قیمت بیت کوین
802,041,352تومان
35,332دلار
0.39
قیمت اتریوم
27,321,552تومان
1,203.50دلار
0.83
قیمت تتر
22,711تومان
1دلار
0.02
قیمت پولکادات
392,986تومان
17.31دلار
0.06
خانه  »  استخراج یا ماینینگ  »  آموزش استخراج  »  استخراج بیت کوین با FPGA چگونه انجام می شود؟

استخراج بیت کوین با FPGA چگونه انجام می شود؟

آموزش استخراج سخت افزارهای استخراج
سعید درویشی
6 اردیبهشت 99
۰
106
استخراج بیت کوین با FPGA، Lancelot

استخراج بیت کوین با FPGA چگونه انجام می شود؟ در حال حاضر، تجهیزات ماینینگ که به آنها ماینرهای ارز دیجیتال گفته می شود براساس پردازنده ‌های FPGA کار می کنند. این پردازشگرها می‌توانند از طریق درگاه USB به رایانه های شخصی متصل گردند. استخراج بیت کوین با FPGA، از روش های کارآ برای ماینینگ ارز دیجیتال BTC می باشد که با کاربرد نرم افزار بر روی این پردازشگرهای خاص انجام می گردد.

استخراج بیت کوین با FPGA چگونه انجام می گردد؟

استخراج بیت کوین با FPGA، از روش های کارآ برای ماینینگ ارز دیجیتال بیت کوین می باشد که با کاربرد نرم افزار بر روی سخت افزار خاصی انجام می گردد.

عبارت FPGA مخفف آرایه دروازه قابل برنامه ریزی یا field-programmable gate array است.

این فقط عبارت تحت الفظی آن است، بنابراین توضیح آن را با یک تعریف اساسی شروع می کنیم.

در واقع، FPGA یک مدار سخت افزاری است که کاربر می تواند برای انجام یک یا چند عملیات منطقی آن را برنامه ریزی کند.

اگر یک مقدار تخصصی تر بخواهیم بگوییم، در دنیای استخراج بیت کوین با FPGA ، FPGA ها مدارهای یکپارچه یا IC هایی هستند که مجموعه ای از مدارهای موجود در تراشه می باشند که این بخش همان “آرایه” است.

آن مدارها، یا آرایه ها، گروه هایی از دروازه های منطقی قابل برنامه ریزی، حافظه و سایر عناصر مورد نیاز هستند.

کاربران حوزه ارز دیجیتال برای استخراج بیت کوین با FPGA، با داشتن FPGA مدار یا مدارهای سخت افزاری را برنامه ریزی می کند.

برنامه نویسان با داشتن این تراشه استاندارد در لپ تاپ خود، می توانند نرم افزاری را بنویسد که روی یک تراشه بارگیری شود و توابع را اجرا کند.

سپس این نرم افزار می تواند توسط کاربران جایگزین یا حذف شود، اما تراشه سخت افزاری بدون تغییر باقی می ماند.

برنامه نویسی می تواند عملیات واحد و ساده ای مثل AND یا OR و یا یک یا چند کارکرد پیچیده را شامل شود، از جمله توابعی که وقتی در کنار هم آورده شوند، به عنوان یک پردازنده جامع چند هسته ای عمل می کنند.

استخراج بیت کوین با FPGA هشت هسته ای

تاریخچه استفاده از استخراج بیت کوین با FPGA

ماینینگ بیت‌کوین یا هر ارز دیجیتال به پروسه ای گفته می‌شود که از طریق سخت افزارها یا نرم افزارهای مخصوص، محاسبات پیچیده ریاضی انجام می‌ شود و طی آن، بیت‌کوین یا توکن های دیگر ایجاد می‌گردد.

قبل از استخراج بیت کوین با FPGA، و در آغاز کار استخراج یا ماینینگ بیت‌کوین، استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال، CPU یا پردازنده مرکزی رایانه را برای استخراج به کار می‌گرفتند.

آنها به زودی دریافتند که استخراج بیت‌کوین از این روش، از سرعت کافی برخوردار نیست و سبب می گردد از منابع کامپیوتر زیاد استفاده ‌شده و باعث استهلاک آن می گردد.

ماینرها یا همان استخراج‌کنندگان ارز به سرعت روش کاری خود را به سوی کاربرد کارت‌های گرافیک که به آن GPU گفته می شود، تغییر دادند. این روش قبل از استخراج بیت کوین با FPGA، بود.

کارت ‌های گرافیک به دلیل قدرت و سرعت بالای پردازش، قادر بودند تا حدود پنجاه یا حتی صد برابر سریعتر از پردازنده مرکزی رایانه، هَش ایجاد کنند و این در حالی بود که مصرف منابع کارت‌های گرافیکی نیز به مراتب کمتر بود.

ماینر بیت کوین FPGA مورد استفاده در فارم

مدارات FPGA یک ماینر بیت کوین قابل اعتماد

در ابتدای سال 2011 میلادی ، تجهیزات و دستگاه های مخصوصی وارد بازار ماینینگ بیت‌کوین شد، توانست استانداردهای کارآیی در این صنعت را به مراتب بالاتر برد که آن استخراج بیت کوین با FPGA، بود.

اولین گروه از این تجهیزات مخصوص ماینینگ بیت‌کوین که وارد بازار شد، کارکردی بسیار ساده داشتند.

این تجهیزات ماینینگ که به آنها ماینر بیت ‌کوین یا ماینرهای ارز دیجیتال گفته می شد براساس پردازنده‌های FPGA کار می کردند. این پردازشگرها می‌توانستند از طریق درگاه USB به رایانه های شخصی متصل گردند.

از مزایای پردازشگر‌های FPGA برای استخراج بیت کوین با FPGA، این بود که نسبت به CPU یا GPU انرژی الکتریکی کمتری مصرف می‌کردند و هزینه برق مصرفی نیز پایین تر می آمد.

از آنجا بود که برای اولین بار کاربران استخراج بیت‌کوین امکان ایجاد مزارع یا فارم های متمرکز ماینینگ ارز دیجیتال را فراهم کردند.

این پردازنده ها با اتصال به استخر های استخراج یا ماینینگ پول ارزهای دیجیتال، قادرند بازدهی بیشتری را نسبت به استفاده از سخت ‌افزارهای معمول مانند CPU یا GPU ایجاد نمایند.

کارآیی مدارات FPGA چگونه است؟

شرکت های بزرگی از جمله Altera، Actel، Xilinx و Lancelot سازندگان FPGA می باشند که مجموعه های مختلفی، را تحویل بازار داده اند و در ایران نیز از محبوبیت برخوردار هستند.

كارآیی FPGA در موارد بسیار تخصصی است و در بیشتر مواقع در مدارات پردازشی به جای پردازشگر از آن استفاده می گردد. یکی از کاربردهای آن استخراج بیت کوین با FPGA، می باشد.

مدارات FPGA سرعت بالایی دارند و برای پردازش های سنگین پردازش صدا و تصویر کاربرد دارند و به دلیل سرعت و قدرت این پردازشگرها برای استخراج بیت کوین با FPGA، از آنها استفاده می شود.

هر FPGA دارای میلیون ها رجیستر است که هر عنصر حافظه 1 بیتی بوده و هر یک حاوی مقدار 0 یا 1 می باشد. برنامه نویس با پیکربندی صحیح به هر روشی که بخواهد می تواند منابع داده را به یکدیگر وصل کند.

پس از آن، هر عنصر پردازش در FPGA، می تواند همزمان و موازی کار کند. این برخلاف CPU است که عملیات را به صورت متوالی انجام می دهد.

کارت های گرافیکی (GPU) عملکرد موازی بالاتری را نسبت به پردازنده های CPU به دست می آورند، اما باز هم قابل مقایسه با FPGA نیستند.

برنامه نویس قادر است بسته به نوع کاربرد، مثلا استخراج بیت کوین با FPGA، تغییرات مورد نیاز در طراحی را انجام داده آن را به کار گیرد و دوباره FPGA را با ترکیب جدیدی برنامه ریزی نماید.

ماینر خانگی FPGA

ماینر خانگی FPGA

راه اندازی نرم افزار استخراج بیت کوین با FPGA چگونه انجام می شود؟

در دنیای ارز دیجیتال، ارزهای متفاوتی وجود دارد که با استفاده از الگوریتم های گوناگونی استخراج می گردند.

مدار سخت افزاری FPGA را می توان به طور موثری برای استخراج یک الگوریتم از جمله استخراج بیت کوین با FPGA، برنامه ریزی کرد.

به زبان دیگر یعنی می توان در یک زمان فقط یک الگوریتم استخراج را اجرا کرد، البته بعضی موارد استثنائی وجود دارد که امکان استخراج دوگانه را می توانند ایجاد کنند.

اما به طور کلی، شما یک پرونده پیکربندی را در FPGA بارگذاری می کنید که مخصوص الگوریتمی است که می خواهید توسط آن عمل استخراج ارز دیجیتال مثلا استخراج بیت کوین با FPGA، را به انجام رسانید.

در اینجا چند مثال از کاربردهای مختلف آن آورده می شود. به طور مثال برای نرم افزار Zetheron ، یک اپلیکیشن رایانه شخصی با نام FXMiner را اجرا می کنید، که از طریق کابل USB به FPGA متصل می شود.

نرم افزار رایانه شخصی FXMiner به ماینر مورد نظر شما متصل می شود و داده های مورد نظر و بلوک های جدید را از طریق اتصال اینترنتی رایانه شخصی شما دریافت می کند.

استخراج بیت کوین با FPGA، Lancelot

استخراج بیت کوین با FPGA , Lancelot

مدارات FPGA یک ماینر بیت کوین بهتر از کارت های گرافیک محسوب می شود

سپس رایانه شخصی، داده ها را برای پردازش به FPGA می فرستد و FPGA راه حل های خود را به رایانه شخصی ارسال می کند.

سپس رایانه شخصی توکن های خوب را به استخر ماینینگ ارسال می کند. این می تواند نمونه ای از استخراج بیت کوین با FPGA، باشد.

اگر می خواهید الگوریتم ها را تغییر دهید، باید از یک ابزار مستقل برای برنامه ریزی یک جریان اطلاعاتی متفاوت به FPGA استفاده کنید.

در مثال دیگر، اگر از کارت های Xilinx FPGA برای ماینینگ بیت کوین با FPGA، استفاده کنید، می توانید از برنامه ای به نام Vivado Lab Edition که رایگان است، استفاده نمایید، تا بتوانید جریان اطلاعاتی جدید را در FPGA بارگذاری کنید.

اگر بخواهید به عنوان مثال، از کارت Bittware FPGA برای استخراج بیت کوین با FPGA،استفاده کنید، Bittware ابزار سفارشی مخصوص به خود را برای بارگذاری یک جریان داده جدید فراهم می کند، یا هنوز هم می توانید از برنامه Vivado Lab Edition استفاده نمایید.

مطالب مرتبط
ماینینگ بیت کوین در ایران
4 لپ تاپ مناسب ماینینگ، نحوه استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده لپ تاپ
استخراج بیت کوین
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
فیلم آموزش بلاک چین
آموزش بیت کوین به صورت ساده
ترید و سرمایه گذاری
سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم
قانون گذاری دیفای: سال 2020 شکوفایی دیفای رقم خورد آیا 2021 سال قانونمند شدن آن است؟
سقوط بورس چیست و چگونه رخ می‌دهد؟ همه چیز درباره اصطلاح دوشنبه سیاه
استیکینگ ارز دیجیتال (Staking) یا سهام گذاری چیست؟ چگونه می‌توان از این طریق درآمد کسب کرد
ارز دیجیتال آلفا ALPHA و پروژه دیفای آلفا همورا (Alpha Homora) چیست؟