منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  انتقال بیت کوین به بلاک چین اتریوم در حال عبور از 1 میلیارد دلار با 37 درصد رشد دراین ماه
انتقال بیت کوین به بلاک چین اتریوم در حال عبور از 1 میلیارد دلار با 37 درصد رشد دراین ماه

انتقال بیت کوین به بلاک چین اتریوم در حال عبور از 1 میلیارد دلار با 37 درصد رشد دراین ماه

سعید درویشی
1399/06/23
۰

انتقال بیت کوین به بلاک چین اتریوم اکنون بیش از 800 میلیون دلار ارزش دارد و تنها در این ماه 37 درصد رشد داشته است. دارندگان طلای دیجیتال همچنان به انتقال  خود به بلاک چین اتریوم، ادامه می‌دهند و از افت قیمت اخیر در هر دو ارز تأثیری نگرفته‌اند.

انتقال بیت کوین به بلاک چین اتریوم در حال عبور از 1 میلیارد دلار

WBTC و renBTC همچنان محبوب‌ترین پروتکل‌های انتقال هستند اما تقاضا برای HBTC صرافی هیوبی نیز اخیراً افزایش یافته است.

کلیهٔ پروتکل‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات انتقال بیت کوین به‌نوعی متمرکز هستند.

انتقال بیت کوین به بلاک چین اتریوم در حال عبور از 1 میلیارد دلار با 37 درصد رشد دراین ماه

انتقال بیت کوین به بلاک چین اتریوم در حال عبور از 1 میلیارد دلار با 37 درصد رشد دراین ماه

اکنون نزدیک به 80،000 بیت کوین به بلاک چین اتریوم منتقل‌شده است، زیرا پروتکل‌های دی فای پس از تصحیح بازار رمزنگاری اوایل ماه سپتامبر، منابع نقدینگی را به ارزش خود جذب می‌کنند.

آیا می دانید؟

بر اساس داده‌های Dune Analytics، حتی با کاهش قیمت بیت کوین و اتریوم از اول سپتامبر، انتقال بیت کوین به بلاک چین اتریوم تاکنون در این ماه تقریباً 37٪ افزایش یافته است.

افزایش تقاضا برای رپدبیتکوینWBTC و سایر قفل کننده‌های دارایی جهت انتقال بیت کوین به بلاک چین متقابل، ارزش کل آن‌ها را از کمتر از 600 میلیون دلار در ابتدای این ماه به بیش از 800 میلیون دلار رسانده است. ارزش کل بیت کوین‌های انتقال‌یافته اکنون معادل بیش از 2٪ از کل حجم بازار اتریوم است.


✅ بیشتر بخوانید…….. 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

این روند سیگنالی است برای اینکه، علی‌رغم نوسان قیمت در دارایی‌های دیجیتال، تقاضا برای بازده دی فای حتی در بین دارندگان BTC نیز همچنان قوی است.

پروتکل‌های انتقال زنجیره‌ای متقابل مانند WBTC و renBTC از متولیان شخص ثالث قابل‌اعتماد یا کیف پول‌های تحت کنترل قرارداد هوشمند برای نگهداری یک دارایی دیجیتال استفاده می‌کنند. در مورد بیت کوین، درحالی‌که معادل یک بیت کوین در بلاک چین دیگری مانند اتریوم ایجاد می‌کنند، آن بیت کوین را در بلاک چین بیت کوین قفل می‌کنند. دارایی‌های جدید به وجود آمده، که بعضاً به‌عنوان توکن های بسته‌بندی‌شده نیز شناخته می‌شوند، به ارزش توکن اصلی متصل می‌شوند.

مشهورترین پروژه انتقال بیت کوین

مشهورترین پروژه انتقال بیت کوین بین زنجیره‌ای BTC به اتریوم رپد بیت کوین است که بیش از 66٪ از کل BTC های منتقل‌شده معادل با بیش از 53،000 بیت کوین را در این سیستم خود قفل کرده است. RenBTC، دومین پروتکل محبوب انتقال بیت کوین ، به‌طور مداوم در حال رشد است و همان سهم 22 درصدی‌اش بازار انتقال بیت کوین را تقریباً حفظ کرده است.

HBTC صرافی هیوبی اما تبدیل به یک موفقیت تمام و کمال شده که با در اختیار گرفتن بیش از 6٪ کل بازار در زمانی بسیار کوتاه به سومین راه‌حل محبوب انتقال بیت کوین تبدیل‌شده است. تعداد کل HBTC از ابتدای ماه اوت که زیر 1000 HBTC بود بیش از 570٪ افزایش یافته است. امروز در حدود 4800 HBTC است.

با افزایش میزان بیت کوین منتقل‌شده به اتریوم، نگرانی در مورد تمرکز و نقشی که اشخاص ثالث برای سه راه‌حل برتر انتقال، WBTC، RenBTC و HBTC بازی می‌کنند، نیز وجود دارد.

HBTC که در فوریه 2020 در بلاک چین اتریوم راه‌اندازی شد، محصول هیوبی، یک بورس متمرکز رمزنگاری مستقر در سنگاپور است. رپد بیت کوین، همکاری بین چندین پروتکل دی فای، ازجمله خدمات وام Crypto Maker و Aave، نیز از متولیان شخص ثالث معتمد برای نگهداری بیت کوین‌های بومی که از WBTC پشتیبانی می‌کنند، استفاده کرده است. و RenBTC صادرشده توسط پروتکل رن اخیراً پس از انتشار این خبر که پروتکل ظاهراً غیرمتمرکز آن‌ها توسط اعضای تیم توسعه‌دهنده‌اش و به‌طور متمرکز کنترل می‌شود مورد بحث و مجادله قرار گرفت.

آیا می دانید؟

حتی ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، با استفاده از نفوذش خواستار افزایش امنیت از پروژه‌هایی که تعداد زیادی بیت کوین بومی را از طرف کاربران در اختیار دارند شده است.

علی‌رغم خطرات، انتقال بیت کوین به زنجیره اتریوم به‌شدت شتاب گرفته است. برای برخی، جذابیت بازده دی فای، خطر اشخاص ثالث مورد اعتماد را توجیه می‌کند. اما با ادامهٔ این روند میزان BTC زیادی در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتبط
پولکادات و یونی رکوردشکستند؛ اصلاح اندک بیت کوین بازار را قرمز رنگ کرد
حراج پارچین‌های کوساما: شبکه پلاسم 10 میلیون دلار برای پیوستن به پولکادات جمع آوری کرد
گاوهای بیتکوین آماده می شوند؟ نهنگ های بیتکوین به میدان آمده اند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether