منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  شبکه بیت کوین اکنون به اندازه ی برق تولیدی 7 نیروگاه هسته ای متوسط انرژی مصرف می کند
شبکه بیت کوین اکنون به اندازه ی برق تولیدی 7 نیروگاه هسته ای متوسط انرژی مصرف می کند

شبکه بیت کوین اکنون به اندازه ی برق تولیدی 7 نیروگاه هسته ای متوسط انرژی مصرف می کند

سعید درویشی
1399/06/06
۰

الگوریتم SHA256 که امنیت شبکه بیت کوین را تضمین می کند، طی چند سال گذشته رشد گسترده ای داشته است، و انرژی مصرفی جهت پردازش بیت کوین در سال 2020 به اوج بی سابقه ای در تاریخ خود رسیده است. استخراج بیت کوین فرایندی است که گروه های ماینینگ برای به دست آوردن هر چه بیشتر پاداش بلوکها در آن با یکدیگر رقابت می کنند.

شبکه بیت کوین اکنون به اندازه ی برق تولیدی 7 نیروگاه هسته ای متوسط انرژی مصرف می کند

ماینرهای بیت کوین در اصل ماشین های خود را به صورت ردیفی بهم وصل می کنند تا در الگوریتم اجماع اثبات کار شبکه بیت کوین شرکت بیابند و برای اینکه بتوانند از رقبای خود پیشی بگیرند نیازمند دستگاههای زیاد با سخت افزارهای قوی ای هستند که برق زیادی مصرف می کنند. نرخ هش شبکه مبنای اندازه گیری تحلیلگران از میزان توان محاسباتی اختصاص داده شده به شبکه بلاکچین بیت کوین است.

شبکه بیت کوین اکنون به اندازه ی برق تولیدی 7 نیروگاه هسته ای متوسط انرژی مصرف می کند

شبکه بیت کوین اکنون به اندازه ی برق تولیدی 7 نیروگاه هسته ای متوسط انرژی مصرف می کند

نرخ هش شبکه بیت کوین در سال 2020 نزدیک به 140(EH / s) رسیده است است. امروز، براساس داده های بیت کوین چارت دات کام، نرخ هش در حدود 120 (EH / s) است.

دستگاه های ماینینگ ASIC توان پردازش مقادیر هش بالاتری نسبت به سایر پردازنده ها را دارند و می توانند بیت کوین بیشتری استخراج کنند که البته این دستگاه ها به همین نسبت هم برق بیشتری مصرف می کنند. اکنون در سال 2020 ، امکانات و انبارهای بسیار بزرگی وجود دارد که مملو از هزاران دستگاه ماینینگ ASIC است. بعلاوه، ماینرهای انفرادی که در مناطق جدا از هم در دنیا کار می کنند، به طور معمول استخرهای ماینینگ می پیوندند تا بتوانند قدرت پردازش خود را در کنار هم جمع کنند و تعداد بیشتری بیت کوین استخراج نمایند.

در روز دوشنبه 24 اوت 2020 ، قیمت هر بیت کوین بین 11600 دلار تا 11800 دلار در حال جابجایی است.

درمجموع، میزان نرخ هش کل ماینرهای بیت کوین، میزان نرخ هش اختصاص داده شده به بلاکچین این ارز را تشکیل می دهد. امروز میزان نرخ هش شبکه بیت کوین حدود 120 (EH / s) است.

تحلیلگران دقیقا نمی دانند چقدر برق برای تأمین برق کل شبکه مصرف می شود. اما محققان توانسته اند عدد تخمینی بسیار نزدیکی از میزان مصرف برق و میانگین هزینه ماینرها در ازای هر کیلووات ساعت به دست آورند.
محققان بیتودا تخمین می زنند که کل هش ریت چین تنها 50٪ از کل نرخ شبکه جهانی را تشکیل می دهد و همچنین آنها تخمین زده اند که هزینه تولید یک بیت کوین در ماه ژوئیه حدود 5000 دلار بوده است.

______________________________________________________________________________________

✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

______________________________________________________________________________________

به عنوان مثال، یافته های تحقیقات ماینینگ توکن این سایت در سال 2020 و شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج (CBECI) نشان می دهد که به طور متوسط، ماینرها در سال جاری بین 0.03 تا 0.05 دلار در ازای هر کیلووات ساعت هزینه می کنند. برآوردها همچنین حاکی از آن است که در پایان ماه مارس 2020 ، هزینه برای استخراج هر بیت کوین تقریبا 7،577.51 دلار بوده است که با نرخ فعلی این ارز در روز دوشنبه، 24 اوت، سود ماینرها حدود دو هزار و 184 دلار می باشد. البته، برآورد دیگری از گزارش ماینینگ بیتودا که در ماه ژوئیه منتشر شد، ادعا می کرد هزینه تولید یک بیت کوین حدود 5000 دلار است. محققان بیتودا فکر می کنند که میزان نرخ هش شبکه بیت کوین در طول یک و نیم سال آینده می تواند از 260 (EH / s) فراتر رود.

آینده نرخ هش شبکه بیت کوین

“با ارزیابی ما، نرخ هش شبکه بیت کوین می تواند در 12 تا 14 ماه آینده از 260 (EH / s) تجاوز کند.” وی گفت: “این امر با افزایش اندک در ظرفیت برق مصرفی از 9.6 به 10.6GW و به روز رسانی فارمهای ماینینگ که به واسطه ی آن دستگاه های ماینر کلاس S9 به نسخه های جدیدتر S17 و نسل بعدی یعنی کلاس S19 ارتقا می یابند، محقق می شود.”

شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج (CBECI)  قدرت تخمین زده شده برای اجرای شبکه بیت کوین را 7.46 گیگاوات (GW)  نشان می دهد. یک نیروگاه هسته ای متوسط در سال 2020 1GW انرژی الکتریکی تولید می کند.
شاخص مصرف برق کمبریج بیت کوین (CBECI) ، که توسط مرکز امور مالی جایگزین کمبریج تهیه شده است، در صدد تخمین میزان انرژی مصرفی در فرایند ماین بیت کوین است. CBECI می گوید: امروز مصرف برق شبکه بیت کوین  بیش از هفت گیگاوات (GW)  است.

روز دوشنبه، CBECI نشان داد که توانی معادل 7.46 گیگاوات ساعت در شبکه بیت کوین وجود دارد که مصرف انرژی آن حدودا معادل 63.32 TWh یا تراوات ساعت است. میزان توان مصرف شده توسط ماینرهای بیت کوین برابر با بیش از هفت نیروگاه هسته ای یا 21.8 میلیون پانل خورشیدی فتوولتائیک (PV)  است. بگذارید برای درک عظمت این قدرت مثالهای دیگری بیاوریم:

شبکه بیت کوین  به اندازه 9.1 میلیون اسب بخار انرژی یا 14000 موتور کوروت Z06s قدرت دارد.

شبکه بیت کوین  به اندازه 2،884 توربین بادی کاربردی و یا 9.1 میلیون اسب بخار انرژی (قدرت) دارد که آن را بسیار قدرتمند می کند.

هفته گذشته، اپراتور تاسیسات ماینینگ Enegix به پدی بیکر، کارشناس فناوری مالی گفت که این شرکت قرار است با 50،000 دستگاه ASIC یک فارم بزرگ ماینینگ را در قزاقستان راه اندازی کند.

نقشه شاخص مصرف برق کمبریج بیت کوین (CBECI) توسط ماینرها در سراسر دنیا در 24 آگوست 2020.

در این مقاله بیکر محاسبه می کند که برق مصرفی عملیات ماینینگ بیتکوین می تواند برق 180،000 خانه آمریکایی را تأمین کند، اما محاسبات بیت کوین نیوز نشان می دهد که برق مصرفی تأسیسات قزاقستان فقط می تواند برق 90،000 خانه ی آمریکایی را تأمین کند. این بدان معناست که طبق اطلاعات CBECI ، کل برق مصرفی شبکه بیت کوین  می تواند 2.25 میلیون خانه را در آمریکا روشن کند.

نقشه ماینینگ کمبریج نشان می دهد که چین 65.08٪ از قدرت پردازش هش جهانی را در دست دارد، اما این تخمین ممکن است نادرست باشد. در ماه ژوئیه، محققان بیتودا ادعا کردند كه ماینرهای چینی فقط 50٪ از نرخ هش شبکه را به خود اختصاص می دهند و ایالات متحده آمریكا توانسته نرخ هش خود را به 14٪ ارتقا دهد.

میزان نرخ هش کشورها براساس داده های شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج (CBECI)

در مقابل، نقشه ماینیگ کمبریج نشان می دهد که ایالات متحده فقط 7.24٪ ، روسیه 6.9٪ ، قزاقستان 6.17٪ ، مالزی 4.33٪ و ایران 3.82٪ از قدرت هش SHA256 را در دست دارند. این نقشه بر اساس داده های موقعیت مکانی آدرس هایIP ماینرهای متصل به عملیات های عمده ی ماینینگ اعلام شده است.

بیش از یک دهه پیش، سازنده بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، مخترعی که گفته می شود 18000 بلوک اول را به وسیله ی یک رایانه سطح بالا ایجاد کرد، رشد عظیم انرژی را که امروز شبکه بیت کوین  از آن استفاده می کند، پیش بینی کرده بود.

ناکاموتو در 2 نوامبر 2008 نوشت: “در ابتدا، اکثر کاربران می توانند گره هایی را بر روی شبکه ایجاد کنند.” “اما در ادامه، زمانی که گسترش شبکه از یک نقطه خاص بگذرد فارمهای سروری با سخت افزارهای قوی نیاز است تا این گره ها را ایجاد کنند. هر کدام از این سرورها تنها لازم است یک گره را ایجاد کند تا بقیه کاربران از طریق اتصلات LAN به این سرورهای عظیم متصل شوند.”

مطالب مرتبط
بهبود سریع بیت کوین، آلت کوین‌ها را نجات داد؛ آیا باید منتظر ادامه یافتن بازار گاوی باشیم؟
ضربه بیت کوین به آلتکوین
بازار آلتکوین‌ها با حرکت بیت کوین، در یک ساعت نزدیک به 10 میلیارد دلار از دست داد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان