قیمت بیت کوین
۷۸۳,۳۶۴,۹۶۳تومان
31,648دلار
0.17
قیمت اتریوم
۳۲,۱۲۵,۴۲۲تومان
1,298.20دلار
0.05
قیمت تتر
۲۴,۷۵۰تومان
1دلار
0.06
قیمت پولکادات
۴۱۷,۲۷۹تومان
16.85دلار
5.38
خانه  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  آخرین مانع بیت کوین برای رسیدن به 30000 دلار چیست؟ BTC توانست رکورد جدیدی ثبت کند

آخرین مانع بیت کوین برای رسیدن به 30000 دلار چیست؟ BTC توانست رکورد جدیدی ثبت کند

تحلیل تکنیکال بیت کوین
سعید درویشی
13 دی 99
۰
28
آخرین مانع بیت کوین برای رسیدن به 30000 دلار چیست؟ BTC توانست رکورد جدیدی ثبت کند

قیمت بیت کوین به بالاترین سطح جدید خود در تاریخش رسیده است. بیت کوین در تلاش است تا از آخرین مانعش برای رسیدن به 30،000 دلار بگذارد.

آخرین مانع بیت کوین برای رسیدن به 30000 دلار چیست؟ BTC توانست رکورد جدیدی ثبت کند

قیمت بیت کوین (BTC) در روز جمعه در صرافی‌های بزرگ به بالاترین رکورد خودش و بیشتر از 29600 دلار رسید. به عبارت دیگر، BTC فقط 2٪ تا رسیدن به سطح مقاومت روانشناختی در 30،000 دلار فاصله دارد.

عبور از 30000 دلار می‌تواند باعث اطمینان مجدد در بازار شود. از لحاظ تکنیکال آخرین مانع باقی مانده پیش روی بیت کوین درست زیر این سطح است.

 آخرین مانع بیت کوین برای رسیدن به 30000 دلار چیست؟ BTC توانست رکورد جدیدی ثبت کند

نمودار-قیمت-بیت-کوین

از این رو، در کوتاه مدت، فروشندگان (خرس ها) با سفارشات انباشته به دنبال دفاع از سطح مقاومت 30 هزار دلاری خواهند بود. دفترهای سفارش صرافی‌ها سفارشات فروش زیادی را در محدوده 29800 – 30،000 دلار نشان می‌دهند.شکستن آخرین مانع و مقاومت در سطح 29،800 دلار برای بیت کوین ضروری است

دفتر سفارشات صرافی‌ها هم در بایننس (Binance) و هم در بیت فینکس (Bitfinex) سفارشات فروش نسبتاً زیادی را از 29،800 تا 30،000 دلار نشان می‌دهد. این بدان معناست که خرس‌ها (فروشندگان) می‌توانند قبل از رسیدن به 29800 دلار، بیت کوین را از حرکت بازدارند.

یک معامله گر ارز دیجیتال معروف به لوما (Loma) نیز به همین ترتیب گفت که اگر بیت کوین نتواند از آخرین مانعش برای رسیدن به 30000 دلار عبور کند، احتمالاً از 29800 دلار کاهش می‌یابد. او گفت:

“برای BTC طی چند روز آینده دو سناریو محتمل است. اولی این است که بعد از فتح 30،000 دلار به 31-33 هزار دلار می‌رسد. در دومین سنایو بیت کوین تا آخرین مانع در 29800 دلار پیش می‌رود و پس از آن متوقف می‌شود. اساساً چیزی که من می گویم این است که اگر در 30 هزار دلار موقعیت شورت (فروش) دارید، شرایط پرریسکی را در این هفته خواهید داشت. هم احتمال فروش در بالاترین قیمت می‌رود و هم جاماندن از رشد بیش از ده درصدی بیت کوین.”

 آخرین مانع بیت کوین برای رسیدن به 30000 دلار چیست؟ BTC توانست رکورد جدیدی ثبت کند

سفارشات-فروش-بیت-کوین

معامله گران در بازارهای معاملات آتی بیت کوین در تلاشند قیمت BTC را سرکوب کنند و در 24 ساعت گذشته به شدت در حال باز کردن موقعیت‌های شورت یا فروش هستند.

نرخ بودجه آتی کوین بیس (Coinbase) و سایر صرافی‌های عمده، با وجود رالی اخیر، در حدود 0.01٪ باقی مانده است. در بعضی مواقع، این معیار به زیر 0.01٪ نیز کاهش می‌یافت. این امر نشان می‌دهد اکثر بازار به فکر فروش بیت کوین در مواجه با آخرین مانعش هستند.

بسیاری از تریدرها توییت هایی با مضمون فروش بیت کوین منتشر کرده‌اند. این نشان از عدم اطمینان پول هوشمند به رشد بیت کوین در آینده کوتاه مدت دارد.سرمایه گذاران خرد در حال ورود به بازار

با این حال، سرمایه گذاران خرد در بازار بیت کوین در حال جمع آوری BTC هستند. این معامله گران که در صرافی‌ها، بدون مشتقات و اهرم‌ها در حال معامله هستند در حال خرید بیت کوین هستند. در تاریخ 31 دسامبر، کمی قبل از سال جدید، قیمت بیت کوین به بالاترین سطح جدید خود رسید. تحلیلگران در سانتیمنت گفتند که آنها افزایش حرکات روی زنجیره را مشاهده کرده‌اند. این تحرکات ممکن است نشان دهنده تجمع سرمایه گذاران خرد باشد.

 آخرین مانع بیت کوین برای رسیدن به 30000 دلار چیست؟ BTC توانست رکورد جدیدی ثبت کند

نمودار-شرکت-سنتی-منت

از آنجا که کوین بیس نسبت به سایر صرافی‌های بزرگ مانند بایننس حق بیمه زیادتری دارد، سرمایه گذاران خرد کوین بیس احتمالاً بیت کوین را برای ورود به سال جدید خریداری کرده‌اند.

تحلیلگران گفتند:

“همانطور که بازارهای بیت کوین در سال 2021 برای اولین بار حدود 30 دقیقه پیش (UTC) افتتاح شد، قیمت‌ها به 29460 دلار رسیده است. این یعنی بیت کوین مجدداً رکورد قیمتی خود را شکسته است. در ساعات اخیر آدرسهای فعال برای حمایت از این فشارها در حال افزایش است. “

در کوتاه مدت، بیت کوین احتمالاً نبردی بین فروشندگان معاملات آتی و سرمایه گذاران خرد در بازار صرافی ها ارز دیجیتال خواهد دید. این رقابت در نزدیکی آخرین مانع برای رسیدن به قیمت به 30،000 دلار شدیدتر می‌شود.در مرحله بعدی چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

در کوتاه مدت، نکته اصلی این است که رفتار بیت کوین را در نزدیکی آخرین مانعش 29800 دلار ببینیم. احتمال قوی وجود دارد که بدون افزایش به آن سطح، عقب نشینی کند. این امر می‌تواند منجر به تصحیح قیمت تا سطح مناسبی شود.

اگر بیت کوین بدون مشکل زیادی از مرز 29،800 دلار عبور کند، در آینده قابل پیش بینی افزایش گسترده‌ای بالاتر از 30،000 دلار احتمال دارد.

همانطور که بیت پارس در اوایل این هفته گزارش داد، معیارهای مختلفی نشان می‌دهد که بیت کوین در سه ماهه اول سال 2021 قیمت خود را افزایش دهد.

مطالب مرتبط
رشد قیمت اتریوم به بالاترین سطح 4 ماهه در برابر BTC و کاهش تسلط بیت کوین بر بازار
اصلاح بیت کوین: قیمت BTC پس از تصحیح هزار دلاری ثابت شد
ریپل و اتریوم گوی افزایش قیمت را از BTC ربودند، بیت کوین 700 دلار کاهش یافت
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
فیلم آموزش بلاک چین
آموزش بیت کوین به صورت ساده
ترید و سرمایه گذاری
بیت کوین و دیفای با یکدیگر بازار ارزهای دیجیتال را رو به پیشرفت رهبری می‌کنند
درآمد منفعل ارزهای دیجیتال: چگونه از اندوخته‌های خود درآمد کسب کنیم؟
سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم
قانون گذاری دیفای: سال 2020 شکوفایی دیفای رقم خورد آیا 2021 سال قانونمند شدن آن است؟
سقوط بورس چیست و چگونه رخ می‌دهد؟ همه چیز درباره اصطلاح دوشنبه سیاه