قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  بیت کوین صرافی‌ها در پایین ترین سطح از سال 2018، دارندگان بلند مدت سود کسب می‌کنند

بیت کوین صرافی‌ها در پایین ترین سطح از سال 2018، دارندگان بلند مدت سود کسب می‌کنند

بیت کوین صرافی ها در پایین ترین سطح از سال 2018 ، دارندگان بلند مدت سود کسب می کنند

طبق داده‌های درون زنجیره ای آرکین ریسرچ، موجودی بیت کوین در صرافی‌ها بسیار اندک شده و به سطحی کاهش یافته است که طی دو سال اخیر دیده نشده است.

بیت کوین صرافی‌ها در پایین ترین سطح از سال 2018، دارندگان بلند مدت سود کسب می‌کنند

بیت کوین صرافی‌ها در پایین ترین سطح از سال 2018،  دارندگان بلند مدت سود کسب می‌کنند

بیت کوین صرافی‌ها در پایین ترین سطح از سال 2018، دارندگان بلند مدت سود کسب می‌کنند

 آرکین ریسرچ (Arcane Research) توضیح داد که نمودارهایی که نشان می‌دهد تعداد بیت کوین از صرافی‌ها خارج شده کاهش چشمگیری داشته است. این اتفاق “یکی از داستان‌های اصلی سال” است. در همین حال، معیارهای درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که با افزایش ارزش بیت کوین، تعداد زیادی از سکه‌‌‌های قدیمی‌به فروش می‌رسند.21 درصد از بیت کوین صرافی‌ها تا ماه فوریه خارج شده است

در سال 2020 ارزهای دیجیتال زیادی در صرافی‌ها نگهداری می‌شوند. به همین تعداد کل بیت کوینی (BTC) که در سیستم عامل‌های تجاری نگهداری می‌شود بسیار رشد کرده است. در واقع، بر اساس آمار درون زنجیره‌ای که توسط گلس نود (Glassnode) منتشر شده، بیت کوین موجود در صرافی‌ها به پایین ترین سطحی که از سال 2018 دیده نشده، رسیده است.

از ژانویه 2018 تا فوریه 2020، کل BTC نگهداری شده در صرافی‌ها صعود کرده بود. با این حال، از ماه فوریه، بیت کوین در صرافی‌ها با کاهش 21.66٪ مواجه شده ست. اکنون موجودی صرافی‌ها در سطوحی است که طی دو سال گذشته دیده نشده است.

بیت کوین صرافی‌ها در پایین ترین سطح از سال 2018،  دارندگان بلند مدت سود کسب می‌کنند

نمودار موجودی بیت کوین صرافی ها

روز سه شنبه، آرکین ریسرچ با انتشار توئیتی در مورد خارج شدن BTC از صرافی‌ها صحبت کرد. این شرکت نموداری را به اشتراک گذاشت که طبق داده‌های گرفته شده از گلس نود بود. آرکین در توئیتر خود نوشت: “یکی از داستانهای اصلی سال کاهش شدید تراز بیت کوین صرافی‌ها است”. محققان  این شرکت افزودند: “پس از حرکت جانبی بیت کوین در طول ماه نوامبر، تراز ارز BTC بار دیگر شروع به کاهش کرد.”

داده‌ها حاکی از آن است که دارندگان ارزهای دیجیتال ممکن است پس از هک کوکوین (Kucoin) و مشکلات اخیر برداشت در در اوکی اکس (Okex)، از صرافی‌های ارز دیجیتال ناراحت باشند. در حالی که برخی از افراد عنوان می‌کنند که خریداران جدید به سرمایه گذاری بلندمدت فکر می‌کنند. این کارشناسان تصور می‌کنند روند حفظ بیت کوین توسط دارندگان ادامه خواهد داشت.

در ماه اکتبر یوتوبر معروف کریپتو دیلی (Crypto Daily) توییتی در این باره منتشر کرد.

 “موجودی بیت کوین در صرافی‌ها با سرعتی که عملاً قبلاً در تاریخ دیده نشده، در حال سقوط است”. “این بدان معناست که افراد کمتری به دنبال سرمایه گذاری کوتاه مدت هستند. این اتفاق باعث ایجاد روند صعودی می‌شود”.  این سطح در ماه نوامبر راکد بود. با این حال کاهش بیت کوین در صرافی‌ها طی هفته اول دسامبر افزایش یافته است.محققان می‌گویند دارندگان بلند مدت در این مرحله سود برداشت می‌کنند

علاوه بر کاهش اخیر بیت کوین در ذخایر صرافی ها، تحقیقات درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که سکه‌های قدیمی‌تر با افزایش قیمت به فروش می‌رسند. لیزل ایخولز (Liesl Eichholz) از گلس نود توضیح داد: “اگرچه این ممکن است نگران کننده باشد”. “این روند در طول تاریخ بسیار صعودی بوده است.”

ایخولز در ادامه توضیح داد که محققان برای تحلیل داده‌ها از متوسط طول عمر تولید شبکه استفاده کرده اند. این داده‌ها نگاهی به سکه‌های قدیمی‌که با افزایش قیمت BTC هزینه می‌شوند و در اواخر ماه نوامبر، آمار نشان می‌دهد دارندگان بلند مدت در حال برداشت سود هستند.

بیت کوین صرافی‌ها در پایین ترین سطح از سال 2018،  دارندگان بلند مدت سود کسب می‌کنند

نمودار جابجایی بیت کوین‌‌‌های قدیمی

این زمانی است که دارندگان بلند مدت (LTH) در این مرحله از بازی سود می‌برند. به گفته گلس نود، علی رغم آنچه مردم ممکن است فکر کنند این روند سیگنال نزولی نیست.

ایخولز می‌نویسد: “در نتیجه این روند، کل عرضه نگهداری شده توسط دارندگان بلند مدت معمولاً قبل از اوج بازار بسیار کاهش می‌یابد. بر همین اساس، کل سود LTH نیز کاهش می‌یابد”. “کاهش زیاد در میزان عرضه LTH کل که در بالا دیده می‌شود، شهودی است. از آنجا که این دارندگان بلند مدت سود خود را برداشت می‌کنند، فضای ورود سرمایه گذاران خرده فروشی جدید را به بازار باز می‌کنند. این امر از نظر تاریخی بزرگترین بازارهای افزایشی بیت کوین را ایجاد کرده است”.برداشت سود سرمایه گذاران قدمی‌می‌تواند باعث افزایش قیمت شود

به طور خلاصه، به نظر می‌رسد تعداد زیادی از افراد بیت کوین خود را از صرافی‌ها خارج می‌کنند. در برخی از این موارد قطعاً این افراد دارندگان بلند مدت جدید هستند. با این حال تعداد آنها نامشخص است. علاوه بر این داده‌ها، گزارش گلس نود در مورد شرکت کنندگان موجود در LTH نشان می‌دهد که بسیاری “به طور معمول BTC را در بازارهای خرسی جمع می‌کنند و سپس در روند صعودی سود خود را برداشت می‌کنند. با این حال مهم این است که قبل از بالا آمدن قیمت این اتفاق می‌افتد.”

ایخولز در پایان گفت: “اگر قیمت BTC از این روند تاریخی پیروی کند، نشان می‌دهد که ما قبل از رسیدن به بالاترین قیمت در انتظار افزایش قیمت هستیم.”

مطالب مرتبط
بیتگو(Bitgo) قصد دارد رپد بیت کوین (Wrapped) را در بلاک چین ترون (Tron) راه‌اندازی کند
این 10 کشور پذیرش بیت کوین در جهان را رهبری می کنند
توقف بیت کوین پشت سطح 50 هزار دلار، بازار دیشب 70 میلیارد دلار را از دست داد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021
بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی