منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  بازار گاوی بیت کوین در سال 2021 شبیه به 2013 شده است، دستان قوی همچنان فروشنده نیستند
بازار گاوی بیت کوین در سال 2021 با چرخه‌های قبلی متفاوت است

بازار گاوی بیت کوین در سال 2021 شبیه به 2013 شده است، دستان قوی همچنان فروشنده نیستند

بازار گاوی بیتکوین پس از ثبت شمع قرمز ماهانه “شروع به شبیه شدن به سال 2013” می‌کند. این در حالی است که بسیاری از هولدرهای قدیمی از فروش سر باز می‌زنند.

بعد از ثبت شمع قرمز ماه گذشته، پلن بی (PlanB) گفت: پیش بینی‌های بلند مدت قیمت بر اساس مدل سهام به جریان “دست نخورده” باقی مانده است.

تحلیلگر مشهور PlanB گفت، بیت کوین (BTC) تازه بدترین شمع ماهانه خود را طی 10 سال گذشته داشته است. با این حال هنوز هم می‌تواند به بالاترین قیمت‌های جدید در این سال برسد.

مدل سهام به جریان در بازار گاوی بیتکوین حتی پس از سقوط ماه مه “سالم” است

خالق مدل قیمت BTC مبتنی بر سهام به جریان روز سه شنبه، در توئیتی گفت که بیت کوین در طی اجرای چرخه گاوی فعلی مانند سال 2013 رفتار می‌کند.

پس از افت به 30،000 دلار و چندین بار آزمایش مجدد در آن سطح، نگرانی‌ها در مورد افت بیشتر BTC / USD به 20،000 دلار و پایین‌تر به اوج خود رسیده است. این بدان معنی است که برای اولین بار، بیت کوین از بالاترین رقم بازار گاوی قبلی خود، در این مورد از سال 2017 پایین‌تر می‌آید.

با این حال PlanB چنین رویدادی را بعید می‌داند. علاوه بر این، اقدام اخیر قیمت بسیار دور از واقعیت است. در واقع، این فقط می‌تواند به این معنی باشد که بازار عملکرد 2013 – و نه 2017 – را دوباره انجام خواهد داد.

او با بارگذاری آخرین تصویر مدل دارایی سهام به جریان (S2FX) خود، شباهت‌های بازار گاوی بیتکوین در سال 2021 و رفتار این ارز در سال‌های گذشته را برجسته کرد.

وی در توضیحات خود نوشت: “نقطه جدید، ممکن است در 37341 دلار بسته شود؛ 35٪-. ما می‌دانستیم که بیت کوین در یک خط مستقیم افزایش نخواهد یافت. چندین ریزش 35٪- در بازار گاوی ممکن است. و احتمالاً این یکی از همان‌هاست.

“بازار گاوی بیتکوین شبیه سال 2013 شده است. مدل S2F سالم باقی مانده است.”

بازار گاوی بیت کوین در سال 2021 شبیه به 2013 شده است، دستان قوی همچینان فروشنده نیستند

نمودار مدل سهام به جریان بیت کوین از اول ژوئن 2021اوج‌های جدید قیمت همچنان در بازار گاوی بیتکوین رخ خواهد داد

S2FX بیت کوین را در چند مرحله قرار می‌دهد. در این مدل BTC از یک پدیده حاشیه‌ای به یک کلاس دارایی کامل تبدیل می‌شود. پیش بینی‌های بلند پروازانه آن خواستار متوسط قیمت بیتکوین 288،000 دلار در طول چرخه کنونی است. طبق مدل سهام به جریان، این چرخه گاوی از سال 2020 آغاز شده و تا 2024 ادامه خواهد داشت.

این عقب ماندگی سوالاتی را درباره طول عمر مدل ایجاد کرده است. البته PlanB همیشه تأکید کرده است که این مدل تضمین نشده است. با این وجود، با توجه به اجرای بازار گاوی بیتکوین، روایت 2013 همچنان یک رقیب قدرتمند برای توضیح حرکت بیت کوین در سال جاری است.

بازار گاوی بیت کوین در سال 2021 شبیه به 2013 شده است، دستان قوی همچینان فروشنده نیستند

نمودار شمع 1 ماهه BTC-USD از سال 2013

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، شیوه‌های انباشت در بین دارندگان طولانی مدت همچنین ممکن است منجر به ایجاد یک سناریوی “رشد چند برابری” درست مانند سال 2013 در سال 2021 شود.

پیتر برانت، تاجر پیشکسوت، این هفته در مورد چنین سناریوهایی بحث کرد. وی حرکت به سمت اوج‌های جدید تاریخی را تنها پس از یک عقب نشینی چشمگیر دیگر ممکن می‌داند. این به خودی خود، مطابق با سابقه تاریخی این ارز نیز خواهد بود.

بیت کوین‌های قبل از 2019 اکنون فقط 44٪ از منابع فعال BTC را تشکیل می‌دهند

علی رغم فروش شدید در ماه مه، دستهای قوی در قیمتی از فروش سرباز می‌زنند که عملاً 2 سال پیش افسانه‌ای به نظر می‌رسید.

شبکه بیت کوین (BTC) در سال جاری کمتر از هر زمان دیگر فعال است. داده‌های جدید نشان می‌دهد که معامله گران در بازار گاوی بیتکوین سرسختانه از فروش خودداری می‌کنند.

معیارهای سایت تحلیل داده گلس نود نشان می‌دهد که عرضه بیت کوین با وجود قیمت‌های پایین‌تر، کمتر و کمتر در دسترس است.

بنا بر این معیارها در تاریخ 2 ژوئن، عرضه فعال بیت کوین به پایین‌ترین سطح پنج ماهه یعنی 44.5٪ رسید.

بازار گاوی بیت کوین در سال 2021 شبیه به 2013 شده است، دستان قوی همچینان فروشنده نیستند

نمودار عرضه فعال دو ساله بیت کوین در مقابل نمودار BTC-USD

این نمودار تعداد سکه‌هایی را که در دو سال گذشته یا قبل از آن جابجا شده‌اند، اندازه گیری می‌کند. آخرین بار که معیار این میزان کم بود، BTC / USD در حدود 22000 دلار معامله می‌شد.

این رقم نشان می‌دهد که ایده فروش بیت کوین با قیمت‌های فعلی چقدر برای سرمایه گذارانی که در بازار خرسی سال 2019 خرید کرده‌اند، جذاب نیست.

این به نوعی باعث افزایش روحیه نسبت به اقدامات آینده بازار گاوی بیتکوین می‌شود. همانطور که شاخص‌های مختلف از جمله شاخص ترس و طمع نشان می‌دهد، بیت کوین 36000 دلاری زیر قیمت به نظر می‌رسد.

با این وجود، فروش در ماه مه موجب افزایش نقدینگی در سکه‌های تازه شد. چیزی که توانست روند انباشت دو ساله را پشت سر بگذارد. گلس نود هفته گذشته در خلاصه مقاله نوشت: “میزان انباشت طی دو سال گذشته چشمگیر محسوب می‌شود. با این حال مقیاس فشار فروش در ماه مه نیز قابل توجه است.”ماینرهای باقی مانده بیت کوین نمی فروشند

در همین حال، ماینرها هم نشان می‌دهند علاقه‌ای به فروش در موقعیت کنونی بازار گاوی بیتکوین ندارند. نسبت به میانگین تاریخی، خروجی از آدرس ماینرها در کمترین حد در هفت ماه گذشته است.

اقدام ماه مه باعث افزایش فروش ماینرها شد، اما از آن زمان حرکت معکوس شده است. این شاخص اکنون در کمترین حد خود از نوامبر 2020 است. درست زمانی که بیت کوین به بالاترین حد خود در سال 2017 رسید.

بازار گاوی بیت کوین در سال 2021 شبیه به 2013 شده است، دستان قوی همچینان فروشنده نیستند

نمودار استخراج ماینرها بیت کوین

فقط معامله گران خرده فروشی منتظر ریزش بیشتر بیت کوین هستند. ورودی BTC به صرافی‌ها پس از اواسط ماه آوریل همچنان ادامه می‌یابد. این هم زمان با سقوط از بالاترین رقم کنونی تقریباً 65000 دلاری است. با این حال حجم ورودی در حال کاهش است.

مطالب مرتبط
ضعف بیت کوین باعث کاهش قیمت این ارز شد؛ آلتکوین ها نیز با ضعف به کار خود ادامه می‌دهند
آدرس‌های برتر بیت کوین: کیف پولهایی با بیشترین تعداد BTC چه تاثیری بر بازار دارند؟
عبور بیت کوین از اوج قیمت 61 هزار دلار رخ خواهد داد؟ ایستگاه بعدی 73 هزار دلار خواهد بود؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether