منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  عبور بیت کوین از اوج قیمت 61 هزار دلار رخ خواهد داد؟ ایستگاه بعدی 73 هزار دلار خواهد بود؟
عبور بیت کوین از اوج قیمت 61 هزار دلار رخ خواهد داد؟ ایستگاه بعدی 73 هزار دلار خواهد بود؟

عبور بیت کوین از اوج قیمت 61 هزار دلار رخ خواهد داد؟ ایستگاه بعدی 73 هزار دلار خواهد بود؟

سعید درویشی
1400/01/11
۰

بیت کوین به اوج قیمت قبلی خود بسیار نزدیک شده است، عبور از 61 هزار دلار می‌توان مسیر را تا رسیدن به مقاومت 73 هزار دلار هموار نماید.

عبور بیت کوین از اوج قیمت 61 هزار دلار رخ خواهد داد؟ ایستگاه بعدی 73 هزار دلار خواهد بود؟

قیمت بیت کوین جمعه قبل از انقضا قراردادهای اختیاری اصلاح شد. با وجود اینکه برخی انتظار داشتند یک حرکت گسترده در همان روز انجام شود، هیچ اتفاقی نیفتاد. تصحیح واقعی قبل از واقعه رخ داده بود. در همان روز، قیمت بیت کوین پایین آمده و اکنون دوباره شروع به افزایش می‌کند.

اخبار هیجان انگیز ویزا (Visa) و پی پال (PayPal) باعث شده بیت کوین از 59،000 دلار عبور کند و به اوج قیمت قبلی‌اش نزدیکتر شود. هر دوی این شرکت‌ها در اعلامیه‌هایی آمادگی خود را برای انجام پرداخت های ارز دیجیتال اعلام کردند. به بیان دیگر، بازار در میانه چرخه افزایشی یا گاوی قرار دارد. هرگونه اصلاح برای تریدرها و سرمایه گذاران یک خرید با تخفیف محسوب می‌شود.منطقه حمایتی مهم برای عبور بیت کوین از اوج قیمت فعلی به دست آمده است

عبور بیت کوین از اوج قیمت 61 هزار دلار رخ خواهد داد؟ ایستگاه بعدی 73 هزار دلار خواهد بود؟

نمودار سه روزه بیت کوین

همانطور که نمودار بالا نشان می‌دهد، منطقه پشتیبانی مهم بین 49،500 تا 51،000 $ در هفته گذشته آزمایش شد. از زمان آن حمایت، پایین‌ترین سطح دیگری ایجاد شد و منجر به افزایش حرکت صعودی شد، که در حال حاضر شاهد آن هستیم.

کل ساختار از ماه سپتامبر زمانی که بازار بیش از 12000 دلار شکست و شروع به شتاب کرد، بسیار گسترده تر شده است. پایین‌ترین سطح قبلی در 42،000 دلار بود که پس از آن به منطقه حمایت مهم برای نگهداری قیمت تبدیل شد. از آنجا که این بار قیمت بیت کوین حتی به چنین اصلاح سنگینی احتیاج نداشت، پایین‌ترین نرخ $ 49،500- 51،000 $ را می‌توان به عنوان پایین‌ترین سطح جدید طبقه بندی کرد.

بنابراین، می‌توان از طریق سطوح فیبوناچی، موارد بعدی برداشت سود را شناخت. سطوح 73،000 و 92،000 دلار در صورت عبور قیمت بیت کوین از اوج تاریخی فعلی در حدود 61،000 دلار، به مقاومت‌های عمده بعدی تبدیل می‌شوند.

سرمایه کل بازار صعودی به نظر می‌رسد

کل سرمایه بازار یک حمایت را به صورت مشابه بیت کوین آزمایش می‌کند. سطح 1.5 تریلیون دلار برای از سر گیری روند صعودی بسیار مهم بود.

از آنجایی که کل بازار رمزنگاری از این اصلاحات جان سالم به در برد، به احتمال زیاد روند صعودی بیشتری وجود خواهد داشت. اکنون سرمایه بازار همانند بیت کوین در حال عبور از اوج قبلی خود است.

عبور بیت کوین از اوج قیمت 61 هزار دلار رخ خواهد داد؟ ایستگاه بعدی 73 هزار دلار خواهد بود؟

نمودار حجم سرمایه کل بازار

اگر بازار قدرت بیشتری نشان دهد، می‌توان نقطه بعدی برای سرمایه کل بازار را 2.2 تریلیون دلار یافت که این مورد نیز با سطوح فیبوناچی تأیید می‌شود.نمودار تسلط بیت کوین به یک منطقه بحرانی نزدیک می‌شود

نمودار تسلط بیت کوین یک شکست مهم برای نزول بیشتر را نشان می‌دهد. اگر سلطه به زیر 60٪ برسد، می‌توان فرض کرد که افت شدید به سمت 50٪ اتفاق می افتد.

عبور بیت کوین از اوج قیمت 61 هزار دلار رخ خواهد داد؟ ایستگاه بعدی 73 هزار دلار خواهد بود؟

نمودار تسلط بیت کوین

این اتفاق بعید نیست زیرا دوره تابستان برای آلتکوین‌ها بسیار مطلوب است. سال 2020 در این دوره تجمعات بزرگی رخ داد و سرمایه گذاران تابستان 2017 را به یاد می‌آورند.

تاریخ مطمئناً ممکن است یک بار دیگر تکرار شود زیرا بسیاری از نمودارهای آلتکوین ها برای صعود نسبت به بیت کوین آماده افزایش هستند. بنابراین، برای وقوع آلت سیزن، قیمت بیت کوین باید نسبتاً ثابت باشد یا به آرامی صعود کند، که در حال حاضر چنین است.

یک سناریوی احتمالی برای بیت کوین در عبور از اوج قیمت فعلی

نمودار 4 ساعته بیت کوین روند صعودی روشنی را نشان می‌دهد از پایین‌ترین سطح 50،000 دلار اخیر.

نمودار چهار ساعته بیت کوین

با این حال، چندین سطح حمایت مهم در طی این بازگشت وجود دارد. در حال حاضر، منطقه مهم برای زیرنظر داشتن 56000 دلار است. تا زمانی که بیت کوین این منطقه پشتیبانی را حفظ کند، احتمالاً روند صعودی بیشتری برای بازار وجود دارد. این بالاترین رکوردهای جدید و بالقوه 73000 دلار را مورد توجه قرار می‌دهد.

در صورت عدم تحقق روند صعودی، قسمت حیاتی برای سقوز با علامت قرمز نشان داده شده است، به طور مشخص 59 تا 60 هزار دلار. تا آن زمان، آلت کوین‌ها احتمالاً به حرکت خود ادامه می‌دهند و حتی اگر بیت کوین به اوج‌های جدیدی در همه تاریخ خود برسد، به احتمال زیاد آلت کوین‌ها از این الگو پیروی می‌کنند.آلتکوین ها می توانند از آرامش بیت کوین سود ببرند

اکثر آلتکوین ها در هفته‌های گذشته توانسته‌اند روند صعودی بسیار مطلوبی را داشته باشند. این شاید به لطف عدم وجود حرکت‌های صعودی شدید بیت کوین باشد.

به نظر می‌رسد سرمایه گذارانی که در ابتدا باعث رشد نجومی بیت کوین شدند اکنون به سوددهی دیگر توکن ها پی برده‌اند. با کاهش تسلط بیت کوین بر بازار امید می‌رود آلتکوین های کوچک‌تر شروع به رشد کنند.

همانطور که بیت کوین به اواسط چرخه گاوی خود رسیده است می‌توان شروع فصل آلتکوین ها را پیش بینی کرد. با توجه به این مساله رشد کلاهبرداری در بازار آلتکوین ها نیز اتفاق افتاده است. پدیده‌ای که مخصوصاً در دکس ها شاهد آن هستیم. بنابراین توصیه می‌کنیم از صرافی‌های مطمئن جهت خرید آلتکوین ها استفاده نمایید.

سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً جهت اهداف خبری و اطلاعاتی منتشر شده است. تیم بیت پارس هیچ گونه توصیه‌ای جهت سرمایه گذاری در هیچ ارزی ندارد. قبل از ورود به بازار حتماً تحقیقات خود را انجام دهید. بهتر است بیش از آن چه که توان از دست دادنش را دارید در این بازار سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
بیت کوین و رشد آلتکوین ها: BTC از 30 هزار دلار عبور می کند یا آلت سیزن آغاز شده است
چرخه‌های بازار بیت کوین در شاخص های درون زنجیره ای شبکه BTC
بیت کوین یا آلتکوین ها: بهترین شیوه برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether