منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  افت قیمت بیت کوین و اتریوم پس از انقضای 4 میلیارد دلار قراردادهای آتی و اختیاری
رکورد اخیر بیت کوین قیمت را به بالاتر از 52 هزار دلار رساند، اتریوم به 2000 دلار نزدیک‌تر شد.

افت قیمت بیت کوین و اتریوم پس از انقضای 4 میلیارد دلار قراردادهای آتی و اختیاری

دو ارز دیجیتال برتر بازار امروز با انقضا تعداد بی سابقه قراردادهای اختیاری خود روبرو می‌شوند. این امر باعث افت قیمت بیت کوین و اتریوم در روز گذشته شده است.

امروز بسیاری از قراردادهای اختیاری بیت کوین و اتریوم منقضی شده‌اند که ممکن است گاهی اوقات باعث افت قیمت‌ها شوند. بنابراین ما شاهد کاهش قیمت در کل بازار بوده‌ایم. از سوی دیگر معامله گران مشهور در توییتر به طور مکرر از نرخ‌های منفی بودجه به عنوان سیگنال خرید بیت کوین نام می‌برند. اما آیا داده‌های تاریخی بازار از این دیدگاه پشتیبانی می‌کنند؟

افت بیت کوین و اتریوم در پی انقضای قراردادهای آپشن

بیت کوین، اتریوم و به طور گسترده‌تر بازار ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته افت بزرگی را متحمل شده‌اند. دو ارز دیجیتال بزرگ بازار در روز گذشته به ترتیب 7.6 و 8 درصد افت کرده‌اند. آیا این می‌تواند به 3.8 میلیارد دلار (با قیمت‌های امروز) قراردادهای اختیاری یا آپشنی که اخیراً منقضی شده‌اند مربوط شود؟

خب با توجه به نظر متفاوت کارشناسان پاسخ هم بله است و هم نه.

قراردادهای اختیاری بیت کوین و اتریوم قراردادهای مشتقه ای هستند که به خریداران حق خرید دارایی‌ها با قیمت مشخص در آینده را می‌دهند. لازم به ذکر است این قراردادها مانند قراردادهای آتی تعهد به وجود نمی‌آورند. وقتی قرار است این قراردادهای اختیاری منقضی شوند، بازار می‌تواند بی ثبات شود. این بدان دلیل است که معامله گران احتمالی یا به حفظ یا رها کردن خریدهای احتمالی خود ادامه خواهند داد. در آخرین جمعه ماه مه، گزینه‌های زیادی منقضی و در نهایت بازار خراب شد.

انقضای 4 میلیارد دلار قردادهای آپشن یا اختیاری

امروز گزینه‌های بیت کوین به میزان 83،700 BTC (ارزش 2.6 میلیارد دلار) و اتریوم 685،000 در (تقریباً 1.2 میلیارد دلار) منقضی شده‌اند. این رقم رکوردی در قراردادهای آپشنی است که در یک روز برای اتریوم منقضی می‌شود. اکنون هر دو دارایی با مشکل روبرو هستند، که نشان می‌دهد تریدرها تصمیم به فروش دارند.

کی یانگ جو (Ki-Young Ju)، مدیرعامل کریپتو کوانت (CryptoQuant) است، که داده‌هایی را برای سرمایه گذاران فراهم می‌کند. وی به دیکریپت (Decrypt) گفت: “من فکر می‌کنم قابل قبول باشد که انقضای قراردادهای اختیاری باعث نوسانات شود. این بزرگترین زمان انقضا قراردادهای اختیاری برای اتریوم است.” کی یانگ جو افزود که به اعتقاد او این دلیل بر وجود بازار خرسی است. به خصوص که عرضه اتریوم در همه صرافی‌ها به طور پیوسته در حال افزایش است. این می‌تواند به این معنی باشد که سرمایه گذاران شاید برای فروش آماده باشند. اما بازار در واقع از قبل مشکل داشت.

چین هنوز هم دلیل اصلی افت بیت کوین و اتریوم

روز سه شنبه، افت قیمت بیت کوین برای اولین بار از ژانویه به زیر 30000 دلار و اتریوم نیز به زیر 2000 دلار رخ داد. دلایل زیادی برای سقوط وجود دارد، اما به نظر می‌رسد چین مقصر اصلی است. بانک مرکزی این کشور به پنج بانک بزرگ چین و همچنین پلت فرم پرداخت علی پی (Alipay) دستور توقف انجام فعالیت‌های مرتبط با رمزنگاری را ارسال کرد.

این را می‌توان آخرین حمله از حملات کشوری دانست که به صورت خصمانه صنعت رمزنگاری را هدف قرار داده است. پیش از این، این کشور با اجرای ممنوعیت استخراج بیت کوین، افت قیمت این ارز و دیگر آلت کوین های مهم مانند اتریوم را رقم زده بود. این افت قیمت با اعلام تأیید ممنوعیت‌های 2017 بانک مرکزی برای مؤسسات مالی و شرکت‌های پرداخت در معاملات رمزنگاری، دو برابر شد.

ماینرهای چینی در واقع اکنون برای ادامه فعالیت خود به خارج از مرزهای کشور امید دارند.

معیارهای تکنیکال باعث افت قیمت بیت کوین و اتریوم

کارشناسان دیگر گفتند که این نیز کاهش قیمت امروز را تشدید می‌کند. الکساندر لورس (Alexandre Lores)، تحلیلگر NFT در کوانتوم اکونومیکس (Quantum Economics) است. وی گفت که “به احتمال زیاد مسئله فشار فروش تکنیکال است” که بازار را دچار مشکل کرده است.

وی گفت: “بیت کوین در حدود 35،000 دلار با مقاومت شدیدی روبرو شد و هنگامی که نتوانست مقاومت آن سطح را بشکند، در حدود 31،500 دلار حمایت شد. اگر این حمایت ادامه یابد، ممکن است بیت کوین به 35000 دلار برسد. بیشتر سکه‌های موجود در بازار مانند اتریوم در حال حاضر به شدت به بیت کوین وابسته هستند. “

الکس کروگر (Alex Kruger)، بانکدار سابقی است که اکنون به تحلیلگر تبدیل شده است. وی همچنین گفت که سقوط امروز “احتمالاً” مربوط به انقضای قراردادهای اختیاری بود. اما کروگر افزود، “به ندرت یک متغیر وجود دارد” و به دنبال “اطلاعیه‌های احتمالی بعدی سرکوب چین در روزهای آینده” باشید. دلایل آن هر چه باشد، معامله گران رمزنگاری احتمالاً طی هفته‌های آینده شاهد افت خواهند بود.

معامله گران رمزنگاری می گویند نرخ‌های منفی بودجه سیگنال‌های خرید هستند، اما آیا این درست است؟

قراردادهای دائمی که به آنها معاملات دو طرفه نیز گفته می‌شود، نرخ تعبیه شده‌ای دارند که معمولاً هر هشت ساعت دریافت می‌شود. این هزینه اطمینان می‌دهد که عدم تعادل ریسک و سود در جفت ارز وجود ندارد.

حتی اگر اپن اینترست خریداران و فروشندگان در همه زمان‌ها مطابقت داشته باشد، اهرم یا لوریج ممکن است متفاوت باشد. پس هنگامی که خریداران خواهان اهرم بیشتر هستند، نرخ بودجه مثبت می‌شود. بنابراین، آن‌ها (خریداران) کسانی هستند که این هزینه‌ها را به فروشندگان (شورت) پرداخت می‌کنند.

با این وجود، وضعیت متضاد زمانی اتفاق می افتد که موقعیت شورت به اهرم اضافی نیاز دارد. این باعث می‌شود که نرخ بودجه منفی شود.

افت بیت کوین و اتریوم پس از انقضای 4 میلیارد دلار قراردادهای آتی و اختیاری

نرخ بودجه هفتگی آتی بیت کوین در بیت مکس

نرخ سرمایه گذاری آتی بیت کوین (BTC) از 18 مه (37 روز) منفی است و این وضعیت نشان دهنده بی اشتهایی خریداران برای استفاده از اهرم های طولانی مدت است.

از نظر تاریخی، این شاخص بین 0 تا 2 در هفته تغییر می‌کند. اگرچه ممکن است ماه‌هایی که شاهد بازار گاوی هستیم سطح بالاتری را حفظ کند. از طرف دیگر، نرخ منفی بودجه بیش از دو روز گذشته غیر معمول بود.

شاید بهبود بیت کوین و اتریوم بیش از 4 ماه طول بکشد

با این حال، 2020 تصویری متفاوت ارائه داد زیرا بیت کوین در اواسط ماه مارس با تصحیح شدید قیمت روبرو شد. پس از این اصلاح 60 روز طول کشید تا BTC پشتیبانی 9،300 دلاری را پس بگیرد. با توجه به توقف قیمت در 12000 دلار، اوایل سپتامبر یک مورد دیگر نیز مطرح شد و تنها پس از 50 روز بهبود یافت.

افت بیت کوین و اتریوم پس از انقضای 4 میلیارد دلار قراردادهای آتی و اختیاری

نرخ بودجه هفتگی معاملات آتی بیت کوین در بیت مکس در سال 2020

توجه کنید که چگونه میزان نرخ بودجه هفتگی مارس تا نوامبر سال 2020 عمدتاً منفی بوده است. این نشان می‌دهد که فروشندگان (شورت) خواستار اهرم بیشتر هستند. وضعیت فعلی شبیه این دوره‌ها در سال 2020 است و برخی از سرمایه گذاران نرخ منفی بودجه را با فرصت‌های خرید مرتبط می‌کنند.

کی یانگ جو، نشان داد که از نظر تاریخی، نرخ کم بودجه “می‌تواند سیگنال خرید” باشد:

در این بازار نقطه‌ای و فقط صعودی، نرخ بودجه منفی می‌تواند سیگنال خرید باشد.

به نظر نمی‌رسد فکر خوبی باشد وقتی موسساتی برای موقعیت‌های لانگ خود پول می‌پردازند صبر کنید تا تصحیح شود.

Ki Young Ju  ژانویه 2021

آیا اکنون زمان خرید است؟

با این حال، این تجزیه و تحلیل تقریباً به طور انحصاری یک بازار صعودی را در نظر گرفته است که قیمت بیت کوین در آن از 11000 دلار به 34300 دلار افزایش یافت. بعلاوه، اگر نرخ بودجه منفی بتواند 60 روز ادامه یابد، در چه مرحله‌ای باید موقعیتی را باز کرد؟

بیت پارس قبلاً نشان داده بود که چگونه ترکیب شاخص نرخ بودجه با نرخ پایه آتی، تحلیل بهتری از چگونگی موقعیت معامله گران حرفه‌ای ارائه می‌دهد. مبنای سالانه با فاصله قیمتی بین معاملات آتی ثابت و بازارهای عادی اندازه گیری می‌شود.

افت بیت کوین و اتریوم پس از انقضای 4 میلیارد دلار قراردادهای آتی و اختیاری

نرخ پایه آتی بیت-کوین 1 ماهه هوبی

همانطور که در بالا نشان داده شد، در حال حاضر انتخاب کف قیمتی ممکن است زود باشد. این معیار از 18 ژوئن تقریباً 0 درصد رشد کرده است.

در حال حاضر، تخمین زمان یا محرکی که باعث جلب اعتماد خریداران می‌شود غیرممکن است. محرکی که در نهایت بتواند حق بیمه بازار آتی را به 10٪ برساند فعلاً در اخبار نیست.

سلب مسئولیت

این مقاله صرافا جهت اهداف خبری و اطلاعاتی به رشته تحریر درآمده است. بیت پارس هیچ گونه توصیه ای در زمینه سرمایه گذاری ارائه نمی دهد. بهتر است قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید و هیچ گاه بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
شکایت علیه ریپل؛ کایزر معتقد است اقدام سازمان بورس امریکا به ریپل ختم نمی‌شود
ارزهای بزرگ بازار همراه با رکوردشکنی بیت کوین در نمودار ماهانه صعود را از سر گرفتند
تحت تأثیر دیوانگی دیفای، گردش مالی ماهیانه یونی‌سوآپ از کوین‌بیس پیشی گرفت
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس