منو
بیت پارس  »  استخراج یا ماینینگ  »  آموزش استخراج  »  ماینینگ بیت کوین با گوشی موبایل چگونه است
ماینینگ بیت کوین با گوشی موبایل

ماینینگ بیت کوین با گوشی موبایل چگونه است

ماینینگ بیت کوین با گوشی موبایل چگونه است : تازه کارها و کسانی که رویای پولدار شدن را در سر می پرورانند، به دنبال این هستند که با حداقل امکانات و هزینه ، در سریع ترین زمان ممکن بیشترین منابع مالی را بدست آورند. اما سوال اینجاست که آیا ماینینگ بیت کوین با گوشی موبایل صرفه اقتصادی دارد یا خیر؟

ماینینگ یا استخراج بیت کوین با گوشی موبایل

ماینینگ بیت کوین با گوشی موبایل

ماینینگ بیت کوین با گوشی موبایل

اگر بدانید سختی شبکه چیست، آنگاه بهتر می توانید مفهوم ماینینگ یا استخراج در ارزهای دیجیتال را متوجه شوید.

اگر نمی دانید سختی شبکه چیست ، ما آن را برای شما به صورت مختصر و مفید توضیح می دهیم :

سختی شبکه یا Difficulty که به آن سختی استخراج هم گفته می شود ، متغیری است که هدف آن ثابت نگه داشتن میانگین زمان ایجاد یک بلاک در شبکه است.

سختی شبکه در ارزهای دیجیتال که استخراج پذیر هستند و همچنین از الگوریتم اثبات کار ( POW ) استفاده می کنند کاربرد دارد و در سایر ارزهای دیجیتال مفهومی ندارد.

هرچه سختی شبکه بالاتر رود مفهوم آن این است که قدرت محاسبات شبکه بالاتر رفته بدلیل ورود تعداد زیادی ماینر یا استخراج کننده. بنابراین وقتی سختی شبکه بالا و بالاتر می رود دستگاه های استخراج نیز بایستی قدرتمند تر شوند تا سوددهی ماینینگ یا استخراج توجیه پذیر تر شود.

برای مثال بیت کوین یک ارز قابل استخراج است که از الگوریتم اثبات کار استفاده می کند، بنابراین سختی شبکه در این ارز تعریف مشخصی دارد ولی در ارز دیگری بنام تزوس ( Tezos ) که از الگوریتم اثبات سهام استفاده می کند و غیرقابل استخراج است ، سختی شبکه ماینرها مفهومی مثل قبل ندارد.

درباره الگوریتم اثبات کار و الگوریتم اثبات سهام و اینکه چیستند در مقالات وب سایت بیت پارس توضیحاتی را در قالب مقالات جدید ارائه خواهیم داد.

بنابراین برای ماینینگ بیت کوین با گوشی موبایل ، اول بایستی سختی شبکه بیت کوین را بسنجیم و ببینیم که ماینینگ یا استخراج با گوشی موبایل صرفه اقتصادی دارد یا خیر؟

امکان سنجی ماینینگ بیت کوین با گوشی موبایل

در حال حاضر سختی شبکه بیت کوین به حدی بالا رفته است که امکان استخراج یا ماینینگ این ارز با گوشی موبایل عملا وجود ندارد.

در صورت انجام عمل ماینینگ بیت کوین با گوشی موبایل مدت زمان بسیار زیادی طول خواهد کشید که یک عدد بیت کوین استخراج شود، بستگی به مدل گوشی موبایل شما ممکن است برای بدست آوردن یک عدد بیت کوین 10، 20 ، 30 یا حتی 50 سال زمان ببرد تا یک واحد بیت کوین استخراج شود.

اگر حدود 10 سال پیش که بیت کوین تازه اختراع و وارد بازار شده بود می خواستید که ماینینگ یا استخراج بیت کوین با گوشی موبایل را انجام دهید مثلا در مدت زمان یک ماه یا شاید هم چند روز می توانستید یک واحد بیت کوین بدست آورید چون سختی شبکه بیت کوین بسیار کم بود.

یادم میاد حدود سال 2011 میلادی بود حدود 9 الی 10 سال پیش. یکی از دوستانم که اهل شهر مشهد بود بهم گفت سرمایه گذاری کن تا چند تا لپ تاپ بخریم و بیت کوین استخراج کنیم. می گفت سود بسیار خوبی داره و ماهانه بین 700 تا 1000 دلار سود داره اگر حدود 10 تا لپ تاپ خوب بخریم. هرچند که به حرفش گوش نکردم و خیلی ضرر کردم چون نمی دانستم که روزی هر واحد بیت کوین اینقدر ارزش پیدا می کند.

در آن زمان بدلیل سختی شبکه کمی که در استخراج بیت کوین حکمفرما بود با لپ تاپ و حتی گوشی موبایل می شد که سود مناسبی کسب کرد ولی الان اینگونه نیست. هر چند که آنموقع نرم افزار و اپلیکیشن های موبایل برای استخراج بیت کوین وجود نداشت ولی با کامپیوتر شخصی و لپ تاپ می شد کسب درآمد خوبی کرد.

امروزه با بالا رفتن سختی شبکه بیت کوین به علت کارکرد زیاد و مستمر ماینرها ( استخراج کنندگان ) که برخی از آنها بنام ماشین ها یا دستگاه های اسیک ( Asic ) معروفند که دارای مدارهای مجتمع هستند و قادر خواهند بود که محاسبات سنگینی را در مدت زمان کم با قدرت زیاد محاسبه انجام دهند، باعث بالا رفتن سختی شبکه بیت کوین شده اند و در حال حاضر ماینینگ بیت کوین با گوشی موبایل را بدون صرفه کرده اند.

آسیب رسیدن به سخت افزار گوشی موبایل با ماینینگ

ماینینگ بیت کوین با گوشی موبایل ضمن آنکه در حال حاضر هیچ گونه سودی برای شما ندارد، ممکن است ضرر و زیان زیادی را نیز متوجه شما کند.

انجام ماینینگ یا استخراج بیت کوین به سخت افزار گوشی موبایل شما فشار زیادی را وارد می کند و حتی ممکن است باعث آسیب دیدن سخت افزار گوشی شما شود.

بنابراین توصیه می کنیم که به هیچ عنوان و با این سختی شبکه زیاد در بیت کوین وارد ماینینگ آن با گوشی موبایل نشوید.

این روزها تبلیغات زیادی را در شبکه های اجتماعی می بینید که شما را تشویق به استخراج بیت کوین با گوشی موبایل می کنند، آنها می خواهند که شما زیر مجموعه قرار بگیرید و از گرفتن تعداد زیادی زیرمجموعه قدرت محاسبه زیادی در شبکه بیت کوین بدست آورند تا بتوانند در مدت زمان کم مقدار قابل توجهی بیت کوین را کسب کنند.

لطفا فریب آنها را نخورید ، زیرا بوسیله استخراج بیت کوین با گوشی موبایل ضمن آسیب رساندن به دستگاه تلفن شخصی خودتان ، با زیرمجموعه قرار گرفتن و فریب توسط افراد سودجو، فقط به آنها خدمت می کنید و آنها را به مقاصد مالی خودشان می رسانید.

اگر مطالعه در زمینه ارزهای دیجیتال داشته باشید به بینشی خواهید رسید که دیگر استخراج بیت کوین با گوشی موبایل یا کامپیوتر شخصی ( یا حتی لپ تاپ) مثل یک لطیفه خنده دار برای شما می شود.

هدف از نگارش این مقاله نیز این بوده است تا افراد تازه کار را به این بینش برسانیم که کسب درآمد و پولدار شدن به این راحتی ها هم نیست و نیاز به دانش و تجربه قراوانی دارد.

آسیب رسیدن به سخت افزار گوشی موبایل با ماینینگ

نتیجه گیری

ماینینگ یا استخراج اغلب ارزهای دیجیتال در حال حاضر نیاز به سرمایه گذاری و خرید دستگاه های پرقدرت مانند دستگاه های اسیک ( Asic ) دارد و تنها با هزینه های زیاد و ایجاد فارم های بزرگ ماینینگ می توان به سودده بودن چنین پروژه هایی امیدوار بود.

بنابراین بسیار ساده لوحانه است که حرف هرکسی را بخواهیم بدون مطالعه درباره آن بپذیریم. توصیه بیت پارس همواره این بوده است که قبل از پذیرفتن پیشنهاد کسی در موارد مختلف ، از آنها فرصت بگیرید تا بتوانید درباره پیشنهاد آنها بدرستی تحقیق و مطالعه کنید تا بینش بهتری بدست آورید.

اینکه فلان شخص در اینستاگرام یا تلگرام می گوید با نصب یک اپلیکیشن بر روی موبایل که هزینه ای هم ندارد پولدار شو ، یا به شعور خودش توهین کرده و یا به شعور مخاطبان خودش توهین کرده است.

شما می توانید با جستجو در اینترنت به مقالات زیادی درباره همه چیز دست پیدا کنید ، بنابراین قبل از انجام هر کاری خوب به آن فکر کنید و درباره آن تحقیق کنید.

احتمال سوختن آی سی برد موبایل شما در اثر ماینینگ بالاست. زیرا استخراج یا ماینینگ بدلیل حجم محاسبات سنگین، فشار زیادی را به سخت افزار گوشی موبایل وارد می کند و اگر دقت کنید ، هنگامی که عمل ماینینگ اجرا می شود پشت گوشی موبایل کمی گرم می شود که همین اولین نشانه ی این است که سخت افزار گوشی شما تحت فشار است.

مطالب مرتبط
استخراج بیت کوین با FPGA، Lancelot
ماینرهای برتر سال 2021: در سال آینده باید منتظر کدام سخت افزارهای مانینگ باشیم؟
ارزهای دیجیتال به چه اشکالی وجود دارند و تفاوت بین آن‌ها چیست؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
دوره آموزشی ارز دیجیتال: معرفی یازده دوره رایگان برای یادگیری بیت کوین، بلاک چین و ارزهای دیجیتال
خطرات هاردفورک لندن اتریوم: چه نگرانی‌هایی در مورد به روزرسانی جدید اتریوم وجود دارد؟
سطح کلیدی بیت کوین: عبور بیت کوین از 40 هزار دلار مسیر را برای 100 هزار دلار باز می‌کند
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس