منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  اصلاح تاریخی بیت کوین در هفته گذشته با اصلاح میانی قیمت در چرخه گاوی 2017 مشابه است
اصلاح تاریخی بیت کوین

اصلاح تاریخی بیت کوین در هفته گذشته با اصلاح میانی قیمت در چرخه گاوی 2017 مشابه است

سعید درویشی
1400/02/28
۰

بیت کوین در میان یک “اصلاح تاریخی قابل توجه” است. بعد این اصلاح شاهد چه اتفاقاتی هستیم؟ اگر این چرخه را با چرخه صعودی 2017 مقایسه کنیم، اصلاح تاریخی بیت کوین چندان مربوط به توییت های ماسک به نظر نمی‌رسد.

گلس نود (Glassnode) روز گذشته استدلال کرد که بیت کوین در حال “اصلاح تاریخی قابل توجه” است. این شرکت می‌گوید، این امر تا حدی به دلیل فروش از سر ترس یا پنیک سل سرمایه گذاران بی تجربه رخ داده است. با این حال سرمایه گذاران بلند مدت اصلاً اذیت نشده‌اند و نگران نیستند. در واقع آنها در حال جمع کردن بیت کوین در قیمت‌های پایین‌ترند و این اصلاح را فرصتی برای خرید می‌دانند.اصلاح تاریخی بیت کوین به نفع هولدرهای قدیمی

آخرین سقوط قیمت بیت کوین سرمایه گذاران بی تجربه را شوکه کرده است. آیا آنها دلیلی برای نگرانی دارند؟ نه! البته اگر شما یک سرمایه گذار یا هولدر (HODLer) بلند مدت باشید که به تصویر بزرگتر نگاه می‌کند. امروز در گزارشی از شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین گلس نود درباره روند کلی قیمت بیت کوین صحبت شد.

گلس نود می‌گوید، افت آخر هفته – با اصلاح 26.1 درصدی بیت کوین در طول هفته – عمیق‌ترین اصلاحی است که در حال حاضر بازار گاوی بیت کوین تجربه کرده است.

اصلاح قیمت، در دنیای سرمایه گذاری معمول است و بیت کوین تفاوتی ندارد. هر زمان که بازار خیلی داغ شود، باید انتظار داشته باشید که بازار برای دوباره متعادل کردن نسبت بین خریداران و فروشندگان کمی سرد شود.

بیت کوین اکنون 28 درصد پایین‌تر از قیمت 63.6 دلار در تاریخ 13 آوریل به فروش رسیده است. آیا می‌توانیم این را نشانه‌ای از ورود به بازار خرسی بدانیم؟ با توجه به داده‌های گلس نود، می‌توان دید که بیت کوین در گذشته‌ای نه چندان دور اصلاح‌های مشابهی را تجربه کرده است. البته این اصلاح از نظر میزان آن به دلار بزرگترین مورد است.

بزرگترین اصلاح قیمت بیت کوین بعد از هالوینگ

محققان این شرکت تحلیلی در خبرنامه “The Week On-chain” استدلال کردند: “این عمیق‌ترین اصلاح بازار گاوی در تاریخ این ارز است. با این حال این اصلاح قیمت با پنج عقب گرد عمده در طول بازار گاوی 2017 سازگار است.”

همانطور که ایلان ماسک احساس خود را در مورد بیت کوین معکوس می‌کند، ما شاهد فروش وحشت تازه واردان هستیم. از طرف دیگر هودلرهایی را می‌بینیم که برای خرید در این قیمت وارد بازار می‌شوند.

این یک اصلاح تاریخی قابل توجه است که عزم نگهدارندگان بیت کوین را آزمایش می‌کند.

– glassnode (lassnode) 17 مه 2021

به گفته این شرکت، اصلاح فعلی عمدتاً به دلیل ترس و وحشت سرمایه گذاران جدید و فروش سکه‌های خود به دلیل اظهارنظرهای بحث برانگیز آخر هفته سرمایه گذار میلیاردر ایلون ماسک است.

ماسک در ماه فوریه به نمایندگی از شرکت خودروسازی خود، تسلا، به ارزش 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد. وی هفته گذشته گفت که شرکت او از پذیرش بیت کوین جلوگیری می‌کند و این باعث کاهش قیمت می‌شود. و روز یکشنبه، او اظهارات مخفیانه‌ای مبنی بر اینکه ممکن است دارایی‌های بیت کوین خود را تخلیه کند، ارائه داد. اگرچه بعداً توضیح داد که تسلا قصد ندارد بیت کوین موجود در ترازنامه خود را بفروشد.

برای روشن کردن حدس و گمان، تسلا هیچ بیت کوین فروخته نیست

– ایلان ماسک (elonmusk) 17 مه 2021

گلس نود در گزارش خود خاطرنشان کرد: “متأسفانه، این منجر به آشفتگی گسترده در بازارها شده است. اگرچه برای بسیاری از HODLers بیت کوین، این روز دیگری در دفتر است.”نهنگ ها در حال خرید بیت کوین با تخفیف هستند

این گزارش می‌افزاید: “ما می‌توانیم انشعاب قابل توجهی از واکنش‌ها را مشاهده کنیم. فروش از سر وحشت شرکت کننده‌های جدید در بازار که بیت کوین‌های خود را با ضرر می‌فروشند در یک سو و “HODLer” طولانی مدت که به نظر می‌رسد در حال خرید بیت کوین با تخفیف هستند در سویی دیگر.”

داده‌های گلس نود نشان داد که تعداد آدرسهای بیت کوینی که موجودی غیر صفر دارند، در هفته گذشته 2.8٪ از بالاترین رقم 38.7 میلیون تایی خود افت کرده است. این را می‌توان از شواهدی مبنی بر فروش وحشت سرمایه گذاران جدید پس از اصلاح تاریخی بیت کوین دانست.

اگرچه این فروش سریع، با آنچه در سال 2017 اتفاق افتاده مطابقت دارد. در این گزارش آمده است: “اگر الگوی دوره‌ای عرضه کل که توسط دارندگان کوتاه مدت نگهداری می‌شود را بررسی کنیم، همچنین می‌توان الگوی فروش وحشت را مشاهده کرد. این چیزی مشابه الگوی مشاهده شده در اوج 2017 است.”

گلس نود در این گزارش گفت که بازار بیت کوین معمولاً هنگامی که دارندگان جدید سهم زیادی از کل عرضه را داشته باشند، “اوج جدیدی” را پیدا می‌کند. اکنون، قیمت باید پایین بیاید، بنابراین اصلاح قیمت انجام می‌شود.

عقب نشینی برای بازار منطقی است

یک تحلیلگر دیگر همچنین به دیکریپت گفت که اگرچه عقب نشینی سخت است، اما منطقی است.

جرمی آونگ، در بخش تجاری در شرکت تحقیقاتی رمزنگاری، دلفی دیجیتال کار می‌کند. وی با اشاره به اصلاح تاریخی بیت کوین گفت: “من می گویم کمی غیر منتظره است. این عمیق‌ترین عقب نشینی است که ما از زمان هالوینگ آخر بیت کوین دیده‌ایم.” هالوینگ رویدادی است که هر چهار سال پاداش اتسخراج را کاهش می‌دهد تا تورم را کنترل کند.

وی گفت: “اما ساختار بازار گاوی دست نخورده باقی مانده است. از نظر تاریخی، در بازارهای گاوی، بیت کوین بین 30-35٪ سقوط را تجربه می‌کند”. وی همچینین افزود که “سرمایه گذاران ضعیف و جدید تمایل به فروش از سر وحشت دارند.”

این گزارش همچنین خاطر نشان می‌کند که در حالی که سرمایه گذاران جدید اقدام به فروش می‌کنند، کسانی که از قبل در این بازی حضور دارند این موقعیت را فرصتی مناسب برای خرید بیت کوین بیشتر با نرخ ارزان می‌دانند.

گلس نود نتیجه گیری می‌کند که “این اصلاح تاریخی، آزمایشی برای ارده کل بازار بیت کوین خواهد بود. با این حال سرمایه گذاران بزرگ عمدتاً متزلزل نیستند”.

مطالب مرتبط
ادامه رشد بیت کوین: دلایلی که باعث رسیدن قیمت به بیش 35 هزار دلار شد
اصلاح بزرگ بیت کوین: چرا قیمت BTC به یک باره 12 هزار دلار کاهش یافت
بیت کوین و دیفای با یکدیگر بازار ارزهای دیجیتال را رو به پیشرفت رهبری می‌کنند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس