قیمت بیت کوین
1,328,211,715تومان
58,498.00دلار
0.62
قیمت اتریوم
89,662,805تومان
3,948.99دلار
11.12
قیمت بایننس کوین
15,228,865تومان
670.72دلار
5.68
قیمت ریپل
34,966تومان
1.54دلار
3.37
قیمت دوج کوین
11,770تومان
0.52دلار
26.23
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  کاهش بیت کوین دامیننس به 50٪، درحالی که اتریوم و آلت کوین‌ها جذاب می‌شوند

کاهش بیت کوین دامیننس به 50٪، درحالی که اتریوم و آلت کوین‌ها جذاب می‌شوند

تسلط بیت کوین بر بازار به بیش از 70 درصد رسید؛ سرمایه بازار در نزدیکی یک تریلیون دلار

شاخص دامیننس بیت کوین از ابتدای سال 2021 تاکنون 20 واحد کاهش یافته است. اتریوم، بایننس کوین و سایر بزرگان آلتکوین‌ها دامیننس خود را در همان مدت افزایش داده‌اند.

تسلط بیت کوین هفته گذشته برای اولین بار از ژانویه 2018 با کاهش شدیدی به زیر 50٪ رسید. این تغییر سیگنال واضحی را درمورد افزایش علاقه معامله گران به آلتکوین‌ها مخابره می‌کند.

بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، شاخص دامیننس بیت کوین، که سرمایه بازار BTC را نسبت به بازار گسترده ارزهای دیجیتال اندازه گیری می‌کند، به کمترین میزان خود 49.35٪ رسید. در آغاز سال 2021، سلطه پادشاه ارزهای دیجیتال بر بازار حدود 70.68٪ بود.اتریوم و بایننس کوین باعث کاهش بیت کوین دامیننس شده اند

در همین حال، اتریوم سهمی‌نزدیک به 15 درصد از کل بازار را در اوج روز پنجشنبه از آن خود کرده بود. تسلط اتریوم از ابتدای 2021 تاکنون تقریباً 4 درصد افزایش یافته است.

اتریوم طی هفت روز گذشته عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته است. اتر توکن این بلاک چین بازده چشمگیر 9.5٪ را به نام خود ثبت کرده است. دومین ارز بزرگ دیجیتال از لحاظ حجم سرمایه بازار 10٪ نسبت به بالاترین میزان قبلی خود کاهش داشته است. این در حالی است که بیت کوین بیش از 20٪ اصلاح را شاهد بود.

بایننس کوین همچنین شاهد رشد مداوم سهم خود از کل بازار در سال جاری بوده است. این ارز از 0.71٪ در 1 ژانویه به 4.17٪ در 25 آوریل رسیده است. BNB توسط چندین عامل اساسی پشتیبانی می‌شود، از جمله پذیرش فزاینده سیستم بایننس و کاربرد گسترده آن توکن در کسب درآمد از این پلتفرم. همچنین سوزانده شدن 600 میلیون دلار توکن BNB در سه ماهه نخست امسال را می‌توان دلیل مهمی‌برای این افزایش قیمت دانست.

در همین حال، ارزهای دیجیتالی خارج از ده ارز برتر از اول ژانویه شاهد افزایش سهم خود از بازار کل بودند. در هنگام کاهش دامیننس بیت کوین سایر آلتکوین‌ها سهمشان را از کمتر از 11٪ به بیش از 18٪ رسانده‌اند.

کاهش بیت کوین دامیننس به 50٪، درحالی که اتریوم و آلت کوین‌ها جذاب می‌شوند

با وجود ثبت چندین رکورد در سال جاری، دامیننس بیت کوین نسبت به آلتکوین‌ها به شدت کاهش یافته است.

سرمایه گذاران و معامله گران به آلتکوین‌ها علاقه مند شده اند

ملتم دمیرورس (Meltem Demirors)، مدیر ارشد استراتژی شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال کوین شیرز (CoinShares) است. که در مورد تغییر بازار گفت، “با جابجایی بیشتر در طیف ریسک،” بسیاری از افراد به سمت بازار آلتکوین‌ها کشیده می‌شوند. “

در روز پنجشنبه، دامیننس بیت کوین برای اولین بار در 3 سال گذشته به زیر 50٪ رسید.

آخرین باری که این اتفاق رخ داد ژانویه 2018 بود و این چرخه حدود 6 ماه طول کشید.

دیدن تعداد زیادی از افراد که در حال تغییر دیدگاه سرمایه گذاری از بیت کوین به سمت آلت‌ها هستند می‌تواند نویدبخش باشد.

94 سکه با مارکت کپ> 1 میلیارد دلار

– ملتم دمیرورس 25 آوریل 2021

دمیرورس همچنین مشاهده کرد که 94 ارز دیجیتال در حال حاضر سرمایه بازار 1 میلیارد دلار یا بیشتر دارند. طبق گزارش کوین مارکت کپ، هنگام نوشتن این مقاله، این رقم به 87 رسیده است. حجم سرمایه هفت پروژه از آن‌ها به حدود 900 میلیون دلار یا بیشتر رسیده است.با توجه به کاهش بیت کوین دامیننس آلت سیزن کی آغاز می‌شود؟

تحلیلگران در مورد سرعت و زمان شروع به اصطلاح فصل آلت‌ها اختلاف نظر دارند. فصل آلت‌ها یا آلت سیزن یک دوره از چرخه بازار است که بسیاری از آلتکوین‌ها در برابر دلار و بیت کوین به شدت رشد می‌کنند. پیش از این بن لیلی، بنیانگذار و تحلیلگر آزمایشگاه‌های جارویس، گفت که او معتقد نیست اکنون بهترین زمان برای تغییر مسیر سرمایه‌ها از BTC به آلتکوین‌ها باشد. وی اذعان داشت فصل آلت‌ها به صورت ناگهانی با تغییر دیگاه ریسک و پاداش در بین سرمایه گذاران رخ می‌دهد.

در همین حال، تحلیلی از فیلب فیلب (Filbfilb)، بنیانگذار مجموعه معاملات دیسنتریدر (Decentrader)، به این نتیجه رسید که اکنون در حال نزدیک شدن به دوره رونق بزرگ آلت کوین‌ها هستیم.

سقف فعلی بازار آلت کوین 937 میلیارد دلار است.

بازارهای بیت کوین از پنجشنبه سیاه عمیق‌ترین اصلاح را به ثبت رسانده‌اند

با نزول نشانگر قدرت نسبی بیت کوین به سطوحی که از زمان سقوط پنجشنبه سیاه در مارس 2020 مشاهده نشده است، رائول پال ادعا می‌کند که BTC برای یک برگشت به عقب آماده است.

رائول پال، استراتژیست سرمایه گذاری، شناسایی کرده است که شاخص قدرت نسبی دو هفته‌ای بیت کوین یا RSI، اخیراً به سطحی رسیده است که از زمان سقوط “پنجشنبه سیاه” در مارس 2020 دیده نشده است.

سرمایه گذار جهانی ماکرو و مدیرعامل ریل ویژن گروپ (Real Vision Group) همچنین اشاره کرد که RSI هفتگی بیت کوین به سطوح قابل مقایسه با اصلاحات انجام شده در “قسمت اول چرخه گاوی 2017، قبل از ورود بیت کوین به فضای بیش از حد خریداری شده” سقوط کرده است.

این مشاهدات پس از سقوط تقریباً 15٪ بیت کوین در تعطیلات آخر هفته، با کاهش BTC از 55،000 دلار و یافتن پشتیبانی در حدود 47،250 دلار در روز یکشنبه انجام شد.

بیت کوین تقریباً از مارس 2020 در محدوده بیش از حد فروخته شده  قرار دارد

– رائول پا (ریل ویژن گروپ) 25 آوریل 2021

پال افزود: “اصلاحات در بازار صعودی، فرصت است نه تهدید.”این سقوط یادآور اصلاح میانه بازار سال 2017 بود

گلس نود (Glassnode) ارائه دهنده تجزیه و تحلیل‌های زنجیره‌ای نیز به عمق سقوط اشاره کرد. این شرکت گزارش داد که تعداد آدرس‌های بیت کوین در حال حاضر با کاهشی شدید در 9 ماه گذشته یعنی بالغ بر 6.4 میلیون در 25 آوریل ثبت شده است. علی رغم این نقطه عطف، 86٪ از آدرس‌های بیت کوین در حال حاضر در سود هستند.

# بیت کوین $ BTC درصد عرضه در سود (7d MA) به کمترین قیمت 6 ماهه 85.938٪ رسیده است

کمترین میزان 6 ماه گذشته 85.989٪ در 25 آوریل 2021 مشاهده شد

– هشدارهای گلس نو (glassnodealerts) 26 آوریل 2021

به نظر می‌رسد بازارها با ادعای پال مبنی بر به تأخیر افتادن جهش بیت کوین تطابق دارند. بطوریکه BTC در شش ساعت پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح محلی خود یعنی تقریباً 47،000 دلار در اوایل امروز، 11.5٪ جهش کرد.

ویلیام کلمنته، با استناد به نمودارهای گلس نود، مشاهده کرد که در اوایل صبح روز دوشنبه معاملات آسیا، با رشد سریع بازار، 88.7 میلیون دلار از پوزیشن‌‌‌های شورت BTC منحل شدند.

شورت گرفتن REKT.

88،696،765 دلار از پوزیشن‌‌‌های شورت # بیت کوین در دو ساعت گذشته منحل شدند.

– ویلیام کلمنته سوم  26 آوریل 2021

علی رغم جهش شدید، بیت کوین، 27 درصد از بالاترین رقم خود در 14 آوریل یعنی 65000 دلار کاهش یافته است. روند نزولی باعث کاهش شدید دامیننس بیت کوین به 50٪ بود. به گزارش تردینگ ویو (TradingView)، آخرین باری که سهم بازار BTC از بازار ارزهای دیجیتال به زیر 50 درصد رسید در جولای 2018 بود.

مطالب مرتبط
بازارهای ارز دیجیتال 60 میلیارد دلار را از دست دادند؛ سرمایه گذاران از اصلاح بیشتر می‌ترسند
روند بعدی بیت کوین: معامله گران در مورد بازار بیش از حد داغ و  سال جدید چینی بحث می‌کنند
حجم قراردادهای معاملات آتی بیت کوین در بازار بکت (Bakkt) به یک اوج بی‌سابقه‌ی جدید رسید
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس