منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  بدترین فصل بیت کوین از ابتدای بازار خرسی سال 2018؛ بیت کوین به زیر 30 هزار دلار سقوط کرد.
بیت کوین 60 هزار دلاری در هفته آینده دیده می‌شود؟ 5 نکته‌ای که باید در هفته آینده زیرنظر داشت

بدترین فصل بیت کوین از ابتدای بازار خرسی سال 2018؛ بیت کوین به زیر 30 هزار دلار سقوط کرد.

رضا باغانی
1400/04/02
۰

در بدترین فصل بیت کوین از بازار خرسی سال 2018 در حالی که ماینرها و موسسات در حال فروش بیت کوین هستند هولدرهای قدیمی بیت کوین را جمع می کنند. 

بیت کوین در حال حاضر بدترین فصل عملکرد خود را از زمان شروع روند خرسی 2018 ثبت کرده است. به نظر می‌رسد بیت کوین آماده است تا دومین فصل ضعیف خود را از ابتدای 2014 به پایان برساند.

فشار فروش در بازار بیت کوین باعث شد این ارز به سرعت به زیر پشتیبانی 30،000 دلار سقوط کند. در همین حال کاربران صرافی ارز دیجیتال بایننس (Binance) مشکلات فنی را گزارش دادند. با این حال این ارز توانست به سرعت روند بهبودی را آغاز کند و اکنون به بالای 33 هزار دلار رسیده است.

بیت کوین در بدترین فصل خود پایین‌ترین قیمت ماه مه را شکست داد

بیت کوین (BTC) روز سه شنبه به زیر 30 هزار دلار سقوط کرد. آخرین افت قیمت BTC پادشاه ارزهای دیجیتال را به زیر مقاومت اساسی و قابل توجه خود فرو برد. این سقوط چندان پایدار نبود و بیت کوین توانست به سرعت ارزش خود را بازیابد.

بدترین فصل بیت کوین از سال 2018؛ بیت کوین به زیر 30 هزار دلار سقوط کرد

نمودار قیمت بیت کوین

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدینگ ویو (TradingView) نشان می دهد که پشتیبانی 30،000 دلاری بیت کوین به یک باره سقوط کرد. در نتیجه ارزش این ارز 6٪ در یک ساعت کاهش یافت. بیت کوین طی این سقوط به پایین‌ترین سطح از اواخر ژانویه رسید.

هفته گذشته قیمت بیت کوین پس از عدم موفقیت در تثبیت سطح 41000 دلار شروع به کاهش کرد. این ارز در چند روز اخیر شاهد جهش‌های سریع و ناپایدار نزولی بود. بیت کوین در اواخر روز گذشته با انتشار اخبار ممنوعیت بیشتر در چین سطح 30،000 دلار نیز از دست داد.

همانطور که قبلاً هم ذکر کردیم، پیش بینی قیمت و تجزیه و تحلیل بیت کوین به طور گسترده توسط معامله گران ممکن نیست. برخی از آنها معتقدند بیت کوین به سمت 25000 دلار و حتی کمتر از آن حرکت می‌کند. برخی دیگر متقاعد شده‌اند بیت کوین می‌تواند همچنان مسیر صعودی پیش از 19 آوریل را ادامه دهد.

به نظر می‌رسد چین و توجه رسانه‌های مرتبط با آن در مورد تعطیلی فارم های استخراج عامل اصلی نزولی است. استدلال‌های گسترده‌ای مبنی بر اینکه این اقدامات در دراز مدت به سود بیت کوین است، منتشر شده است. با این حال کاهش هش ریت در کوتاه مدت به اعتماد سرمایه گذاران لطمه می زند.

“مهاجرت قدرت استخراج بیشتر بیت کوین به سمت غرب و دیگر نقاط جهان چیز بدی است؟”

“تعطیلی فارمهای استخراج بیت کوین چین برای BTC پیشرفت بزرگی است.”

پشتیبانی بالای 25000 دلار پر قدرت نشان داده است

دیروز در پی افت شدید قیمت، BTC / USD در حدود 29000 دلار معامله شد. این ارز پایین‌ترین قیمت خود را در بیت استمپ (Bitstamp) در حدود 29،600 دلار ثبت کرد.

گزارش شده است که بایننس، بزرگ‌ترین صرافی خرده فروشی ارزهای دیجیتال، با شروع اقدامات نزولی قیمت، مشکلات فنی را تجربه کرده است.

داده‌های دفتر سفارش بایننس نشان داد که خریداران در حدود 25000 دلار برای جمع آوری بیت کوین صف بسته‌اند. این در حالی است که فروشنده ها قیمت 30 هزار دلار را برای فروش برگزیده اند.

بدترین فصل بیت کوین از سال 2018؛ بیت کوین به زیر 30 هزار دلار سقوط کرد

موقعیت‌های خرید و فروش بیت کوین در بایننس.بیت کوین در حال سپری کردن بدترین فصل خود از ابتدای بازار سهام 2018 است

فصل فعلی در مسیر قرار گرفتن در رتبه دوم بدترین رکورد بیت کوین در تقریباً هشت سال گذشته و از آغاز سال 2014 است.

به گفته پایگاه داده‌های رمزنگاری اسکیو (Skew)، بیت کوین در حال حاضر تقریباً 46٪ در نمودار سه ماهه کاهش یافته است. این باعث می‌شود این فصل ضعیف‌ترین سه ماهه پس از فصل اول 2018 باشد. در سه ماه اول 2018 بیت کوین تقریباً 50٪ از ارزش خود را در طی یکی از بدترن فصل‌هایش از دست داد. این اتفاق در میان افت از بالاترین رقم‌های 2017 رخ داد.

# بیت کوین 10٪ نسبت به سال گذشته افزایش داشته اما در بدترین فصل از سه ماهه اول 2018 قرار دارد

– skew (skewdotcom) 22 ژوئن 2021

از ابتدای سال 2019، فصل دوم 2021 چهارمین ماهی است که بیت کوین در آن با کاهش قیمت مواجه شده است. قیمت بیت کوین در فصل اول سال 2020 تقریباً 10.6٪، در سه ماهه چهارم 2019 حدود 13.6٪ و در فصل سوم 2019 بیش از 21.5٪ کاهش یافته است.  با این وجود بدترین فصل بیت کوین اکنون و سه ماهه دوم سال 2021 محسوب می شود.

موسسات و ماینرها در حال فروش هستند

طبق گزارش هفتگی صندوق دارایی دیجیتال کوین شیرز (CoinShares) در 21 ژوئن، سرمایه گذاران نهادی برای ششمین هفته متوالی دست به فروش گسترده بیت کوین زده اند. به گفته این شرکت محصولات سرمایه گذاری که قیمت بیت کوین را تعقیب می‌کنند در طی هفت روز 89 میلیون دلار خروجی داشته‌اند.

به طور کلی، محصولات سرمایه گذاری رمزنگاری با سومین هفته متوالی خروجی روبرو شدند. در هفته گذشته نیز سرمایه گذاران 79 میلیون دلار از این بخش خارج کردند. با این حال، کوین شیرز خاطرنشان می‌کند که محصولات چند دارایی از میان 10 ارز برتر 10 میلیون دلار ورودی داشته‌اند. بیشترین ورودی ها مربوط به پولکادات، کاردانو و ریپل است.

فروش بیت کوین در میزهای فرابورس

تنها مؤسسات نیستند که سعی می‌کنند ریسک نگهداری بیت کوین خود را کاهش دهند. بنا بر داده‌های ارائه شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل آن چین گلس نود (Glassnode)، میزهای معاملات فرابورس (OTC) و ماینرها نیز در حال تخلیه سکه هستند.

طبق گفته گلس نود، دارایی‌های میز بیت کوین در فرابورس به پایین‌ترین سطح از مارس 2020 کاهش یافته است. این در حالی است که استخراج کنندگان نیز در هفته‌های اخیر در میان اقدامات چین در زمینه ممنوعیت استخراج بیت کوین شروع به فروش کرده‌اند.

ماینرهای بیت کوین فروش خود را در طول ماه ژوئن افزایش داده‌اند. صنعت استخراج بیت کوین بزرگترین مهاجرت تاریخ را تجربه می‌کند.

با این وجود، دارایی‌های بیت کوین در میزهای OTC به پایین‌ترین سطح محلی رسیده است. این سطح آخرین بار در مارس 2020 مشاهده شده است.

– glassnode (glassnode) 23 ژوئن 2021هولدرهای بزرگ در حال جمع آوری بیت کوین هستند

اما همه در حال فروش نیستند. پادکستر محبوب بیت کوین، آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano)، به تقریباً یک میلیون فالوئر خود در توییتی گفت که با استراتژی میانگین هزینه دلاری، بیت کوین را جمع می‌کند.

پمپ خود را “یک معامله گر که ضرر خود را درک کرده است” توصیف کرد. وی تصدیق کردکه “هیچ سرنخی از افزایش قیمت بیت کوین در کوتاه مدت” ندارد. به همین دلیل است که فقط با اطمینان به چشم انداز بلند مدت خود برای بیت کوین این ارز را جمع می‌کند.

استراتژی متوسط هزینه دلار بر این ایده تکیه دارد که “زمان حضور در بازار مهمتر از زمانبندی بازار است”.

این از نظر تاریخی در بیت کوین صادق بوده است. در طول دهه گذشته نرخ رشد مرکب دارایی بیش از 100٪ است.

– پامپ (APompliano) 22 ژوئن 2021

گلس نود همچنین یادآوری می‌کند که دارندگان بلند مدت از زمانی که بیت کوین در آوریل شروع به سقوط از بالاترین حد خود کرده است، دارایی خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده اند. دارندگان بلندمدت آدرس‌های بیت کوینی هستند که از نظر تاریخی سکه‌هایی را که جمع می‌کنند، نمی‌فروشند.

اگر ترسیده‌اید، فقط به یاد بیاورید دارندگان دراز مدت بیت کوین در حال حاضر چه کاری انجام می‌دهند. اجازه ندهید که ترس شما را از بازار بیرون کند. به هدف خود در دراز مدت فکر کنید.

– Yann & Jan (Ngententic_) 22 ژوئن 2021

مطالب مرتبط
تلاطم بازار سهام و انتخابات ایالات‌متحده می‌تواند باعث سقوط بیت کوین شود؟
بازار آلتکوین‌ها با حرکت بیت کوین، در یک ساعت نزدیک به 10 میلیارد دلار از دست داد
اوکی اکس OKEx رسماً بزرگترین بورس مشتقات رمزنگاری در رتبه بندی جهانی شد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether