قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  طلای ارزهای دیجیتال دارایی‌های برتر را پشت سر گذاشته است. آیا سال 2021 این روند ادامه دارد؟

طلای ارزهای دیجیتال دارایی‌های برتر را پشت سر گذاشته است. آیا سال 2021 این روند ادامه دارد؟

اخبار بیت کوین
نوید رحیمی
1399/10/13
۰
طلای ارزهای دیجیتال دارایی‌های برتر را پشت سر گذاشته است. آیا سال 2021 این روند ادامه دارد؟

بیت کوین به عنوان طلای ارزهای دیجیتال در سال 2020 از سایر کلاس‌های دارایی مهم بهتر عمل کرده است. با این وجود همه ارزهای دیجیتال عملکرد خوبی نداشتند. بسیاری از تحلیلگران و فعالان پیش بینی می‌کنند افزایش قیمت بیت کوین تا انتهای سال 2021 ادامه خواهد داشت.

طلای ارزهای دیجیتال دارایی‌های برتر را پشت سر گذاشته است. آیا سال 2021 این روند ادامه دارد؟

آیا یک بول ران (بازار افزایشی) در سال 2021 وجود خواهد داشت؟ شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال ریدر. بی تی سی (Raider.btc) دانسته‌‌‌های خود را برای سال 2021 با مقایسه بیت کوین و سایر کلاس‌‌‌های دارایی توئیت کرد.

طلای ارزهای دیجیتال دارایی‌های برتر را پشت سر گذاشته است. آیا سال 2021 این روند ادامه دارد؟

توییت-ریدر-بی-تی-سی

بیت کوین در سال 2020 سال بسیار خوبی را پشت سر گذاشت. نمودار مساری (Messari) این را به وضوح نشان می‌دهد.

تصور کنید در طول بازار گاوی (افزایشی) 2021 در # بیت کوین سرمایه گذاری نکنید …

در سال 2020 چه اتفاقی برای بیت کوین افتاد، و نکته مهم دیگر، چه اتفاقی برای بقیه دارایی‌ها رخ داده است؟ همچنین آیا دلیلی برای شک به طلای ارزهای دیجیتال وجود دارد؟طلای سیاه یا نفت خام (WTI)

در پایین لیست دارایی‌ها، نفت خام “West Texas Intermediate) “WTI) قرار دارد. WTI در طول سال گذشته حدود 22٪ ارزش خود را از دست داد. این رقم در واقع با افت وحشتناک ماه می‌خیلی خوب به نظر می‌رسد. زمانی که برای اولین بار در تاریخ قیمت نفت منفی شد. نمودار زیر دلیل این امر را به وضوح نشان می‌دهد.

طلای ارزهای دیجیتال دارایی‌های برتر را پشت سر گذاشته است. آیا سال 2021 این روند ادامه دارد؟

نمودار-قیمت-نفت

افت WTI از 63.05 دلار در ابتدای سال 2020 به 48.42 دلار فعلی خود داستان چندان عجیبی نیست. البته این کاهش با توجه اتفاقات امسال کاملاً منطقی است. طوفان کامل قیمت‌ها را برای مدت کوتاهی منفی کرد. در تاریخ 20 آوریل، انقضا قراردادهای آتی در ژوئن و مواجهه با عرضه عمومی‌و کاهش تقاضا به دلیل همه گیری COVID، قیمت‌ها را به -37.63 دلار کاهش داد. تا روز چهارشنبه، قیمت بیش از 13 دلار بود و هرگز بحرانی ظاهر نشد. با این حال، برتری عرضه هنوز وجود دارد.

طلا، رقیب قدیمی‌و خستگی ناپذیر

طلا در سال 2020 به طرز چشمگیری افزایش قیمت یافت. نسبت به مدت مشابه در سال قبل 28 درصد رشد داشت. علاوه بر این، برای اولین بار از سال 1980 این دارایی کهنه کار توانست 2000 دلار را بشکند. نمودارها نشان نمی‌دهد که سرمایه گذاران از این رویداد شوکه شده باشند.

طلای ارزهای دیجیتال دارایی‌های برتر را پشت سر گذاشته است. آیا سال 2021 این روند ادامه دارد؟

نمودار-قیمت-طلا

با این حال، در نیمه دوم 2020، سرمایه گذاران شرکتی و دولتی سیگنالی را از بازار دربافت کردند. سیگنالی که از جایگزینی طلای قدیمی‌با طلای ارزهای دیجیتال خبر می‌داد. بسیاری از سرمایه گذاران با تجربه سرمایه گذاری خود در طلا را به رمزنگاری منتقل کردند. اظهارات مایکل سایلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی (MicroStrategy) در ماه سپتامبر، آغازگر این رویداد بود. اطلاعیه‌های مشابهی در مورد حرکت از طلا به رمزنگاری، به ویژه بیت کوین، از طرف دویچه بانک، بلک راک، جی پی مورگان و گروه مالی جفریز منتشر شد. حتی صندوق نفتی نروژ، متعلق به دولت نروژ، از طریق خرید سهام قرضه مایکرواستراتژی سرمایه گذاری در طلای دیجیتال را در برنامه قرار داد. به نظر می‌رسد که موسسات اکنون بازار طلا را رها کرده‌اند و به سمت بیت کوین هجوم آورده‌اند.از دست دادن قطار صعودی بیت کوین

بیت کوین در سال 2020 بسیار خوب عمل کرد و روند صعودی باید همه بازار را افزایش دهد. با این حال، در دنیای رمزنگاری نیز پروژه‌های بازنده‌ای حضور داشتند. به عنوان مثال بیت کوین کش از افزایش عمومی‌قیمت ارزهای دیجیتال سودی نبرد. اختلافات داخلی و هارد فورک‌‌‌های ناشی از آن، سرمایه گذاران را از این ارز قدیمی‌دور کرده است. این امر به ویژه در مواقعی که بسیاری از پروژه‌های دیگر امیدوار کننده تر به نظر می‌رسند، صادق است. در نتیجه، اخیراً DOT از نظر حجم سرمایه بازار از BCH پیشی گرفت. این توکن ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot)، یکی از پروژهای موفق در رونق امور مالی غیرمتمرکز در سال 2020 است.

سیگنال‌های هشدار برای طلای ارزهای دیجیتال

بنابراین، بیت کوین و اکثر ارزهای دیجیتال در سال 2020 عملکرد خوبی داشته‌اند. البته نمی‌توان کل بازار را موفق دانست. آیا مساری در مورد 2021 درست می‌گوید؟ فقط زمان می‌تواند این را مشخص کند. با این حال، افرادی هستند که با ارزیابی این موسسه مخالف هستند. به عنوان مثال، رائول پال، بنیانگذار دو شرکت سرمایه گذاری گلوبال ماکرو اینوستور Global Macro) (Investor و ریل ویژن گروپ (Real Vision Group)، نظر خود را در تاریخ 30 دسامبر توییت کرد.

توییت-رائول-پال

ما در مرحله‌ای هستیم که افرادی که من واقعاً به آنها احترام می‌گذارم – منظور از تغییر دهندگان، بازیگران با ارزش و خردگرایان احتیاط را در رابطه بیت کوین پیش گرفته‌اند. 

مطالب مرتبط
رکورد جدید چین لینک با افزایش 25 درصدی؛ بیت کوین توانست تا حدودی بهبود یابد
کاهش تسلط بیت کوین: BTC از تصاحت 34 هزار دلار بازماند؛ اتریوم برای 1500 دلار می‌جنگد
ادامه نوسان بیت کوین: طلای دیجیتال  3500 دلار سقوط کرد و تسلطش بر بازار به 66 درصد رسید
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021