منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  چشم‌انداز بیت کوین و اتریوم برای ادامه سال 2021 چگونه است؟ آیا الآن زمان مناسبی برای خرید است؟
پیش بینی روند صعودی برای اتریوم و بیت کوین در ادامه چرخه گاوی بازار ارزهای دیجیتال

چشم‌انداز بیت کوین و اتریوم برای ادامه سال 2021 چگونه است؟ آیا الآن زمان مناسبی برای خرید است؟

با توجه به افت کنونی، پیش‌بینی و چشم‌انداز بلندمدت قیمت بیت کوین و اتریوم چیست؟ با تجزیه و تحلیل نظرات 35 متخصص ارز دیجیتال به این سؤال پاسخ خواهیم داد.

پیش‌بینی می‌شود که به دنبال بازار قدرتمند گاوی 2020، چرخه صعودی بازار ارز دیجیتال در سال 2021 ادامه یابد. علی‌رغم افت فعلی، بیت کوین و اتریوم هر دو در هفته های گذشته به بالاترین حد خود رسیده‌اند. پس از اصلاح، بازار، چه چیزی را برای بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال در بقیه سال 2021 در نظر خواهد گرفت؟

مجله فورکست برای پاسخ به این سؤالات از 35 کارشناس مالی نظرسنجی کرد. اجماع مجازی آن‌ها این چنین است: به نظر می‌رسد که 2021 یک سال خوب دیگر برای بازار ارزهای دیجیتال باشد. امسال، به‌خصوص برای بیت کوین، با توجه به آخرین اخبار بسیار چشمگیرتر خواهد بود.چشم‌انداز قیمت بیت کوین تا پایان سال 2021

طبق آخرین نسخه گزارش پیش‌بینی ارز دیجیتال فایندر (Finder)، با توجه به اظهارنظر متخصصان بیت کوین سال را با متوسط قیمت 94967 دلار آمریکا به پایان می‌رساند.

این رقم با میانگین 51،951 دلار آمریکا که این متخصصان برای بیت کوین در اواخر سال 2021 در دسامبر سال 2020 پیش‌بینی کرده بودند، فاصله زیادی دارد.

نه تنها این، بلکه تحلیلگران فکر می‌کنند که BTC می‌تواند 100000 دلار آمریکا را قبل از پایان سال به دست آورد. به طور متوسط، این هیئت از متخصصان فکر می‌کنند که پادشاه ارزهای دیجیتال در طی سال 2021 در 107،484 دلار آمریکا به اوج خود برسد.

سامانتا یاپ، بنیانگذار و مدیرعامل یاپ گلوبال (YAP Global) است. وی که یکی از منتقدین است پیش‌بینی می‌کند، بیت کوین سال را در حدود 100000 دلار آمریکا به پایان برساند. وی می‌گوید که پذیرش نهادی همچنان این بازار گاوی را به جلو حرکت خواهد داد.

یاپ گفت: “جنبش پذیرش بیت کوین و ارزهای دیجیال توسط شرکت‌ها و نهادها که در سه ماهه اول سال 2021 مشاهده کرده‌ایم نشان می‌دهد که دیدن قیمت BTC در سطح 100000 دلار غیرمعمول نیست. با توجه به نرخ رشد صنعت ارز رمزنگاری طی چند ماه گذشته، این امر بسیار امکان پذیر است.”

چشم‌انداز نزولی قیمت بین کوین

جالب اینجاست که فقط تعداد معدودی از شرکت کنندگان در این جلسه قیمت بیت کوین را در پایان سال کمتر از 60،000 دلار آمریکا می‌بینند. لی اسملز (Lee Smales)، دانشیار مالی در دانشگاه استرالیای غربی، با کمترین پیش‌بینی وارد بازی شد. قیمت آخر سالی که وی برای بیت کوین پیش‌بینی می‌کند فقط 25000 دلار آمریکا است. بقیه اعضای کنفرانس پایین‌ترین قیمت‌های بیت کوین را برای انتهای سال در حدود 40000 تا 56000 دلار اعلام کردند.بالاترین رقم برای بیت کوین تا پایان سال 2025

با این حال، در انتهای دیگر طیف، مارتین فرهلر (Martin Fröhler)، مدیر عامل مورفر (Morpher) معتقد است ارزش بیت کوین در پایان سال 2021 به 250 هزار دلار می‌رسد. وی با افتخار می‌گوید که BTC آینده امور مالی است.

فرهلر گفت: “بیت کوین آخرین ذخیره ارزش طولانی مدت است. این ارز به تدریج جایگزین طلا و اوراق قرضه در این نقش خواهد شد.”

با نگاهی به مسیر، متخصصان معتقد هستند که بیت کوین با متوسط قیمت 360179 دلار آمریکا سال 2025 به پایان می‌رساند. کمی بیش از یک سوم پاسخ دهندگان می گویند که BTC با ارزیابی 500000 دلار یا بیشتر سال 2025 به پایان خواهد رساند. البته حدود یک هفتم آنها می گویند که قیمت به 1 میلیون دلار خواهد رسید.

اما آیا این بدان معنی است که شما باید الآن خرید کنید؟

با چنین پیش‌بینی‌های با فاصله‌ای، آیا متخصصان فکر می‌کنند که زمان خرید، فروش یا هودل فرا رسیده است؟ جای تعجب نیست که، تقریباً نیمی از متخصصان فکر می‌کنند که شما باید به خرید بیت کوین فکر کنید. این در حالی است که دو پنجم گفتند که نگه داشتن بیت کوین یک اقدام محتاطانه است. و در آخر کمی بیش از یک دهم آنها توصیه می‌کنند که باید بیت کوین را بفروشید.

چشم‌انداز قیمت اتریوم به قدرت بیت کوین نیست

متخصصان مشابه بیت کوین در مورد اتریوم چشم‌انداز صعودی دارند. تقریباً سه پنجم از آن‌ها به شما پیشنهاد می‌دهند که ETH را بخرید. در حالی که کمی بیش از یک چهارم گفتند که این ارز را نگه دارید. با این وجود فقط 13٪ می گویند که شما باید به فکر فروش اتریوم خود باشید. اگرچه پیش‌بینی نمی‌شود که اوج پایان سال ETH به اندازه BTC عالی باشد، اما متخصصان پیش‌بینی می‌کنند که ETH سال را با قیمت 4512 دلار به پایان برساند. تقریباً سه چهارم آنها فکر می‌کنند ETH تا سال 2025 به 5 رقم نمی‌رسد.

سارا برگستران (Sarah Bergstrand) ، مدیر عامل بیت بال کپیتال (BitBull Capital) است. او بالاترین سطح را برای اتریوم پیش‌بینی کرده است. وی می‌گوید:

“ما احتمالاً امسال شاهد بروزرسانی های اساسی در شبکه اتریوم خواهیم بود. انتظار می‌رود این موارد قیمت را بالاتر ببرد. در دراز مدت، فقط سکه‌هایی با جامعه کاربری قوی و موارد استفاده ثابت شده احتمالاً ارزش خود را حفظ می‌کنند و همچنان مهم باشند. دیگران فقط در کوتاه مدت، در طول یک بازار گاوی، خوب هستند. “

ظهور NFT ها

تقریباً غیرممکن است که اخبار را بخوانید یا در تایم لاین خود پیمایش کنید بدون اینکه داستانی در مورد توکن های غیر قابل معاوضه (NFT) به چشمتان نخورد. و این توجه خودپایداری است که به اعتقاد متخصصان ما علاقه به NFT را نشان می‌دهد.

تقریباً سه چهارم شرکت کنندگان در جلسه گفتند که میلیونرهای جدید ارزهای دیجیتال NFT ها را به مرکز توجه سوق می‌دهند. آن‌ها برای برخی NFT های خاص اخبار تولید می‌کنند. این طغیان افرادی را که می‌خواهند پول نقد خود را به راحتی و بدون مشکل جابجا کنند، ایجاد می‌کند.

تقریباً نیمی از آن‌ها معتقدند که ظهور NFT ها مانند “NBA Top Shot” باعث شده است که این توکن ها در دسترس مخاطبان بیشتری قرار بگیرند. حدود یک سوم فکر می‌کنند کرونا ویروس در این روند نقش داشته است. به نظر آن‌ها افراد بیشتری با هنرهای دیجیتال همزمان با حرکت همه جانبه رویدادهای فرهنگی به دلیل همه گیری، روبرو می‌شوند.

حدود سه چهارم مدعوین فکر می‌کنند NFT ها برای ماندن در این بازار هستند. آنها معتقدند که NFT ها به جریان اصلی راه پیدا می کنند. البته بقیه فکر نمی‌کنند که زمان خوبی برای سرمایه گذاران خرده فروشی باشد. متخصصا معتقدند که آنها باید ابتدا خیلی محتاطانه وارد بازار شوند.

NFT ها به دور از هایپ خریداری شوند

سرمایه گذار ورونیکا میهای (Veronica Mihai) یکی از اعضای تیم متخصصان دعوت شده است. وی احتیاط می‌کند و می‌گوید: “کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در NFT هستند، باید هنر را درک کنند، برای آن ارزش قائل شوند. آنها نباید به دلیل هایپ، هیجان کاذب و گمانه زنی‌های کوتاه مدت سرمایه گذاری کنند. در نهایت ممکن است NFTها یک بازار حبابی ایجاد کنند.”

سورچا مولیگان (Sorcha Mulligan) بنیانگذار “The SMEChain” فکر کند که NFT ها برای ماندن در اینجا حضور دارند. با این حال می‌توان دلیل برخی از متخصصان را مشاهده کرد که این بازار را یک مد می‌داند.

او می‌گوید: “تووکن های غیرقابل معاوضه یک مد نیست، اما تقریباً همانطور عمل می‌کند.مردم وقت و بسیاری از آن‌ها پول اضافی دارند. NFT ها می‌توانند در بازار ترس از دست دادن موقعیت یا فومو FOMO ایجاد کنند. همانطور که موارد استفاده بیشتر در خارج از دنیای هنر بوجود می‌آید، این توکن ها رونق خواهند داشت. هر چند به خاطر دنیای هنرمندان و آثار هنری، NFT ها اینجا هستند تا بمانند. “نتیجه گیری

یکی از مهمترین عواملی که رشد قیمت ارزهای دیجیتال را در بازار شکل می‌دهد، احساسات بازار است. اگر فعالان بازار احساسات صعودی داشته باشند بازار می‌تواند از رشد ارزش بهره مند شود. این عامل با اینکه بسیاری از مواقع بین تحلیل‌های فاندامنتال و تکنیکال نادیده گرفته می‌شود یکی از تاثیرگذارترین فاکتورها به شمار می‌رود. به نظر می‌آید چشم‌انداز اکثر فعالان بازار در مورد بیت کوین و اتریوم همچنان صعودی است.

باید دید این انتظارات در بازار به چه شکل عمل می‌کند. با توجه به بازگشت قیمت‌ها به روند صعودی در بازار، چشم‌انداز متخصصان در مورد بیت کوین و اتریوم دور از واقعیت نیست.

مطالب مرتبط
رشد ارز دیجیتال الگوراند (Algorand): چه عواملی باعث افزایش قیمت ALGO شد؟
مقصد بعدی بیت کوین کجاست؟ چرا اکنون برای تعیین هدف بعدی بیتکوین زود است
حباب بیت کوین یا علاقه اجتناب ناپذیر بازار؟ آیا خرید بیت کوین 40000 دلاری درست است
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان