منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  ضربه بیت کوین به آلتکوین ها: کاهش BTC به زیر 34000 دلار، بازار آلت ها را به رنگ قرمز فرو برد
ضربه بیت کوین به آلتکوین

ضربه بیت کوین به آلتکوین ها: کاهش BTC به زیر 34000 دلار، بازار آلت ها را به رنگ قرمز فرو برد

دور دیگری از فاد (FUD) باعث شد تا قیمت BTC به زیر 34000 دلار برسد. کاهش قیمت بیت کوین ضربه بیشتری بر بازار آلتکوین ها وارد می‌کند. بسیاری از آلت‌ها اکنون در پایین‌ترین قیمت چند ماهه قرار دارند. با این حال ویلی وو در مورد ادامه بازار گاوی بیت کوین امیدوار است.

در تاریخ 21 مه، بازار رمزنگاری با دور تازه‌ای از ترس، عدم اطمینان و تردید (FUD) مورد حمله قرار گرفت. این احساسات نزولی باعث فشار فروش دیگری در قیمت بیت کوین (BTC) شد که ضربه مهلکی بر پیکر اکثریت آلتکوین ها وارد آورد.

برای دومین بار در کمتر از 3 هفته، چین مجدداً در این باره مقصر اصلی بود. شایعاتی مبنی بر اینکه نهادهای نظارتی به دنبال ممنوعیت ماین و تجارت بیت کوین هستند، منتشر شد. همچنین رسانه‌ها گزارش دادند که مقامات هنگ کنگ پیشنهاد داده‌اند که بازرگانان خرده فروشی از تجارت ارزهای دیجیتال منع شوند.

اطلاعات حاصل از کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهد که گاوهای بیت کوین (BTC) سطح پشتیبانی 40،000 دلاری را قبل از اعلامیه چین نگه داشته بودند. با این وجود پس از انتشار خبر، آنها به سرعت این مارک را از دست دادند. گاوها قبل از آنکه حرکت نزولی بیشتری داشته باشند، مجبور شدند خود را در حمایت 36،000 دلار قرار دهند.ضربه دوباره بیت کوین در روز جمعه به بازار آلتکوین ها

چرخشی که روز پنجشنبه در بازار مشاهده شد به کاهش ترس از بازگشت به زمستان رمزنگاری کمک کرد. با این حال برخی از تحلیلگران، از جمله بنیانگذار آزمایشگاه‌های جارویس (Jarvis Labs)، بن لیلی (Ben Lilly)، به درستی ارزیابی کردند که “ما در جنگل کریپتوکارنسی به سر می ریم.” این اظهار نظر قبل از سقوط روز جمعه عنوان شد.

هنوز جای امیدواری وجود دارد که قیمت BTC بتواند ارزش خود را حفظ و به بالاتر صعود کند. فعالیتی که در کیف پول‌های نهنگ دیده می‌شود مارک 39931 دلار را نشان می‌دهد، که نشان دهنده سطح جدید حمایت است.

ورودی قابل توجهی به کیف پول نهنگ ها در قیمت 39931 دلار (حدود 115k BTC) اتفاق افتاد. اکنون این باید پشتیبانی جدید بیت کوین باشد. نزدیک‌ترین مقاومت در 52 و 56 هزار دلار است.

– whalemap (نقشه whale_map) 21 مه 2021

اوج فعالیت صرافی در حین فروش بیت کوین

صرافی‌های ارزهای دیجیتال سهم بزرگی در اقدام قیمت روز چهارشنبه داشتند. این نکته در گزارش اخیر دلفی دیلی (Delphi Daily) توسط اشوات بالاکریشنان (Ashwath Balakrishnan) برجسته شده است.

به گفته بالاکریشنان، بایننس مسئول این موارد بود:

“تسهیل تجارت 100 درصدی به ارزش 100 میلیارد دلار و صرافی‌های غیرمتمرکز در شبکه اتریوم با ثبت بیش از 10 میلیارد دلار حجم”.

این “تنها بالاترین روز حجم برای همه دکس ها” بود که توسط “یونی سواپ Uniswap (UNI)” به ثبت رسیده است. در این صرافی “معادل 6 میلیارد دلار ” ارزهای مختلف معامله شده است. این در حالی است که معامله گران خرده فروشی برای خروج از بازار اقدام می‌کنند.

به گفته میکا اسپرویل (Micah Spruill)، مدیر عامل و مدیر ارشد سرمایه گذاری در شرکت “S2F Capital”، ارزش تقریبی 9 میلیارد دلار در جریان اصلاحات این هفته در ریزشی مشابه آنچه در مارس 2020 تجربه شد، منحل شد.

خروج بیت کوین از صرافی ها ادامه دارد

اسپرویل همچنین به “سطوح تاریخی بیت کوین که در تاریخ 19 ماه مه در مقایسه با جریان خالص ارز طی چند سال گذشته از بورس خارج شده است” اشاره کرد. وی این واقعیت را برجسته کرد که این بالاترین مقدار خالص خروجی به دلار در تاریخ بیت کوین بود. این می‌توان نشانه‌ای از بازار گاوی باشد.

برای درک بهتر احساسات فعلی معامله گران در بازار، اسپرویل خاطرنشان کرد که کیف پول خرده فروشی به رغم آشفتگی بازار با رشد سریع سرمایه گذاری خرده فروشی روبرو است. این را می‌توان “نشانه‌ای از ادامه رشد و پذیرش ” ارزهای دیجیتال در جریان اصلی دانشت.

اسپرویل گفت:

“تعداد نهادهای جدید نیز که در طول این کاهش قیمت به بازار جذب شده‌اند نیز افزایش پیدا کرده است. این امر به به این واقعیت اشاره می‌کند که ما یک دوره چرخه گاوی را تجربه نکرده‌ایم بلکه یک چرخه محلی را در یک چرخه گاوی بزرگ تجربه کرده‌ایم.”آلتکوین ها با ضربه بیت کوین به بازار دوباره سقوط کردند

فشار فروش مداوم بر بیت کوین به بازار آلتکوین ها نیز سرایت کرد. این ضربه باعث شد اکثر توکن های 100 ارز برتر به رنگ قرمز کاهش یابد.

حجم سرمایه کلی بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر 1.4 تریلیون دلار است و نرخ تسلط بیت کوین 44.3٪ است.

ویلی وو فکر نمی‌کند روند کلی صعودی بیت کوین به پایان رسیده باشد

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر مشهور بیت کوین، علائم و نشانه‌هایی را عنوان کرد که نشان می‌دهد بازار گاوی BTC همچنان ادامه خواهد داشت.

قیمت بیت کوین در این هفته به طور قابل توجهی کاهش یافت. این ارز حتی سطح 30،000 دلار را در روند روز چهارشنبه مشاهده کرد. با این وجود ویلی وو، تحلیلگر محبوب بیت کوین (BTC)، فکر می‌کند که بازار صعودی رو به رشد کلی بیت کوین هنوز رخ نداده است.

وو در طی مصاحبه با پادکست پیتر مک کورماک (Peter McCormack)، در کانال یوتیوب “What Bitcoin Did” در 21 مه به نکاتی اشاره کرد. وو در مورد چندین معیار از جمله افزایش اخیر فعالیت شبکه بیت کوین، قیمت و وضعیت فعلی آن صحبت نمود. وو اشاره کرد که بسیاری از شاخص‌های کلان به نشانه مثبت بودن قیمت بیت کوین است. این تحلیلگر برتر با اشاره به داده‌های حاصل از نسبت NVT بیت کوین، که فعالیت شبکه بلاک چین را در رابطه با حجم بازار نشان می‌دهد، گفت: “فعالیت بسیار گسترده‌ای در شبکه بین سرمایه گذاران در مقایسه با ارزیابی قیمت وجود دارد.”

افزایش و ریزش قیمت بیت کوین کاملا طبیعی بود

وو ادامه داد: “ما هیچ نوع شیدایی ندیده‌ایم.” وی گفت: “ما از سطحی پایین آمدیم که بسیار ارگانیک بود. هیچ گونه حق بیمه یا سفته بازی در کار نبود”. “به عنوان مثال بالاترین سطح 2017، من فکر می‌کنم 3.8٪ بالاتر از ارزیابی ارگانیک باشد.”

وو درباره وضعیت فعلی بیت کوین گفت: “این فقط یک سقوط میانی در بازار گاوی است.” براساس داده‌های تریدینگ ویو، بیت کوین در ماه آوریل به حدود 65000 دلار رسید. متعاقباً، این دارایی برای مدتی به زیر 50،000 دلار کاهش یافت و برای مدتی بالاتر از این سطح بازیابی شد. بیت کوین قبل از شروع نزول تا محدوده 30،000 دلار تقریباً به 60،000 دلار رسید.

وو گفت: “فکر می‌کنم بازیابی مقدار زیادی سکه فروخته شده، کمی زمان لازم داشته باشد.” وی ظاهراً با اشاره به وضعیت کلی گفت: “من فکر می‌کنم در نهایت، اگر به سلامت شبکه نگاه کنید، این یک چیز خوب است.”

علی رغم ضربه به بیت کوین و آلتکوین ها ما هنوز به پایان بازار گاوی نرسیده ایم

مک کورماک مستقیماً از وو پرسید: “پس این پایان بازار گاوی نیست؟” وو صراحتاً به او پاسخ داد: “نه، به هیچ وجه.”

وو با مشاهده نمودار خود گفت اهداف و جزئیات قیمت را به روزهای آینده بستگی دارد. وو نیز مانند اکثر تحلیلگران انتظار دارد قیمت بیت کوین به سطوح بالاتر از 100000 دلار در هر سکه برسد. وو و مک کورماک همچنین در طول مصاحبه در مورد تعدادی از نکات دیگر گفتگو کردند.

مطالب مرتبط
حباب ها برای بیتکوین
کسب سود در بازار خرسی
با جهش ناگهانی بیت کوین به بالای 60 هزار، 850 میلیون دلار از پوزیشن های شورت منحل شدند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس