منو
بیت پارس  »  استخراج یا ماینینگ  »  آموزش استخراج  »  ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی چگونه است؟
ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی

ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی چگونه است؟

ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی چگونه است؟ : اگر بدنبال این هستید که بتوانید از طریق کامپیوتر خانگی یا شخصی خودتان ، ماینینگ یا استخراج بیت کوین را انجام دهید ، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با تمام زوایای این قضیه آشنا شوید.

ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی

اجازه بدهید قبل از بررسی ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی، با مفهوم استخراج بیت کوین تا حدی آشنایی پیدا کنیم.

استخراج بیت کوین ستون فقرات و قلب تپنده یک شبکه بیت کوین است. ماینرها امنیت شبکه را تضمین می کنند و همچنین خرید و فروش بیت کوین را تأیید می کنند. بدون ماینرهای بیت کوین ( استخراج کنندگان بیت کوین ) ، این شبکه مورد حمله قرار می گیرد و کارآیی خودش را از دست می دهد.

اغلب افراد تصور می کنند ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی با ماینر های خاص آن شباهت دارد. استخراج بیت کوین توسط کامپیوتر های خاصی انجام می شود. نقش ماینرها امنیت شبکه و پردازش هر معامله بیت کوین است.

ماینرها این کار را با حل یک مسئله محاسباتی به دست می آورند که به آنها امکان می دهد بلوک های معاملات را در شبکه بلاک چین به هم متصل کنند ( به همین دلیل به آن Block-chain گویند). به نظر شما ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی نیز چنین است؟

برای این سرویس، ماینرها از بیت کوین تازه ایجاد شده و هزینه تراکنش سود یا پاداش می گیرند. ماینرها در قالب بیت کوین های نسل جدید هر 10 دقیقه برای خدمات خود پاداش می گیرند.

ماینینگ در کجای ساختار بیت کوین قرار دارد؟

عمل Mining یا استخراج برای انتشار بیت کوین های جدید مورد استفاده قرار می گیرد. برای درک مطلب ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی به این نکته توجه نمائید که، ارزهای رایج مانند دلار و یورو توسط بانک های مرکزی نرخ گذاری و به طور کلان جا بجا می شوند.

بانک مرکزی هر کشور می تواند هر زمان که بخواهد بر اساس آنچه تفکر و سیاست امکان می دهد، باعث بهبود اقتصاد خواهد شد.

اما بیت کوین متفاوت است. میزان و توانایی صدور و استخراج بیت کوین در‌ کدهایی تنظیم شده است، بنابراین ماینرها نمی توانند در سیستم تقلبی را ایجاد کنند.

آنها برای تولید بیت کوین های جدید باید از توان محاسباتی خود استفاده نمایند. پس ماینرها معاملات را تأیید می کنند. به عبارت بهتر ماینرها شامل معاملات ارسال شده در شبکه بیت کوین و در بلاک های مربوط به خود می باشند. در ساختار بلاک چین و شاید در ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی تنها معاملاتی امن و كامل تلقی می شود كه در یك بلوک گنجانده شوند.

ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی

ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی

ماینینگ و بلاک چین

از آنجایی که تنها زمانی که یک معامله در یک بلوک گنجانده شده است، رسماً در بلاک چین بیت کوین تعبیه شده است، در نتیجه هر چه تعداد تأییدها بیشتر باشد جهت عملیاتی کردن پرداخت های بزرگ مفید است.

از شرف دیگر هر چه تعداد ماینرها بیشتر باشد با ایجاد مانع در برابر حمله، تغییر یا متوقف ساختن شبکه بیت کوین، ایمنی نیز بیشتر خواهد شد.

تنها راه برای معکوس کردن روند شبکه معاملات بیت کوین، در اختیار داشتن بیش از 51 درصد از توانایی hash یا قدرت محاسبات شبکه است. بنابراین توانایی hash توزیع شده در بین تعداد زیادی از ماینرهای مختلف بیت کوین را ایمن نگه می دارد. حال به این سوال پاسخ دهید که آیا ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی شدنی است؟

ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی و بلاک چین

آیا می توان بیت کوین را با لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی استخراج نمود؟ پاسخ قطعا بله است. نرم افزارهای ماینینگ به اندازه زیاد در بازار موجود است ، فقط کافی است تا در اینترنت یک جستجو کنید که به کاربران امکان می دهد بیت کوین را بوسیله کامپیوتر های خانگی استخراج کنند. با این وجود، استخراج مستقیم از شبکه بیت کوین با لپ تاپ تقریباً نتایج غیر مستقیمی را به همراه خواهد داشت.

در آغاز بحث ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی، هنگامی که اولین ماینرهای بیت کوین تکامل یافتند، استخراج BTC بر روی لپ تاپ یا ماینر CPU، تنها راهی بود که در آن زمان برای قابلیت استخراج بیت کوین را در اختیار می گذاشت.

این پنجره طلایی یک فرصت کوتاه مدت بود. چرا که در سال 2010 با کدنویسی GPU ( قدرت محاسبات کارت گرافیک) جایگزین شد. این مجموعه کدها ماینر GPU را قادر می سازد تا واحدهای پردازش مرکزی یا (CPU) را برای استخراج بیت کوین غیرفعال سازد.

اکنون از هر کامپیوتری می توان برای استخراج بیت کوین ها استفاده کرد، حتی قدیمی ترین و ضعیف ترین لپ تاپی که در گوشه ای از خانه خاک می خورد. همین چندی پیش در یک آزمایش موفق از یک کامپیوتر IBM 55 ساله برای استخراج بیت کوین استفاده شد.

البته، هر زمان که به دنبال اطلاعاتی در مورد چگونگی استخراج بیت کوین باشید، با اصطلاحاتی مانند نرخ Hash و “SHA-256” و انواع اصطلاحات فنی دیگری روبرو خواهید شد. خبر خوب این است که شما می توانید با استفاده از هر کامپیوتری، ماینینگ بیت کوین ها را در خانه عملیاتی کنید.

ماینینگ یا استخراج بیت کوین

ماینینگ یا استخراج بیت کوین

نرم افزار برای ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر خانگی کجاست؟

ابتدا به Bitminter.com یکی از وب سایت های عرضه کننده نرم افزار برای ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر شخصی بروید.

در ابتدا یک حساب کاربری ایجاد کنید. سپس آخرین به روز رسانی را انتخاب کنید. با این کار یک فایل در کامپیوتر شما بارگیری می شود که در حقیقت مجوز استخراج بیت کوین می باشد.

از آنجا که فایل بارگیری فایل تمام شده است، آن را اجرا کرده و دستورالعمل های نصب ساده آن را دنبال کنید. در اینجا استفاده از سیستم عامل مک، ویندوز یا لینوکس تفاوتی نمی کند.

برنامه مربوط به ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ بر روی هر سیستم عاملی اجرا می شود. فقط باید از نصب جاوا در سیستم اطمینان حاصل کنید که جاوا نصب شده است.

اگر نه برنامه از شما می خواهد که پس از اجرای آن، نصب کنید. پس از اتمام نصب برنامه، روی گزینه “Start Engine ” کلیک کنید، نام کاربری و رمز خود را وارد کنید. اکنون می توانید از کامپیوتر خانگی خود Bitcoin را استخراج کنید.

یکی از نکات مهم قبل از شروع فعالیت استفاده از فن یا دستگاه خنک کننده اختصاصی برای خنک نگه داشتن کامپیوتر می باشد.

در غیر اینصورت به دلیل توان بالایی که صرف ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر شخصی می شود، ممکن است بعد از مدتی بیش از حد گرم شود و به سیستم آسیب برساند.

همچنین متوجه خواهید شد که در ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر شخصی و لپ تاپ احتمالاً بسیار آهسته تر ار ماینر اصلی موفق به ماینینگ شده و به اندازه کافی بیت کوین دریافت نخواهید کرد تا حتی هزینه برق مصرفی کامپیوتر را نیز پوشش دهد.

اگر تمایل به افزایش میزان ماینینگ دارید، همیشه می توانید ماینرهای ویژه بیت کوین را به کامپیوتر خانگی خود وصل کنید. ماینرهای بیت کوین امروزه به عنوان ماینرهای اسیک ASIC شناخته می شوند. این سیستم ها اساساً یک کامپیوتر فوق العاده قدرتمند است که دقیقاً برای استخراج بیت کوین طراحی شده اند.

نتیجه گیری

ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر شخصی امروزه به دلیل بالارفتن سختی شبکه بیت کوین به هیچ عنوان توصیه نمی شود چون مدت زمان بسیار زیادی طول می کشد تا بتوانید یک واحد بیت کوین استخراج کنید. این روش در حدود 8 الی 9 سال پیش کارایی داشت ولی امروزه دیگر کارایی ندارد.

بهتر است جهت انجام استخراج یا ماینینگ بیت کوین به جای کامپیوتر شخصی یا خانگی از دستگاه های قدرتمند این کار بنام دستگاه های اسیک Asic که توان بالای محاسباتی دارند استفاده کنید.

مطالب مرتبط
پول چیست؟ یکی از مهمترین ابداعات بشر که زندگی همه را آسان تر کرد
سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال
هش ریت بیت کوین (Hash Rate) چیست؟ نرخ هش استخراج ارزهای دیجیتال به چه معناست؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
الگوی مگافون بیت کوین خبر از هدف 40 هزار دلاری این ارز می‌دهد
سولانا و اتریوم: آیا جایگزینی اتریوم در بازار دیفای و قراردادهای هوشمند واقعاً امکان پذیر است؟
بازار مشتقات بیت کوین: بازار اسپات این بار قیمت بیت کوین را هدایت می کند
کسب سود در بازار خرسی
بهترین والت بیتکوین: برای ذخیره‌سازی بیت کوین‌های خود از این کیف پول‌ها استفاده کنید.
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان
کنترل احساسات هنگام معامله: چگونه در هنگام معامله و ترید با احساسات خود مواجه شویم؟