منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  بیت کوین و ATH جدید: با افزایش 60% از ماه گذشته، آیا BTC به بالاترین سطح خود باز می‌گردد؟
بیت کوین و ATH جدید: با افزایش 60% از ماه گذشته، آیا BTC به بالاترین سطح خود باز می‌گردد؟

بیت کوین و ATH جدید: با افزایش 60% از ماه گذشته، آیا BTC به بالاترین سطح خود باز می‌گردد؟

قیمت بیت کوین همچنان در حال افزایش است و شرایط برای از سرگیری بازار گاوی جدید و ثبت ATH فراهم شده است. در ادامه به بررسی اخبار مثبت پیرامون BTC می‌پردازیم.

روز گذشته و در ابتدای هفته بیت کوین توانست همه بازار را خوشحال کند. این ارز سطح کلیدی 50 هزار دلار را فتح کرد و اکنون با اندکی اصلاح در قیمت 49695 دلار معامله می‌شود. بسیاری از کارشناسان معتقد هستند تبدیل کردن مقاومت 50 هزار دلاری به حمایت می‌تواند راه بیت کوین را برای ثبت ATH جدید هموار سازد.

در این مقاله سعی داریم اخبار و فاندامنتال بیت کوین در هفته گذشته را بررسی کنیم و ببینیم آیا این ارز می‌تواند به ATH جدید برسد یا خیر.

تصاحب 50 هزار دلار شروع حرکت برای رسیدن به ATH جدید

فقط یک ماه پیش، بیت کوین زیر 30 هزار دلار حرکت می‌کرد. بسیاری از تحلیلگران انتظار داشتند که قیمت بیشتر کاهش یابد و پیش بینی‌های 18 تا 20 هزار دلار شدت گرفته بود. اما اگر کسی در این افت بیت کوین خریداری کرده باشد در حال حاضر بیش از 60 درصد سود کسب کرده است. بیت کوین در صبح روز دوشنبه مقاومت 50 هزار دلار شکست و در بالاترین سطح در اواسط ماه مه معامله شد.

آیا با افزایش بیش از 60 درصدی بیت کوین در ماه گذشته، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ ATH خود یعنی بیش از 64000 دلار برسد؟

شاید تعجب آور نباشد، هفته گذشته مملو از اخبار صعودی بود. سرمایه گذاران نهادی بیشتری وارد بازار شدند، بانک‌ها راه را برای پذیرش بیت کوین هموار کردند و سرمایه گذاران افسانه‌ای به سمت بیت کوین حرکت کردند (یا تأیید کردند که در تمام این مدت همراه این ارز بوده‌اند). بیایید نگاهی به هفته گذشته در بیت کوین بیندازیم.

بیت کوین و ATH جدید: با افزایش 60% از ماه گذشته، آیا BTC به بالاترین سطح خود باز می‌گردد؟

تاثیر اخبار مختلف بر افزایش قیمت بیت کوین

اخبار صعودی سوخت موشک بیت کوین برای رسیدن به ATH جدید

دوشنبه

1) غول خرده فروشی جهانی، وال مارت (Walmart)، روز دوشنبه لیست “مشاغل و محصولات ارزهای دیجیتال” را منتشر کرد. به دنبال دیگر غول‌های خرده فروشی، مانند آمازون، به نظر می‌رسد وال مارت در حال آماده شدن برای بررسی پذیرش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. وال مارت در آخرین سال مالی خود، در طول همه گیری جهانی تقریباً 560 میلیارد دلار درآمد گزارش کرده است. با توجه به اندازه شرکت، مقیاس فعالیت آن‌ها می‌تواند افزایش چشمگیری در شبکه بیت کوین در صورت انتخاب به عنوان سیستم پرداخت ایجاد کند.

2) همچنین روز دوشنبه، جهودی کاسترو سیر (Jehudi Castro Sierre)، مشاور رئیس جمهور کلمبیا، بیت کوین را “درخشان ترین نرم افزار تاریخ” خواند. این اظهار نظر باعث شد بسیاری به این باور برسند که این کشور آمریکای جنوبی به دنبال استفاده از بیت کوین به عنوان وجوه قانونی یا سرمایه گذاری، درست مانند السالوادور است. هیچ چیزی در این زمینه اعلام نشده و حتی شایعه‌ای هم منتشر نشده است. با این حال فعالان بازار دوست دارند گمانه زنی کنند.

سه شنبه

3) روز سه شنبه، خبری مبنی بر اینکه بزرگترین بانک خرده فروشی انگلستان، گروه بانکی لویدز (Lloyds Banking Group)، “مدیر ارزهای دیجیتال” استخدام می‌کند، منتشر شد. این بانک بیش از 30 میلیون مشتری در انگلستان دارد. به نظر می‌رسد گروه لویدز علاقه مند به ارائه خدمات برای افزایش بهره بردن از تقاضا رمزنگاری و بیت کوین است.

4) همچنین روز سه شنبه، فیدلیتی (Fidelity)، گفت که بیت کوین در حال حاضر یک تمرکز اصلی برای آنها است. فیدلیتی یکی از بزرگترین شرکت‌های خدمات مالی است که 10 تریلیون دلار دارایی را مدیریت می‌کند. این شرکت ادعا کرد بیت کوین به عنوان یک دارایی واقعی ظاهر شده است. فیدلیتی فاش کرد که 90 درصد مشتریان بزرگشان سرمایه گذاری در بیت کوین را درخواست کرده‌اند.

چهارشنبه

5) روز چهارشنبه، خبری مبنی بر اینکه شرکت میلیاردر پیتر تیل (Peter Thiel)، پللانتیر تکنولوژیز (Palantir Technologies)، در حال پذیرش بیت کوین است، منتشر شد. تیل از بیت کوین به عنوان محافظی در برابر تورم ارز فیات استقبال کرده است. با این حال وی هشدار داد که “شما باید برای آینده‌ای با رویدادهای قو سیاه بیشتری آماده باشید.”

6) همچنین روز چهارشنبه، سرمایه گذار افسانه‌ای، بیل میلر (Bill Miller)، فاش کرد که 200 دلار بیت کوین خرید می‌کند. این سرمایه گذار 71 ساله امسال روی سرمایه گذاری در این نرم افزار شرط بندی کرده است. وی همچنین اعلام کرد که در سهام کوین بیس (Coinbase) را نیز خریداری نموده است. به نظر می‌رسد چشم انداز بیل میلر نیز در بازار بیت کوین صعودی است.

پنجشنبه و جمعه

7) پنجشنبه یک روز شلوغ برای اخبار صعودی بود. گروه مالی میتسوبیشی “Mitsubishi UFJ (MUFG)”، بزرگ‌ترین بانک ژاپن با کوین بیس به توافق رسید. طبق این توافق بانک بزرگ میتسوبیشی به 40 میلیون مشتری خود امکان خرید بیت کوین را می‌دهد. ژاپن دارای بالاترین حجم معاملات بیت کوین در جهان است. به نظر می‌رسد دولت ژاپن نسبت به ارزهای دیجیتال بسیار دوستانه رفتار می‌کند.

8) همچنین در روز پنجشنبه، غول‌های بانکی ولز فارگو و جی پی مورگان هر دو برای وجوه خصوصی بیت کوین ثبت نام کردند. هر دو موسسه در گذشته با بیت کوین مخالف بوده‌اند. با این حال بیت کوین اکنون تبدیل به دارایی‌ای شده است که نپذیرفتن آن دشوار است. بدون شک پیگیری آنها برای محصولات مبتنی بر بیت کوین تا حدودی تحت تأثیر تقاضای مشتریان بوده است.

9) برای جمع آوری اخبار صعودی روز پنجشنبه باید به یک همکاری بزرگ دیگر نیز اشاره کنیم. غول پرداخت ورلدلاین (Worldline) همکاری خود با بیت کوین سوییس (Bitcoin Suisse) را اعلام کرد. بنا بر این همکاری این سیستم پرداخت به 85000 تاجر در سوئیس اجازه داد تا بیت کوین را بپذیرند. در نتیجه این رویداد زمینه برای پذیرش گسترده‌تر ارزهای دیجیتال در این کشور با بیش از 8.5 میلیون نفر فراهم شده است.

10) سرانجام روز جمعه، بزرگ‌ترین مدیر دارایی جهان، بلک راک (BlackRock)، فاش کرد که در حال پیگیری سرمایه گذاری در استخراج بیت کوین و پیوستن به شرکت‌هایی مانند فیدلیتی و ون گارد (Vanguard) است. این شرکت بیش از 382 میلیون دلار در سهام مارتن دیجیتال هولدینگ (Marathon Digital Holdings) و ریوت بلاک چین (Riot Blockchain) سرمایه گذاری کرد.

فاد رسانه های جریان اصلی و استفاده قانون شکنان

فقط به این دلیل که چیزی در سرفصل اخبار قرار ندارد به این معنی نیست که در هفته گذشته هیچ گونه حرکت منفی نسبت به بیت کوین وجود نداشته است. جیک کلاین(Jake Klein)، رئیس اجرایی شرکت استخراج طلا استرالیا، ایولوشن ماینینگ (Evolution Mining) است. وی برخی ادعاهای نادرست را در مورد بازار ارزهای دیجیتال و مخصوصاً بیت کوین مطرح کرد. کلاین در مصاحبه‌ای گفت که بی ثباتی بیت کوین سرمایه گذاران بزرگ را به بازار طلا باز می‌گرداند.

قانون شکنان نیز در هفته گذشته مورد توجه قرار گرفتند. اپراتور هلیکس (Helix)، لری دین هارمون (Larry Dean Harmon)، 4،400 BTC را به وزارت دادگستری ایالات متحده واگذار کرد. این مبلغ به عنوان بخشی از اعترافات وی در جریان اتهامات پولشویی مسترد گشت. دولت سوئد همچنین مجبور شد به یک فروشنده زندانی مواد مخدر 33 BTC پول بدهد. به نظر می‌رسد پس از دستگیری مدیر دارایی‌های وی، دارایی‌های او را به بیت کوین تبدیل کرده بود. این احتمالاً روایت “رمزنگاری برای جنایتکاران” را شدت خواهد داد. روایتی ناخوشایند که بسیاری به اشتباه آن را منتشر می‌کنند.

باز هم روایت آلودگی استخراج

سپس FUD جنجالی در مورد تأثیر استخراج بیت کوین بر دولت ادامه دارد. این هفته فوچیون (Fortune) مقاله‌ای در مورد اینکه چگونه میزان انتشار CO2 از استخراج بیت کوین از مکزیک یا برزیل زمانی که بیت کوین به 500000 دلار برسد منتشر کرد. البته این مقاله در نظر نمی‌گیرد که هرچه بیت کوین بالاتر برود، انگیزه بیشتری برای عملیات استخراج دوستدار محیط زیست به وجود می آید. قطعاتی از این دست همچنان به این روایت ادامه می‌دهند که بیت کوین نمی‌تواند “سبز شود”. البته که در واقع اینطور نخواهد شد، و عکس این ادعا صادق است.

چشم انداز خوب این است که به نظر می‌رسد اخبار منفی به آرامی در حال محو و کم اهمیت شدن هستند. با این حال هنوز رسانه‌های سنتی به دنبال یافتن زوایا یا نظرات منفی برای ارائه به مخاطبان خود هستند.

بیت کوین می‌تواند ATH جدید خود را ثبت کند

بیت کوینرها چند هفته است که می گویند بیت کوین برای رسیدن به اوج جدید تأخیر داشته است. روند صعودی ماه گذشته تأیید می‌کند که بیت کوین آماده شروع مجدد است. هفته گذشته قیمت این ارز بسیار بالا رفت، حتی اگر رشد قیمت لزوماً به معنی شکستن رکوردها نباشد. تعداد بیشتری از بانک‌ها، سرمایه گذاران نهادی و دیگران به این رقابت می‌پیوندند. بیت کوین پس از سرکوب چین به عنوان یک سرمایه گذاری محکم و غیرقابل انکار عنوان می‌شود. بنابراین با ادامه اثرات همه گیری کووید 19، غیرقابل انکار است که اقتصاد جهانی برای چند سال رنج خواهد برد.

بیت کوین به عنوان یک پرچین در برابر تورم خودنمایی می‌کند. همچنان که پرینترهای بانک‌های مرکزی در سراسر جهان همچنان در حال چاپ پول هستند، این دارایی، سرمایه گذاری مهمی برای کسانی است که می‌خواهند خود را از به اصطلاح از استبداد مالی سیستم ارز فیات رهایی بخشند.

مطالب مرتبط
ادامه رشد بیت کوین: دلایلی که باعث رسیدن قیمت به بیش 35 هزار دلار شد
هدف قیمتی بیتکوین برای پایان سال 2020، 14000 دلار است
حرکات بزرگ قیمت بیت کوین از سال 2009 تا کنون: BTC با چه فراز نشیبی به قیمت 64 هزار دلار رسید
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether