی، مایکل سیلور تسلط خود را بر بازار ارزهای دیجیتال افزایش داد.

آن‌ها در این توییت ها اعلام کردند که با ماینرهای این ارز دیجیتال در آمریکای شمالی ملاقات کرده‌اند. در این ملاقات تاثیرگذاران بزرگ بیت کوین در زمینه استفاده از انرژی‌های پاک برای استخراج BTC با ماینرها تبادل نظر کردند. بیت کوین پس از انتشار این خبر تقریباً به محدوده 40000 دلار رسیده است.ماسک در صدد ایجاد انرژی پاک برای استخراج BTC است

قیمت بیت کوین طی 24 ساعت گذشته نزدیک به 10 درصد افزایش یافته است. این اتفاق به دنبال توئیت ماسک که می‌گوید: “با ماینرهای بیت کوین آمریکای شمالی صحبت کردیم”، رخ داد. این ارز به بالاترین قیمت 39835 دلار رسید. آن‌ها متعهد شدند که استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر فعلی و برنامه ریزی شده را در دستور کار قرار دهند. وی با امیدوارکننده خواندن مذاکرات گفت آنها از همه ماینرهای در سراسر جهان می‌خواهند انرژی‌های تجدید پذیر را جایگزین کنند.

مایکل سایلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی، به سرعت توئیتی را منتشر کرد. او گفت که وی جلسه‌ای را بین مدیر عامل تسلا و برخی استخراج کنندگان بیت کوین برگزار کرده است. از جمله این کمپانی‌های بزرگ ماینینگ می‌توان به آرگو بلاک چین (Argo Blockchain)، گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، بلاک کپ (Blockcap) و هایو بلاک چین (Hive Blockchain) اشاره کرد. این ملاقات منجر به تشکیل شورای استخراج بیت کوین شده است. این شورا ابتکار عملی برای ارتقا استفاده از انرژی‌های پاک برای استخراج بیت کوین است. سایلور نوشت: “ماینرها توافق کردند که شورای استخراج بیت کوین را برای ارتقا شفافیت استفاده از انرژی و تسریع اقدامات پایدار در سراسر جهان تشکیل دهند.”

نگرانی های زیست محیطی ماسک

این خبر به دنبال اظهارات ماسک در اواسط ماه مه مبنی بر اینکه تسلا دیگر BTC را به دلیل عدم استفاده از انرژی پاک به عنوان پرداخت قبول نمی‌کند، منتشر شد. ماسک با اشاره به تأثیرات زیست محیطی استخراج این ارز با استفاده از انرژی برق فسیلی خواستار استفاده از انرژی‌های پاک برای استخراج BTC شد. این اعلامیه باعث فروش گسترده‌ای شد. در نهایت این اخبار قیمت بیت کوین را در روز یکشنبه به کمی بالاتر از 31،000 دلار کاهش داد.

بهبود بیت کوین در روز دوشنبه همچنین در میان تقاضای نهادی و حمایت آشکار ری دالیو، بنیانگذار بریج واتر اسوشیتد (Bridgewater Associated) رخ می‌دهد. وی دیروز فاش کرد که او نیز بیت کوین خریداری کرده است.تسلط بیت کوین با سقوط آلتکوین ها پس از انتشار خبر ممنوعیت رمزنگاری در چین به 45٪ افزایش می‌یابد

با ادامه فروش رمزنگاری در تعطیلات آخر هفته، بیت کوین بار دیگر مقاومت خود را نسبت به سایر ارزهای دیجیتال در سقوط نکردن به اندازه کافی ثابت کرد.

تسلط بیت کوین بر سایر ارزهای دیجیتال پس از فروش آخر هفته تا 45 درصد افزایش یافته است. این فروش بیش از 400 میلیارد دلار دیگر از کل بازار ارزهای دیجیتال خارج کرد.

معامله گران رمزنگاری صبح روز دوشنبه با یک حمام خون بیدار شدند. اکثر آلتکوین ها 20٪ تا 30٪ از ارزش خود را در آخر هفته از دست داده بودند. برای مقایسه، بازیگران اصلی صنعت بیت کوین و اتریوم به ترتیب 7٪ و 10٪ پایین‌تر از قیمت روز گذشته خود معامله می‌شدند. این نشان می‌دهد جایی که سرمایه گذاران به دنبال ایمنی هستند، به طور نسبی، اگر یک دارایی بتواند 7 تا 10٪ در یک شب کاهش یابد، می‌تواند یک پناهگاه امن محسوب شود. این یعنی هنوز هم بیت کوین اتریوم می‌توانند در زمان بحران ایمن‌تر از باقی دارایی‌ها باشند.

بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، آلتکوین ها اکنون در حال بازیابی چشمگیر هستند. با این وجود تسلط بیت کوین با رسیدن به 45 درصد دوباره به نیمی از کل بازار رمزنگاری نزدیک می‌شود.

علل فروش شدید آلتکوین ها در آخر هفته

آخرین فروش وحشتناک بازار رمزنگاری، با انتشار اخباری مبنی بر اینکه هوبی (Huobi)، صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در آسیا، سیاست‌های خود را برای مشتریان چینی تغییر خواهد داد، اتفاق افتاد. به نظر می‌رسد برخی از این تغییرات به دلیل مواضع سختگیرانه چین در برابر معاملات و استخراج رمزنگاری انجام می‌شود.

سقوط شدید بازار در ابتدا زمانی آغاز شد که ایلان ماسک در مورد عدم استفاده از انرژی پاک در استخراج BTC ابراز نگرانی کرد. وی به ناگاه اعلام کرد تسلا به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی دیگر بیت کوین را به عنوان پرداخت قبول نمی‌کند.

بیت کوین و اتریوم از زمان رسیدن به بالاترین حد خود در کمتر از یک ماه گذشته، نیمی از ارزش خود را از دست داده‌اند. با این حال به نظر می‌رسد، بزرگ‌ترین و دومین ارزهای دیجیتال در مقایسه با آلتکوین های کوچک‌تر نوسان کمتری را تجربه می‌کنند.معامله گران میم توکن ها وحشت می‌کنند

علاوه بر این، پول زیادی که با هایپ وارد بازار ارزهای میم مانند شیبا توکن شده بود اکنون به همان سرعت از بازار خارج می‌شود. سرمایه گذارانی که به دنبال ثروت یک شبه بودند اکنون سرخورده از بازار درحال پنیک سل هستند. این اتفاق بیش از پیش بازار را متزلزل کرده است.

تویا ژانگ، مدیر عامل صرافی رمزنگاری AAX است. وی در مصاحبه با “Forkast.News” گفت: “قیمت ارزهای دیجیتال با حرکت جمعی در حال کاهش است. این از شیدایی سکه‌های میم شروع شد که در اصل فضای بی سامان 2017 ICO (عرضه اولیه سکه) را تکرار کرد. افرادی که با سرمایه گذاری مقدار کمی پول در توکن های بدون ارزش ذاتی به دنبال بازدهی کلان هستند.”

ژانگ اضافه کرد که با هایپ در اطراف سکه‌های میم، “کوسه‌ها واقعی آماده بودند تا سود خود را بدست آورند”. به دید اغلب کارشناسان رکود رمزنگاری از قبل قریب الوقوع بود. ما نیز در بیت پارس چندین بار راجع به حضور شت کوین ها اخطار داده بودیم.

ژانگ گفت: “این امر برای فضای رمزنگاری ناسالم است. هجوم به سمت این دارایی‌ها یک بار دیگر ثابت کرد که بازار برای محافظت از سرمایه گذاران در برابر حبابها هنوز کارآمد نیست. محافظت از ارزهای دیجیتال سالم در برابر شت کوین‌ها، به آموزش و تنظیم مقرارات مناسب نیاز دارد. فعالیت‌های تجاری سوداگرانه مورد توجه چین قرار گرفت. آن‌ها دوباره شروع به ممنوع کردن این بازار کردند.”

کاهش بیش از 22 درصدی قیمت بیت کوین طی هفت روز گذشته ممکن است نگران کننده به نظر برسد. با این حال اگر بدانید در 25 مه پارسال، قیمت BTC یک سی ام قیمت امروز این ارز بوده است خیالتان راحت می‌شود. این امر به خودی خود باعث شده تا سرمایه گذاران جدی‌تر دوباره به سمت بیت کوین برگردند. این افزایش دوباره احساسات صعودی، تسلط بیت کوین را بالا برده است.

ممنوعیت ماینینگ ارز دیجیتال در چین مثبت به نظر می‌رسد

بسیاری از افراد ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال در چین را خبر بدی برای بازار نمی‌دانند. هنری ارسلانیان (Henri arslanian)، رهبر شرکت رمزنگاری بین المللی PwC hsj. ,d به “Forkast.News” گفت که این می‌تواند در بلند مدت تأثیرات مثبتی داشته باشد.

ارسلانینان گفت: “اخبار از چین بسیار مهم است، به خصوص هنگامی که صحبت از استخراج بیت کوین می‌شود. 65٪ استخراج بیت کوین در سطح جهانی در چین انجام می‌شود. و بسیار جالب خواهد بود که طی آخرین ماه‌های اعلام شده توسط دولت چین، این نسبت چگونه تغییر می‌کند. “

ارسلانیان معتقد است که ممنوعیت ماینینگ بیت کوین چین می‌تواند به نفع ایالات متحده باشد. در حال حاضر اخبار خوبی از ایالات متحده می‌آید. این اخبار به فعالان صنعت رمزنگاری اطمینان می‌دهد.امریکا می تواند خانه بعدی ماینرها باشد

اینکه بزرگان بازار آزاد مانند ماسک در تدارک انرژی پاک برای استخراج BTC هستند بسیار مهم است. این می‌تواند علاوه بر تمرکززدایی استخراج این ارز، به محیط زیست نیز کمک کند

“طی چند ماه گذشته، ما نه تنها از نظر سیاست، از نظر نظارتی و هم صادقانه بگویم، از نظر تجاری نکات مثبت خوبی داشته‌ایم. ایالات متحده همچنین دارای یک اکوسیستم بسیار جالب برای استخراج بیت کوین است. من می‌خواهم ببینم که آیا چقدر از آن ماینرها از چین به ایالات متحده مهاجرت می‌کنند؟ این می‌تواند نقش ایالات متحده را به عنوان یک مرکز رمزگذاری پیشرو بالقوه تقویت کند.”

بیت کوین در حال حاضر با 37344 دلار در زمان انتشار معامله می‌شود. حجم سرمایه کلی بازار BTC در حال حاضر 45.7 درصد از کل ارزش بازار رمزنگاری 1.44 تریلیون دلاری را تشکیل می‌دهد.

مطالب مرتبط
جی‌پی مورگان (JPMorgan) فشار فروش پیش روی بیتکوین را پیش بینی می‌کند
طلا در مقابل بیت کوین: کدام یک به عنوان یک دارایی امن بهتر است؟
ریزش قیمت دوج کوین در حالی که اتریوم و شیبا اینو توانستند توجه معامله گران را به دست آورند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether