قیمت بیت کوین
۸۲۶,۷۹۷,۵۲۹تومان
37,193دلار
1.74
قیمت اتریوم
۳۰,۵۶۱,۹۸۵تومان
1,374.71دلار
11.94
قیمت تتر
22,266تومان
1دلار
0.14
قیمت پولکادات
۳۸۸,۲۸۵تومان
17.47دلار
1.16
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  بیت کوین صرافی ها در پایین ترین سطح از سال 2018 ، دارندگان بلند مدت سود کسب می کنند

بیت کوین صرافی ها در پایین ترین سطح از سال 2018 ، دارندگان بلند مدت سود کسب می کنند

بیت کوین صرافی ها در پایین ترین سطح از سال 2018 ، دارندگان بلند مدت سود کسب می کنند

طبق داده‌های درون زنجیره ای آرکین ریسرچ، موجودی بیت کوین در صرافی ها بسیار اندک شده و به سطحی کاهش یافته است که طی دو سال اخیر دیده نشده است.

بیت کوین صرافی ها در پایین ترین سطح از سال 2018 ، دارندگان بلند مدت سود کسب می کنند

بیت کوین صرافی ها در پایین ترین سطح از سال 2018 ، دارندگان بلند مدت سود کسب می کنند

بیت کوین صرافی ها در پایین ترین سطح از سال 2018 ، دارندگان بلند مدت سود کسب می کنند

 آرکین ریسرچ (Arcane Research) توضیح داد که نمودارهایی که نشان می‌دهد تعداد بیت کوین از صرافی ها خارج شده کاهش چشمگیری داشته است. این اتفاق “یکی از داستان‌های اصلی سال” است. در همین حال، معیارهای درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که با افزایش ارزش بیت کوین، تعداد زیادی از سکه های قدیمی به فروش می‌رسند.21 درصد از بیت کوین صرافی ها تا ماه فوریه خارج شده است

در سال 2020 ارزهای دیجیتال زیادی در صرافی ها نگهداری می‌شوند. به همین تعداد کل بیت کوینی (BTC) که در سیستم عامل‌های تجاری نگهداری می‌شود بسیار رشد کرده است. در واقع، بر اساس آمار درون زنجیره‌ای که توسط گلس نود (Glassnode) منتشر شده، بیت کوین موجود در صرافی ها به پایین ترین سطحی که از سال 2018 دیده نشده، رسیده است.

از ژانویه 2018 تا فوریه 2020، کل BTC نگهداری شده در صرافی‌ها صعود کرده بود. با این حال، از ماه فوریه، بیت کوین در صرافی ها با کاهش 21.66٪ مواجه شده ست. اکنون موجودی صرافی‌ها در سطوحی است که طی دو سال گذشته دیده نشده است.

بیت کوین صرافی ها در پایین ترین سطح از سال 2018 ، دارندگان بلند مدت سود کسب می کنند

نمودار موجودی بیت کوین صرافی ها

روز سه شنبه، آرکین ریسرچ با انتشار توئیتی در مورد خارج شدن BTC از صرافی ها صحبت کرد. این شرکت نموداری را به اشتراک گذاشت که طبق داده‌های گرفته شده از گلس نود بود. آرکین در توئیتر خود نوشت: “یکی از داستانهای اصلی سال کاهش شدید تراز بیت کوین صرافی ها است”. محققان  این شرکت افزودند: “پس از حرکت جانبی بیت کوین در طول ماه نوامبر، تراز ارز BTC بار دیگر شروع به کاهش کرد.”

داده‌ها حاکی از آن است که دارندگان ارزهای دیجیتال ممکن است پس از هک کوکوین (Kucoin) و مشکلات اخیر برداشت در در اوکی اکس (Okex)، از صرافی‌های ارز دیجیتال ناراحت باشند. در حالی که برخی از افراد عنوان می‌کنند که خریداران جدید به سرمایه گذاری بلندمدت فکر می کنند. این کارشناسان تصور می‌کنند روند حفظ بیت کوین توسط دارندگان ادامه خواهد داشت.

در ماه اکتبر یوتوبر معروف کریپتو دیلی (Crypto Daily) توییتی در این باره منتشر کرد.

 “موجودی بیت کوین در صرافی ها با سرعتی که عملاً قبلاً در تاریخ دیده نشده، در حال سقوط است”. “این بدان معناست که افراد کمتری به دنبال سرمایه گذاری کوتاه مدت هستند. این اتفاق باعث ایجاد روند صعودی می‌شود”.  این سطح در ماه نوامبر راکد بود. با این حال کاهش بیت کوین در صرافی ها طی هفته اول دسامبر افزایش یافته است.محققان می گویند دارندگان بلند مدت در این مرحله سود برداشت می‌کنند

علاوه بر کاهش اخیر بیت کوین در ذخایر صرافی ها، تحقیقات درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که سکه‌های قدیمی‌تر با افزایش قیمت به فروش می‌رسند. لیزل ایخولز (Liesl Eichholz) از گلس نود توضیح داد: “اگرچه این ممکن است نگران کننده باشد”. “این روند در طول تاریخ بسیار صعودی بوده است.”

ایخولز در ادامه توضیح داد که محققان برای تحلیل داده ها از متوسط طول عمر تولید شبکه استفاده کرده اند. این داده‌ها نگاهی به سکه‌های قدیمی که با افزایش قیمت BTC هزینه می‌شوند و در اواخر ماه نوامبر، آمار نشان می‌دهد دارندگان بلند مدت در حال برداشت سود هستند.

بیت کوین صرافی ها در پایین ترین سطح از سال 2018 ، دارندگان بلند مدت سود کسب می کنند

نمودار جابجایی بیت کوین های قدیمی

این زمانی است که دارندگان بلند مدت (LTH) در این مرحله از بازی سود می‌برند. به گفته گلس نود، علی رغم آنچه مردم ممکن است فکر کنند این روند سیگنال نزولی نیست.

ایخولز می‌نویسد: “در نتیجه این روند، کل عرضه نگهداری شده توسط دارندگان بلند مدت معمولاً قبل از اوج بازار بسیار کاهش می‌یابد. بر همین اساس، کل سود LTH نیز کاهش می‌یابد”. “کاهش زیاد در میزان عرضه LTH کل که در بالا دیده می‌شود، شهودی است. از آنجا که این دارندگان بلند مدت سود خود را برداشت می کنند، فضای ورود سرمایه گذاران خرده فروشی جدید را به بازار باز می‌کنند. این امر از نظر تاریخی بزرگترین بازارهای افزایشی بیت کوین را ایجاد کرده است”.برداشت سود سرمایه گذاران قدمی می تواند باعث افزایش قیمت شود

به طور خلاصه، به نظر می‌رسد تعداد زیادی از افراد بیت کوین خود را از صرافی ها خارج می‌کنند. در برخی از این موارد قطعاً این افراد دارندگان بلند مدت جدید هستند. با این حال تعداد آنها نامشخص است. علاوه بر این داده‌ها، گزارش گلس نود در مورد شرکت کنندگان موجود در LTH نشان می‌دهد که بسیاری “به طور معمول BTC را در بازارهای خرسی جمع می‌کنند و سپس در روند صعودی سود خود را برداشت می‌کنند. با این حال مهم این است که قبل از بالا آمدن قیمت این اتفاق می افتد.”

ایخولز در پایان گفت: “اگر قیمت BTC از این روند تاریخی پیروی کند، نشان می‌دهد که ما قبل از رسیدن به بالاترین قیمت در انتظار افزایش قیمت هستیم.”

مطالب مرتبط
قیمت 12000 دلار برای بیتکوین در این هفته امکان پذیر می‌شود؟ ادامه روند صعودی بیتکوین
شاخصهای شبکه بیت کوین و معاملات مشتقات نیز به اوج‌های تارخی جدیدی دست یافتند
صعود اتریوم پس از دو سال به بالای 700 دلار؛ حجم نیم تریلیون دلاری بازار بیت کوین
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
فیلم آموزش بلاک چین
آموزش بیت کوین به صورت ساده
ترید و سرمایه گذاری
سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم
قانون گذاری دیفای: سال 2020 شکوفایی دیفای رقم خورد آیا 2021 سال قانونمند شدن آن است؟
سقوط بورس چیست و چگونه رخ می‌دهد؟ همه چیز درباره اصطلاح دوشنبه سیاه
استیکینگ ارز دیجیتال (Staking) یا سهام گذاری چیست؟ چگونه می‌توان از این طریق درآمد کسب کرد
ارز دیجیتال آلفا ALPHA و پروژه دیفای آلفا همورا (Alpha Homora) چیست؟