منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  سقوط شدید بیت کوین باعث فروش بی رحمانه آلتکوین ها شد؛ آیا بازار به کف خود رسیده است؟
دلیل کاهش قیمت بیت کوین به سمت 9000 دلار

سقوط شدید بیت کوین باعث فروش بی رحمانه آلتکوین ها شد؛ آیا بازار به کف خود رسیده است؟

قیمت بیت کوین و آلتکوین ها با افزایش اخبار ناخوشایند سقوط شدید و بیشتری را تجربه می‌کند. از جمله این اخبار به کلاهبرداری آشکار خروج دیفای می‌توان اشاره کرد. اقدامات جدید هوبی و اکی اکس نیز این روند را تشدید می کند.

سقوط بیشتر بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال با شدت مجدداً از سر گرفته شده است. بیشتر سکه‌های بزرگ در 24 ساعت گذشته 20 تا 30 درصد یا حتی بیشتر افت کرده‌اند.سقوط شدید بیت کوین با انتشار اخبار جدید

بیت کوین، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار از نظر ارزش بازار، در مقایسه با دیروز 7.89 درصد کاهش نسبت به بهترین قیمتش را تجربه کرده است. در همین حال، اتریوم – دومین ارز دیجیتال بزرگ – 10.23٪ کاهش را ثبت نموده است. هم BTC و هم ETH اکنون نیمی از ارزش خود را از بالاترین رقم خود در ماه گذشته از دست داده‌اند.

بسیاری از کارشناسان جدیدترین سقوط بازار رمزنگاری را به خبری مربوط به هوبی (Huobi) نسبت می‌دهند. گفته می‌شود، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال، برخی از پیشنهادات خود را به دلیل مواضع سختگیرانه چین در برابر تجارت رمزنگاری، کاهش می‌دهد.

هوبی را می‌توان کاتالیزور خاصی برای سقوط شدید دیروز نام برد. این مورد آخرین اخبار منفی است که در چند هفته گذشته بارها و بارها بخش رمزنگاری را مورد هجوم قرار داده است. گذشته از ممنوعیت استخراج رمزنگاری در چین، ایلان ماسک – که قهرمان صنعت رمزنگاری شده بود – اعلام کرد که تسلا از پذیرش بیت کوین منصرف می‌شود. همچنین نشانه‌هایی وجود دارد که مقررات سختگیرانه رمزنگاری ممکن است به ایالات متحده نیز وارد شود.

وقتی بیت کون دچار سقوط شدید می‌شود، کل بازار می‌ریزد. اخبار ناخوشایند همچنان در بازارهای رمزنگاری جریان دارند. در طول هفته، یک کلاهبرداری خروج (“DeFi100”) به طرز آشکار وجوه سرمایه گذاران به ارزش 32 میلیون دلار را به سرقت برد. کلاهبرداران پیامی را به تمسخر خریداران ساده لوح به جا گذاشتند.

چین همچنان اخبار منفی مخابره می کند

دی آنتان (d’Anethan) صبح امروز در مصاحبه‌ای با “Forkast.News” اعلام کرد علاوه بر این، طی هفته آینده، هووبی میزبانی ماینرهای چینی را متوقف خواهد کرد. اوکی اکس (OKEx) و هوبی همچنین ممکن است محدودیت‌هایی را برای مشتریان چینی ایجاد کنند.

وی افزود: “این دلایل زیادی برای عدم اطمینان سرمایه گذاران و جستجوی امنیت در سایر کلاس‌های دارایی است. البته برای برخی، این به معنای پول نقد است. کسانی که بیت کوین را پس از سقوط شدیدش در کف قیمتی خریداری می‌کنند. مشخص است آلت‌ها با افزایش سلطه BTC به 46 (که از اوایل هفته گذشته از 39 درصد) عملکرد خوبی ندارند. “

حجم کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال از دیروز تقریباً 10٪ کاهش یافته و به زیر 1.4 تریلیون دلار رسیده است. با کمی بهبود بیت کوین و اتر به ترتیب در حدود 35300 و 2150 دلار آمریکا معامله می‌شوند.4 سیگنالی که نشان می‌دهد سقوط شدید بیت کوین به زودی به یک کف محلی می‌رسد

احساسات منفی در بازار ارزهای دیجیتال در سطح بالایی قرار دارد. با این حال، ممکن است ارزش داشته باشد به سیگنالهایی توجه داشته باشید که می توانند نشان دهنده یک چرخش صعودی احتمالی در کوتاه مدت باشد.

بینش صعودی در ذهن بسیاری از مردم وحشت زده هنوز تأثیر چندانی ندارد. با این حال نشانه‌هایی در حال بروز است که بیان می‌کند بیت کوین ممکن است واقعاً به سمت تغییر روند حرکت کند. در اینجا برخی علائم وجود دارد که توضیح می‌دهد چرا ممکن است BTC برای یک افزایش مجدد آماده باشد.

بیت کوین در 14 آوریل 2021، کمی بیشتر از یک ماه پیش، به بالاترین سطح خود یعنی تقریباً 65 هزار دلار رسید. با این وجود، طی 10 روز گذشته قیمت بیت کوین با خشونت از مارک 50 هزار دلار دچار سقوط شد و حتی چهارشنبه گذشته به 30 هزار دلار رسید.

در نتیجه احساسات نزولی بر کل بازار رمزنگاری تأثیر گذاشت. همانطور که قبلاً اشاره کردیم اکثر آلتکوین ها حتی بیشتر متحمل رنج شدند. ETH، که 11 روز قبل بالاترین قیمت خود را در 4400 دلار دید، روز گذشته به زیر 1800 دلار کاهش یافت.

اما پایان این حمام خون رمزنگاری کجاست؟ هیچ کس نمی‌داند، اما شاید ارزش داشته باشد که به سیگنالهای خوش بینانه زیر توجه داشته باشید.

شاخص ترس و طمع به سطوح سقوط شدید بیت کوین در  آوریل 2020 رسیده است

شاخص ترس و طمع رمزنگاری اکنون در سطوحی است که از آوریل 2020 مشاهده نشده است. این یعنی زمانی که آخرین سقوط بازار رمزنگاری پیش از هفته گذشته رخ داد. در این سقوط شدید بیت کوین با کاهش به زیر 4000 دلار، در اوج بیماری همه گیر “پنج شنبه سیاه” را رقم زد.

از نظر تاریخی، این زمان موقعیت شگفت انگیزی برای خرید بود، اما این نکته در آن زمان لزوماً مشخص نبود. این روزها، بیت کوین بیش از 50 درصد از قیمت 65000 دلار خود پائین آمده و به 30،000 دلار در روز چهارشنبه رسیده است. آیا شاخص بار دیگر درست است؟ آیا این سقوط یک نعمت برای افرادی است که قبل از سقوط سرمایه‌های خود را به استیبل کوین‌ها تبدیل کرده‌اند؟ در 2 سال گذشته چند بار شاخص ترس و طمع زیر 15 بوده است. هر بار پس از این مرحله شاهد رشد خیره کننده بیت کوین بوده ایم.

از این زمان برای ساخت یک پورتفولیوی سودده استفاده کنید.

– Bluntz (SmartContracter) 23 مه 2021

مدل S2F: باند پایین‌تر سطح قیمت 30 هزار دلار را نشان می دهد

به طور مشابه، مدل سهام در جریان (S2F) نشان می‌دهد که BTC با توجه به عرضه در گردش خود، از مارک 30000 دلار برای یک جهش صعودی استفاده خواهد کرد. مدل S2F بیت کوین را به عنوان یک کالا در نظر می‌گیرد. البته با توجه به اینکه این ارز دارای عرضه ثابت مشابه طلا است. و در نتیجه فاکتورهای عرضه در گردش و سرعت تولید به منظور تعیین کمبود و اقدام قیمت است.

در تاریخ کوتاه بیت کوین، مدل S2F و چرخه‌های 4 ساله قابل اعتماد هستند. همانطور که پلن بی (PlanB)، خالق این مدل بیان شده است: ادامه این سقوط تا چند هفته آینده (در واقع پایان چرخه گاوی) مدل S2F و مدل چرخه 4 ساله را که تاکنون سالم بوده‌اند، بی اعتبار می‌کند. بسیاری تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که هنوز زمان آن نرسیده است که اوضاع بدتر این شود.

S2F در حال حاضر کف قیمت را در سطح 30 هزار دلار رسم می‌کند که پایین‌ترین میزان فعلی این هفته است.بالاترین میزان استیبل کوین‌ها در سال گذشته به صرافی ها سرازیر شدند

مقدار پول‌های ثابت در صرافی‌های ارز دیجیتال در بالاترین میزان سالانه قرار دارد. لکس مسکوفکی (Lex Moskovski) اظهار نظر می‌کند که “تعداد زیادی سرمایه گذار منتظر ورود دوباره به بازار هستند.”

البته، این فقط می‌تواند تابعی از تعداد زیادی از تازه واردان به اکوسیستم ارز دیجیتال باشد. با این وجود به احتمال زیاد به این معنی است که بازیکنان بزرگ در حال آماده شدن برای خریدهای بزرگ هستند.

علاوه بر این، جان بولینگر (John Bollinger)، خالق اندیکاتور بولینگر باند، معتقد است که BTC ممکن است به کف قیمت محلی نزدیک شده باشد.

همه این شاخص‌ها گرد هم می‌آیند و تصویری بهتر از پتانسیل کوتاه مدت بیت کوین را نسبت به آنچه حال و روز بازار نشان می دهد، ترسیم می‌کنند. پس از موجهای حرکتی بی وقفه روزهای گذشته، ممکن است زمان آن باشد که BTC کمی نفس بکشد. RSI نشان می‌دهد که ما در محدوده “بیش از حد فروخته شده‌” قرار داریم.

افزایش تسلط بیت کوین علی رغم سقوط شدید بازار

واضح است که وضعیت آلتکوین ها نگران کننده تر است. تسلط بیت کوین از زیر 40٪ به طور مداوم در حال افزایش است. این شاخص در حال حاضر 47٪ را نشان می‌دهد. با از بین رفتن وزن اضافه شده توسط شت کوین‌ها که در حباب سوداگری آلتکوین مانیا افزایش یافته‌اند، احتمالاً این وضعیت حتی بیشتر بهبود خواهد یافت.

هزاران سکه جدید (عمدتاً به صورت توکن BEP-20 و ERC-20) ایجاد شده‌اند. این توکن ها امیدوار بودند از موفقیت سکه‌های میم قدیمی مانند دوج کوین پیروی کنند. در حالی که چندین مورد از این سکه‌ها میلیون‌ها دلار در بازار به فروش می‌رسیدند، بدیهی بود که با در نظر گرفتن کمبود زیرساخت‌های اساسی آنها، هرگز چنین ابعادی نمی‌تواند پایدار باشد.

به همین ترتیب، منصفانه است که تصور کنیم پول هوشمند شروع به دور شدن از آلتکوین های با حجم کم و بازگشت به بیت کوین، پادشاه اجتناب ناپذیر ارزهای دیجیتال کرده است.نتیجه گیری

ما بارها گفته بودیم دستکاری بازار و زیاد شدن تعداد شت کوین‌ها می‌تواند سرمایه گذاران بزرگ را عصبانی کند. این امر باعث می‌شود آنها از بازار دور شوند که در نتیجه اتفاقاتی مانند چهارشنبه هفته پیش روی خواهد داد. با این حال هنوز هم جای امیدواری وجود دارد. به نظر بسیاری از کارشناسان در هنگام سقوط قیمت‌ها، پول هوشمند شروع به سرمایه گذاری می‌کند. آن‌ها با تخفیف دارایی‌ها را از افرادی که از سر ترس دست به فروش می‌زنند می‌خرند.

مطالب مرتبط
تجارت بیت کوین در ونزوئلا و سیاست های دلارسازی
شکست خرس‌ها از بیت کوین: آیا صعود بیت کوین برای جشن گرفتن گاوها کافی است؟
کسب سود در بازار خرسی
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
رویدادهای بازار کریپتو در آگوست: ارزهای دیجیتالی که رویدادهای مهمی را در این ماه تجربه می‌کنند
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان