منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  فراکتال بیت کوین حرکت صعودی را نشان می‌دهد در حالی که برخی معتقدند قیمت به زیر 30 هزار دلار می‌رسد
بیت کوین 60 هزار دلاری در هفته آینده دیده می‌شود؟ 5 نکته‌ای که باید در هفته آینده زیرنظر داشت

فراکتال بیت کوین حرکت صعودی را نشان می‌دهد در حالی که برخی معتقدند قیمت به زیر 30 هزار دلار می‌رسد

تصحیح و روند نزولی بیت کوین به طرز شگفت انگیزی مشابه اقدام قیمت آن در ژوئن-دسامبر 2019 است. فراکتال بیت کوین نشان می‌دهد این ارز می‌تواند تا 50 هزار دلار ریباند کند. با این حال برخی از تحلیلگران در نظرسنجی شبکه CBNC معتقدند قیمت به زیر 30 هزار دلار می‌رسد.

بیت کوین (BTC) بر اساس شباهت عجیب روند فعلی خود با ماه ژوئن تا دسامبر 2019، احتمال رسیدن به 47500 تا 50،000 دلار را دارد. تحلیل فراکتال بیت کوین نشان دهنده ریباند این ارز در میان مدت است.

فراکتال بیت کوین 2019

با توجه به جزئیات نمودار سال های گذشته، بیت کوین در 26 ژوئن 2019 بیش از 14000 دلار قیمت داشت. پس از آن، برداشت سود شدید باعث شد که اکثر هولدرها فروشنده شوند. همچنین ترس و تردید (FUD) ناشی از فروش بیت کوین، رودر رویی فیس بوک با تنظیم کنندگان پیش از آنکه حتی ارز دیجیتال خود را معرفی کند بازار را بیشتر متزلزل کرد. با شکست تقریبی پروژه لیبرا (Libra) و سپس نفرت پراکنی رئیس جمهور سابق آمریکا دونالد ترامپ، وزیر خزانه داری استیون منوچین نیز لحن تهدیدآمیز در مورد بیت کوین به کار برد.

پادشاه ارزهای دیجیتال در دسامبر 2019 ناگهان به حدود 6500 دلار سقوط کرد. با این اتفاق، میانگین متحرک ساده 50 روزه آن به زیر میانگین متحرک 200 روزه رسید. در این شرایط پدیده‌ای که چارت سازان تکنیکال آن را “صلیب مرگ” می‌نامند، شکل داد. صلیب مرگ باعث فروشی حتی گسترده‌تر در بازار شد.

اما، در همان زمان، گاوهای بیت کوین قیمت را بالاتر از میانگین متحرک 50 هفته ای نگه داشتند. نمودار یک روزه این ارز دیجیتال تلاش خرس‌ها برای پایین آوردن قیمت زیر میانگین متحرک 50 هفته ای را نشان می‌دهد. اما گاوها هر بار در آن افت‌ها بیت کوین خرس‌ها را می‌خریدند.

اقدامات خرید قوی در نزدیکی میانگین متحرک 50 هفته ای بعداً منجر به جهش شدید صعودی به سمت سطح 61.8٪ اصلاح فیبوناچی شد. این یک نمودار کشویی فیبوناچی است، که از حدود 14000 دلار نوسان تا تقریباً پایین‌ترین نرخ نوسان 6،500 دلار تشکیل شده بود.

فراکتال بیت کوین حرکت صعودی را نشان می‌دهد؛ برخی معتقدند قیمت به زیر 30 هزار دلار می‌رسد

اقدام قیمت بیت کوین 2019

فراکتال 2019 بیت کوین همچنین حداقل دو سناریوی واگرایی صعودی را نشان می‌دهد. در این سناریوها قیمت بیت کوین کف های قیمت را نشان می‌داد در حالی که شاخص مقاومت نسبی (RSI) روزانه، نوسانگر حرکت قیمت، اوج کمتری را شکل می‌داد. این اشاره به ضعف در حرکت نزولی غالب داشت. همانطور که مشخص شد، قیمت بعداً افزایش یافت.

حرکت بیت کوین در سال 2021

در سال 2021، بیت کوین سناریوی 2019 را تا نیمه راه بازسازی کرده است. در ابتدا، تصحیح بیت کوین از بالاترین رقم تقریباً 65،000 دلاری آن رخ داد. در همان زمان قیمت به پشتیبانی میانگین متحرک 50 هفته‌ای در حدود 30،000 دلار، رسید. همزمان، حرکت میانگین متحرک کوتاه مدت به زیر بلندمدت، امکان ایجاد صلیب مرگ را فراهم کرد.

اقدام قیمت بیت کوین در هفته گذشته نیز به یک سناریوی واگرایی صعودی اشاره داشت. این واگرایی صعودی در نمودار زیر نشان داده شده است.

فراکتال بیت کوین حرکت صعودی را نشان می‌دهد؛ برخی معتقدند قیمت به زیر 30 هزار دلار می‌رسد

اقدام قیمت آوریل-ژوئن بیت کوین

تردینگ شات (TradingShot)، یک پلت فرم تجزیه و تحلیل بازار است. این پلتفرم اشاره کرد که تشکیل واگرایی صعودی، همراه با بازگشت از حمایت میانگین متحرک 50 هفته‌ای، می‌تواند قیمت‌ بیت کوین را به سطح 61.8٪ نمودار اصلاح فیبوناچی برساند.

این پلتفرم توضیح داد: “پشتیبانی از میانگین متحرک 50 هفته ای مهم است.”

“این یک واگرایی صعودی است و در ماه اکتبر و اواخر نوامبر-اوایل دسامبر 2019 نیز مشاهده شد. این واگرایی برای شروع بازگشت به سطح 0.618 اصلاح فیبوناچی کافی است.”

فراکتال بیت کوین حرکت صعودی را نشان می‌دهد؛ برخی معتقدند قیمت به زیر 30 هزار دلار می‌رسد

فراکتال بیت کوین 2019 و 2021

در نمودار ارائه شده توسط تریدینگ شات، سطح 61.8٪ اصلاح فیبوناچی نزدیک به 47،500 دلار ظاهر شد. در همین حال، نمودار دیگر هدف بالایی و سود را نزدیک به 50،000 دلار نشان می‌دهد.

فاندامنتال

این بیانیه‌ها در حالی منتشر شد که بیت کوین سه ماهه دوم خود را با ضرر 41 درصدی به پایان رساند. این بدترین افت بیت کوین از زمان فروش 43 درصدی در سه ماهه چهارم 2018 محسوب می شود. افت اخیر این ارز دیجیتال نشانه‌هایی از انبوه اخبار فاندامنتال منفی در خود جای داده است. از جمله این اخبار می‌توان به سرکوب صنعت رمزنگاری توسط چین، افزایش نظارت و سختگیری‌های قانونگذاران در سراسر جهان و همچنین توییت های ضد بیت کوین ایلان ماسک نام برد.

در همین حال، تقاضا برای بیت کوین نیز پس از وعده‌های فدرال رزرو کاهش یافت. بانک مرکزی ایالات متحده اعلام کرد که ممکن است نرخ بهره معیار خود را تا پایان سال 2023 برای مهار فشارهای تورمی افزایش دهد. این وعده همزمان با سقوط نرخ BTC / USD در 16 ژوئن و پس از آن اعلام شد.

حفظ سطح 30 هزار دلاری

با وجود این اخبار منفی قوی، بیت کوین توانست بالای 30،000 دلار باقی بماند. این ارز سطح حمایت روانی خود را باز پس گرفته و در حال حاضر به بالای 34،000 دلار رسیده است. با این حال، مقاومتی به همان اندازه قوی در 40000 دلار، می‌تواند بیت کوین را برای مدتی عقب نگه دارد.

فؤاد رزاق زاده، تحلیلگر ثینک مارکتز (ThinkMarkets)، به وال استریت ژورنال گفت: “انتظار می‌رود هرچه بیشتر بدون دستیابی به سطح 40،000 دلاری ادامه دهیم، وضع سخت‌تر شود. در این شرایط ممکن است در نهایت این پشتیبانی نیز از دست برود. این باعث می‌شود در سه ماهه چهارم سال روند صعودی جای خود را به یک حرکت سریع به سمت 20،000 دلار بدهد.”

تردینگ شات اضافه کرد:

“آیا همه اتفاقات منفی قبلاً در قیمت تأثیر گذاشته‌اند؟ ما نمی‌توانیم به طور قطعی بدانیم. با این حال اگر چنین باشد، واگرایی صعودی در RSI روزانه قطعاً چیزی نشان می‌دهد.”

برخی از تحلیلگران پیش بینی قیمت زیر 30 هزار دلار را دارند

استراتژیست های برتر و مدیران سرمایه گذاری پیش بینی خود از قیمت واقعی بیت کوین را تا پایان سال 2021 اعلام کردند. آن‌ها بر این باورند که احتمال سقوط بیشتر وجود دارد.

شبکه CNBC پس از برنامه اسکواک باکس (Squawk Box) خود نظرسنجی سه ماهه‌ای در مورد بیت کوین انجام داده است. 44٪ از پاسخ دهندگان در این نظرسنجی معتقدند در پایان سال 2021، بیت کوین زیر 30،000 دلار معامله می‌شود.

“44٪ از پاسخ دهندگان در #CNBCQuarterltySurvey می گویند # بیت کوین در پایان سال به زیر # 30،000 خواهد رسید.”

علاوه بر این، دو گروه از پاسخ دهندگان معتقدند که بیت کوین با قیمت هایی بین 40،000 – 50،000 دلار معامله می‌شود. این در حالی است که تنها 6٪ فکر می‌کنند که برترین ارز دیجیتال  از 60،000 دلار عبور خواهد کرد.

پاسخ دهندگان متشکل از استراتژیستهای سهام و مدیران سرمایه گذاری بودند. آن‌ها نسبت به آینده بیت کوین و بازگشت احساسات بسیار مثبت در بازار ارزهای دیجیتال بسیار بدبین هستند.

نمودار قیمت بیت کوین و نوسان زیر 30 هزار دلار

در زمان انتشار این مقاله، بیت کوین در روز گذشته 2.71٪ افت کرده است و پایین تر از 34،500 دلار معامله می‌شود. قیمت فعلی بیش از نیمی از بالاترین سطح BTC یعنی 64808 دلار در 14 آوریل 2021 است. درمورد این نظرسنجی، بکی کوئیک، یکی از مجریان CNBC گفت که نوسانات بیت کوین پیش بینی دقیق را دشوار می‌کند.

“این (بیت کوین) بسیار بی ثبات است، می‌تواند به هر جهتی برود و 30000 دلار منطقه عجیبی است. من واقعاً هدف بعدی بیت کوین را نمی‌دانم، من در این مورد شرط نمی‌بندم.”

قیمت بیت کوین در برابر تحولات بازار مقاومت می‌کند

در طول ماه ژوئن، بیت کوین به تحولات مختلف قابل توجه بازار از جمله تأیید آلمان برای خدمات نگهداری کوین بیس (Coinbase) و افزایش 20٪ سرمایه گذاری نهادی در دارایی‌های دیجیتال بی اعتنا بود.

یکی دیگر از پیشرفت‌های قابل توجه، اعلامیه اخیر شورای استخراج بیت کوین است. این شورا توسط مدیرعامل مایکرو استراتژی مایکل سایلور بنیان گذاشته شده است. شورای استخراج بیت کوین تخمین می زند بخش استخراج در سه ماهه دوم سال 2021 به 56٪ برق پاک برسد.

این خبر گمانه زنی‌هایی را در مورد فعال شدن ایلان ماسک مدیر عامل تسلا برای پامپ کردن بیت کوین مطرح کرده است. وی می‌تواند با پذیرفتن بیت کوین به عنوان روش پرداخت برای اتومبیل‌های برقی تسلا، کاتالیزور بازار باشد. ماسک قول داده بود که اگر حداقل 50٪ از توان استخراج بیت کوین از منابع پاک تامین شود، این شرکت در مورد پرداخت BTC تجدیدنظر خواهد کرد.

در همین حال، داده‌های شرکت سنتی منت نشان می‌دهد که عملکرد فعلی قیمت بیت کوین نشانگر سیگنالهای صعودی است.

مطالب مرتبط
اتریوم و کاردانو: ETH توانست از 2000 دلار عور کند و ADA به 1.07 دلار رسید
تسلط چین بر صنعت ماینینگ بیت کوین
مدل تحلیل گر بلومبرگ برای بیت کوین
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether