قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  عقب نشینی بیت کوین در کوتاه مدت به 4 دلیل اساسی بسیار امکان پذیر است

عقب نشینی بیت کوین در کوتاه مدت به 4 دلیل اساسی بسیار امکان پذیر است

عقب نشینی بیت کوین در کوتاه مدت به 4 دلیل اساسی بسیار امکان پذیر است

قیمت بیت کوین پس از افت شدید روزانه، دوباره در حدود 18000 دلار معلق است. چهار دلیل وجود دارد که نشان می‌دهد بیت کوین آماده برای عقب نشینی بیشتر است.

عقب نشینی بیت کوین در کوتاه مدت به 4 دلیل اساسی بسیار امکان پذیر است

عقب نشینی بیت کوین در کوتاه مدت به 4 دلیل اساسی بسیار امکان پذیر است

عقب نشینی بیت کوین در کوتاه مدت به 4 دلیل اساسی بسیار امکان پذیر است

قیمت بیت کوین اکنون پس از چهار تلاش ناموفق برای عبور از سطح مقاومت 19،600 دلار، نزدیک مارک 18 هزار دلار راکد است. در کوتاه مدت، چهار عامل نشان می‌دهد که احتمال عقب نشینی بیشتر بیت کوین قبل حمله به قیمت بالای 20 هزار دلار محتمل است. معامله گران و تحلیل گران تکنیکال بیشتر در مورد روند قیمت کوتاه مدت بیت کوین محتاط هستند. آنها ظاهراً منتظرند BTC سطح حمایتی مشخصی را ایجاد کند یا از مقاومت بالایی آن عبور کند.

کارشناسان با اعلام چهار عامل اصلاح بیت کوین را محتمل می‌دانند. همه این عوامل می‌توانند فشار فروش بیت کوین را افزایش دهند. درعین حال به نظر می‌رسد تقاضای خرید برای بیت کوین در آینده نزدیک کمی‌کاهش یابد. همبستگی قیمت BTC با بازار سهام برای این دارایی مشکل ساز خواهد بود. با ضعیف شدن وال استریت تردید خریداران در مورد دارایی‌های دارای ریسک، از جمله بیت کوین را تقویت می‌شود.افت قیمت بیت کوین در روزهای گذشته

در 8 دسامبر، قیمت بیت کوین در مدت کوتاهی به شدت عقب نشینی کرد. در صرافی بایننس، بیت کوین فقط در مدت 12 ساعت از 19294 دلار به 18،610 دلار کاهش یافت. یک معامله گر با نام مستعار معروف به”General Byzantine” یک سفارش خرید 857 BTC را با قیمت 18،750 دلار در صرافی بیت فینکس (Bitfinex) ثبت کرد. این سفارش معادل 15.94 میلیون دلار ارزش داشت. با این وجود، با نزدیک شدن قیمت به 18،750 دلار، این سفارش ناپدید شد. این حرکت حکایت از جعل سفارش دارد.

با کمرنگ شدن سفارش خرید 18،750 دلاری، سطح حمایت نازک شد. در نهایت بیت کوین در معاملات عمده به قیمت 18،610 دلار سقوط کرد. برای نزدیک به دو هفته، محدوده 18،500 – 18،600 $ به عنوان یک منطقه پشتیبانی قوی برای BTC عمل کرده است. اگر بیت کوین به زیر 18،500 دلار برسد احتمال عقب نشینی بیشتر خواهد بود. معامله گران انتظار دارند که سطح پشتیبانی 16000 $ قبل از رالی بعدی BTC آزمایش شود. یکی دیگر از معامله گران با نام مستعار معروف به “Crypto Capo” گفت که زیر 18،500 دلار، یک حرکت نزولی کوتاه مدت ممکن است محقق شود. احتمالاً این عقب نشینی، قیمت بیت کوین را به 16،750 دلار برساند.

منطقه مقاومت 19،500 – 20،000 $ یک مانع اصلی است

برای معامله گران، بیت کوین در حال حاضر در وضعیت نامطلوبی قرار دارد. این ارز اکنون هم از سطح مقاومت خود فاصله دارد و هم از منطقه حمایت اصلی. تاکنون و در طول هفته گذشته، پس از سه بازیابی موفقیت آمیز، BTC در بالای سطح پشتیبانی 18،500 دلار نسبتاً راحت مانده است. اما با ادامه آزمایش مجدد از همان منطقه پشتیبانی، خرید یا اشتیاق BTC با قیمت 18،500 دلار جذابیت کمتری پیدا کرده است.

به همین ترتیب، یک معامله گر معروف به “Salsa Tekila” گفت که تجارت ایده آل اینگونه خواهد بود. یا بیت کوین را در پشتیبانی پایینی مانند 16،000 دلار یا 17،000 دلاربخرید، یا اینکه منتظر باشید و بالاتر از 20،000 دلار وارد بازار شوید. این معامله گر گفت که معامله شورتینگ در محدوده قیمت فعلی منطقی‌تر است تا زمانی که BTC با قاطعیت از بالاترین سطح خود عبور کند یا اصلاح عمیقی را ببیند.

در ادامه، معامله گر دیگر ارز دیجیتال، گفت که “یک فرصت مناسب برای خرید “در سطح حمایت پایین‌تر بوجود می‌آید. او با تأکید بر محدوده 18300-18،400 دلار به عنوان یک منطقه پشتیبانی بالقوه عقب نشینی تا آن محدوده را برای بیت کوین پیش بینی کرد، که دیشب این اتفاق رخ داد. با این وجود، این معامله گر متذکر شد که برای ایجاد وضوح بیشتر در چرخه قیمت بیت کوین، باید شمع‌هایی با فریم زمان کمتر بسته شود، مانند شمع چهار ساعته. او افزود: “هنوز در نمودار 4 ساعته بیت کوین قوی به نظر می‌رسد. با این حال به نظر می‌رسد ما” دوباره به سمت پایین‌تر برویم، که یک فرصت مناسب خرید را فراهم می‌کند. “ماینرها یکی از دلایل عقب نشینی بیت کوین

طبق داده‌های کریپتو کوآنت (CryptoQuant)، ماینرهایی که قبلاً غیرفعال بودند بار دیگر اقدام به فروش بیت کوین کردند. در یادداشت اختصاصی برای مشتریان خود، تحلیلگران گفتند که “شاخص موقعیت ماینرها” به بالاترین سطح سالانه رسیده است. این نشان دهنده اعمال فشار فروش ماینرها بر بیت کوین است. این عامل احتمال ادغام بیشتر یا افت قیمت بیشتر را افزایش می‌دهد.

در بازار ارزهای رمزپایه، دو منبع عمده فشار فروش خارجی وجود دارد: استخراج کنندگان و صرافی‌ها. ویلی وو، تحلیلگر زنجیره‌ای، قبلاً توضیح داده بود که دو منبع بزرگ فشار فروش بی نظیر در بازار وجود دارد. اول ماینرهایی که بیت کوین استخراج شده را می‌فروشند. دوم صرافی‌هایی که با فروش بیت کوین درآمد خود از کارمزدها را به پول فیات تبدیل می‌کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، ماینرها به فروش BTC ادامه می‌دهند. این حرکت در حالی که این ارز در لبه یک سطح مقاومت عمده قرار دارد، ممکن است باعث عقب نشینی قیمت بیت کوین در کوتاه مدت شود.

یادداشت کریپتو کوآنت به شرح زیر است:

” شاخص موقعیت ماینرها (MPI) ” که در بیشتر سال‌های جاری منفی باقی مانده بود، اخیراً به میانگین متحرک 1.5 رسیده است. این عدد رکورد جدیدی در سال جاری است. این رقم با توجه به الگوهای تاریخی، اینقدر بالا نیست که انتظار داشته باشیم بازار گاوها به پایان برسد. با این حال می‌تواند برای خنک کردن شرایط برای مدت کوتاهی کافی باشد. “

سرمایه گذاران “OG” خرید نمی‌کنند

دارندگان طولانی مدت بیت کوین که مقادیر زیادی BTC را احتکار می‌کنند نیز در چند روز گذشته خرید BTC را متوقف کرده‌اند. تحلیلگران کریپتو کوآنت خاطرنشان کردند که نهنگ‌های قدیمی‌“بر اساس نقاط داده زنجیره‌ای” خواهان کاهش قیمت هستند یا حداقل انتظار دارند که این کار را انجام دهد.

گروه‌های نهنگ‌ها در وال مپ (Whalemap)، روند مشابهی را نشان می‌دهد. وال مپ یک پلت فرم تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای است که فعالیت نهنگ‌های بیت کوین را ردیابی می‌کند. در 7 دسامبر، تحلیلگران وال مپ گفتند گروه‌های نهنگ در سه منطقه پشتیبانی شروع به شورتینگ می‌کنند. این سه پشتیبانی عبارت است از 18979 دلار، 17651 دلار و 17170 دلار.

عقب نشینی بیت کوین در کوتاه مدت به 4 دلیل اساسی بسیار امکان پذیر است

تجمع-نهنگهای-بیت-کوین

خوشه‌های نهنگ وقتی نهنگ‌ها جمع می‌شوند یا بیت کوین را در سطح مشخصی می‌خرند و BTC را حرکت نمی‌دهند، تشکیل می‌شود. در اصل نشان می‌دهد که نهنگ‌ها آخرین بار کی BTC خریده‌اند. این خوشه‌ها همچنین می‌توانند نشان دهند نهنگ‌ها در کدام سطح قیمت مایل به نگه داشتن BTC هستند. از آنجا که BTC در تاریخ 8 دسامبر به زیر 18،979 دلار کاهش یافت، نهنگ‌ها می‌توانند در دو منطقه پشتیبانی اخیر پیشنهاد دهند یا خرید کنند.بازار سهام وال استریت رو به افول است

در طول معاملات بازار در 8 دسامبر، شاخص میانگین صنعتی دو جونز و S&P 500 یک عقب نشینی جزئی داشتند. راکد بودن شاخص‌های اصلی بازار سهام ایالات متحده پس از هفته‌ها تجمع رخ می‌دهد. احتمال دارد اشتیاق در سهام ایالات متحده به یک ترافیک در معاملات تبدیل شود. جی پی مورگان (JPMorgan Chase) گفت که بازار سهام ایالات متحده در ماه ژانویه با عقب نشینی مواجه خواهد شد.

با ظهور نشانه‌های رکود کوتاه مدت در بازارهای سهام، “شاخص پول هوشمند” به پایین‌ترین حد سالانه رسید. این شاخص احساس مدیران پول و سرمایه گذاران نهادی را ارزیابی می‌کند. در حال حاضر به نظر می‌رسد پل هوشمند در پیوستن به تجمع مردد است. این نشان می‌دهد که رالی بازار سهام توسط سرمایه گذاران خرده فروشی تقویت شده است. اگر اصلاح در ژانویه رخ دهد، این امر می‌تواند روند نگران کننده‌ای باشد.

بر اساس عوامل مختلف، از جمله عدم فعالیت نهنگ‌ها، فروش ماینرها و عدم اطمینان در بازار ریسک پذیر، تحلیلگران در کوتاه مدت محتاط هستند. کریپتو کوآنت خاطرنشان کرد که سرمایه گذاران خرده فروشی فعال هستند. با این وجود احتیاط نهنگ‌ها همچنان یک متغیر منفی برای بیت کوین است: سرمایه گذاران خرده فروشی بسیار فعال هستند، اما نهنگ‌ها به طرقی حرکت می‌کنند که برای بالا بردن قیمت بیت کوین مفید نیستند. “

عقب نشینی بیت کوین در کوتاه مدت به 4 دلیل اساسی بسیار امکان پذیر است

پشتیبانی-های-مهم-بیت-کوین

اما ممکن است حرکت صعودی ادامه داشته باشد، در حالی که رافائل شولتزه-کرافت – مدیر فنی گلس نود 18،640 دلار، 18،450 دلار و 17655 دلار را به عنوان سطوح مهم پشتیبانی کوتاه مدت بر اساس داده‌های زنجیره‌ای ترسیم می‌کند. تا زمانی که قیمت بیت کوین بالاتر از این سه سطح و خوشه‌های نهنگ فوق الذکر باقی بماند، پادشاه ارزهای دیجیتال می‌تواند از عقب نشینی در محدوده 14000 تا 16000 دلار جلوگیری کند.

مطالب مرتبط
گاوها در بازار ارزهای دیجیتال: اتریوم به 1550 دلار و بیت کوین به 36 هزار و 800 دلار رسید
بیت کوین سطح 13000 دلار را علی رغم سقوط دوشنبه وال استریت حفظ کرد
عبور بیت کوین از اوج قیمت 61 هزار دلار رخ خواهد داد؟ ایستگاه بعدی 73 هزار دلار خواهد بود؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021