قیمت بیت کوین
۱,۲۴۷,۵۹۶,۱۹۱تومان
50,572دلار
4.30
قیمت اتریوم
۴۱,۱۰۳,۸۵۶تومان
1,665.97دلار
5.83
قیمت تتر
۲۴,۶۶۹تومان
1دلار
0.06
قیمت بایننس کوین
۵,۹۲۹,۹۶۴تومان
240.40دلار
5.89
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  معاملات آتی بیت کوین با موج افزایشی علاقه توسط سرمایه گذاران و موسسات روبرو است

معاملات آتی بیت کوین با موج افزایشی علاقه توسط سرمایه گذاران و موسسات روبرو است

اخبار بیت کوین
سعید درویشی
16 آگوست 20
۰
معاملات آتی بیت کوین با موج افزایشی علاقه توسط سرمایه گذاران و موسسات روبرو است

معاملات آتی بیت کوین با موج افزایشی علاقه توسط سرمایه گذاران نهادی و وابسته به موسسات روبرو است. به گفته کارشناسان، سرمایه گذاران نهادی و وابسته به موسسات به بیت کوین علاقه مند شده اند زیرا نگران کاهش قدرت خرید ارزهای فیات هستند. به طور خلاصه بهره ی باز(قراردادهای خرید آتی که هنوز بسته نشده اند) معاملات آتی بیت کوین CME (بورس کالای شیکاگو) در ابتدای هفته به 841 میلیون دلار که نقطه اوج جدیدی است، رسید. در حال حاضر، آخرین آمار آن 800 میلیون دلار است.

معاملات آتی بیت کوین با موج افزایشی علاقه توسط سرمایه گذاران و موسسات روبرو است

افزایش بهره باز نشان می دهد سرمایه گذارانی که معمولاً در بازارهای سنتی فعالیت می کردند به این دارایی جذب شده اند.

بهره ی باز معاملات آتی بیت کوین در معاملات بورس شیکاگو ( CME)  همچنان در حال افزایش است و این نشان از مشارکت مداوم سرمایه گذاران نهادی و وابسته به موسسات دارد که قبلاً به دلیل نوسانات بیت کوین و سایر خطرات، در سرمایه گذاری بر روی این دارایی احتیاط می کردند.

در حال حاضر، براساس داده های وب سایت تحلیلی Skew ، CME بورس قانونگذاری شده توسط CFTC (کمیسیون معمالات آتی آمریکا) سومین بازار معاملات آتی براساس قراردادهای باز است. بهره ی باز اولیه ی CME در ابتدای هفته به 841 میلیون دلار افزایش یافته بود و آخرین آمار – از دیروز – 800 میلیون دلار است.

معاملات آتی بیت کوین

قراردادهای آتی به معامله گران اجازه می دهد دارایی ها را با قیمتی که از پیش تعیین کرده اند در آینده، خریداری کنند و یا بفروشند. در معاملات آتی بیت کوین، سرمایه گذاران قادر به پیش بینی قیمت ارز هستند و می توانند از آن سود ببرند بدون اینکه در واقع خود بیت کوین را بخرند و نگه دارند.

صرافی های قانونگذاری نشده ای مانند بیت مکس (BitMEX) یا بایننس (Binance) هنوز هم بر تخت پادشاهی تکیه دارند و سرمایه گذاران بیشتری را نسبت به امثال CME جذب می کنند. اما آخرین آمار Skew نشان می دهد که صرافی های قانونگذاری شده به سرعت در حال افزایش سرمایه هستند.

تحلیلگر eToro ، سیمون پیترز به دكریپت گفت: یكی از دلایل احتمالی این افزایش علاقه به معاملات آتی بیت کوین در CME می تواند كاهش ارزش دلار باشد.
وی گفت: “تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران نهادی و وابسته به موسسات از بیت کوین به عنوان یک حمایت کننده در برابر افزایش احتمالی تورم استفاده می کنند.”

معاملات آتی بیت کوین با موج افزایشی علاقه توسط سرمایه گذاران و موسسات روبرو است

معاملات آتی بیت کوین با موج افزایشی علاقه توسط سرمایه گذاران و موسسات روبرو است

نظر چارلز بووید

چارلز بووید، نایب رییس اقتصاد كوانتوم، نیز در این زمینه اظهار داشت: “بهره ی باز معاملات آتی بیت کوین در بورس شیكاگو از 800 میلیون دلار در اوایل این هفته پیشی گرفت، كه نشان دهنده افزایش بیش از 100درصدی آن از رقم 365 میلیون دلار در ماه ژوئیه است. این افزایش، سیگنالی قوی از افزایش تقاضای سرمایه گذاران نهادی و وابسته به موسسات است. “

“چرا آنها نسبت به گذشته علاقه ی بیشتری به رمزارزها پیدا کرده اند؟ به نظر من: احساس می کنم اگر دارایی های دیجیتال و فناوری بلاکچین به طور فزاینده ای به جریان اصلی بازارهای مالی راه پیدا کنند، دولتها در سراسر جهان برای ایجاد ارزهای دیجیتال در بانکهای مرکزی خود تلاش بیشتری خواهند کرد، توسعه ی پروژه پیشنهادی لیبرا  (ارز معرفی شده توسط فیسبوک) و دیدگاهی که ایجاد کرده است تسریع شده است. “

بووید افزود: “چاپ گسترده پول در بانکهای مرکزی جهان نیز عاملی دیگر است”. وی گفت: “همه چیز دارای تساوی است، چاپ میزان بیشتری ارز مثلا دلار آمریکا در ازای خدمات و کالاهای ثابت باعث تورم خواهد شد.”

در آغاز ماه جاری، علاقه به بازارهای مشتقات قانوگذاری شده ی بیت کوین نظیر معاملات آتی بیت کوین به نقطه ی اوج جدید خود رسید، در مدت زمانی کم پس از آن که قانونگذاران ایالات متحده، به بانک ها اجازه ی ارائه خدمات رمزارزها به مشتریان خود را صادر کردند، و این نشانگر پذیرش بیشتر دارایی های رمزپایه توسط دنیای مالی سنتی بود.


✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

سلب مسئولیت

مشاهدات و نظریات ابراز شده توسط مولف فقط برای اهداف اطلاعاتی و خبری است، و هیچ گونه توصیه و مشاوره در زمینه ی سرمایه گذاری را در بر ندارد.

مطالب مرتبط
انتقال بیت کوین به بلاک چین اتریوم در حال عبور از 1 میلیارد دلار با 37 درصد رشد دراین ماه
آخرین حضور ساتوشی ناکاموتو ده سال پیش در چنین روزی بود؛ آخرین پیام مبتکر بیت کوین چه بود
آغاز روند افزایشی بیت کوین به دنبال نشانه‌هایی در خبر های فاندامنتال
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
صرافی غیرمتمرکز بایننس دکس (Binance DEX)، راهنمای استفاده برای کاربران باتجربه
صرافی بکت (Bakkt) چیست؟ خرید و فروش ارزهای دیجیتال با نظارت دولت
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.