قیمت بیت کوین
1,314,874,085تومان
57,770.00دلار
3.33
قیمت اتریوم
80,409,660تومان
3,532.86دلار
2.80
قیمت بایننس کوین
14,285,400تومان
627.64دلار
0.86
قیمت دوج کوین
16,284تومان
0.72دلار
23.22
قیمت ریپل
35,962تومان
1.58دلار
0.14
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  با سقوط بیت کوین به 52000 دلار، در یک ساعت 7.6 میلیارد دلار از موقعیت‌های لانگ منحل شد

با سقوط بیت کوین به 52000 دلار، در یک ساعت 7.6 میلیارد دلار از موقعیت‌های لانگ منحل شد

با سقوط بیت کوین به 52000 دلار، در یک ساعت 7.6 میلیارد دلار از موقعیت‌های لانگ منحل شد

با وجود سقوط 15 درصدی قیمت بیت کوین در شب گذشته تحلیلگران بر این باورند امکان ادامه چرخه افزایشی تا قیمت 166 هزار دلار وجود دارد. به گفته آنها فعالیت‌های همزمان زنجیره‌ای سرمایه گذاران حاکی از آن است که چرخه قیمت بیت کوین بالاتر از 166،000 دلار است.

طبق داده‌های سایت bybt.com طی یک ساعت گذشته با سقوط قیمت بیت کوین به 50000 دلار، 7.6 میلیارد دلار از موقعیت‌های لانگ بیت کوین، لیکویید شدند. اوضاع در بقیه بازار نیز به همین صورت ادامه یافته است. اکثر آلتکوین‌ها نیز با سقوط شدید بیت کوین به رنگ قرمز درآمدند.

قیمت بیت کوین از اوایل شنبه روند نزولی را در پیش گرفت. با این حال سقوط شدید در شب گذشته و اوایل بامداد روز یکشنبه رخ داد.

قیمت بیت کوین طی ساعات گذشته بیش از 10 درصد کاهش یافت. این ارز از 58000 دلار به زیر 51،000 دلار رسید. طی این سقوط بزرگ حدود 4.3 میلیارد دلار موقعیت‌های لانگ بیت کوین منحل شد. در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین به حدود 55000 دلار رسیده است.تحلیلگران هنوز روند صعودی را برای بیت کوین پیش بینی می‌کنند

پس از شکسته شدن مثلث صعودی دو ماهه، قیمت بیت کوین با قاطعیت بالای 60،000 دلار باقی ماند. حجم فعلی زنجیره‌ای حاکی از آن است که سرمایه گذاران هنوز به شدت بیت کوین را در سطح قیمت فعلی خریداری می‌کنند.

علاوه بر این، قیمت فعلی در مقایسه با چند برابر ارزیابی شبکه تاریخی حتی به بالاترین قیمت کوتاه مدت نزدیک نیست.

فعالیت سرمایه گذاران نشان می‌دهد که قیمت بازار BTC هنوز بیش از حد گرم نشده است

اغلب، بازار خرسی با فرسودگی فروشندگان همزمان می‌شود. اما در جهت عکس با فرسودگی خریداران نقاط اوج چرخه گاوی رخ می‌دهد. مشاهده فعالیت‌های طولانی مدت سرمایه گذاران در طی مراحل مختلف در بازار گاوی نشان داد که شاخص خوبی برای سطح پشتیبانی قیمت BTC و شرایط بیش از حد گرم در گذشته است. فعالیت فعلی سرمایه گذاران حاکی از آن است که قیمت بازار بیش از حد گرم نشده است.

ویلی وو، تحلیلگر زنجیره‌ای، یک روش برای اندازه گیری این فعالیت ایجاد کرده است. وی این روش را به شرح زیر توصیف می‌کند:

“فعالیت سرمایه گذار” بر حجم زنجیره‌ای می‌تواند روند قیمت را پیش بینی کند. وقتی BTC بین کیف پول دو شرکت کننده مختلف حرکت می‌کند، تصور می‌کنیم که برای آن خارج از زنجیره با فیات پرداختی انجام شده است. این یک معیار ناقص است اما آنچه را که اتفاق می‌افتد تقریب می‌زند.

فعالیت سرمایه گذار، بیان شده در حجم زنجیره‌ای، در میانگین متحرک 2 ساله “ارزش شبکه” نسبت به “معاملات” (NVT) ضرب می‌شود. نتیجه حال از این ضرب را باید بر عرضه در گردش تقسیم کنیم. قیمتی که از طریق این روش بدست می‌آید “قیمت NVT” نام دارد.

قیمت NVT نه تنها به خوبی نشان می‌دهد که چه مقدار مایل به پرداخت قیمت‌های فعلی هستند بلکه به دلیل میانگین متحرک طولانی مدت NVT می‌توان از آن به عنوان برآورد کف قیمت در بازار گاوی استفاده کرد. بنابراین، NVT را می‌توان مضرب ارزیابی شبکه حاصل از حجم معاملات نامید. به عبارت دیگر می‌توان این معیار را PE یا نسبت “قیمت به درآمد” بیت کوین دانست.حق بیمه NVT می‌گوید بالاترین قیمت کوتاه مدت برای بیت کوین می‌تواند 95 هزار دلار باشد

در بازار گاوی به ندرت قیمت بازار به زیر قیمت NVT کاهش می‌یابد. اگر چنین شد، یک فرصت عالی خرید به اثبات رسیده است. قیمت NVT فعلی 47،500 دلار است. بر اساس قیمت پایانی روز گذشته 61،600 دلار برای هر بیت کوین، بازار مایل به پرداخت حق بیمه 1.3 برابر ارزیابی فعلی سرمایه گذار بلند مدت است. این مضرب را حق بیمه NVT می‌نامند. حتی اگر قیمت بیت کوین پس از سقوط را در نظر بگیریم هنوز سطح 55 هزار دلار بالاتر از این حق بیمه است.

در طی بازارهای قبلی گاوی، حق بیمه NVT بالای 2 مشخص شد که بالاتر از قیمت کوتاه مدت بود. بالاتر از 3.5 نیز در رأس بازار گاوی اتفاق افتاد. در حال حاضر، این معیار نشان می‌دهد که حق بیمه فعلی 1.3 NVT حتی نزدیک به اوج‌های بازار گاوی قبلی نیست.

بر اساس قیمت فعلی 47500 دلار NVT، بالاترین قیمت کوتاه مدت بعدی با حق بیمه NVT 2 احتمالاً در حدود 95000 دلار یا بالاتر از آن است. این در حالی است که در بالاترین چرخه گاوی، با حق بیمه NVT 3.5، می‌تواند در 166.300 دلار یا بالاتر باشد.

حق بیمه فعلی NVT پتانسیل صعودی بیشتری را نشان می‌دهد

حق بیمه NVT 1.3 ممکن است کاهش کوتاه مدت 30 درصدی یا بیشتر را نشان دهد. این ضریب همچنین نشان می‌دهد که حداقل 54٪ افزایش قیمت دیگر از قیمت بسته شدن بازار در روز گذشته برای رسیدن به بالاترین سطح بالقوه چرخه کوتاه مدت خواهد بود.

با این حال، این فرض را بر این می‌گذارد که تاریخ برای بیت کوین دوباره تکرار خواهد شد. در این صورت حق بیمه مشابه NVT مانند بازارهای قبلی گاوی دوباره به دست خواهد آمد. البته هیچکدام از این فرضیات را نمی‌توان تضمین کرد. با این وجود، اگر این پدیده تکرار شود، مطمئناً نسبت خطر به پاداش، صعودی است.

علاوه بر این، به گفته وو، قیمت 166،000 دلار ممکن است در واقع یک پیش بینی کاملاً محافظه کارانه باشد. همانطور که پیش از این وو توضیح داد که قیمت بیت کوین می‌تواند تا دسامبر 2021 بر اساس سایر معیارها به 300،000 دلار نیز برسد.سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً جهت اهداف خبری و اطلاعاتی به رشته تحریر درآمده است. تیم بیت پارس هیچ گونه توصیه و مشاوره سرمایه گذاری ارائه نمی‌دهد. قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید و هیچ گاه بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید در بازار، سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
فاندامنتال بیت کوین و اتریوم عالی به نظر می‌رسد در حالی که از لحاظ تکنیکال اوضاع مساعد نیست
حجم سرمایه بازار بیت کوین با Netflix و AT&T رقابت می کند
رکورد جدید چین لینک با افزایش 25 درصدی؛ بیت کوین توانست تا حدودی بهبود یابد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس