قیمت بیت کوین
۱,۲۸۷,۶۴۹,۴۶۴تومان
49,052دلار
4.70
قیمت اتریوم
۴۰,۶۵۳,۹۵۹تومان
1,558.08دلار
7.84
قیمت کاردانو
۳۱,۸۸۵تومان
1.22دلار
4.85
قیمت بایننس کوین
۶,۵۳۵,۷۰۷تومان
249.03دلار
11.11
خانه  »  استخراج یا ماینینگ  »  آموزش استخراج  »  ماینینگ بیت کوین با لپ تاپ و کامپیوتر شخصی چگونه است ؟

ماینینگ بیت کوین با لپ تاپ و کامپیوتر شخصی چگونه است ؟

ماینینگ بیت کوین با لپ تاپ و کامپیوتر شخصی

ماینینگ بیت کوین با لپ تاپ و کامپیوتر شخصی چگونه است و چه شرایطی دارد ؟ آیا علاقمند به ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر شخصی و یا لپ تاپ هستید؟ آیا نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید ؟ تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات جامع و کاملی را درباره ماینینگ بیت کوین با لپ تاپ در اختیار شما قرار دهیم.

آیا ماینینگ بیت کوین با لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی می تواند فرصت مناسبی برای کسب سود باشد؟

در پاسخ به این سوال بایستی بگوییم که خیر. ماینینگ بیت کوین با لپ تاپ نه تنها هیچ سود و فایده ای برای شما ندارد بلکه می تواند آسیب فراوانی به سخت افزار لپ تاپ یا کامیپوتر شخصی شما وارد کند.

با توجه به اینکه سختی شبکه بیت کوین در حال حاضر بسیار بالاست ، بنابراین جهت استخراج یا ماینینگ بیت کوین بایستی از سخت افزار و تجهیزات قدرتمند استفاده کرد که نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی هم دارد.

بیت کوین تا کنون سه هاوینگ را پشت سر گذاشته است ( هاوینگ اول سال 2012 ، هاوینگ دوم سال 2016 و هاوینگ سوم سال 2020 میلادی که هنوز به وقوع نپیوسته است در هنگام نگارش این مطلب )

هاوینگ ( Halving ) بیت کوین، یعنی نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین که هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد و باعث می شود پاداش کمتری بابت ماینینگ یا استخراج به ماینرها یا استخراج کنندگان تعلق گیرد.


شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد : 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

ماینینگ بیت کوین با گوشی موبایل


البته به تناسب کاهش پاداش استخراج ، قیمت بیت کوین هم افزایش چشمگیری داشته است. در ابتدای پیدایش بیت کوین ( اواخر سال 2008 میلادی ) قیمت آن حدود چند سنت بود ولی در هنگام نگارش این مقاله قیمت هر واحد بیت کوین 7000 دلار است.

شاید از خودتان بپرسید حالا که قیمت بیت کوین خیلی بالا رفته است چرا ماینینگ بیت کوین با لپ تاپ فایده ای ندارد؟

چون در حال حاضر تعداد زیادی استخراج کننده در شبکه بیت کوین فعال هستند و از طرفی دیگر 3 هاوینگ را پشت سر گذاشته ایم و 3 بار پاداش استخراج نصف شده است ، به همین دلیل سختی شبکه بیت کوین بالا رفته است و دیگر با سخت افزارهایی نظیر سی پی یو و یا کارت گرافیک، استخراج به صرفه نیست و مدت زمان زیادی طول می کشد که بتوان یک بیت کوین استخراج کرد و از طرفی دیگر بدلیل فشار بیش از حد به لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی شما ، امکان خراب شدن آنها وجود دارد.

ماینینگ بیت کوین با لپ تاپ و کامپیوتر شخصی

ماینینگ بیت کوین با لپ تاپ و کامپیوتر شخصی

اسیک ( Asic ) دستگاه های مخصوص ماینینگ یا استخراج بیت کوین

دستگاه های قدرتمندی با قدرت محاسباتی بسیار بالا بنام اسیک ( Asic ) می توانند استخراج یا ماینینگ بیت کوین را انجام دهند.در حال حاضر تجهیزاتی قدرتمند با مدارهای مجتمع وجود دارند بنام دستگاه های اسیک ( Asic ).

کلمه Asic مخفف : application specific integrated circuit به معنی مدارهای مجتمع با کاربری خاص می باشند.

یک نمونه از دستگاه اسیک

مدل دستگاه اسیک که در شکل بالا می بینید : Antminer S19 Pro است. قدرت محاسباتی دستگاه 110 تراهش بر ثانیه و مصرف برق آن نیز حدود 3300 وات است. همچنین ابعاد دستگاه 570*316*430 میلیمتر و وزن آن حدود 15 کیلوگرم است.

اینها سخت افزارهای قدرتمندی هستند که می توانند ماینینگ بیت کوین را براحتی انجام دهند. دستگاه های اسیک توان محاسباتی بالایی دارند ولی مصرف برق آنها نیز زیاد است و همچنین قیمت آنها نیز بالاست.

یک دستگاه جدید اسیک جهت استخراج بیت کوین با قدرت نسبتا بالا که می تواند در طرح ها یا پروژه های احداث فارم های ماینینگ به کار روند چیزی حدود 1500 تا 2000 دلار قیمت دارند.

ولی یک دستگاه به تنهایی نمی تواند سودی برای شما رقم بزند. وقتی می گوییم فارم ماینینگ یعنی تعداد زیادی از این دستگاه ها بایستی در کنار هم کار کنند تا بتوانند یک پروژه موفق و پربازده را ایجاد کنند. بنابراین سرمایه گذاری نسبتا بالایی برای این کار لازم است.

البته بایستی یک طرح اقتصادی هم توسط کارشناسان باتجربه نوشته شود تا همه فاکتورهای مربوط به پروژه ماینینگ دقیقا محاسبه شود. فاکتورهایی نظیر : هزینه های طرح ، دوره بازگشت سرمایه ، میزان درآمد پروژه و …..

نرم افزارهای ماینینگ بیت کوین با لپ تاپ و کامپیوتر شخصی

از ما گفتن بود که ماینینگ یا استخراج بیت کوین با لپ تاپ و یا کامپیوترهای شخصی بی فایده است ولی اگر هنوز اصرار به این کار دارید و یا می خواهید برای کنجکاوی آن را آزمایش کنید، نیاز به یکسری نرم افزار دارید که ارتباط بین سخت افزار کامپیوتر شما را با شبکه بیت کوین برقرار کنند.

یکی از بهترین و قدیمی ترین نرم افزارهای مربوطه در زمینه ماینینگ بیت کوین ، نرم افزار سی جی ماینر ( CGminer ) است. این نرم افزار به زبان برنامه نویسی C نوشته شده است و به همین دلیل تقریبا با همه سیستم عامل های موجود همخوانی دارد. محیط این نرم افزار به صورت متنی و دستوری است و خبری از یک محیط گرافیکی نیست. دقیقا مثل محیط Dos در کامپیوترهای قدیمی.

نرم افزار سی جی ماینر همچنین از استخرهای استخراج و دیوایس های بی شماری پشتیبانی می کند. توسط این نرم افزار می توانید از قدرت CPU و GPU ( کارت گرافیک ) جهت استخراج بیت کوین استفاده کنید.

نرم افزارهای دیگری نیز برای استخراج بیت کوین با لپ تاپ و کامپیوتر شخصی وجود دارند ولی بدلیل اینکه قدیمی شده اند و دیگر کاربردی ندارند در اینجا معرفی نمی شوند.

استخراج بیت کوین با لپ تاپ و کامپیوتر شخصی بی فایده است

خاطره ای جالب درباره ماینینگ بیت کوین با لپ تاپ

اواخر سال 2011 میلادی بود و در شهر تفلیس پایتخت گرجستان زندگی می کردم. یکی از دوستان بود که هیچوقت از خانه خارج نمی شد ولی در عین تعجب درآمدش مناسب بود و روزگار به وفق مرادش می گذشت.

یک روز ازش پرسیدم که درآمد شما از کجاست ؟ چون هزینه ها در شهر تفلیس بالاست و بایستی درآمد مناسبی داشت تا بتوان در این شهر گذران زندگی کرد.

گفت : درآمد من در خانه و در مغزم است. گفتم : چگونه ؟

پیشنهاد داد که دوست داری ماهانه 800 الی 1000 دلار درآمد بی دردسر داشته باشی؟

گفتم : کی دوست نداره ؟

پرسید حاضری اگر بهت معرفی کنم 50 درصد درآمد ماهانه را به من پرداخت کنی؟

گفتم : حاضرم.

گفت : بیت کوین را می شناسی؟ میدانی که چی هست؟

گفتم : نه . توضیح بده ببینم چی هست این بیت کوین.

خلاصه اینکه تمام ماجراها و آموزش های مربوط به بیت کوین را برایم توضیح داد و گفت : حالا حدود 2000 تا 3000 دلار سرمایه گذاری کن تا 5 الی 6 لپ تاپ خوب بخریم و استخراج را شروع کنیم، بعدش به من گفت در حال حاضر با سه لپ تاپ ما داریم استخراج بیت کوین را انجام می دهیم و حدود 300 الی 400 دلار در ماه درآمد داریم.

بهش گفتم : پس این همه درآمد ماهانه از کجا آوردی؟ 300 یا 400 دلار در ماه کم هست برای زندگی در تفلیس؟

گفت به افراد زیادی این کار را معرفی کرده ام و برایشان راه اندازی کرده ام و از هر کدام از آنها 50 درصد درآمدشان را می گیرم برای همین درآمد ماهانه من در حال حاضر بیش از 5000 دلار است.

نتیجه : در آن زمان ( حدود 8 الی 9 سال پیش ) ماینینگ بیت کوین با لپ تاپ سودآوری خیلی خوبی داشت ولی امروزه با توجه به بالارفتن سختی شبکه و همچنین کاهش پاداش استخراج به هیچ عنوان بازدهی ندارد. بیت پارس جهت احداث فارم های ماینینگ می تواند مشاور خوبی برای شما باشد. دیدگاه های خودتان را با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط
ماینرهای برتر سال 2021: در سال آینده باید منتظر کدام سخت افزارهای مانینگ باشیم؟
استیکینگ Staking یا سرمایه گذاری با بهره سالانه، 5 توکن برترسال 2020
پول چیست؟ یکی از مهمترین ابداعات بشر که زندگی همه را آسان تر کرد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند