منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  مدیرعامل بایننس و فعالان کریپتو از انتظاراتشان در مورد ارزهای دیجیتال در سال 2021 می گویند
مدیرعامل بایننس و فعالان کریپتو از انتظاراتشان در مورد ارزهای دیجیتال در سال 2021 می گویند

مدیرعامل بایننس و فعالان کریپتو از انتظاراتشان در مورد ارزهای دیجیتال در سال 2021 می گویند

سال 2020 برای فضای رمزنگاری سال پر فراز و نشیبی بود. با این حال در سال 2021 از بیت کوین و دنیای گسترده‌تری از ارزهای دیجیتال چه انتظاراتی می‌توان داشت؟ مدیرعامل بایننس و دیگر مشاهیر کریپتو پاسخ می‌دهند.

مدیرعامل بایننس و فعالان کریپتو از انتظاراتشان در مورد ارزهای دیجیتال در سال 2021 می گویند

  • مشاهیر رمزنگاری از جمله چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس و سرگئی نظروف بنیان گذار چین لینک نظرات خود را در مورد سال آینده به اشتراک گذاشتند.
  • پیش بینی‌ها شامل افزایش قیمت بیت کوین به بیش از 100000 دلار و گسترش دامنه محصول دیفای می‌شود.
  • ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نیز روی دیگر پیشرفت هستند. برخی پیش بینی می‌کنند که دولت‌ها تلاش می‌کنند بیت کوین را ممنوع کنند.


مقدمه

هیچ کس نمی‌توانست آنچه را که در سال 2020 اتفاق افتاد پیش بینی کند. جهان در بیش از یک قرن گذشته با بیماری همه گیری مانند ویروس کرونا روبرو نبوده است. از طرفی از دهه 1930 تاکنون اقتصاد این چنان سخت سقوط نکرده است.

برای ارزهای دیجیتال نیز، یک سال بی سابقه بود. با بهبود بازارهای جهانی و کاهش پاداش بلاک، قیمت بیت کوین اوج گرفت. این در حالی است که صنعت امور مالی غیرمتمرکز یا دیقای (DeFi) رونق گرفت.

بنابراین پیش بینی آنچه ممکن است در سال 2021 پیش روی ما باشد، یک وظیفه دلهره آور است. واکسن‌های کرونا ممکن است از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند و اقتصاد جهانی بتواند مجدداً بهبود یابد. اما به همان اندازه، اقتصاد ممکن است سقوط کند. چاپ پول توسط دولت‌ها به این زودی‌ها متوقف نخواهد شد، و هر لحظه می‌تواند ارزش دلار کاهش یابد.

نمی‌توان حدس زد که چه کسی چگونه بر بیت کوین و فضای ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد. اما با این وجود ارزش امتحان کردن را دارد. بنابراین ما از رهبران این صنعت، بنیان گذاران چینلینک و بایننس سرگئی نظروف و چانگ پنگ ژائو پرسیدیم که پیش بینی می‌کنند در سال 2021 چه چیزی در انتظار بیت کوین و ارزهای دیجیتال است.

مدیرعامل بایننس گفت: “بین پرداخت، سرمایه گذاری شرکتی، تورم زیاد و تأثیرات اقتصادی دراز مدت کرونا، پیش بینی اینکه کدام یک از داغترین چیزها در سال آینده بسیار باشد دشوار است”. اگر از من در سال 2016 این سؤال را می‌پرسیدید مطمئناً جوابم ICO ها نبود. در سال 2019 هم فکر نمی‌کردم تابستان 2020 شاهد رونق دیوانه وار دیفای باشیم.

قیمت بیت کوین افزایش خواهد یافت

این یکی از روی حیله و تزویر است. کدام یک از رهبران رمزنگاری مایل هستند که بیت کوین، که مایع حیات شغلی آنها و تأمین کننده نان روزانه آنها است، افت قیمت پیدا کند؟

اما چندین فعال رمزنگاری بر این باورند که قیمت این ارز در سال آینده افزایش می‌یابد. فیلیپ بخازی، مدیر عامل تصفیه خانه ارز دیجیتال استیل هوس (Stablehouse)، فکر می‌کند “با توجه به میزان علاقه در سطح نهادی و شرکتی” بسیار ممکن است که بیت کوین سال 2021 را بین 50،000 – 100،000 $ به پایان برساند.

یوهانس شوایفر، مدیر عامل شرکت کور لجر (CoreLedger) پیش بینی کرده است که قیمت بیت کوین احتمالاً در سال آینده از 100000 دلار فراتر رود. وی گفت: “بیت کوین نشان داده است که می‌تواند در مدت زمان کوتاه‌تری بیش از یک سال رشد کند، بنابراین این بیش از حد ممکن است.”

جیمز اندرسون، مدیر عامل شرکت ریو دیفای (RioDeFi)، گفت که بیت کوین به حرکت صعودی خود ادامه خواهد داد. وی افزود: “احساسات سرمایه گذاران را در اوایل سال 2021 حتی بیشتر وارد بازار می‌کند.” او فکر می‌کند که قیمت ETH نیز افزایش خواهد یافت. با این حال “به دلیل خطرات مرتبط با راه اندازی اترریوم 2.0 “، به روزرسانی مورد انتظار بلاکچین، اتریوم بی ثبات‌تر خواهد بود.

مدیر عامل، بنیانگذار و رئیس شرکت ماینر آمریکایی کنان (Canaan)، نانگنگ ژانگ (Nangeng Zhang)، گفت که افزایش قدرت هش در ماه نوامبر “نشان دهنده یک حرکت صعودی است.” او فکر می‌کند این تجمع خریداران “به نظر می‌رسد تا پایان سال 2021 پایدار باشد.” مدرک او؟ سختی استخراج بیت کوین حدود 9٪ افزایش یافته است. وی گفت: “از نظر تاریخی، ما مشاهده کرده‌ایم که افزایش سختی شبکه شروع چرخه‌های افزایشی بیت کوین است.”سرمایه گذاران شرکتی به دیگر ارزهای دیجیتال و دیفای علاقه مند می‌شوند

امسال، تعداد زیادی سرمایه گذار شاخص اقدام به خرید ارزهای دیجیتال کردند. در نیمه دوم سال 2020، شرکت اطلاعات تجاری آمریکایی مایکرواستراتژی 500 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد. دومین مرد ثروتمند مکزیک، ریکاردو سالیناس پلیگو، 10 درصد از نقدینگی خود را به بیت کوین اختصاص داد. از سوی دیگر شرکت بیمه مس موچوآل با سابقه 160 ساله 100 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد.

آنتونیو ولاسکز، رئیس ارتباطات در شبکه هرمز (Hermez)، گفت که چاپ پول توسط دولت‌ها باعث می‌شود سرمایه گذاران شرکتی بخشهای زیادی از اوراق بهادار خود را به بیت کوین و اتریوم اختصاص تبدیل کنند. وی گفت: “هیچ کس نمی‌داند که قیمت‌ها چگونه واکنش نشان می‌دهند. با این حال ما می‌توانیم حدس بزنیم که سقوط مداوم ارزش پول فیات بیشتر ارزهای دیجیتال را به بالاترین قیمت تاریخی‌شان می‌رساند.”

“اگر بازار افزایشی به طور کامل در سال 2021 به راه بیفتد، هنگام پیوستن پول کلان به مهمانی است. در آن هنگام خرید هر چیزی که روی آن عبارت دیفای وجود داشته باشد را شاهد هستیم. احتمالاً شباهت زیادی به ICO در سال 2017 خواهد داشت.”

اوضاع نابه سامان اقتصاد جهان موتور محرک ارزهای دیجیتال

سرگئی نظروف، بنیانگذار چین لینک، با این نظر موافق است. وی گفت: “وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصاد جهانی و افزایش سریع تورم در نتیجه چاپ کنترل نشده پول روی می‌دهد. این باعث خرید هرچه بیشتر بیت کوین و ارزهای دیجیتال مختلف می‌شود.”

وی گفت، “این پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال به عنوان یک قالب برای حفظ ثروت”، یک فضای مناسب برای پروتکل‌های سیستم مالی غیرمتمرکز ایجاد می‌کند. این پروتکل‌ها به سرمایه گذاران کمک می‌کنند از سرمایه‌های دیجیتال خود سود کسب کنند.

نظروف افزود: ییلد فارمینگ دیفای جایگزینی جذاب برای تورم بالا و بازده پایین سیستم مالی جهانی ایجاد خواهد کرد. در ابتدا، او پیشنهاد کرد که قبل از اینکه از طریق برنامه‌های تلفن همراه و مدیران سرمایه گذاری، در بین مردم بیشتر گسترش یابد، توسط “نسل‌های جوان که با این تکنولوژی راحت هستند” از آن استفاده خواهد شد. نظروف اظهار داشت: حتی بانک‌های محلی نیز می‌توانند وارد عمل شوند.

دیفای جهش پیدا می‌کند

امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای، از یک میلیارد دلار ارزش کل قفل شده در ابتدای سال 2020 به 15 میلیارد دلار در ابتدای سال 2021 رسیده است. سرمایه گذاران با استفاده از پروتکل‌ها و صرافیهای غیرمتمرکز (DEX) مستقر در اتریوم کسب سود کردند. دارایی‌های مصنوعی و پروتکل‌های وام، شروع به ارائه ارزهای دیجیتال بومی نمودند. دیفای با این توکن ها که رشد خوبی در بازار داشتند به وفاداری کاربرانشان پاداش دادند. اما دیفای در سال 2021 چگونه تغییر خواهد کرد؟

لوکاس هوانگ، مدیر ارشد توکنلون (Tokenlon)، فکر می‌کند دکس ها سال آینده رشد خواهند کرد. هوانگ گفت: “یونی سوآپ محبوب‌ترین خواهد بود. این صرافی دسترسی آسان را به ارزهای کوچک و ناپای بازار فراهم می‌کند ” از سوی دیگر به نظر او با عرضه توکن UNI بین کاربرانش به یک برند محبوب تبدیل شده است.

اما هوانگ نمی‌تواند بگوید که برای سایر DEX ها چه اتفاقی می افتد. این صرافی‌ها هر یک بر روی انواع مختلف دارایی‌ها تمرکز می‌کنند. بعضی در حال کار روی فروش توکن های مصنوعی بیت کوین سهام شرکت‌های معتبر مانند تسلا هستند. هوانگ فکر می‌کند این رقابت سال آینده DEX های محبوب و کاربر پسند تولید خواهد کرد.دیفای و راه حل لایه 2 برای مشکل مقیاس پذیری

هوانگ همچنین فکر می‌کند که برنامه‌های محبوب دیفای راه حل مقیاس پذیری لایه دو را راه اندازی می‌کنند. راه حل لایه دو پروتکل‌هایی هستند که بر روی بلاکچین قرار می‌گیرند. این پروتکل‌ها پردازش معاملات تسهیل می‌کنند. به طور کلی اتریوم، برای جلوگیری از تنگناهای ناشی از محدودیت‌های بلاکچینش به این پروتکل‌ها نیاز مبرم دارد. هوانگ گفت: سینثتیکس (Synthetix)، اوه (Aave) و یونی سوآپ (Uniswap) از جمله برنامه‌هایی هستند که قبلاً طرح لایه 2 خود را برای سال 2021 اعلام کرده‌اند. “

هوانگ فکر می‌کند که پولکادات (Polkadot) می‌تواند از رونق بیفتد. این بلاکچین دارای پاراچین است. پاراچین ها بلاکچین های مستقلی هستند که از طریق بلاکچین پولکادات به هم می‌پیوندند. این چیزی شاردهای Eth 2.0 و از نظر عملکرد مشابه راه حل‌های لایه 2 است. وی فکر می‌کند استفاده جدی از پولکادات نظر توسعه دهندگان در سال 2021 را جلب نخواهد کرد. وی ادامه داد: “هزینه‌های ساخت و ساز برای این موارد هنوز هم زیاد است. پذیرش واقعی برای برنامه‌های ساخته شده روی زنجیره‌های دیگری به غیر از اتریوم احتمالاً باید تا بعد از سال 2021 اتفاق بیفتد. “

توکن های شبکه های اجتماعی

کوین چو، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت رالی (Rally)، فکر می‌کند که توکن های شبکه‌های اجتماعی شروع به رشد کنند. وی گفت: “ما به احتمال زیاد شاهد استفاده بیشتر از ارز دیجیتال در بین جریان اصلی خواهیم بود. این به ویژه در میان سازندگان محتوا، هنرمندان و تیم‌های ورزشی برای جذب و کسب درآمد از طرفدارانشان اتفاق می افتد.”

“به ویژه سازندگان، به دنبال راه‌هایی برای استقلال بیشتر از سیستم عامل‌های متمرکز رسانه‌های اجتماعی هستند. هنرمندان، اعم از تأسیس و نوظهور، به دنبال جبران تورهای ضروری هستند که احتمالاً تا سال 2021 باقی می‌ماند.” انتظار او؟ “توکن های اجتماعی بیشتری راه اندازی می‌شوند. اما آزمایشات زیادی در جامعه مانند گپ‌های ویدئویی، ملاقات‌های رمزگذاری شده و موارد دیگر را خواهیم دید.”

مونیب علی، بنیانگذار بلاک استیک (Blockstack)، فکر می‌کند دیفای به سمت بیت کوین گرایش پیدا می‌کند. وی گفت: “پروژه‌های مختلف از هم اکنون در حال یافتن راه‌هایی برای عملکرد بیشتر بیت کوین ددر دیفای با (WBTC) هستند.” “من انتظار دارم که توسعه دهندگان نوآوری در مورد بیت کوین را گسترش دهند. به نظر آن‌ها می‌توانند روش‌های جدیدی را برای اتصال بیت کوین و دیفای کشف کنند.”

دیفای (DeFi) و امور مالی متمرکز (CeFi) بهم نزدیک می‌شوند

ژائو، مدیرعامل بایننس، فکر می‌کند که پروتکل‌های وام و پلتفرم‌های جمع آوری بازده ماندگار می‌شوند. این به ویژه در بازار استیبلکوین ها رخ خواهد داد. وی گفت: “DEX ها همچنین برای لیست کردن سکه‌های کوچک و کم بلوغ نیز مناسب هستند. البته این زمینه اعتبار سنجی برای CEX های بزرگ‌تر را فراهم می‌کند.” CEX به صرافی‌های متمرکز مانند بایننس، کوین بیس و کراکن اشاره دارد.

مدیرعامل بایننس افزود: “من معتقدم که شاهد همگرایی بیشتر در محصولات ارائه شده در بستر دیفای و سیفای خواهیم بود. اما اساساً، DeFi و CeFi کاربران مختلفی را هدف قرار داده‌اند. امیدوارم هر دو به رشد صنعت کمک کنند.”

مدیرعامل بایننس فکر می‌کند اتصال سیستم‌های پرداخت فیات باعث پیشرفت مسیرهای غیرمتمرکز پرداخت می‌شود. وی گفت که بایننس این کار را از طریق بایننس کارت انجام داد. پی پل نیز توانسته بیت کوین را درست در کنار ارز فیات قرار دهد. وی گفت: “من معتقدم که این برای صنعت بسیار مثبت است. این چیزی است که در 12 ماه آینده شاهد رشد مداوم خواهیم بود.”CBDC ها و مفهوم جدید های فای (HyFi)

جوئل اجرتون، مدیر ارشد بیت فلایر (BitFlyer)، فکر می‌کند که سیفای از آسیا به ایالات متحده منتقل خواهد شد. چین از رقابت ارزهای دیجیتال با CBDC خود جلوگیری می‌کند. از طرفی و ایالات متحده صرافی‌های غیرمجاز هدف قرار داده است. “پول شرکتی در حال به دست آوردن سهم بازار است و آنها قطعاً صرافی‌های متمرکز قانونی را ترجیح می‌دهند. این حرکت به سمت ایالات متحده را تسریع می‌کند.”

وی گفت: با خارج شدن سیفای از آسیا، آسیا همچنان بر دیفای تسلط خواهد یافت. اما او فکر می‌کند که شرکت‌های بزرگ رمزنگاری بعدی‌ های فای (HyFi) یا امور مالی ترکیبی خواهند بود. شرکت‌هایی که می‌توانند بفهمند چگونه نوآوری‌های دیفای را به بازارهای قانون گذاری شده وارد کنند. “

استیبلکوین ها رشد خواهند کرد … اما نه آنطور که فکر می‌کنید

یوهانس شوایفر، مدیر عامل شرکت کور لجر، فکر می‌کند که ما در سال 2021 شاهد راه اندازی اولین ارز دیجیتال مورد حمایت دولت خواهیم بود. هرچند ” ارزهای دیجیتال دولتها چیزی شبیه بیت کوین نخواهد بود.” وی فکر می‌کند این ارزها متمرکز خواهند بود. ارزهای بانک مرکزی شامل حساب‌های نامگذاری شده است و دولت‌ها می‌توانند آن را کنترل و توقیف کنند. یعنی دقیقاً مانند ارز دیجیتال بانک مرکزی چین، DCEP که در حال حاضر به صورت آزمایشی اجرا می‌شود.

شوایفر فکر می‌کند که دولت‌ها تلاش بیشتری برای ممنوع کردن بیت کوین نسبت به گذشته انجام می‌دهند. آن‌ها می‌خواهند از بلاکچین برای تولید ارزهای خود استفاده کنند. وی گفت: “اگرچه واقع بینانه، من این را قابل اجرا نمی‌دانم

مدیرعامل بایننس معتقد است که پرداخت های برون مرزی با استیبلکوین در سال آینده نیز افزایش خواهد یافت. وی گفت: “انجام پرداخت های برون مرزی با استفاده از استیبلکوین ها یا ارزهای دیجیتال بسیار آسان‌تر و ارزان‌تر از روش‌های سنتی است.” “من فکر می‌کنم این عامل رشد استیبلکوین ها در سال 2021 خواهد بود.”

لیور مسیکا، بنیانگذار ادن بلاک (Eden Block)، صندوق بلاکچین VC (سرمایه گذاری پرریسک)، سه نصیحت در سال جدید دارد. بیشتر سبزیجات بخورید، به توسعه دهندگان گوش دهید و انتخاب بیشتری داشته باشید. وی گفت: “سرمایه گذاران باید به یاد داشته باشند که در حالی که کیک بزرگ‌تر می‌شود، بازار نیز رقابتی‌تر می‌شود.”

مطالب مرتبط
آینده ماینینگ بیت کوین: چین ماینرها را تعطیل می‌کند؛ السالوادور درها را باز نموده است
رکوردشکنی اتریوم: چه عواملی باعث افزایش قیمت اتر به بیش از 2000 دلار شد
رمزگشایی ممنوعیت رمزنگاری در چین: چه سناریوهایی پشت ممنوعیت کریپتوی چین وجود دارد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether