منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  الگوی مگافون بیت کوین از هدف 40 هزار دلاری این ارز خبر می‌دهد
الگوی مگافون بیت کوین خبر از هدف 40 هزار دلاری این ارز می‌دهد

الگوی مگافون بیت کوین از هدف 40 هزار دلاری این ارز خبر می‌دهد

رضا باغانی
1400/05/02
۰

الگوی مگافون شکل نشان دهنده اختلاف روزافزون بین سرمایه گذاران در مورد سوگیری روند بعدی بیت کوین است. با توجه به این الگو احتمال شکل گیری روند صعودی زیاد است

آخرین بازگشت بیت کوین (BTC) از زیر 30،000 دلار احتمال آغاز روند بهبود را حداقل طبق یک الگوی فنی کلاسیک به نام مگافون افزایش داده است.

الگوی مگافون بیت کوین در حال شکل گیری است

الگوی مگافون که به عنوان بردنینگ فورمیشن (Broadening Formation) لقب گرفته است، هنگامی که قیمت در داخل دو خط روند متفاوت حرکت می‌کند، ظاهر می‌شود. اینستوپدیپدیا (Investopedia) اظهار داشت که شکل گیری الگوی مگافون بیانگر اختلاف نظر در مورد حرکت احتمالی بعدی بیت کوین در بین سرمایه گذاران است. در نتیجه، قیمت قله‌های میان دوره بالا و کف های موقت را تشکیل می‌دهد.

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، به نظر می‌رسد اکنون بیت کوین در داخل یک ساختار تکراری معامله می‌شود. با این وجود، پادشاه ارزهای دیجیتال اکنون فاقد نوسان است. این نیز یکی از ویژگی‌های اصلی الگوی بردنینگ فورمیشن است.

الگوی مگافون بیت کوین خبر از هدف 40 هزار دلاری این ارز می‌دهد

باندهای تثبیت شده بولینگر نوسان محدود قیمت را در بازار بیت کوین منعکس می‌کنند

در صورت تأیید الگو مگافون، قیمت بیت کوین با شکست روند بالایی ساختار با حرکت صعودی به کار خود ادامه خواهد داد.

با این کار، پیش بینی می‌شود قیمت بیت کوین به اندازه حداکثر ارتفاع بین خط روند بالا و پایین مگافون افزایش یابد. جهت گیری صعودی به این دلیل ظاهر می‌شود که معامله گران این الگو را به عنوان یک الگوی معکوس روند فعلی تفسیر می‌کنند.

اما تا آن زمان، این الگو فرصت‌های معاملاتی نوسانی را برای معامله گران روزانه فراهم می‌کند. به عنوان مثال، یک جهش در کف روند فرصت‌های خرید به سمت روند بالایی ارائه می‌دهد. در عین حال یک عقب نشینی از خط روند بالا می‌تواند راه را برای کسب سود معامله گران از موقعیت‌های شورت به سمت خط پایین‌تر باز کند.

باز هم لازم به ذکر است که نوسانات قیمت بیت کوین به اندازه کافی پایین است تا چنین تنظیمات بین دامنه‌ای را ممکن کند.

کانال نزولی در الگوی مگافون بیت کوین

بیشترین سطح مقاومت موقت در نزدیکی خط روند در نمودار بیت کوین به صورت زیر است.

الگوی مگافون بیت کوین خبر از هدف 40 هزار دلاری این ارز می‌دهد

شکل گیری کانال نزولی بیت کوین چشم انداز صعودی گسترش دهنده را محدود می‌کند

انتظار می‌رود که بیت کوین 35،000 دلار را به عنوان هدف مقاومت بعدی خود داشته باشد. با یک حرکت به بالاتر از این مقاومت، احتمال دستیابی به 40،000 دلار بیشتر خواهد شد. البته همه این‌ها براساس الگوهای قیمت اخیر این ارز دیجیتال است.

برعکس، عقب نشینی از خط روند ناشناخته تمایل به تأیید الگوی فالینگ چنل (Falling Channel) دارد. از طرف دیگر، بیت کوین می‌تواند قدم‌های خود را به سمت روند معروف به برودگید وج (Broadgeed Wedge) حمایت کند. این یعنی هدف نزولی بعدی نزدیک به 28،500 دلار خواهد بود.

فاندامنتال قیمت بیت کوین

رفتار متناقض قیمت بیت کوین در حالی پدیدار می‌شود که گاوها همچنان از 30،000 دلار به عنوان پشتیبانی دفاع می‌کنند. این در حالی است که خرس‌ها از منطقه 34،000 – 35،000 دلار برای فروش برخوردار هستند. متأسفانه، این قیمت BTC را در محدوده معاملات کوچکی قرار داده است. این یعنی هنوز هیچ سرنخ موقتی درباره مکان بعدی خود ارائه نمی‌دهد.

فاندامنتال نقش مهمی در به دام انداختن قیمت بیت کوین داشته است. از طرف دیگر، فشارهای تورمی بخش مالی سنتی باعث ایجاد روایت دارایی امن در برابر تورم برای بیت کوین شده است. در همین حال، نارضایتی نهادهای نظارتی جهانی نقطه ضعف دیگری است که بخش ارزهای دیجیتال را با مشکلات بیشتری روبرو کرده است.

مخالفت نهادهای نظارتی با ارزهای دیجیتال

در دو ماه گذشته، بازار شاهد ممنوعیت تجارت ارزهای دیجیتال در چین بود. پس از آن هند حمله به صرافی رمزگذاری محلی وزیر ایکس (WazirX) را آغاز کرد. از طرف دیگر انگلیس ممنوعیت فعالیت قانونی شرکت‌های تابعه بایننس را اعلام نمود. علاوه بر این، ژاپن و هنگ کنگ نیز هشدارها و محدودیت‌هایی را علیه بایننس صادر کردند.

در اوایل این هفته، مقامات ایالتی ایالات متحده حساب شرکت رمزنگاری بلاک فای (BlockFi) را مسدود نمودند. آن‌ها ادعا کردند که این شرکت تازه وارد، اوراق بهادار ثبت نشده را فروخته است. صنعت رمزنگاری همچنین انتقاداتی را برای افزایش کربن از طریق استخراج دریافت کرده است. استخراج حداقل در مورد بیت کوین یکی از حیاتی ترین ارکان به شمار می رود.

آدام تاد (Adam Todd)، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت دیجی تکس (Digitex)، به نشریه خبری کوین تلگراف (Cointelegraph) گفت:

“تا زمانی که مخالفت نهادهای نظارتی جهانی ارزهای دیجیتال کاهش نیافته باشد و یا مصوبه‌ای حاصل نشود، من معتقدم جلب اعتماد عمومی دشوار است. با این حال بیت کوین هنوز هم می‌تواند اوجی را که در اوایل سال 2021 به دست آورد، فتح کند.”

جی جی کالینز (JG Collins)، رئیس مرکز مشاوره استویوزانت (Stuyvesant) نیز در یادداشتی نوشت:

“نهادهای نظارتی بر اقتصاد دولت‌ها، محیط زیست و شهرداریهایی که از افزایش نرخ برق محلی با” استخراج “نگران هستند، می‌خواهند ارزهای دیجیتال را از بین ببرند.”

سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً با اهداف خبری تولید شده است بنابراین نمی‌تواند منبع درستی جهت سرمایه گذاری باشد. هر اقدام سرمایه گذاری شامل ریسک می‌شود و سرمایه گذار باید خود خطرات این کار را بررسی کند. بیت پارس هیچ توصیه‌ای مبنی بر سرمایه گذاری ارائه نمی‌دهد.

مطالب مرتبط
برداشت سود معامله گران علی رغم فاندامنتال قوی، بیت کوین 50 هزار دلاری را تهدید می‌کند
بیت پارس مرجع تخصصی آموزش بلاک چین و ارزهای دیجیتال
تردید بیت کوین؛ نوسان شدید قیمت 1000 دلاری در هر ساعت بازار را ناآرام کرده است
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رمزگشایی ممنوعیت رمزنگاری در چین: چه سناریوهایی پشت ممنوعیت کریپتوی چین وجود دارد
بریک اوت بیت کوین در فصل آخر سال 2021 احتمال آلت سیزن را افزایش می دهد
تنوع بخشیدن به پورتفولیو با 9 آلت کوین در دسته های مختلف
انتهای بازار گاوی: چگونه خود را برای پایان بازار صعودی ارزهای دیجیتال آماده کنیم
محرک‌های اصلی بازگشت بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین به روند صعودی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether