بیتمکس (BitMEX) باعث سقوط بیتکوین شد

اداره تحقیقات فدرال (FBI) و کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) به دنبال متهم کردن بزرگترین صرافی مشتقات بیت کوین، بیتمکس برای انجام مبادلات “غیرقانونی” هستند. CFTC و دادستان منطقه نیویورک بیتمکس را به دلیل انجام مبادلات غیرقانونی و عدم رعایت دستورالعمل‌های KYC (مشتری خود را بشناس) و AML (مبارزه با پولشویی) متهم کردند.

بیت کوین بعد از اقامه جرم CFTC و FBI علیه صرافی بیتمکس (BitMEX) سقوط کرد

صرافی بیتمکس (BitMEX) باعث سقوط بیتکوین شد
صرافی بیتمکس (BitMEX) باعث سقوط بیتکوین شد

بیت کوین در 15 دقیقه اول انتشار این خبر 1.54٪ کاهش یافت. این ارز از محدوده قیمت 10880 دلار به قیمت 10480 دلار رسید. بیتکوین و آلتکوینها در چند روز گذشته رو به بهبود بودند اما با انتشار این خبر به شدت آسیب دیدند. البته به نظر می‌رسد سقوط به پایان رسیده است. باید دید پیامدهای این خبر برای بازار کریپتو در ماه اکتبر چه خواهد بود.

پس از مناظره انتخاباتی ترامپ و بایدن دو نامزد پست ریاست جمهوری، قیمت بیتکوین تحرکات مثبتی داشت. اما ساعاتی پیش با انتشار خبر بازداشت یکی از مدیران ارشد بیتمکس به ناگاه سقوط سختی را متحمل شد. دیگر ارزها نیز از این اتفاق در امان نبودند و آلتکوین ها دوباره در رنگ قرمز فرو رفتند.

در حالی که CFTC شکایتی مدنی علیه بیتمکس تشکیل داده است، FBI با اتهامات کیفری بر علیه بیتمکس اقامه دعوی کرد. در صورت محکوم شدن حداکثر مجازاتی که برای مدیران این صرافی در نظر گرفته می‌شود، پنج سال زندان است.

بیتمکس یک صرافی رمزنگاری بسیار محبوب است. این صرافی قراردادهای تعویض دائمی را برای بیت کوین معرفی کرد. این قراردادها اکنون به یکی از استانداردهای این صنعت تبدیل شده‌اند. این صرافی به دلیل سهولت دسترسی، مورد علاقه معامله گران بیت کوین است. تا سال پیش این صرافی احتیاج به رعایت KYC یا AML نداشت. با این حال از اوت امسال، صرافی گزارش داد که آنها مجبور به رعایت مقررات اجباری KYC شده‌اند.


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


صاحبان این صرافی با مجازات سنگینی روبرو هستند

CFTC بیتمکس را به دلیل نقض مقررات متعدد CFTC، از جمله بهره برداری از یک سیستم تجارت غیرمجاز، متهم کرده است. رئیس در بیانیه مطبوعاتی خاطر نشان کرد:
“ما نمی‌توانیم اجازه دهیم افراد مخرب با قانون شکنی نسبت به صرافی‌هایی که به درستی قوانین را رعایت می‌کنند، برتری کسب کنند.”

صاحبان صرافی آرتور هیز، بن دیلو، گریگوری دویر و ساموئل رید به مجازات های زیر محکوم خواهند شد:
“برگرداندن سودهای ناشایست، مجازات‌های پولی مدنی، جبران خسارت مشتریان، ممنوعیت از هرگونه فعالیت در بازار بورس و معاملات آتی بورس (CEA).”

علاوه بر این، فدرال رزرو نیز همزمان بیتمکس را به دلیل نقض قوانین رازداری بانک که مربوط به پولشویی و فعالیت‌های ضد تروریستی است، متهم کرده است. پرستون بیرن، یکی از وکلای شرکت اندرسون کیل لا، در توئیتی نوشت:

“فدرال بسیار جدی در حال تشکیل یک پرونده کیفری موازی برای بیتمکس به اتهام نقض BSA است. بیتمکس نمی‌تواند به راحتی و با پرداخت جریمه از زیر این اتهامات قسر در برود. “

با این حال به نظر می رسد شوک وارد شده از این خبر رو به بهبودی است. قیمت ها در حال بازگشت به سطوح خود هستند.

5/5 (1 نظر)

درباره ی رضا باغانی

علاقمند به حوزه ارزهای دیجیتال - نویسنده و همکار بیت پارس

مطلب پیشنهادی

میلیونرهای بیت کوین و سرمایه گذار با سابقه بازار از اطمینان به آینده طلای دیجیتال می گویند

میلیونرهای بیت کوین و سرمایه گذار با سابقه بازار از اطمینان به آینده طلای دیجیتال می گویند

رائول پال می‌گوید بیت کوین در حال حاضر هر کلاس دارایی دیگر را می‌بلعد. برادران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *