منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  اصلاح طولانی بیت کوین: BTC پس از 2013 طولانی‌ترین اصلاح در میانه بازار گاوی را تجربه می‌کند
نابودی بیت کوین امکان پذیر است؟ پاسخی به منتقدین سرسخت بیت کوین

اصلاح طولانی بیت کوین: BTC پس از 2013 طولانی‌ترین اصلاح در میانه بازار گاوی را تجربه می‌کند

رضا باغانی
1400/04/28
۰

به نظر اکثر معامله گران بیت کوین اکنون طولانی مدت ترین اصلاح در میانه چرخه گاوی خود را شاهد است. این اصلاح را می‌توان دومین اصلاح طولانی مدت بعد از اصلاح قیمت در سال 2013 دانست. این اصلاح تا کی به طول می‌انجامد؟

اکنون سه ماه از رسیدن بیت کوین به بالاترین نرخش گذشته است. از نظر تاریخی تا کنون باید این ارز بازار گاوی خود را از سر می‌گرفت. با این حال یک معیار نشان می‌دهد ممکن است این اصلاح بیت کوین طولانی تر از آن چیزی باشد که معامله گران انتظار دارند. لازم به ذکر است عملکرد بیت کوین در روز بزرگترین رویداد آزاد شدن سهام GBTC بسیار ناخوشایند باقی ماند، با این حال این رویداد تاثیر آشکاری بر اقدام قیمت نداشت.

بیت کوین در طی اصلاح طولانی مدت خود بدترین هفته 2021 را تجربه کرد

بیت کوین این هفته نیز رکورد کاهشی جدیدی در نمودار قیمت هفتگی‌اش در سال 2021 ثبت کرد. سرازیر شدن بیت کوین به صرافی‌ها به همراه آزاد شدن GBTC باعث شد قیمت این هفته در حدود 31500 دلار بسته شود که می‌توان آن را بدترین شمع هفتگی هفت ماه اخیر دانست.

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تردینگ ویو (TradingView) معاملات بیت کوین را در اواخر روز یکشنبه کمی بالاتر از 31،500 دلار نشان داد. این به معنای یک شمع قرمز 2800 دلار در هفته گذشته است.

اصلاح طولانی بیت کوین: BTC پس از 2013 طولانی‌ترین اصلاح در میانه بازار گاوی را تجربه می‌کند

نمودار شمع 1 هفته‌ای (BTC/USD (Bitstamp

آخر هفته با شگفتی کمی روبرو شد. دیروز بیت کوین پس از دیدن جهش کوتاه مدت اولیه به بیش از 32000 دلار، در محدوده قابل پیش بینی حرکت کرد.

با این حال بیت کوین پشتیبانی 31000 دلار را حفظ کرده و تاکنون 30،000 دلار را مجدداً آزمایش نکرده است. با این وجود پادشاه ارزهای دیجیتال این هفته را با کمترین قیمت هفتگی از دسامبر 2020 به پایان رساند.

# بازار سایدوی بیت کوین هنوز ادامه دارد. این می‌تواند غافلگیر کننده باشد

– لارک دیویس (CryptoLark) 18 ژوئیه 2021

هنوز هم امکان جهش بیت کوین وجود دارد

برخی از معامله گران و تحلیل گران عدم رضایت خود را از اقدام قیمت بازار اسپات پس از دو ماه گیر افتادن در محدوده ابراز داشتند. با این حال برخی دیگر هنوز به فکر وقوع جهش احتمالی هستند.

مایکل ون دی پوپه به دنبال کنندگان توییتر خود گفت: “اگر در 2-3 ساعت آخر این شمع هفتگی بیت کوین شاهد جهش قیمت باشیم تعجب برانگیز نخواهد بود.”

یکشنبه تاریخ بزرگترین رویداد آزاد شدن سهام GBTC بود. اتفاقی که توسط بسیاری از افراد با رفتار نوسانی شدیدی پیش بینی می‌شد. با این حال این روداد هنوز هیچ تأثیر آشکاری بر رفتار قیمت در زمان نوشتن این مقاله نشان نداده است.

اصلاح طولانی بیت کوین: BTC پس از 2013 طولانی‌ترین اصلاح در میانه بازار گاوی را تجربه می‌کند

برنامه آزاد شدن GBTC

با طولانی شدن زمان اصلاح قیمت بیت کوین در حدود 30 هزار دلار می ماند

در یک رشته توییت در تاریخ 17 ژوئیه، سرویس تحلیلی اکوینومتریکس (Ecoinometrics) نشان داد که سقوط امسال می‌تواند دومین اصلاح طولانی بیت کوین باشد.

95 روز از زمانی که BTC / USD به 64،500 دلار رسید گذشته است. به نظر می‌رسد اکنون مرحله اصلاح گسترده‌تر آغاز شده است. سرمایه گذاران برای شروع شدن روند صعودی تازه بی تاب هستند. با وجود اخبار فاندامنتال قوی، به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین برای ترک محدوده 30000 دلار عجله‌ای ندارد.

با 55 درصد افت از بالاترین سطح، بیت کوین نشان می‌دهد امکان دارد دیگر از مدل‌های قیمت معروفی مانند سهام به جریان پیروی نکند. این باعث سردرگمی بیشتر معامله گران و سرمایه گذاران شده است.

داده های تاریخی ادامه بازار گاوی را ممکن می دانند

اگر داده‌های تاریخی یک راهنمای خوب باشد، بیت کوین هنوز هم می‌تواند ماه‌ها قبل از شروع مجدد بازار گاوی منتظر بماند. داده‌های تاریخی تاکید می‌کنند که با توجه به اصلاح طولانی بیت کوین امکان شکسته شدن رکوردش همچنان در بین کارت‌ها هست. همانطور که اکوینومتریکس متذکر می‌شود، بیت کوین در سال 2013 پس از یک دوره اصلاح طولانی مدت 197 روزه توانست دوباره رکورد خود را در یک سال بشکند.

اکوینومتریکس در اکانت توییتر خود اذعان کرد: “این یکی از طولانی‌ترین سقوط‌های بیت کوین است که در طی یک بازار گاوی شکل گرفته است. به نظر می‌رسد ما اکنون تنها نیمی از مسیر اصلاح را طی کردیم، با این حال بیت کوین هنوز می‌تواند تا دو برابر اوج قیمت قبلی خود پیش رود.”

“95 روز هنوز فقط نیمی از مدت زمان اصلاح طولانی بیت کوین در سال 2013 است.”

اصلاح طولانی بیت کوین: BTC پس از 2013 طولانی‌ترین اصلاح در میانه بازار گاوی را تجربه می‌کند

گرافیک مقایسه اصلاح بیت کوین

در آن زمان، BTC / USD کف قیمتی خود را با حدود 69٪ افت نسبت به بالاترین سطح قبلی خود پیدا کرد. این بدان معنی است که BTC در شرایط فعلی بازار همچنین ممکن است سطح زیر 30،000 دلار را لمس کند. با این وجود بیت کوین همچنان می‌تواند از نظر تاریخی بار دیگر در سال 2021 به اوج قیمتی جدید خود دست یابد. به طور گسترده‌تر می‌توان ذکر کرد که چرخه گاوی امسال بسیار شبیه به چرخه گاوی سال 2013 است. اکوینومتریکس در پایان گفت: “از نظر مسیر قیمت، این اصلاح نیز بسیار شبیه به سال 2013 است.”

“اگر همینطور ادامه دهیم، BTC برای مدتی حدود 30 هزار دلار گیر خواهد کرد.”

سرمایه گذاران خرده فروشی در حال بازگشت به بازار هستند

همانطور که کوین تلگراف گزارش داده است، رفتارهای اخیر زنجیره‌ای، 30000 دلار را به بیش از یک منطقه تجاری روانشناختی برای بیت کوین تبدیل کرده است.

علاوه بر معیارهای متعدد که از اهمیت این سطح پشتیبانی خبر می‌دهند، سرمایه گذاران نیز شروع به جمع آوری سکه کرده‌اند. بخشی از این سرمایه گذاران کسانی هستند که قبلاً در سطح فعلی دارایی خود را فروخته‌اند.

در آخر هفته، ویلی وو، تحلیلگر آماری تصویر زیر را منتشر کرد. وی خریدهای سرمایه گذاران خرده فروشی و دسته‌های مختلف نهنگ‌ها را بین خرید و فروش متعادل دانست.

وی روز شنبه در کنار چندین نمودار در توییتر نوشت: “این خرده فروشی است که بازارهای گاو بیت کوین را هدایت می‌کند. هنگامی که آنها خرید را متوقف می‌کنند، این یک هشدار برای شروع بازار خرسی است. با این حال آنها خرید خود را متوقف نکرده‌اند.”

“30 روز گذشته: نهنگ‌ها 4 هزار  BTC فروختند، خرده فروشی 31 هزار  BTC خریدند.”

جریان خروجی بیت کوین با ارزشی زیر 1BTC

آلت کوین‌ها نیز این هفته سقوط کردند

آلت کوین‌ها نیز به همین ترتیب در روز یکشنبه، هفته ناخوشایند خود را به پایان رساندند. بسیاری از پنجاه ارز برتر دیجیتال در بازار با ضررهای هفتگی حدود 8% این هفته دست به گریبان بودند.

اتر (ETH) زیر قیمت 1900 دلار معامله می‌شود. این ارز هنوز هم در حدود 100 دلار از منطقه حمایت اصلی خود پایین‌تر است. این در حالی است که امپ (AMP) موفق به افزایش روزانه 12 درصدی شد.

سرمایه کلی بازار ارزهای دیجیتال 1.294 تریلیون دلار است. تسلط بیت کوین بر بازار به حدود 45.9٪ رسیده که نسبت به جمعه کمتر شده است.

مطالب مرتبط
هش ریت بیت کوین (Hash Rate) چیست؟ نرخ هش استخراج ارزهای دیجیتال به چه معناست؟
رکورد اخیر بیت کوین قیمت را به بالاتر از 52 هزار دلار رساند، اتریوم به 2000 دلار نزدیک‌تر شد.
افزایش قیمت اتریوم همزمان با کاهش اندک تسلط بیت کوین؛ بازار به آلت‌ها روی خوش نشان می‌دهد؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس