منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  آخرین مانع بیت کوین برای رسیدن به 30000 دلار چیست؟ BTC توانست رکورد جدیدی ثبت کند
آخرین مانع بیت کوین برای رسیدن به 30000 دلار چیست؟ BTC توانست رکورد جدیدی ثبت کند

آخرین مانع بیت کوین برای رسیدن به 30000 دلار چیست؟ BTC توانست رکورد جدیدی ثبت کند

سعید درویشی
1399/10/13
۰

قیمت بیت کوین به بالاترین سطح جدید خود در تاریخش رسیده است. بیت کوین در تلاش است تا از آخرین مانعش برای رسیدن به 30،000 دلار بگذارد.

آخرین مانع بیت کوین برای رسیدن به 30000 دلار چیست؟ BTC توانست رکورد جدیدی ثبت کند

قیمت بیت کوین (BTC) در روز جمعه در صرافی‌های بزرگ به بالاترین رکورد خودش و بیشتر از 29600 دلار رسید. به عبارت دیگر، BTC فقط 2٪ تا رسیدن به سطح مقاومت روانشناختی در 30،000 دلار فاصله دارد.

عبور از 30000 دلار می‌تواند باعث اطمینان مجدد در بازار شود. از لحاظ تکنیکال آخرین مانع باقی مانده پیش روی بیت کوین درست زیر این سطح است.

 آخرین مانع بیت کوین برای رسیدن به 30000 دلار چیست؟ BTC توانست رکورد جدیدی ثبت کند

نمودار-قیمت-بیت-کوین

از این رو، در کوتاه مدت، فروشندگان (خرس ها) با سفارشات انباشته به دنبال دفاع از سطح مقاومت 30 هزار دلاری خواهند بود. دفترهای سفارش صرافی‌ها سفارشات فروش زیادی را در محدوده 29800 – 30،000 دلار نشان می‌دهند.شکستن آخرین مانع و مقاومت در سطح 29،800 دلار برای بیت کوین ضروری است

دفتر سفارشات صرافی‌ها هم در بایننس (Binance) و هم در بیت فینکس (Bitfinex) سفارشات فروش نسبتاً زیادی را از 29،800 تا 30،000 دلار نشان می‌دهد. این بدان معناست که خرس‌ها (فروشندگان) می‌توانند قبل از رسیدن به 29800 دلار، بیت کوین را از حرکت بازدارند.

یک معامله گر ارز دیجیتال معروف به لوما (Loma) نیز به همین ترتیب گفت که اگر بیت کوین نتواند از آخرین مانعش برای رسیدن به 30000 دلار عبور کند، احتمالاً از 29800 دلار کاهش می‌یابد. او گفت:

“برای BTC طی چند روز آینده دو سناریو محتمل است. اولی این است که بعد از فتح 30،000 دلار به 31-33 هزار دلار می‌رسد. در دومین سنایو بیت کوین تا آخرین مانع در 29800 دلار پیش می‌رود و پس از آن متوقف می‌شود. اساساً چیزی که من می گویم این است که اگر در 30 هزار دلار موقعیت شورت (فروش) دارید، شرایط پرریسکی را در این هفته خواهید داشت. هم احتمال فروش در بالاترین قیمت می‌رود و هم جاماندن از رشد بیش از ده درصدی بیت کوین.”

 آخرین مانع بیت کوین برای رسیدن به 30000 دلار چیست؟ BTC توانست رکورد جدیدی ثبت کند

سفارشات-فروش-بیت-کوین

معامله گران در بازارهای معاملات آتی بیت کوین در تلاشند قیمت BTC را سرکوب کنند و در 24 ساعت گذشته به شدت در حال باز کردن موقعیت‌های شورت یا فروش هستند.

نرخ بودجه آتی کوین بیس (Coinbase) و سایر صرافی‌های عمده، با وجود رالی اخیر، در حدود 0.01٪ باقی مانده است. در بعضی مواقع، این معیار به زیر 0.01٪ نیز کاهش می‌یافت. این امر نشان می‌دهد اکثر بازار به فکر فروش بیت کوین در مواجه با آخرین مانعش هستند.

بسیاری از تریدرها توییت هایی با مضمون فروش بیت کوین منتشر کرده‌اند. این نشان از عدم اطمینان پول هوشمند به رشد بیت کوین در آینده کوتاه مدت دارد.سرمایه گذاران خرد در حال ورود به بازار

با این حال، سرمایه گذاران خرد در بازار بیت کوین در حال جمع آوری BTC هستند. این معامله گران که در صرافی‌ها، بدون مشتقات و اهرم‌ها در حال معامله هستند در حال خرید بیت کوین هستند. در تاریخ 31 دسامبر، کمی قبل از سال جدید، قیمت بیت کوین به بالاترین سطح جدید خود رسید. تحلیلگران در سانتیمنت گفتند که آنها افزایش حرکات روی زنجیره را مشاهده کرده‌اند. این تحرکات ممکن است نشان دهنده تجمع سرمایه گذاران خرد باشد.

 آخرین مانع بیت کوین برای رسیدن به 30000 دلار چیست؟ BTC توانست رکورد جدیدی ثبت کند

نمودار-شرکت-سنتی-منت

از آنجا که کوین بیس نسبت به سایر صرافی‌های بزرگ مانند بایننس حق بیمه زیادتری دارد، سرمایه گذاران خرد کوین بیس احتمالاً بیت کوین را برای ورود به سال جدید خریداری کرده‌اند.

تحلیلگران گفتند:

“همانطور که بازارهای بیت کوین در سال 2021 برای اولین بار حدود 30 دقیقه پیش (UTC) افتتاح شد، قیمت‌ها به 29460 دلار رسیده است. این یعنی بیت کوین مجدداً رکورد قیمتی خود را شکسته است. در ساعات اخیر آدرسهای فعال برای حمایت از این فشارها در حال افزایش است. “

در کوتاه مدت، بیت کوین احتمالاً نبردی بین فروشندگان معاملات آتی و سرمایه گذاران خرد در بازار صرافی ها ارز دیجیتال خواهد دید. این رقابت در نزدیکی آخرین مانع برای رسیدن به قیمت به 30،000 دلار شدیدتر می‌شود.در مرحله بعدی چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

در کوتاه مدت، نکته اصلی این است که رفتار بیت کوین را در نزدیکی آخرین مانعش 29800 دلار ببینیم. احتمال قوی وجود دارد که بدون افزایش به آن سطح، عقب نشینی کند. این امر می‌تواند منجر به تصحیح قیمت تا سطح مناسبی شود.

اگر بیت کوین بدون مشکل زیادی از مرز 29،800 دلار عبور کند، در آینده قابل پیش بینی افزایش گسترده‌ای بالاتر از 30،000 دلار احتمال دارد.

همانطور که بیت پارس در اوایل این هفته گزارش داد، معیارهای مختلفی نشان می‌دهد که بیت کوین در سه ماهه اول سال 2021 قیمت خود را افزایش دهد.

مطالب مرتبط
صعود به بالای 12000 دلار یا تجدید قوا در قیمت‌های پایین‌تر مساله این است
اصلاح ادامه‌دار بیت کوین را تا زیر 50 هزار دلار کاهش داد. آیا یک اصلاح دیگر ممکن است؟
ارزهای دیجیتال برتر آوریل: در ماه آینده حرکت چه ارزهایی را باید دنبال کنید؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether