قیمت بیت کوین
۱,۲۸۲,۷۹۲,۳۸۷تومان
47,579دلار
0.68
قیمت اتریوم
۴۰,۳۸۴,۷۰۵تومان
1,497.82دلار
1.30
قیمت کاردانو
۳۶,۹۶۲تومان
1.37دلار
28.64
قیمت بایننس کوین
۶,۲۶۴,۸۳۸تومان
232.35دلار
1.10
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با بیت کوین  »  آموزش بیت کوین به صورت ساده و بررسی کاربرد آن

آموزش بیت کوین به صورت ساده و بررسی کاربرد آن

آشنایی با بیت کوین
ندا رحیمی
21 فروردین 99
۰
آموزش بیت کوین به صورت ساده

آموزش بیت کوین به صورت ساده و بررسی کاربرد آن : بیت کوین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ این مطلب بیشتر برای افرادی مناسب است که می خواهند با مفاهیم اولیه بیت کوین آشنا شوند و بدانند که چه کارهایی را می توان با بیت کوین انجام داد. تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا با آموزش بیت کوین به صورت ساده آشنا شوید.

آموزش بیت کوین به صورت ساده

بیت کوین چیست ؟ بیت کوین یک ارز یا یک پول دیجیتال است که وجود فیزیکی ندارد یعنی اینکه قابل لمس کردن نیست.

پس چرا در برخی از مطالب تصویری می بینیم که یک سکه بیت کوین در دست کسی است؟

این سکه ها فقط یک نماد هستند و در جهان واقعی بیت کوین وجود خارجی ندارد و فقط به صورت یک پول دیجیتال قابلیت خرید و فروش دارد.

با بیت کوین می توانید خرید آنلاین کنید یا حتی خرید فیزیکی از فروشگاه هایی که بیت کوین می پذیرند، آن را برای کسی بفرستید و یا از کسی دریافت کنید.

حالا که بیت کوین در جهان واقعی قابلیت فیزیکی ندارد یعنی قابل لمس کردن نیست پس در کجا نگهداری می شود؟

یکسری نرم افزارهای مخصوصی هستند که بر روی موبایل یا کامپیوتر شخصی نصب می شوند که به آنها کیف پول گفته می شود.

این کیف پول ها می توانند ماهیت غیرفیزیکی بیت کوین را درون خودشان نگهداری کنند، اطلاعاتی نظیر چقدر بیتکوین در کیف پولم دارم ، و اینکه اگر مقداری بیت کوین برای کسی بفرستم از کل آن کسر می شود و دیگر اینکه اگر از کسی بیت کوینی دریافت کنم به مقدار اولیه اضافه می شود و ….

پس در کیف پول های دیجیتال می توانید اطلاعات مالی خودتان را نگهداری کنید، از طریق آنها برای کسی بیتکوین بفرستید یا دریافت کنید و همچنین بصورت آنلاین خرید کنید.


شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد : 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

اتریوم یا بیت کوین ، تفاوت آنها در چیست؟


آموزش بیت کوین به صورت ساده

تاریخچه بیت کوین

ایده بوجود آمدن بیتکوین نخستین بار در سال 2008 میلادی توسط شخص یا گروهی با نام مستعار ” ساتوشی ناکاموتو ” بوجود آمد.

تاکنون ساتوشی ناکاموتو مخفی مانده است و هیچ کس اطلاعاتی درباره آن ندارد. ممکن است از ترس جانش مشخصاتش را مخفی کرده است.

زیرا ساتوشی ناکاموتو با بوجود آوردن بیت کوین و شبکه بلاک چین انقلابی در جهان به پا کرد تا مردم را به سمت غیرمتمرکز شدن راهنمایی کند و عدالت و آزادی را برای همگان به ارمغان آورد.

بیتکوین که بر روی شبکه بلاک چین که یک دفتر حساب توزیع شده‌ی عمومی به صورت دیجیتال است ، بوجود آمد و چون توسط هیچ گروه ، نهاد یا سازمانی کنترل نمی شود بنابراین غیرمتمرکز است و عدالت و آزادی در آن وجود دارد ، حساب های بیت کوین هیچگاه بلوکه نمی شوند و یا مالیاتی از آن اخذ نمی شود.

شاید به همین دلایل است که ساتوشی ناکاموتو مخفیانه زندگی می کند چون اگر ماهیت خودش را فاش کند ممکن است توسط مافیایی که دوست ندارند همه چیز غیرمتمرکز اداره شوند ، کشته شود.

البته بیتکوین هنوز راه زیادی را در پیش دارد تا بتواند اعتماد جهانی را به خودش جلب کند.

بیتکوین هنوز در ابتدای راه است ولی در سال های گذشته خودش تا کنون، پله های ترقی را سریع طی کرده است و انتظار می رود تا در یک دهه آینده خیلی حرفها برای گفتن داشته باشد.

کاربردها و مزیت های بیت کوین

1 – سرعت انتقال بیت کوین بین کیف پول ها بسیار بالا است و شما می توانید در عرض چند دقیقه این کار را انجام دهید. این قابلیت یک مزیت مهم در شبکه بیت کوین است.

2 – بیت کوین به صورت غیرمتمرکز اداره می شود یعنی اینکه توسط هیچ گروه، نهاد یا سازمانی کنترل نمی شود بنابراین شعارهای عدالت و آزادی به خوبی در آن رعایت می شود.

3 – در صورت وقوع بلایای طبیعی مانند : زلزله ، آتش ، سیل ، طوفان و پاندمی بیماری های واگیر دار ، بیت کوین از بین نمی رود. تنها زمانی بیت کوین از بین خواهد رفت که کل برق و اینترنت کره زمین قطع شود که چنین چیزی عملا غیرممکن است که برای همیشه رخ دهد.

4 – بیت کوین تعداد مشخصی دارد و بیشتر از آن تولید نمی شود. بنابراین مثل پول بدون پشتوانه نیست که مرتبا چاپ و تولید شود ، پس در مدت زمان ارزش افزوده زیادی پیدا می کند.

5 – بدلیل اینکه بیت کوین بر روی شبکه بلاک چین اجرا می شود امکان تقلب و یا هک شدن سیستم آن وجود ندارد. در مقاله مربوط به شبکه بلاک چین راجع به آن توضیحات مفصلی را ارائه کردیم.

6 – غیرقابل سرقت است. کیف پول شما برای ورود به یک گذرواژه نیازمند است بنابراین در صورت مفقود شدن و یا سرقت تلفن همراه شما ، می توانید از طریق یک فایل بک آپ که از قبل تهیه کرده اید آن را بر روی یک گوشی موبایل جدید بازیابی کنید بدون از دست رفتن اطلاعات قبلی.

و مزایا و کاربردهای بی شمار دیگری که حین کار کردن و آموزش بیت کوین به آنها پی خواهید برد.

کاربردها و مزیت های بیت کوین

کاربردها و مزیت های بیت کوین

آموزش بیت کوین و پاسخگویی به برخی ابهامات شما

سوال 1 : آیا ممکن است روزی برسد که ارزش بیت کوین از بین برود؟

پاسخ : بله. ممکن است این اتفاق بیفتد ولی بدانید که هر چیزی زمانی ارزش پیدا می کند که مردم آن را بخرند و بخواهند. بیت کوین را مردم میخواهند و با این حجم زیادی که در مارکت آن وجود دارد بسیار احتمال ضعیفی دارد که روزی ارزشش صفر شود.

سوال 2 : چرا ارزش بیت کوین بالاست با اینکه هیچ پشتوانه ای ندارد؟

پاسخ : بیت کوین غیرمتمرکز است یعنی توسط هیچ نهاد یا سازمانی کنترل نمی شود ، در حقیقت مزیت اصلی بیت کوین، مستقل بودن آن از دولت ‌های جهان، بانک‌ ها و موسسات مالی است ، هیچکس نمی تواند موجودی های بیت کوین را ببندد و یا بر آن مالیات وضع کند. امتیاز دیگر بیت کوین این است که فعالیت های آن کاملا روشن و شفاف است. هر تراکنشی که در شبکه بلاک چین آن ( دفتر حساب توزیع شده‌ی عمومی ) صورت می گیرد در یک بلاک یا بلوک ذخیره می شود. هیچ کسی نمی تواند در آن بلوک ها دست برده و اسناد را ویرایش کند و یا آنها را حذف کند.

سوال 3 : خیلی شنیده ام که بیت کوین و ارزهای دیجیتال کلاهبرداری هستند و بزودی از بین می روند؟

پاسخ : بیت کوین در سال 2008 میلادی بوجود آمد ، از آن زمان تا کنون مرتب شنیده ایم که بیت کوین کلاهبرداری است ولی پس از گذشت اینهمه سال هنوز با قدرت راهش را ادامه می دهد. علت ایجاد چنین شایعاتی ایجاد ابهام برای مردم جهت عدم سرمایه گذاری در آن است. زیرا هر چقدر بیت کوین فراگیر شود روز مرگ بانک ها و موسسات مالی نزدیکتر می شود. بنابراین ایجاد چنین شایعاتی طبیعی است.

اگر سوال یا ابهام بیشتری درباره بیت کوین دارید، می توانید از طریق دیدگاه ها آن را بیان کنید.

مطالب مرتبط
اقتصاد رمزنگاری چیست؟ ارزهای دیجیتال چگونه ارزش را منتقل می‌کنند؟
بیت کوین چیست و چگونه کار می کند
نابودی بیت کوین امکان پذیر است؟ پاسخی به منتقدین سرسخت بیت کوین
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) بازی محبوب مبتنی بر بلاک چین اتریوم چیست؟
پنکیک سواپ (PancakeSwap)
دیفای در اسمارت چین بایننس: رشدهای 100 درصدی محصولات دیفای بر روی (BSC)
بانک های ارز دیجیتال نکسو (Nexo)، سلسیوس (Celsius)، بلاک فای(BlockFi)
ترون هکتون دیفای خود را با 10 میلیون دلار صندوق توسعه راه اندازی کرد