قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  چرخه گاوی بیت کوین تازه آغاز شده است، با این حال به نظر می‌رسد دیفای می‌تواند از آن پیشی بگیرد

چرخه گاوی بیت کوین تازه آغاز شده است، با این حال به نظر می‌رسد دیفای می‌تواند از آن پیشی بگیرد

چرخه گاوی بیت کوین تازه آغاز شده است، با این حال به نظر می‌رسد دیفای می‌تواند از آن پیشی بگیرد

نمودار تاریخی نشان می‌دهد چرخه گاوی بیت کوین در سال 2020 در ابتدای راه خود است. با توجه به این نمودار، عملکرد بیت کوین در حال حاضر چیزی شبیه به زمان اوج این ارز در پایان سال 2013 است. اگر تاریخ تکرار شود، آینده روشنی برای پادشاه ارزهای دیجیتال در پیش خواهد بود.

چرخه گاوی بیت کوین تازه آغاز شده است، با این حال به نظر می‌رسد دیفای می‌تواند از آن پیشی بگیرد

چرخه گاوی بیت کوین تازه آغاز شده است، با این حال به نظر می‌رسد دیفای می‌تواند از آن پیشی بگیرد

چرخه گاوی بیت کوین تازه آغاز شده است، با این حال به نظر می‌رسد دیفای می‌تواند از آن پیشی بگیرد

تاریخچه حرکت قیمت، شاخصی مطمئن برای پیش بینی عملکرد آینده دارایی‌ها نیست. با این وجود مطمئناً نگاه کردن به آن جالب است. مخصوصاً وقتی صحبت از قیمت بیت کوین و عملکرد آن در گذشته باشد.

شباهتی که یک طرفدار محبوب بیت کوین مطرح کرده است نمودار چرخه گاوی جذابی را نشان می‌دهد. بر اساس این داده‌‌‌های تاریخی قیمت BTC هنوز به اوج خود نرسیده است.نمودار قیمت بیت کوین در 2013 و 2017

کریپتو بول (CryptoBull)، طرفدار مشهور طلای ارزهای دیجیتال مقایسه جالبی را بین عملکرد قیمت بیت کوین در سه دوره مختلف ارائه داده است. اولین دوره در اواخر سال 2013 که BTC به بالاترین حد خود در حدود 1160 دلار رسید است. دوره بعدی هنگامی‌که در دسامبر 2017 به بالاترین قیمت خود در حدود 20،000 دلار دست یافت.

چرخه گاوی بیت کوین تازه آغاز شده است، با این حال به نظر می‌رسد دیفای می‌تواند از آن پیشی بگیرد

نمودار روزانه قیمت بیت کوین 2013-2017

جالب اینجاست که دوره بعد از این قله‌ها چیست.

همانطور که در نمودار فوق دیده می‌شود، پس از اوج سال 2013، BTC با افت طولانی مدت روبرو شد. این افت و چرخه خرسی بیش از یک سال به طول انجامید. قیمت تا ژانویه 2015 به طور مداوم در حال کاهش بود. آن هنگام زمانی بود که به نظر می‌رسید بیت کوین نوعی کف را پیدا کرده است. این ارز تا سپتامبر همان سال در یک محدوده نسبتاً کوچک معامله می‌شد. این زمانی بود که بازار معکوس شد و BTC شروع به افزایش کرد. این حرکت حدود یک سال پس از آن به اوج خود رسید. با ادامه رشد در ژوئن 2016، BTC قبل از اصلاح به بالاترین قیمت آن زمانش در سطح 780 دلار رسید. در نهایت، علی رغم بسیاری از فراز و نشیب‌ها، در دسامبر 2017 بیت کوین اوج تاریخی ATH فعلی خود در سطح 19665 را ثبت کرد.

از آن به بعد، مانند سال 2014، یک بازار خرسی طولانی مدت بود که بیش از یک سال ادامه داشت. این قیمت در دسامبر 2017 به حدود 3100 دلار کاهش یافته بود و سه ماهه دوم سال بعد باعث تغییر روند نزولی شد.

شباهت این دوره‌ها با نمودار 2019-2020

بیت کوین در ژوئن 2019 به بالاترین قیمت خود در حدود 14000 دلار رسید. درست مانند زمانی که در سال 2016 به بالاترین سطح رسیده بود و شروع به کاهش کرد. دوباره، به روشی مشابه این بار هم افت قیمت رخ داد. حال، اگر این چشم انداز تاریخی به عنوان شاخصی برای تحولات آینده باشد، این نشان می‌دهد که تجمع صعودی فعلی هیچ گاه به پایان خود حتی نزدیک هم نشده است.

در واقع، با توجه به اینکه تنها چند ماه پس از آخرین هالوینگ هستیم، نمودارها نشان می‌دهد که چرخه گاوی کنونی می‌تواند در سال بعد گسترش یابد و تا حد زیادی از بالاترین رکورد فعلی بیت کوین عبور کند.بسیاری از متغیرها در این نتیجه گیری لحاظ نشده است

شایان ذکر است که در همه موارد بالا چیزی جز عملکرد قیمت در نظر گرفته نمی‌شود و در هنگام توجیه این رفتار فاکتورهای زیادی وارد عمل می‌شوند. چیزی که این بار در مقایسه با روزهای گذشته به ویژه متفاوت است، آگاهی کلی محققان و دخالت نهادها و بازیگران بزرگتر در بازار است.

اتفاق نظر فعلی این است که تجمع در حال انجام بیشتر به جای مشارکت سرمایه گذاران خرد توسط سرمایه گذاران نهادی انجام می‌شود. تفاوت اساسی بین به اصطلاح “پول هوشمند” و افراد عادی که بیت کوین می‌خرند این است که اولی در مقایسه با دومی‌تمایل به سرمایه گذاری با چشم انداز روشن دارد.

از نظر تئوری، این می‌تواند تجمع را گسترش دهد، اما همچنین در نظر گرفتن نوسانات بیش از حد بیت کوین که از نظر تاریخی یک عامل تعیین کننده است، بسیار مهم است. با توجه به همه موارد، جالب است که ببینیم قیمت در آینده چگونه پیشرفت خواهد کرد و آیا جدیدترین افزایش‌ها فقط آغاز کار بوده است یا خیر.

دیفای می‌تواند از رشد بیت کوین پیشی بگیرد

در تابستان امسال همراه با رشد قیمت بیت کوین بر روی نمودارها، حجم کلی قفل شده (TVL) توکن‌‌‌های دیفای که در ازای BTC و ETH صادر می‌گشتند نیز افزایش می‌یافت. با این حال، پس از افت قیمت 8.64 درصدی قیمت بیت کوین، حجم کلی قفل شده در دیفای کاهش شدیدی داشت. این شاخص خیلی زود از 14.35 میلیارد دلار در 23 نوامبر به 12.7 میلیارد دلار در کمتر از یک هفته سقوط کرد. به نظر تحلیلگران این به معنی تمام شدن تجمع سرمایه گذاران دیفای نیست.

افزایش‌‌‌های دو رقمی‌در برخی از توکن‌‌‌های دیفای

در حقیقت، در حالی که 15 نشان برتر دیفای بر اساس عملکرد شامل آلفا (Alpha)، ییلد فارمینگ دای (Yield Farming DAI) و هجیک (HEGIC) بودند، نشانه‌هایی مانند سوشی (SUSHI)، اوه (AAVE) و یی ارن فایننس (YFI) بازدهی دو رقمی‌بیش از 70٪ ارائه داده‌اند.

چرخه گاوی بیت کوین تازه آغاز شده است، با این حال به نظر می‌رسد دیفای می‌تواند از آن پیشی بگیرد

افزایش قیمت 15 توکن برتر دیفای

گذشته از بازدهی دو رقمی، طی هفته گذشته چندین تحول چشمگیر در توکن‌‌‌های دیفای رخ داده است. هر یک از این پیشرفت‌ها حاکی از آن است که افزایش قیمت ممکن است تازه آغاز شده باشد.

  • سافرون فایننس (Saffron Finance) و برن بریج (Barnbirdge) در رده سرمایه گذاری دیفای که در برابر ریسک مسئول هستند ارائه شده‌اند.
  • Yearn ادغام را اعلام کرده است که یک گام این پروژه را به مگا بانک دیفای نزدیک می‌کند.
  • همچنین، تصفیه‌های دیفای در 27 نوامبر 2020 به رکورد 92 میلیون دلار رسید و این سخت‌ترین آسیب را به کامپاند وارد کرد.


نظر تحلیل گران راجع به آینده دیفای در چرخه گاوی بیت کوین

همبستگی معکوس دیفای با بیت کوین می‌تواند باعث تجمع علاقه مندان در زمان اصلاح بیت کوین شود. بعلاوه، علی رغم ارتباط زیاد این سیستم با اتریوم، قیمت ETH خود را بالاتر از سطح 500 دلار حفظ کرده است. این نکته‌ای مثبت جهت ادامه حرکت توکن‌‌‌های دیفای که بر روی شبکه اتریوم فعال هستند خواهد بود. در حقیقت آنتون چاشچین، مدیر بازرگانی CEX.IO Loan، به AMBCrypto گفت:

“بازارهای سنتی بندرگاهی امن برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است. آن‌ها می‌توانستند سبد سهام خود را در آن بسازند و به اهداف مالی خود برسند. اما پس از شیوع COVID-19، سرمایه گذاران نهادی و همچنین سرمایه گذاران خرد به دنبال راه حل‌های جدید برای محافظت از ثروت خود در برابر تورم بوده‌اند. منابع سیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) یکی از مهم‌ترین آن‌ها بوده است. “

او اضافه کرد:

“اطلاعات حاصل از دیون آنالیتیکس (Dune Analytics) نشان می‌دهد که از ابتدای ماه اکتبر ارزش کل قفل شده در برنامه‌های غیرمتمرکز نزدیک به 28٪ افزایش یافته است. این یعنی دیفای به بالاترین رکورد جدید خود فراتر از 14.4 میلیارد دلار رسیده است. در همین حال، تعداد کاربران از آن زمان تاکنون 62٪ رشد پیدا کرده است. چیزی نمانده که تعداد کل سرمایه گذاران دیفای به 1 میلیون نفر برسد. از طرفی دیگر درخواست‌های سرمایه گذاران نهادی تقریباً 30 میلیون دلار در هفته افزایش می‌یابد. “

چرخه گاوی بیت کوین تازه آغاز شده است، با این حال به نظر می‌رسد دیفای می‌تواند از آن پیشی بگیرد

ارزش کل قفل شده در پروتکل‌‌‌های مختلف ذیفای

امکان پیشی گرفتن دیفای از رشد بیت کوین

افزایش مذکور در تقاضا و علاقه معامله گران به دیفای ممکن است عامل دیگری در سود دو رقمی‌آن باشد. علاوه بر این، همچنین می‌توان ادعا کرد که نوسانات و افت حرکت شبکه در چرخه گاوی بیت کوین ممکن است به سود فضای دیفای باشد.

روایت کمبود عرضه ممکن است برای افزایش قیمت بیت کوین کافی نباشد. نوسان قیمت و حرکت شبکه کلید اصلی هدایت قیمت ارز رمزپایه به ATH آن است. با این وجود، براساس داده‌های نمودارهای ووبول (Woobull)، هر دو معیار با تأخیر میانگین متحرک کاهش یافته‌اند. برعکس، با توجه به همه تحولات فوق، نوسانات و تقاضا که به سرعت در حال افزایش است. ممکن است دیفای در دسامبر 2020 حرکتی را برای جایگزینی BTC به عنوان دارایی برتر انجام دهد.

مطالب مرتبط
گاوهای دیفای به حرکت در آمدند، ثابت ماندن قیمت بیت کوین فضا را برای آلتکوین ها آماده کرده است
بیت کوین 17000 دلاری در راه است، ریپل نیز با 20 درصد رشد به مهمانی آلتکوین ها پیوست
افت ارزش بیت کوین علی رغم صحبت‌های بایدن در مورد بسته حمایتی 1.9 تریلیون دلاری
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021
بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی