قیمت بیت کوین
1,444,872,844تومان
55,451.00دلار
0.71
قیمت اتریوم
60,185,723تومان
2,311.08دلار
8.75
قیمت بایننس کوین
15,346,563تومان
588.82دلار
17.93
قیمت ریپل
36,745تومان
1.41دلار
10.40
قیمت تتر
26,054تومان
1.00دلار
0.02
خانه  »  استخراج یا ماینینگ  »  آموزش استخراج  »  راهنمای جامع استخراج بیت کوین با VPS

راهنمای جامع استخراج بیت کوین با VPS

استخراج بیت کوین با VPS

استخراج بیت کوین با VPS یا سرور مجازی یکی از روش هایی است که امروزه طرفداران خاص خود را دارد مخصوصا برای کسانی که توان تهیه ی سرور اختصاصی و اسمبل کردن سیستم‌‌‌های ماینینگ قدرتمند و آپگرید کردن آنها را ندارند. در این مطلب قصد داریم ضمن آشنایی اولیه ی شما عزیزان با مفهوم استخراج بیت کوین به بیان کامل این شیوه از استخراج بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتالی بپردازیم.

مفهوم و شیوه ی استخراج بیت کوین با VPS

قبل از اینکه به موضوع استخراج بیت کوین با وی پی اس که مخفف (Virtual Private Server) به معنی سرور مجازی شده است، بپردازیم ابتدا اجازه دهید تعریف کلی از استخراج بیت کوین داشته باشیم.

بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که به عنوان یک شبکه ی غیرمتمرکز راه اندازی شده است و این یعنی شبکه ی مذکور هیچ مالک یا صاحبی ندارد بلکه اطلاعات کلی این شبکه در اختیار تمام کسانی که در این شبکه هستند قرار می‌گیرد.

شما به عنوان node یا گره که با سیستم خود به شبکه ی بیت کوین وصل هستید، سیستم و تجهیزات خود را به صورت سیستم خانگی یا مجموعه ی سیستم‌ها (Rig) و یا تهیه ی سرور اختصاصی در اختیار شبکه ی بیت کوین می‌گذارید تا تراکنش‌ها در آن پردازش شده، صحت آنها تأیید و همزمان امنیت شبکه نیز تضمین شود و در قبال انجام این کار پاداش خود را به صورت بیت کوین دریافت می‌کنید که به کل این فرایند استخراج بیت کوین گفته می‌شود.

اکنون استخراج بیت کوین با VPS را کمی‌متوجه شدید چرا که اکنون می‌دانید برای انجام این کار نیاز به سخت افزاری قدرتمند دارید تا در قبال پرداخت هزینه ی اسمبل کردن سیستم، تعمیر، نگهداری و برق، استخراج سودآوری داشته باشید که می‌تواند بسته به هدف درآمدی شما، هزینه ی زیادی داشته باشد. در اینجاست که استخراج بیت کوین با VPS وارد عمل می‌شود.

چطور VPS پدید آمده که ما از آن به عنوان یک راهکار تحت عنوان استخراج بیت کوین با سرور مجازی یاد می‌کنیم؟

فردی به عنوان ادمین، سروری اختصاصی که به آن Dedicated Server هم می‌گویند را خریداری می‌کند و سپس به کمک برخی نرم افزارهای مجازی ساز مبتنی بر وب مثل Kvm، Xen و VmwareESXI سروری که خریداری کرده را به قسمت‌‌‌های کوچک تر تقسیم می‌کند و سپس ما به عنوان مشتری یا Client برحسب نیاز و هدف درآمدی خود از استخراج بیت کوین با VPS، منابع مشخصی مثل میزان CPU، RAM و هارد را به همراه سیستم عامل مدنظر (لینوکس، ویندوز، مک) مشخص کرده و در طی زمان مشخصی آن را اجاره می‌کنیم.

مزایای بزرگ استخراج بیت کوین با VPS نسبت به سرور اختصاصی

تاکنون متوجه شیوه و مسیر کلی استخراج بیت کوین با VPS شده اید که مخصوصا برای کسانی که سرمایه ی اولیه ی زیادی در اختیار ندارند بسیار مناسب است چرا که همیشه توصیه می‌شود به هیچ وجه از طریق پول وام و یا سرمایه ای که تمام دارایی شماست وارد این کار نشوید.

لذا با توجه به اینکه سوال بسیاری از شما عزیزان بوده بد نیست بدانید که مزایای استخراج بیت کوین با VPS نسبت به اینکه خودتان سرور اختصاصی راه اندازی کنید چیست؟


شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد: 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

استخراج بیت کوین با computta


1- استخراج بیت کوین با سرور مجازی هزینه ی به مراتب کمتری دارد چرا که هزینه ی تهیه ی تجهیزات سخت افزاری، نگهداری و غیره بر عهده ی شما نیست.

2- همان منابع و سخت افزاری را در اختیار شما می‌گذارد که با سرور اختصاصی داشته باشید.

3- مدیریت اطلاعات راحت تر شده است.

4- شاید یکی از بزرگ ترین مزایای استخراج بیت کوین با VPS امکان آپگرید کردن سیستم در هر زمانی با هزینه ی به مراتب پایین تر است. در صورتی که اگر خودتان سیستمی‌راه اندازی کنید هزینه ی ارتقای آن بسیار زیاد است.

همچنین توجه داشته باشید که ارائه کنندگان اینگونه خدمات آنها را به صورت Self-Managed و Unmanaged ارائه می‌کنند که در حالت اول خود شرکت یا سازمان ارائه کننده کلیه ی مراحل راه اندازی و نصب را انجام می‌دهد و در حالت دوم، کاربر یا مشتری کلیه ی امور را به عهده می‌گیرد.

اما در هر صورت برای شروع استخراج بیت کوین با VPS ارائه دهنده ی خدمات باید همان منابعی که مشخص کرده اید را بر روی سرور در اختیار شما قرار دهد، سیستم عامل دقیقا همان نوعی باشد که مشخص کرده اید و IP اختصاصی نیز برای دسترسی شما اختصاص دهد.

استخراج بیت کوین با VPS یا سرور مجازی

استخراج بیت کوین با VPS یا سرور مجازی

مزایای کلی استخراج بیت کوین با VPS

اگر در حالت کلی بخواهیم استخراج بیت کوین با VPS را بررسی کنیم تا ببینیم چه مزایایی برای ما دارد تا مجاب به انتخاب این روش شویم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:


شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد: 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

آموزش کامل صرافی کوینکس CoinEx


– منابعی که مشخص می‌کنید، یعنی میزان هارد، رم و CPU کاملا انحصاری برای شما هستند.

– در انتخاب نوع سیستم عامل یا (Operating System) هیچ محدودیتی ندارید.

– در هر زمانی می‌توانید منابع مشخص شده را ارتقاء دهید.

– دسترسی به عنوان ادمین یا مدیر کاملا امکان پذیر است.

– امنیت بسیار بالا در حالتی که اشتراکی باشد.

– امکان دریافت IP انحصاری

چه فاکتورهایی را باید هنگام انتخاب ارائه کنندگان خدمات استخراج بیت کوین با سرور مجازی در نظر بگیریم؟

سوالی که قطعا پیش می‌آید و شاید شما را هنگام انتخاب یک ارائه کننده ی خدمات عالی جهت استخراج بیت کوین با VPS کاملا گیج کند این است که چه ملاک هایی برای انتخاب وجود دارند؟

چطور بفهمیم از ارائه کننده ی خدمات خوبی سرور مجازی تهیه کرده ایم؟ ما به شما کمک می‌کنیم تا بهترین ارائه کننده ی خدمات را به منظور شروع استخراج بیت کوین با سرور مجازی انتخاب کنید:

1- کلیه ی منابع به صورت اختصاصی باشند

2- نصب و راه اندازی سیستم عامل و برنامه ی استخراج بیت کوین رایگان باشد

3- پنل مدیریتی به شما ارائه کند

4- امکان ارتقای منابع و سرور برای شما وجود داشته باشد

5- امکان تهیه ی نسخه ی پشتیبان حتی با پرداخت هزینه ی بیشتر وجود داشته باشد

6- فایروال بسیار مستحکم و قدرتمندی برای حفظ امنیت سیستم وجود داشته باشد

7- آپتایم بالا که میزان در دسترس پذیری سیستم و اتصال دائم و بدون قطعی آن را نشان می‌دهد

8- با توجه به وجود تحریم و محدودیت‌‌‌های اعمال شده، سرور مجازی بهترین راهکار است

نکته ی بسیار مهم

برخی افراد ترجیح می‌دهند تا به جای استفاده از سرور مجازی در روش استخراج بیت کوین از VPN استفاده کنند که توصیه می‌کنیم اصلا این کار را انجام ندهید چرا که برخلاف VPS در هر بار اتصال IP شما تغییر می‌کند و امنیت شما را به شدت کاهش می‌دهد!

چرا؟ چون صرافی‌ها به راحتی متوجه شده و حساب و موجودی شما را بلاک می‌کنند. البته در برخی موارد هم کاربران عنوان می‌کنند که با چنین مشکلی مواجه نشده اند ولی در هر صورت ریسک این کار بسیار بالاست و تا زمانی که امکان استخراج بیت کوین با سرور مجازی فراهم است به خود استرس ندهید و به راحتی با صرافی‌‌‌های بین المللی کار کرده و به کسب درآمد بپردازید.

مطالب مرتبط
کریپتو جکینگ (Cryptojacking) چیست؟ چه راه‌هایی برای شناسایی و جلوگیری از آن وجود دارد؟
ارزهای دیجیتال قابل استخراج
ماینینگ یا استخراج بیت کوین با computta
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
صرافی رمزنگاری کوین بیس (Coinbase) + راهنمای کامل ایجاد حساب کاربری
ارز دیجیتال کاوا (Kava) چیست؟ پلت فرم اعطای وام ارزهای دیجیتال
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟